Tüp bebek annesi olma yolunda çabalarımız ve tecrübelerimiz🌺🌼🌸

Kafasının önünde bizde de var, zeytinyağı sürüyorum banyolardan önce yumuşatsın diye tarıyorum sonra, azalıyor ama tam geçmiyor.
Ya evde olsa yapmazlar kakayı zor durumlar olunca yapıveriyolar..
Geçen tüm gün bekledim yapmadı gece 3 te uyku arasında yaptı, üstüne bi de alt değişirken uyandı, 5ti uyutabildik..
Ben de öyle yapayım diyorum canım, konak tarağıyla mı tarıyosun? O da saçını yolar diye yapmak istemiyorum. Youtubeda bi videoda gördüm zeytinyağından sonra banyoda şampuanlayıp fırçalıyormuş o da yumuşak bi yöntem gibi geldi. Geçmemesini şampuana bağlamış bazıları ından değiştirsem mi diye düşündüm.
Of tüm gün zor geçmiştir o zaman aynen ne zaman beklemiyosak o zaman yapıyolar. Gerçi ben gece altını açmazdım kaka yapmayınca şimdi öyle bi gazı oluyo ki masaj yapıym rahatlasın diye açıyorum gece beslenmeden sonra. Yoksa ıkına ıkına uyuyamıyo.

Kızlar benim kızın da kafasının önü konak olmuş hiç de fark edilmiyor, güneşte fark ettim. Zeytinyağı filan bi şeyler deneyeceğim. Mustela kullanıyodum konak şampuanına geçicem herhalde.
Bu arada biz de dün babannenin memleketine geldik. Yolda uyur diyodum kaka yapıp durdu arabada zor değiştirdim🤭
Canım benim kızımda da oldu. Yeni geçti konak. Banyo oncesi zeytinyağının içine karbonat koyup başına sürdük en az yarim saat durdu. Sonra sık dişli tarakla tarayıp banyo yaptırdım. Banyodan sonra yine taradik. Bu süreçte 2 ~3 günde bir bunu yaptık sonra geçti.

Uykuya direnme durumlarınız var mı kızlar?
Acaba bu 19. Hafta atagından mı 4. Ay uyku gerilemesinden mi böyleyiz, her uyku öncesi bi sürü ağıt..
bir umut 20. Hafta ile düzeliriz diye bekliyorum🙏🏻🙏🏻
Bu ara geceleri güzel uyuyor Nisa . Gunduz pek uykusu yok. Ama 4. Ayda uyku gerilemesi olurmuş canım geçer inşallah kısa zamanda 🤲

Canım benim kızımda da oldu. Yeni geçti konak. Banyo oncesi zeytinyağının içine karbonat koyup başına sürdük en az yarim saat durdu. Sonra sık dişli tarakla tarayıp banyo yaptırdım. Banyodan sonra yine taradik. Bu süreçte 2 ~3 günde bir bunu yaptık sonra geçti.
Yaaa deneyeyim ben de kuzum o zaman. Şampuan olarak ne kullanıyorsun?

Acaba bu 19. Hafta atagından mı 4. Ay uyku gerilemesinden mi böyleyiz, her uyku öncesi bi sürü ağıt..
Bizim kız da öyle canım gündüz yalandan uyuyor gece de kafasını bi o tarafa bi bu tarafa çevire çevire kel etti arkasını. Daha sık uyanıyor gece bir de. Hemen sabah oldu sanıyor🤭

Ben de öyle yapayım diyorum canım, konak tarağıyla mı tarıyosun? O da saçını yolar diye yapmak istemiyorum. Youtubeda bi videoda gördüm zeytinyağından sonra banyoda şampuanlayıp fırçalıyormuş o da yumuşak bi yöntem gibi geldi. Geçmemesini şampuana bağlamış bazıları ından değiştirsem mi diye düşündüm.
Of tüm gün zor geçmiştir o zaman aynen ne zaman beklemiyosak o zaman yapıyolar. Gerçi ben gece altını açmazdım kaka yapmayınca şimdi öyle bi gazı oluyo ki masaj yapıym rahatlasın diye açıyorum gece beslenmeden sonra. Yoksa ıkına ıkına uyuyamıyo.
Normal sık dişli tarakla tarıyorum canım, çok bastırmadan ama öyle hemen geçmiyor. Her banyo zamanı devam edecem yapmaya geçene kadar artık.

