Tüp bebek için devlet desteğinden yararlananlar

Selam herkese,
3 yıllık evliyim bebeğimiz olmadığı için temmuz ayında tüp bebek yaptıracağım. Devlet tüp bebekte destek veriyormuş. Destek alanlar yardımcı olabilir mi devlet tüp bebek için rapor hemen veriyor mu bir de devlet hastanelerinde herhangi bir kadın doğuma mk gitmem gerekiyor
Yardımcı olursanız sevinirim
Merhaba canım ben de sendenim 1,5yıllık evliydim eşim de varikosel olduğu için normal yolla bebek sahibi olamadık devlete başladım devlet iki adet aşılama yaptı prosedür gereği sonra aşılama raporunu verdi elime Süleymaniye tüp bebek merkezine gönderdi Buradan da tüp bebek raporu çıkartacaktık neyse çok fazlada uzatmak istemiyorum devlette gerçekten çok fazla uzadığını öğrendik rapora başvurduktan sonra yani sana yapılan tetkikler eşine tetkikler yapılacak falan derken 5-6 ay bazende 7-8 ay sürüyormuş Bizim de çok fazla vaktimiz yoktu doktorum bir tanesi sağ olsun bize akıl verdi hiç uğraşmayın devlette dedi gidin özel hastanede de raporu çıkartıyorlar dedi medical parka gönderdi bize medical Park’ta gerçekten de dediği gibi rapor çıkarttılar oda Üniversite hastanesi olduğu için hiç devlette uğraşma derim ve şu an medical Park’ta tüp bebek tedavisine başlayacağız hayırlısıyla Regli tarihini bekliyoruz ..Sormak istediğin SORULAR varsa sorabilirsin yardımcı olabilmişimdir inşallah

İnşalaah yaa. E sizin transfer oldu demek ha. Benim belki 15 güne filan olur heralde
Evet 26 sında transfer oldum.Yasim 36 olduğundan iki tane 5.gun embriyosu koydular. Bı kez asılama oldum sonra virüs girdi ikinci aşılamada kaldim. Baktim çok zaman gidiyor raporsuz yaptırdım. O yüzden sizin amh ye rapor çıkmasına sasirdim.Bize sizin sebepsiz kısırlık dediler. Net olarak amh 1 in altına rapor çıkar dedi doktor. Anlamadim birşey o yüzden🤷 Sizinde az kalmış hayırlısı olsun inşallah 🙏🙏

Evet 26 sında transfer oldum.Yasim 36 olduğundan iki tane 5.gun embriyosu koydular. Bı kez asılama oldum sonra virüs girdi ikinci aşılamada kaldim. Baktim çok zaman gidiyor raporsuz yaptırdım. O yüzden sizin amh ye rapor çıkmasına sasirdim.Bize sizin sebepsiz kısırlık dediler. Net olarak amh 1 in altına rapor çıkar dedi doktor. Anlamadim birşey o yüzden🤷 Sizinde az kalmış hayırlısı olsun inşallah 🙏🙏
Bana hiçbir şart aranmaksızın amh 1,30 un altındaysa çıkar dediler. Hadi hayırlısı sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah

Merhaba ancak fırsat bulabildim baya uzun sürdü yazmam kusura bakma 🤗 Bahçeci umut tüp bebek merkezine gidiyorum doktorum Cem Çelik.
Kliniğe gidince öncelikle ön görüşme oluyor bazı doktorlar bunu ücretsiz yapıyor ama benim gittiğim klinik yoğun ve doktorların zamanı kısıtlı Bu sebepten ön görüşmelerde ücretli, tabii ben tedaviye orada başlayacağım için tek sefer muayene ücreti ödedim yani 650 ödemiştim ama şuan 750 tl oldu bu ücret 6 ay boyunca geçerli oluyor. Görüşme sonrası tedavi planlanıyor ve doktor bazı tahliller istiyor ayrıca tedaviye başlamadan önce vitamin kullanmayı tavsiye ediyor biz eşli olarak ikimiz de kullanıyorduk uzunca bir zamandır. Tedaviyi de planladıktan sonra önümüzdeki regl ile başlayabiliriz dedi ve başladık 🤗

