Tüp bebek sürecinde tanı

Hangi tanı ile Tüp Bebek süreciniz kesişti ?

• Ankete Katılan
    1.859
Merhaba,
Doktorların uzmanlıklarını ayırmak, bunlara istatiksel yaklaşmak haddimize değil. Fakat geçen hafta üyelerimiz ile yaptığımız görüşmelerde böyle bir eksiklikten bahsedildi. Amacımız hangi doktora gidip hangi tanı kondu ve başarıya ulaşıldı mı bu gibi verileri toplamak.

Not :

- Şimdilik genel anket seçenekler belli olunca doktor doktor ayıracağız....

Peki bu ankete neden gerek duyduk ?

Bir sonraki aşamada X doktora ve hangi tanı ile gidiyorsanız ona göre kırılım yapacağız. Bu sayede yine örnek üzerinden gideyim Engin Oral anketi açtık diyelim onun anketinde İleri Yaş faktörü ankette önde gidiyorsa evet Engin Oral ileri yaş faktöründe daha iyi sonuçlar almış diyebileceğiz.
Merhaba bu ankete pgt yani genetik arastirma da eklense iyi olabilir.. cunki biz bir hastaligin tasiyicisiyiz ve tup bebek icin mecbur kaldik bizim gibiler vardir muhtemel

Merhaba bu ankete pgt yani genetik arastirma da eklense iyi olabilir.. cunki biz bir hastaligin tasiyicisiyiz ve tup bebek icin mecbur kaldik bizim gibiler vardir muhtemel
Anket seceneklerinde genetik faktörler seçeneği bulunmaktadır

Arkadaşlar yıllar sonra siteye giriş yapmışken tecrübelerimin bir kısmını yazmak istedim.Yıllardır endometriozist yani çikolata kisti hastasıydım, üstelik iki defa iki yumurtalıktanda kist aldırdım.Tüp bebek tedavisi başladığında ise gittiğim tüm doktorların yaptığı ortak yorumu ise şu oldu.” Geçirdiğin ameliyatlar, yumurtalıklardan kistler kazınarak alındığı için yumurtalarda törpülenmiş bu nedenle yumurta rezervlerin çok düşük.Keşke önce hamile kalsaydın sonra ameliyat oldaydın.” İçinizde çikolata kisti hastası olan varsa anne olana kadar ilaç tedavisi olsunlar.Ve tek doktorla yetinmeyip birkaç doktora gitsinler.
merhaba D dinanor ve diğer kızlar tecrubelerinizle cevaplarınızı bekliyorum :KK43:
ben 30 yaşında 1 senelik evli bir kadınım. bebek düşündüğümüz için doktora gittim genel muayeneye sadece bir ay korunmasız ilişkimiz oldu düzenli olarak. ama olmadı adet oldum ve doktora gittim muayenede çikolata kıstlerımın olduğunu öğrendim. ıkı tarafımdada var 5 cm ve 7 cm boyutlarında ilk doktorum tüp bebeğe yönlendirdi ama ben ağrım olmadığı, adetlerim düzenli 28 gunde bir olur 5 gun sürer kanama yogunluğum fazla değil normal olduğu için başka bir doktra daha görünmek istedim. bu doktorumda kistlerin engel olmadığını bunun tedavisinin gebelik olduğunu söyleyerek bazı test ve tahliller yaptırdık. amh ve hsg gibi amh 4,25 çıktı. hsg sıkıntı yok rahım normal, tubler açık herşey iyi gidiyordu. bu ay yine adet oldum adetin ıkıncı gunu gel demişti gittim ve bana pat diye kıstlerın buyuyor bu yuzden tüp bebek senın için uygun olacak başlayalım dedi ben şok. ben zaten ona kistlerim var diye gitmiştim. şimdi önce yumurtalarım toplancakmış durum şu ki benim tüp bebekten başka gebe kalmam mumkun değilmi ? ümitlendik büssrü para doktduk testler yaptırdık başa döndüm resmen anlamadım. cidden tüp bebekse tek çözüm ona yönlenicem zaten başka doktora gitmeye gerek varmı devlet hastanelerine falan bilmiyorum kafam çok karışık. iki dopktora kesinlikle amleıyat olma dedi bana

