Tüp bebek hakkında deneyimlerinize ihtiyacım var

Amin canım Allah razı olsun darısı başınıza, henüz kabullenme evresindesiniz alıştıkça daha iyi hissedekciniz kendinizi ilk öğrendiğimizde benim eşim kendini suçlamıştı benimle konuşmuyordu konuşsa bile yüzüme bakamıyordu zamanla oda bende alıştım birbirinize siz destek olacaksınız asla birbirinize suçlayıcı cümleler kurmayın bu süreçte evliliğiniz yıpranmasın

Aynı dediğin gibi şuan eşim de öyle dün nasıl davranacağımı bilmiyodum biraz konuştuk birlikte ağladık umarım bugün daha iyi oluruz...

Aynı dediğin gibi şuan eşim de öyle dün nasıl davranacağımı bilmiyodum biraz konuştuk birlikte ağladık umarım bugün daha iyi oluruz...
zaman geçtikçe daha iyi olacaksınız ve tedavinize odaklanacaksınız canım emin ol imkansız bir durum değil sizin durumunuz inşAllah güzel olacak sonu

Merhaba
Benim tüplerim kapalı amh düşük ve yumurta kalitesizliği var......... Tüp bebekle 1 kere kürtaj oldum ve 2 kere de negatif aldık. Geçen gün eşim hem spermiogram ve sperm dna hasar testi yaptırdı. İleri hareket 22 çıktı. Acaba tüp bebekte de sıkıntı oluyor mu bu değer. Bilginiz var mı ?

Bildiğim kadarıyla ileri hareketli sperm yüzerek yumurtaya ilerleyen sperm, tup bebekte yumurta sperm birlesmesi lavaratuvarda yapıldığı için hareketinden ziyade kalitesi ve yapısal durumu daha önemli. (Tamamen kendi tecrübem ve okuduklarima dayalı)

Hangi hastanede tedavi olmuştunuz acaba özel mi devlet mi

Hangi hastanede tedavi olmuştunuz acaba özel mi devlet mi
İlkini çorlu da dr un özel kliniginde tedavi görmüştüm işlemleri de beylikdüzü medicana da yapmıştı. Diğer 2 tedaviyi de gaziosmanpasa özel yeni yüzyıl üniv. hastanesinde gördüm

Eşimde sadece hareket iyiydi. Morfoloji %1, sayı da düşüktü. İki ay ilaç ve takviye kullandı. Morf aynı kaldı, diğerleri düştü. Morf düşük diye o arada genetik test de istediler. Özelde iki test 1500 tutuyordu 45 günde çıkar dediler. Devlette üç ayı buluyormuş dediler. 3,5 ay oldu hala çıkmadı sonuç. Bize aşılama öneremediler bile. Direkt mikroenjeksiyonla tüpe yönlendirdiler. Hemen tedaviye başladık, şu anda transferi bekliyorum. Birkaç doktora daha danışın ama benim de kendi tecrübelerimize dayanarak şahsi fikrim sayı yeterli değilken ve ileri hareket düşükken aşılamayla zaman kaybetmemenizden yana. Burada yaş da önemli bir faktör. Geç olmayacaksa kendiniz çeşitli takviyelerle deneyerek bir süre daha bekleme yolunu fa seçebilirsiniz

Gebelikte negatifi görmekten sıkıldık gibi geliyor... Eşim kendini suçluyor gibi bi his var içimde belli etmek istemiyor ama ister istemez anlayabiliyorum. Evlat sahibi olmakta kararlı olduğunu söyledi bende aynı şekilde hani o hiç bilmediğim anne duygusunun isteği hasreti var içimde...

O zaman daha fazla beklemeyin. O bekleyişin artan gerginliği ve eşin kendini suçlaması ama dillendirememesi, bunun yerini daha da fazla gerginliğe bırakması durumunu biz de yaşadık. Doktorlar da daha fazla beklemeyin deyince tüpe geçtik direkt

Özel için maddi durumum yok malesef Etlik zübeyde ve gata arasında kaldım?
İleri sperm hareketliliği problemi, gerçi mikroenjeksiyon yöntemi ile 1.kalite 2 embriyo transferi oldu ama tutmadı sebep söylenmedi
Ben gata için randevu bulamamıştım ta ilk bi problem var mı diye adet zamanımda kan vereceğim de... Bizim de öyle canım aniden öğrendik tüp bebek olacağını hızlı gelişti durumlar... Zübeyde Hanım da şuan ki benim doktorum Berna Hanım ama hani hiç görmedim birde her gittiğim de eğitim görevlisi olduğu için farklı doktor oluyor. Serdar bey varmış birde onu araştırıyorum.. Bakalım ne olacak. Rabbim yardımcımız olsun

Öyle yol zor ama Allahın izniyle sonunda minik mucizemize kavuşuruz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…