TÜP BEBEK 2021 KASIM ANNELERİ

Evet canım eğitim için çok erken zaten. Benim dediğim rutin gece oldugunda pijamasını giydirme vs. Yine ben uyutuyorum yani zaten tek basına uyuması imkansız.
4. Ayda gece gunduzu ayirt etmeye basliyolarmis heralde o yuzden 4 ayin sonunda baslayin diyolar beraber perdeleri cekin aksam bi rutin olusturun belki bi dus yada elini yuzunu silin biraz masaj hafif muzik olabilir co anlamasa da masal okuma yada anlatma dediginiz gibi pijama giydirme.uyku egitimi vermeden once uyku saatlerini duzene sokmak bi rutin olusturmak gerekli diyolar ondan sonra kendi kendine tabi destekle uyumayi ogretebilirsiniz diye anlatiyolar 😊

4. Ayda gece gunduzu ayirt etmeye basliyolarmis heralde o yuzden 4 ayin sonunda baslayin diyolar beraber perdeleri cekin aksam bi rutin olusturun belki bi dus yada elini yuzunu silin biraz masaj hafif muzik olabilir co anlamasa da masal okuma yada anlatma dediginiz gibi pijama giydirme.uyku egitimi vermeden once uyku saatlerini duzene sokmak bi rutin olusturmak gerekli diyolar ondan sonra kendi kendine tabi destekle uyumayi ogretebilirsiniz diye anlatiyolar 😊
Destekle dedigim sallayarak emzirerek degil pat pat pis pis 😊 benze emerek uyumasinda da bi sakinca yok oyle yapanlar da var

Selam hanımlar. Yazılanları okudum bizde uyku sorunu yaşıyoruz. Malesef birde gaz sancılarımız başladı. Buğün rahatlasın diye spa ya götürdüm. Çıkarmaya yakın 💩 falan yaptı rahatladı. Ama şu 1 haftadır ne doydugunu biliyorum ne uyuduğunu. Aşırı huysuz , sürekli emmek istiyor. Doymuyor mu acava diyorum mama veriyorum bu seferde kusuyor. Şaşırdım kaldım sizlerle aynı durumdayım . Neyse bitecek bu günler 🤷‍♀️🌼

Kızlar takip ettiğim bir çocuk psikoloğunun uyku eğitimi ile ilgili yazdığı yazıyı paylaşıyorum altta , kafamı karıştırıyor bu uyku eğitimi konusu 🤔
Bu uyku eğitimi olayı bana da çok saçma geliyor. Daha minicik bebişe ne eğitimi. Zaten zamanla alışacaktır büyükdükçe rutinleri olacaktır. Böyle her bişeyin eğitimi falan para tuzağı fasa fiso geliyor bana açıkçası.

Selam kizlar moralim bozuk ne yapacagimi bilmiyorum ya bi suredir bebegim gunluk almasi gereken gidayi almiyo onceden 100 -110 icen bebek simdi 60 anca iciyo gunde bi kere de 90 cok zorlayinca oguruyo ya arada mama degistirdik ondan mi biberonun ucunu degistirdik ondan mi baska bisey mi var bilmiyorum o yemeyince ben uzuluyorum strese giriyorum bu istahsizliga nasil cozum bulcam bazen acikmasini bekliyorum 4 -5 saat icmese de yine ayni miktari aliyo.banyodan sonra daha istahli yerdi simdi yok kafayi yicem ya

Selam hanımlar. Yazılanları okudum bizde uyku sorunu yaşıyoruz. Malesef birde gaz sancılarımız başladı. Buğün rahatlasın diye spa ya götürdüm. Çıkarmaya yakın 💩 falan yaptı rahatladı. Ama şu 1 haftadır ne doydugunu biliyorum ne uyuduğunu. Aşırı huysuz , sürekli emmek istiyor. Doymuyor mu acava diyorum mama veriyorum bu seferde kusuyor. Şaşırdım kaldım sizlerle aynı durumdayım . Neyse bitecek bu günler 🤷‍♀️🌼
Ağlamasının sebebi açlık değil gazsa boşuna mama verip ekstra gaz yüklemiş olursun canım bebişe. Sana yakın olmak istiyor olabilir memede olma sebebi çiş durumu iyiyse doyuyodur bence. Bazen uykuları gelip uyuyamadıklarında da huysuzlanabiliyorlar.