• Beğen
Reactions: tdv
Merhaba bende de aynı sorun var iki tane çikolata kisti ve aynı boyutlarda. Biz 6-7ay kadar denedik ve olumlu sonuç alamadık. Tüp bebeğe başladık. Amh 4.5 çıktı diğer bütün sonuçlarım çok iyi. Biraz stres çok önemli bu durumlarda ama beklemek istemedik ve tedaviyi başlattık. Yarın yumurta toplama yapılacak. Devlet hastanesinde öyle kötü sonuçlar söylediler ki anlatamam. Daha donra özele gittim ve oda ameliyat olmamı söyledi. Araştırmaya devam ettim bahçeçi tüp bebek merkezi Ebru öztürk hanıma gittim. Ameliyatın erken menopoza sebep olacağını ve kesin sonuç olmadığını kesinlikle ameliyat etmeyeceğini söyledi. Tavsiye ederim çokkk tatlı ve iyi bir doktor. Stres yapmadan dene istersen. Ayrıca ovulasyon testi tavsiye ederim. Çünkü kist olanlarda yumurtlama günleri belli olmuyor. Ovülasyon trsti ile yumurtlama gününü belirleyip deneyebilirsin. 25yasındayım bende. Aklına takılam bişey olursa sorabilirsin

Bizde tasiyiciyiz embriyom seçildi gebeyim şimdi siz ne hastalığı tasiyorsunuz

Tek gen tasiyiciligi olup pgt yaptiranlar postu açtım benim gibi olanlar varsa buyursun kizlar🥰

Merhaba,
Doktorların uzmanlıklarını ayırmak, bunlara istatiksel yaklaşmak haddimize değil. Fakat geçen hafta üyelerimiz ile yaptığımız görüşmelerde böyle bir eksiklikten bahsedildi. Amacımız hangi doktora gidip hangi tanı kondu ve başarıya ulaşıldı mı bu gibi verileri toplamak.

Not :

- Şimdilik genel anket seçenekler belli olunca doktor doktor ayıracağız....

Peki bu ankete neden gerek duyduk ?

Bir sonraki aşamada X doktora ve hangi tanı ile gidiyorsanız ona göre kırılım yapacağız. Bu sayede yine örnek üzerinden gideyim Engin Oral anketi açtık diyelim onun anketinde İleri Yaş faktörü ankette önde gidiyorsa evet Engin Oral ileri yaş faktöründe daha iyi sonuçlar almış diyebileceğiz.
Merhaba doktorları bulamadım

Harika oldu Kazen Kazen . İnşallah kimse için gerek kalmaz ama bu anket üyelerin dr tercihinde önemli rol olacak. Tabi ki de amaç dr kıyaslaması değil dr ların hangi vakalar için iyi çözüm üretebildiğini görmek ve o dr lara zaman kaybetmeden yönelmek.
Nasıl takıp etmem lazım doktor onerılerınızı filan ben daha yenıyım tam bilemedım oy verdım ama benım esımde varıkosel ve azosperm var hareketlılıgı az

sevgili anneler merhaba ,bundan 10 yıl önce mozaik turner sendromuna sahip bir anne adayı idim. gittiğim tüp bebek merkezinde pgt olmadan çcouk sahibi asla olamazsın dendi. pgt yaptırdık, ilk denmeede ikizlerim oldu, şimdi 10 yaşındalar.
ben ikizler doğduktan 11 ay sonra doğal yolla çocuğun olmaz dendiği için korunmadım ve 3.çocuğuma hamile kaldım. çok iyi bir genetikçiye gidin emin olun ,sonra benim gibi üst üste doğurursunuz)