İğneler kişinin tahlil sonuçlarına rahim durumuna göre veriliyor sanırım. Herkesin doz ayarı ve bir çoğumuzun iğneleri farklılık gösterebilir ben benimkileri anlatıyorum🤗 İlk başta sadece Gonal F yani yumurta büyütme iğneleri kullanılıyor 4 5 gün sonra cetrotide ekleniyor bu iğne de büyüyen yumurtaların erken çatlamasını önlüyor 😊 kısa bir süre de bu şekilde devam ediyor iğneler ve doktorunun belirlediği günde belirlediği saatte çatlatma iğnesi vuruyorsun bunun saati çok önemli. Ben çatlatma iğnesi olarak 2 adet gonapeptyl kullandım. İğne vurduğumuz süreçte doktor sık sık muayene ediyor çünkü yumurtaları takip etmesi gerekiyor, her kontrole gidişte kan tahlili yapıyorlar.
Çatlatma iğnesi vurulduktan sonraki gün boş gün oluyor iğnesiz geçiyor ve bir sonraki gün opu yani yumurta toplama günü geliyor🤗
Buralarda sık sık araştırıp kendimi korkuttuğum ama korkulacak hiçbirşey olmadığı gibi tedavinin en konforlu kısmı olduğunu düşündüğüm kısım 🤗 Opu öncesi hemşireler bilgi veriyor ve hazırlanıyorsun işlem anestezi altında yapılıyor misleer gibi bir uyku çekiyorsun 10 15 dk kadar 😴 uyanınca odandasın herşey bitmiş hafifçe bir ağrı, gerçekten hafifçe 😊 hiç korkulacak birşey yok zaten ağrı olma ihtimaline karşı ağrı kesici falan yapıyorlar 🤗 regl olana kadar yürürken vs minik baskılar hissediyordum asla beni zorlamayacak baskılar. O kadarcık.
Opuya girdiğin gün eşinde sperm veriyor ve sen opudan çıkınca doktor geliyor yumurta bilgisi veriyor sonraki süreci anlatıyor işte tedavinin en zor kısımlarından ilkiyle karşılaştın.
Sonraki 5 gün yüreğin ağzında telefon bekliyorsun kaç tane yumurtan olgun çıktı kaç tane döllendi döllenenlerden kaç tanesi 5. Güne ulaşacak? Ya hiç ulaşmazsa.. İçini yiyip bitiriyor bu sorular ama geçiyor o günlerde sabırla duayla. Benim 10 embriyomdan 1 tanesi 5. Gün diğeri 6. Gün donduruldu yani 2 embriyom kalmıştı çok şükür.🙏
Doktorum rahim dinlendirme önerdiği için 2 regl dönemi bekleyecektim ve ondan sonra transfer olacaktım, ben 2 regl bekledim ve sonra tedaviye başladık transfer hazırlığında kullanılan ilaçlar oluyor ilaç almaya başladım derken virüs cıktı ortaya, ülke perişan halimiz ne olacak derken tedaviler yarim kaldı ben ilacı kestim ve beklemeye devam ettim 2 regl bekleyecekken tam 5 regl bekledim daha sonra başlayabildik tedaviye 😊 Transfer için baya baya bekledim anlayacağın😑

Bu defa sorunsuz sıkıntısız transfere hazırlık sürecim oldu bu aşamada da herkesin kullandığı ilaç süresi ve ilaçları farklı olur genelde aynı olan tek ilaç estrofemdir, hazırlık onunla başlar ve estrofem bebeğin kalp atışına kadar kullanılır. Ben transfere kadar toplam 22 gün ilaç kullandım.
Transferden 5 gün önce başlayan ilaçlar var bazıları transfer sonrası bitiyor bazıları da devam ediyor ben şuanda crinone jel ve gün aşırı progestan iğne vuruluyorum bunlar 12. Haftaya kadar devam edecekmiş..

Transfer kısmına gelecek olursak idrara sıkışık olmak şart çünkü rahime ulaşmak daha kolay oluyor doktor için ve daha sağlıklı bir transfer oluyor. Burda birçok arkadaşın transfer hikayesi farklıdır benim heyecandan afedersin çişim gelmedi ve sıkışamadığım için sondayla idrar torbamı doldurmasınlar diye korkudan 3 lt su içtim 😂 3 lt suyun ardından sonunda sıkıştım ve ameliyathane yolu göründü muhteşem bir an çünkü bebeğini almaya gidiyorsun😍
Hemşire karından ultrason yaparken doktorun önce özel solüsyonlar ile vajinal bölgeyi temizliyor daha sonra hazır olduğunu söylüyor ve içeriden embriyolog son kez bilgilerini sorup embriyoyu getiriyor 🤗 sonrasında transfer işlemi gerçekleşiyor, transfer süresi 5 dk kadar sürüyor çok kısa acısız bir işlem sadece idrara sıkışık olduğun için baskı oluyor o kadar 🤗
İşlem sonrası odaya alınıyorsun ve söyledikleri süre boyunca yatıyorsun yatamayacak kadar sıkışıksan ördek veriyorlar ben aşırı aşırı sıkışmıştım ama dayandım yarim saat. Sürem dolunca hemen lavaboya gittim😁