Ya hıc anlamadım sanırım üsüttü evde grıp olanda yok.. Esım de dıo anne sütü almadıgı ıcın hastalıklara karsı dırencsız o kadar üzülüyorum ki bunları duymak benı daha cok üzüyor 😔
Canım üzülme lütfen.. çok şükür sağlıkla dünyaya getirdin sen bebişini en önemlisi.. büyüdükçe bağışıklığı da gelişecek..
Mama ile büyüyen çok bebiş var sağlıkla, annelik zor işte herşeylerine kafayı takıp moralimizi bozuyoruz..

Canım üzülme lütfen.. çok şükür sağlıkla dünyaya getirdin sen bebişini en önemlisi.. büyüdükçe bağışıklığı da gelişecek..
Mama ile büyüyen çok bebiş var sağlıkla, annelik zor işte herşeylerine kafayı takıp moralimizi bozuyoruz..
Aynen canm saglıklı cok sukur.. Annelik zor zanaat🤩🤩

Asla ıslak mendil kullanmadm 4. Ayı bitirdik halada kullanmadm.. Doktorda tebrik etmişti hatta.. Ama ıslak mendil bende kullanmadm yazmşsn..
Cnm ben prima premium care kullanıorm sen bir üstünü kullanıosn die biliorm
Ee bezdede sorun yk.
Geriye şey kalıor sık değiştirme.. Ben ilk 1 ay 2-3 saate değiştirirdm ki primanın emicilik süresi cok daha fazla ama yinede değiştirirdim.. Şimdi süre daha uzadı 🙈
Kuzenm abd bi pişik kremi getirmişti
Pişik olmasa bile sürekli altını değişir krem sürerm.. Kremi en başndan beri kullanıorm
Ama ona başlamadan önce bepanthon kullanıodm ondanda memnundm..
Bi kre pişik oldu ondada primanın günlük bezini kullanmştm bezi kabul etmedi..
Ama dediğim gibi ben rutin kullanıorm pişik kremini
Ben de bezden olduğunu sanmıyorum canım. Prima pure kullanıyoruz,cildine pişik yapmadı çok güzel hapsediyor , kakanın popoya temas ettiği yerler pişik olmuş zaten.
Her beslenme öncesi veya sonrası alıyoruz artık bakalım bugün daha iyi zaten kızarıklık gibi kalmış geçecek sanırım dikkat edersek.
Geçmiş olsun bizim de olur gibi oldu bir önceki pişik kremimizden. Sonrasında her kaka yaptığında altını yıkadık birkaç gün. Bir de pahalı demezsen mumsy natural'ın pişik kremi var. Ben çok sevdim onu. Az miktarda bile yeterli oluyor. Yenebilen doğal bi kremmiş. O yüzden yüzünü çizdiğinde filan da kullanıyorum. Hemen geçiriyor kızarıklığı.
Hiç duymamıştım o markayı canım baktım şimdi organik sertifikası filan var doğal ürün yanlısıyım tam bana göre gibi duruyor, deneyeceğim teşekkür ederim🙏🏼🙏🏼
Ben de temizleme pamugu kullanıyorum canım, fısfısla su sıkarak. Pişik kremi olarak da sudocrem kullanıyorum.
Fısfısla denemedik canım. Kaynamış ılımış su hazırlıyoruz hep kase içine pamuğu daldırıp sıkıp siliyoruz. Fısfıs baya pratik olur aslında 🤔 direk bebeğin tenine mi sıkıyorsun?
Krem bübchen kullaniyorum ben canim kivam olarak cok iyi surulmesi kolay cok da kaliteli bir krem
Ben doğal diye incia almıştım. Yine de memnunum kalın kalın sürüyorum dünden beri geriletti baya durumu ama sürüşü zor işte ondan sevmedim. Deneye deneye yönümüzü bulacağız inşallah 😁
Arkonun krem varya canm eski olanlar cok yaglı ondan kullanabılırsın onunda pişiğe ıyı geldıgı nı duydum.. Ben pişik kremi hıc kullanmıyorum.. kaka sonrası hakıkı zeytinyağ ıle yaglıyorum sadece
Canım zeytinyağını önermiyorlar asidik olduğu için o bölgeye diye biliyorum. Hindistan cevizi yağı kullanıyorum ben antifugnal etkisi de varmış hem ama önleyici olarak sürmek gerekiyor. Pişik olunca yetersiz.. bakalım tavsiyeler doğrultusunda yapacağım bişeyler çok sağolun ayrı ayrı🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Kızlar benim kızın da kafasının önü konak olmuş hiç de fark edilmiyor, güneşte fark ettim. Zeytinyağı filan bi şeyler deneyeceğim. Mustela kullanıyodum konak şampuanına geçicem herhalde.
Bu arada biz de dün babannenin memleketine geldik. Yolda uyur diyodum kaka yapıp durdu arabada zor değiştirdim🤭
Konak nasıl anlaşılıo?