Selam kizlar moralim bozuk ne yapacagimi bilmiyorum ya bi suredir bebegim gunluk almasi gereken gidayi almiyo onceden 100 -110 icen bebek simdi 60 anca iciyo gunde bi kere de 90 cok zorlayinca oguruyo ya arada mama degistirdik ondan mi biberonun ucunu degistirdik ondan mi baska bisey mi var bilmiyorum o yemeyince ben uzuluyorum strese giriyorum bu istahsizliga nasil cozum bulcam bazen acikmasini bekliyorum 4 -5 saat icmese de yine ayni miktari aliyo.banyodan sonra daha istahli yerdi simdi yok kafayi yicem ya
Acaba gazı falan mı var. Eskiden kullandığı mamayı tekrar dene bakalım nasıl tepki vericek yine aynı sekilde mi içecek? Doktoruna sordan acaba ne der

Ağlamasının sebebi açlık değil gazsa boşuna mama verip ekstra gaz yüklemiş olursun canım bebişe. Sana yakın olmak istiyor olabilir memede olma sebebi çiş durumu iyiyse doyuyodur bence. Bazen uykuları gelip uyuyamadıklarında da huysuzlanabiliyorlar.
Evet canım mama vermiyorum o yüzden artık.hergün huy degiştiryoruz yetişemiyorum hızına 🤷‍♀️

Merhaba kızlar sebepsiz infertilite nedeniyle özel klinikte yumurta geliştirici ilaçla tedavi gördüm ve sonuç olumsuz doktorum aşılama ve tüp bebek için tedaviye başlayabileceğimi söyledi. Ben şu an Ağrı’da ikamet ediyorum devlet hastanesin de aşılama tedavisi yapılıyor mu bilgisi olan var mı yardımcı olabilir mi?

Acaba gazı falan mı var. Eskiden kullandığı mamayı tekrar dene bakalım nasıl tepki vericek yine aynı sekilde mi içecek? Doktoruna sordan acaba ne der
Eski mamasina donduk canim onu veriyorum ayni,gazi olabilir de gaz damlasi veriyorum karnini sirtini sivazliyorum ayni

Merhaba güzel anneler ve yavruları...🙏🎉 2021 bizlere çok hayırlı ve uğurlu geldi, yavrularımızı sağlıkla çok şükür kucağımıza aldık. 2022 de tüm güzellikleri ile başta sağlık, huzur ve mutluluk ile gelsin. Yavrularımızın kokusunu içimize çeke çeke gireceğimiz yeni yılımız şimdiden kutlu olsun. Mutlu yıllar. Öpüyorum hepinizi 😘🙏

Merhaba güzel anneler ve yavruları...🙏🎉 2021 bizlere çok hayırlı ve uğurlu geldi, yavrularımızı sağlıkla çok şükür kucağımıza aldık. 2022 de tüm güzellikleri ile başta sağlık, huzur ve mutluluk ile gelsin. Yavrularımızın kokusunu içimize çeke çeke gireceğimiz yeni yılımız şimdiden kutlu olsun. Mutlu yıllar. Öpüyorum hepinizi 😘🙏
Aminnnnn canımm🙏🏾🥰

Arkadaşlar hepinize simdiden guzel bir yil diliyorum bebislerimizle sevdiklerimizle ailemizle dostlarimizla saglikli sevgi dolu huzurlu muhtesem musmutlu yillarimiz olsun insallah 🤲 Burda tanistik kader arkadasi olduk sevincimizi kaygilarimizi korkularimizi sorunlarimizi paylastik Yeri geldi birbirimiz adina uzulduk yeri geldi sevindik cokca da dualar ettik Iyi ki burdayim iyi ki tanimisim sizleri Allah her daim iyi insanlarla karsilastirsin Hepinize kucak dolusu sevgiler 💕💕💕🌹🌹🌹

Amin canim insallah 😍💖 sana da mutlu yillar sevgiyle saygiyla saglikla huzurla gecsin 💝

Kızlar mutlu yıllar çok güzel bi sene olsun bebişlerimizle sağlık ve mutluluk diliyorum hepinize.🙏❤️

Bu arada ben regl oldum sanırım ya bu normal mi? Emzirme devam ama sütüm mü kesiliyor yoksa erken değil mi sizce regl için? İlk akşam az kahve lekelenme başladı. Şimdi baya söküldüm tuvalette. Üzüldüm biraz 😔

X