İşte şimdi de tedavinin diğer zor kısmına geldin en zor kısmına sabır etmeye en ihtiyaç duyduğun kısma.
12 gün sonra gebelik testi yapacaksın ama o 12 gün nasıl geçer? 😒 Şunu baştan soylıyım belirti falan aramayacaksın yoksa hiç hiç geçmez o günler. Ben asla belirti aramadım kendimi dinlemedim yaşadığım şeylerin ilaç kaynaklı olduğunu biliyordum.. Tabii 12 gün direnemedim asla böyle birseyi tavsiye etmiyorum ama ben 5. Gün evde idrar testi yaptım o gün gördüm testte silik ikinci çizgiyi.
2.5 yıl sonra ilk defa görmüştüm rüya gibiydi gecenin bi vakti kan vermeye gittik eşimle ve 22 cıktı sonucum sonra katlanmayı takip etmek için 7. Gün tekrar verdim 70 çıktı 🙏 birdaha kan testi yaptırmadım test günümü bekledim benim 13. Gündü ve o gün 1014 cıktı değerim çok şükür 👼🏻
5. Gün embriyom transfer edilmişti ve ilk denememde tuttu bin şükür.🙏🌸 Transfer sonrası kendimi kasmadım sürekli yatmadım ilk 2 gün uzanmaya gayret ettim sonraki günler hiiç yatmadım süpürge hariç tüm ev işlerimi de yaptım yorulmadan..
Ne kadar az stres o kadar güzel bir tedavi 😊 inşallah seninde güzel sonuçlarını alırız 💜
Yazınızı 2 kez okudum çok duygulandim hersyi okadar güzel yazmışsınız ki çok umut dolu yazmışsınız 😍 rabbim hayırlısı ile yavrunuzu kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🤲 bende Cem beye gitmeyi düşünüyorum bu asilama dendik malesef olmadı 2. Tedavi içinde tüp bebek istiyorum inşallah oda cem beyde ne kdar ücret ödediniz acaba

Yazınızı 2 kez okudum çok duygulandim hersyi okadar güzel yazmışsınız ki çok umut dolu yazmışsınız 😍 rabbim hayırlısı ile yavrunuzu kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🤲 bende Cem beye gitmeyi düşünüyorum bu asilama dendik malesef olmadı 2. Tedavi içinde tüp bebek istiyorum inşallah oda cem beyde ne kdar ücret ödediniz acaba
Yaa🤗 İnşallah sizin de umut dolu hikayenizi okuruz.😍❤ Cem bey gerçekten çok profesyonel ekibi de öyle rabbim nasip ettiği sürece önüne birşey geçemez diye düşünüyorum herşeyin hayırlısı olsun🤗🌸

Sizon neden okadar tuttu 10500 diye okumuştum sizin 5 ay ertelenmiş ya ondanmi 25 bin tuttu
O 25.000 içerisinde sadece kliniğe ödediğimiz tutar yok kuzum biz çok uzun süre vitamin kullandık kutusu 250 tl civarıydı ve birsürü sperm testi hastane masrafları rahim filmi derken fiyat uçtu.
Kliniğe harcadığımız tutarı yazayım
650 ilk muayene
10.500 tl tedavi
1900 tl ilaçlar
1750 tl rahim dinlendirme
2200 tl embriyo dondurma
750 gebeyken ilk muayene
Transfer sonrası ilaçların toplam fiyatını bilmiyorum hesaplamadım ama 3 ay kullandım.
Bütün bunları birlestirince 25.000 tuttu belkide geçti 🤷‍♀️

O 25.000 içerisinde sadece kliniğe ödediğimiz tutar yok kuzum biz çok uzun süre vitamin kullandık kutusu 250 tl civarıydı ve birsürü sperm testi hastane masrafları rahim filmi derken fiyat uçtu.
Kliniğe harcadığımız tutarı yazayım
650 ilk muayene
10.500 tl tedavi
1900 tl ilaçlar
1750 tl rahim dinlendirme
2200 tl embriyo dondurma
750 gebeyken ilk muayene
Transfer sonrası ilaçların toplam fiyatını bilmiyorum hesaplamadım ama 3 ay kullandım.
Bütün bunları birlestirince 25.000 tuttu belkide geçti 🤷‍♀️
Çok özel değilse bisy daha sorabilirmiyim isterseniz ozeldende yazabilirsiniz buradan yazmak istemeseniz sizin sorununuz neydi acaba