İnş 4.ay atağı değildir cnkü o kalıcı olabiliyormuş..
Sendromlu hafta atağıdır biran önce 20de kurtulursunuz cnm
İyi akşamlar kızlar
Biberonsuz 3 günümüz çok şükür 🤲 kızımi emdirmeyi başardım🥰
Bizim de bugün 3.Günümüz olacak 😍 çok şükür sütüm arttı stres yapmaya değmiyormuş, şuan mamayı kestik tamamen

İkinizinde gözüniz aydn kızlar 🎈♥️

Ben de bezden olduğunu sanmıyorum canım. Prima pure kullanıyoruz,cildine pişik yapmadı çok güzel hapsediyor , kakanın popoya temas ettiği yerler pişik olmuş zaten.
Her beslenme öncesi veya sonrası alıyoruz artık bakalım bugün daha iyi zaten kızarıklık gibi kalmış geçecek sanırım dikkat edersek.

Hiç duymamıştım o markayı canım baktım şimdi organik sertifikası filan var doğal ürün yanlısıyım tam bana göre gibi duruyor, deneyeceğim teşekkür ederim🙏🏼🙏🏼

Fısfısla denemedik canım. Kaynamış ılımış su hazırlıyoruz hep kase içine pamuğu daldırıp sıkıp siliyoruz. Fısfıs baya pratik olur aslında 🤔 direk bebeğin tenine mi sıkıyorsun?

Ben doğal diye incia almıştım. Yine de memnunum kalın kalın sürüyorum dünden beri geriletti baya durumu ama sürüşü zor işte ondan sevmedim. Deneye deneye yönümüzü bulacağız inşallah 😁

Canım zeytinyağını önermiyorlar asidik olduğu için o bölgeye diye biliyorum. Hindistan cevizi yağı kullanıyorum ben antifugnal etkisi de varmış hem ama önleyici olarak sürmek gerekiyor. Pişik olunca yetersiz.. bakalım tavsiyeler doğrultusunda yapacağım bişeyler çok sağolun ayrı ayrı🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Yok kuzum pamuga sıkıyorum, hafif ıslanmış pamukla silmek rahat oluyor, kaseye sok çıkar çok ıslak olur öyle.. bi dene istersen ben böyle çok rahat hallediyorum.

Konak nasıl anlaşılıo?

İnş 4.ay atağı değildir cnkü o kalıcı olabiliyormuş..
Sendromlu hafta atağıdır biran önce 20de kurtulursunuz cnm

İkinizinde gözüniz aydn kızlar 🎈♥️
Kalıcı olabilme ihtimalini düşünmek bile istemiyorum.. inşallah geçecek canım🙏🏻🙏🏻

Bizim de bugün 3.Günümüz olacak 😍 çok şükür sütüm arttı stres yapmaya değmiyormuş, şuan mamayı kestik tamamen
Valla baya stres yaptık biz tutmadı tutmayacak diye sütüm oldu benim 2.gun ama gel gelelim göğüs ucum yoktu yavrum alamadı her birimiz illa bı sıkıntı yaşıyoruz

X