Tüp bebek sürecince olanlar gelin dertleşelim bilgilerimizi paylaşalım

Hayır pko da çok yumurta var ama hiçbiri iyi ve olgun olmuyor. Adet gecikmeleri bu yüzden işte.
Lütfen beni yanlış anlamayın, ama böyle “hiçbiri iyi ve olgun olmuyor” gibi kesinlik belirten ifadeler mesajınızı okuyan pcos hanımlar için umut kırıcı.
yıllar önce daha üniversitedeyken tüylenme ve kilo şikayeti ile gittiğim doktor bana “pcos’sun, evli olsaydın çocuğum olmuyor diye gelecektin bana” dedi ve ben yıllarca bunun travmasını yaşamışım farkında değilim. Sevdiğim adam evlenme teklifi edince “benim çocuğum olmayabilir ama” demiştim.
O yüzden, lütfen böyle düşünüp paylaşım yapalım. Pcos’lu olup normal yoldan hamile kalanların oranı azımsanmayacak kadar çoktur eminim, tüp bebekte de öyle.

Canım senin gibi pco arkadaşım vardı üni de. Kız bir çoçuğum olur mu acaba diye ağlardı günlerce. Sevgilisine de benim çoçuğum olmayabilir dedi düşün. Evlendi şükür 1 yıl sonra normal yollarla çoçuğu oldu. Pco tedavisi aslında çok basit yumurta kalitesini artıracak takviye ve ovu testi ile yumurta çatlama gününü yakalamak çok önemli. Pco çünkü aynı anda birçok yumurta gelişiyor ama yeterli olgunluğa erişmedşği için çatlama günü tam bilinmiyor. Bu sebeple de çoçuk sahibi olma süresi uzuyor. Bana göre pco tedavisi en kolay hasta grubu. Çok şükür rahimde sıkıntı yok birçok kisti olan insanlar daha çok uğraşıyor

Canım ben kontrolü oOldum en büyük 19 en küçük 15 mm doktor istediğim gibi esit büyümüyor dedi canım sıkıldı biraz. Çarşamba yine kontrol
Aslında arada çok fark yok canım. Kaç adet yumurta var. Doktor bana eşit büyümesi için uzun protokol yaptı. Adetin 16.günü lucrin ile yumurtalar baskılandı. Yarın kontrolüm var bakalım nasıl büyüyecek. Opu tarihin belli oldu mu?Benim iğnede 7.gün bugün

Ignede Bnm de günüm .doktor hepsi aşağı yukarı aynı olsun istiyor sanırım.cumartesi günü toplarım büyük ihtimal dedi 10dan fazla var sanırım sormadım.pko varya fazla da çıkabilir. Inşallah kaliteli olurlar zaten sperm problemimiz var.modum çok düştü

kesinlikle cok haklisin. hic bir seyin onemi yok Rabbim verecekse pco neki onun kudreti yaninda. benim arkadasim var pcolu 2 bebegi var hic oyle dusunmeyin Rabbim herkese nasip etsin insallah

Sakın kodunu düşürme olumlu düşün lütfen

Aynı sıkıntılar bizde de Var. sayi ve yapısal bozukluklar .Inşallah bol ve sağlıklı embriyolar oluşur

Canım ben kontrolü oOldum en büyük 19 en küçük 15 mm doktor istediğim gibi esit büyümüyor dedi canım sıkıldı biraz. Çarşamba yine kontrol
Sıkma canını ya çarşambaya kadar kullan iğnelerini sonuçta büyüyor canım onu düşün. Bnm de çarşamba günü yumurta toplanacak 7 8 yumurta olgunlaşmış ama diğerinde 14 yumurta toplanmıştı bakalım şimdi ne kadar toplanacak

Canim bnde de pkos var hamile kalamadım ama çevremde pkos olup doğal yolla çok hamile kalan var zaten pkos normal kadınlara göre daha fazla yumurta oluşur ama bazıları gelişir buyur bazıları buyuyemez . Arkadaşımızın kötü niyetli olarak yazdığını düşünmüyorum. Sıkma sende canını hepimiz bi sınavdan geçiyoruz. Rabbim mutlaka bi gün bize de nasip edecek demek vakti var zamanı var

Kaç mm olmuşlar canım seninkiler. yumurtalar arası kaç m fark var .birde tedavinin kaçıncı günü olacak opu. Gonal f kaç mm vuruyorsun çok soru sordum

onemlinolan yumurtanin kalitesi canim sayisi degil insallah sonuc guzel olur

Kaç mm olmuşlar canım seninkiler. yumurtalar arası kaç m fark var .birde tedavinin kaçıncı günü olacak opu. Gonal f kaç mm vuruyorsun çok soru sordum
Yumurtalar kaç mm olmuş söylemedi canım sadece 7 8 tanesi olgunlaşmış dedi. Bn gonal f 225 vuruluyorum. Ve cetrotiede menapur iğne kullanıyorum bugün gece 10 da ovitrelle çatlatma iğnesini yapacağım. 2 hafta oldu galiba canım başlayalı. Her zaman sorabilirsin canım bnm

Tüp bebek de yumurta toplama ve transfer süreci çok mu zor oluyor ben de tüp bebeğe doğru gidiyorum
Yumurta toplama işlemini anestezi altında yapıyorlar canım uyanınca adet sancısı gibi biraz ağrın oluyor 1 2 saat merkezde kalıp aynı gün çıkıyorsun. Transfer işlemi çok basit canım ağrılı değil idrara sıkışık bir şekilde gidiyorsun. Transferini öyle yapıyorlar bayıltma yok vajinal muayene masasına uzanıyorsun 2 3 dk da işlem bitiyor sonrasında biraz dinlendirip gönderiyorlar. Bni transfer günü çok bekletmislerdi mesanem çatlamak üzereydi transfer sonrası ordek koymuşlardı malesef dayanamadım çünkü bu kadar başka sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…