Çok özel değilse bisy daha sorabilirmiyim isterseniz ozeldende yazabilirsiniz buradan yazmak istemeseniz sizin sorununuz neydi acaba
Sorabilirsin kuzum cevaplarım tabii.
Erkek faktörü, sperm sayısı çok düşüktü ileri hız hiç yoktu ve morfoloji 0 dı.

Sende bı sorun yoktu yani dimi canım ben pko hastayım
Bende bir sorun yoktu. Pko hastaları tüp bebekteki şanslı grup hastalardan doktorum öyle söylemişti ve birçok arkadaşa da bu söylenmiş, başarı şansı yüksek hasta grubu.😊 inşallah bebişine kavuşursun?🙏🌸

Bende bir sorun yoktu. Pko hastaları tüp bebekteki şanslı grup hastalardan doktorum öyle söylemişti ve birçok arkadaşa da bu söylenmiş, başarı şansı yüksek hasta grubu.😊 inşallah bebişine kavuşursun?🙏🌸
Yaaa inşallah canım aminnn 🤲 kafama bisy takılırsa merak ettiğim bisy olursa gene size sorarım çok teşekkür ederim yazdığın için ♥️♥️
Sende hayırli sağlıklı sihatli kucağına al yavrunu inşallah 🤲😍

Son bisy daha soracam 🙈 Cem beye randevu hemen alınabiliyor mu yoksa 1 2 aya ancami randevu veriyorlar biliyormusn

Son bisy daha soracam 🙈 Cem beye randevu hemen alınabiliyor mu yoksa 1 2 aya ancami randevu veriyorlar biliyormusn
2 aya anca veriyorlar kuzum belki 3 ay bile olabilir o yüzden niyetin varsa randevu için elini çabuk tut derim🤗
Yaaa inşallah canım aminnn 🤲 kafama bisy takılırsa merak ettiğim bisy olursa gene size sorarım çok teşekkür ederim yazdığın için ♥️♥️
Sende hayırli sağlıklı sihatli kucağına al yavrunu inşallah 🤲😍
Herzaman elimden geldiğince yardımcı olurum🤗 Amiin Allah razı olsun darısı size de kısmet olsun inşallah 😍😍❤❤

2 aya anca veriyorlar kuzum belki 3 ay bile olabilir o yüzden niyetin varsa randevu için elini çabuk tut derim🤗

Herzaman elimden geldiğince yardımcı olurum🤗 Amiin Allah razı olsun darısı size de kısmet olsun inşallah 😍😍❤❤
Tamam canım ben yarın ariyim ozmn aralığın son haftasına testler ne isteyecekse verir cnki ocagin ilk haftasida anca testler hazırlanır hepsi hazır olduktan sonra genemi randevu alıyoruz doktordan yoksa nezmn hazır olursa randevusuzmu gidiyoruz canım

Tamam canım ben yarın ariyim ozmn aralığın son haftasına testler ne isteyecekse verir cnki ocagin ilk haftasida anca testler hazırlanır hepsi hazır olduktan sonra genemi randevu alıyoruz doktordan yoksa nezmn hazır olursa randevusuzmu gidiyoruz canım
İlk görüşmede doktor muayene ediyor giderken elinde o güne kadar yaptırdığınız tüm testleri götürürsün. Sonra doktor vitamin kullanmanı isteyebilir belki ön hazırlık olarak. Biz zaten kullanıyorduk o yüzden ilk görüşmeden 1 ay sonra regl olunca tedaviye başlamıştık. Yani regl olunca ara kliniği diyor ve randevu ayarlıyorlar uygun güne kuzum

İlk görüşmede doktor muayene ediyor giderken elinde o güne kadar yaptırdığınız tüm testleri götürürsün. Sonra doktor vitamin kullanmanı isteyebilir belki ön hazırlık olarak. Biz zaten kullanıyorduk o yüzden ilk görüşmeden 1 ay sonra regl olunca tedaviye başlamıştık. Yani regl olunca ara kliniği diyor ve randevu ayarlıyorlar uygun güne kuzum
Tamam canım çok teşekkür ederim 😘 tüp bebek uzun yol galiba sonu güzel olsun insalah

X