Tüp bebek sürecinde tanı

Hangi tanı ile Tüp Bebek süreciniz kesişti ?

• Ankete Katılan
    1.859
Merhaba,
Doktorların uzmanlıklarını ayırmak, bunlara istatiksel yaklaşmak haddimize değil. Fakat geçen hafta üyelerimiz ile yaptığımız görüşmelerde böyle bir eksiklikten bahsedildi. Amacımız hangi doktora gidip hangi tanı kondu ve başarıya ulaşıldı mı bu gibi verileri toplamak.

Not :

- Şimdilik genel anket seçenekler belli olunca doktor doktor ayıracağız....

Peki bu ankete neden gerek duyduk ?

Bir sonraki aşamada X doktora ve hangi tanı ile gidiyorsanız ona göre kırılım yapacağız. Bu sayede yine örnek üzerinden gideyim Engin Oral anketi açtık diyelim onun anketinde İleri Yaş faktörü ankette önde gidiyorsa evet Engin Oral ileri yaş faktöründe daha iyi sonuçlar almış diyebileceğiz.
bu doktorlarla ilgili anket acildi mi bilmiyorum ama prof.dr. yucel karaman ve prof.dr. suleyman tosun da onemli tup bebek doktorlari.. ayrica polikistik over tedavisini bilip yapabilen cok az doktor oldugu icin - pkosun hamile kalmayi zorlastirdigini dusunuyorlar halbuki dusuk riskini en az 50% artirdigina dair tonla yayin var. bu konuda da su an gitmekle oldugum doktor burak hacihanefioglu ve gitmesem de bu konuda isim yapmis prof.dr. bulent okan yildiz( hacettepe) iyiler..

bu arada histeroskopi, tup tikanikligi, cikolata kisti ile ilgili laparoskopik cerrahide turkiyenin en iyi, dunyaninda ilk 3 hekimi arasinda Prof.dr. yucel karaman sayiliyor, tum kadin dogum hekimleri aradaki rekabete ragmen laparoskopik cerrahi de kendisini hocalari olarak goruyor- dolayisiyla boyle bir durumunuz varsa yucel hocayi hekim listenize alin, en azindan arastirin, kendisi yillarca belcika kraliyet ailesinin de kadin dogum doktorlugunu yapmis, haftanin 3 gunu turkiyede 2 gunu belcikadaki kliniklerinde calisan bir hekim. az konusur cok sempatik degildir ama onemli olan iyi olmasi. ben tup bebek surecini onla goturuyorum dolayisiyla kendim histeroskopimi ona yaptirmadim
cunku ismini sonradan duydum. bu durumda olan arkadaslarin dikkatine...

Merhaba,
Doktorların uzmanlıklarını ayırmak, bunlara istatiksel yaklaşmak haddimize değil. Fakat geçen hafta üyelerimiz ile yaptığımız görüşmelerde böyle bir eksiklikten bahsedildi. Amacımız hangi doktora gidip hangi tanı kondu ve başarıya ulaşıldı mı bu gibi verileri toplamak.

Not :

Bir sonraki aşamada X doktora ve hangi tanı ile gidiyorsanız ona göre kırılım yapacağız. Bu sayede yine örnek üzerinden gideyim Engin Oral anketi açtık diyelim onun anketinde İleri Yaş faktörü ankette önde gidiyorsa evet Engin Oral ileri yaş faktöründe daha iyi sonuçlar almış diyebileceğiz.
Mrh kazen ben meme ca teşhisi üzerine kemoterapi öncesi yumurta dondurma işlemi yaptırdım. Anket seçeneklerinde kanser teşhisi göremedim. Zeynep Kamilde işlemi yaptırdım. Gülay hoca bu konuda çok ilgili sanırım Gaziosmanpaşa’ya geçmiş şu anda soyadını hatırlayamadım şu an. Umarım yardımcı olmuşumdur.

1. Merhaba, SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU'nun 14.10.2017 tarih ve 61762938 sayılı kararı gereği ilaç özellikle tüp bebek ilaçlarının satışı başlıkları sitenin kapanmasına kadar yol açabilecek ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Tüp bebek ilaçları satış başlığının kapatılması keyfi bir karar olmayıp mahkeme kararına bağlı bir uygulamadır. Bu sebeple sitenin zarar görmemesi için bu uyarılara uymayan üyelerin (ilaç alıp satan) üyelikleri uyarısız kapatılabilceğini sizinle paylaşmalıyız. Lütfen bu uyarıyı dikkate alın !
    12:21 29 Kasım 2017 tarihli üye bilgilendirme bildirimi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Not :

Merhaba,
Bence erkek faktörünün bu kadar ayrıntılı incelenmesine gerek yok. Sperm azlığı da olsa, azospermi de olsa gidilen merkez içindeki doktor bu konuya dahil oluyor. Ben Amerikan Hastanesi'nde Bülent Urman da tedavi oldum. Histereskopi sonrasinda tup bebek tedavisi yapıldı. Rahim içi yapışıklık vardı. Bülent Urman da çok eski ve tecrübeli bir hekim. Histerssokopi de de oldukça başarılı..

Walla sorunun ne 8ldugunu tam olarak bilmiyorum 1o yıldır bir sebep göstermediler ama endometriosoz sanırım eskiden çikolata kistim vardı odaklar hala bar sanırım bence en zor bu hastal8k 4 tüp iki aşılama.negatif

Gelinim ve oğlum için araştırıyorum. yakından takip edecem. Ankete de katılacam onların bilgileriyle.

44 yaşındayım eşimin sperm problemi var direkt tüp bebek tedavisine başladık Şubat ayında 9 yumurta toplanıyor 3 tane dölleniyor 6. Gün biyopsi için istediğimiz seviyeye ulaşmadı denip işlem sonlandırılıyor sonra tekrar yumurta toplanıp 9 yumurta yine sadece 1 döllendi deniyor dondurup 2 ay sonunda transferi yapıyorlar ve sonuç negatif yıkıldım

merhaba 34 yaşındayım 8 yıllık evliyim 18 ekimde ilk tüp bebek tedavisine başladım ( tüplerim kapalı 18 temmuz 2017 miyom ve çikolata kisti ameliyatı oldum) 29 ekimde 6 yumurta toplandı sadece 1 döllenmiş. bugün (31 ekim) aradılar ve döllenen yumurta bölünmediği için tüp bebek işlemi sonlandırıldı. Dünyam başıma yıkıldı. 2 ay sonra tekrar deneye bilirmişiz. ama benim artık gücüm tükendi.

merhaba 34 yaşındayım 8 yıllık evliyim 18 ekimde ilk tüp bebek tedavisine başladım ( tüplerim kapalı 18 temmuz 2017 miyom ve çikolata kisti ameliyatı oldum) 29 ekimde 6 yumurta toplandı sadece 1 döllenmiş. bugün (31 ekim) aradılar ve döllenen yumurta bölünmediği için tüp bebek işlemi sonlandırıldı. Dünyam başıma yıkıldı. 2 ay sonra tekrar deneye bilirmişiz. ama benim artık gücüm tükendi.
Hayirlisi boyleymis oncelikle. Bende ilk denemem negatif oldu ve kan testinden 1 gün once kaza gecirdum. Ve kaza sonucu aldım haberi. Cok şükür ki yasiyorum. Allahim yeniden denemeyi nasip eder. Ölüp gitmedim ya. Sende canini sıkma. Daha cok yumurta toplatirsin. Bazilarina 2 kez toplatip sonra islem yapiyorlar. 39 yasinda doğa Rutkay bak ikizleri oldu simdi 40 yaşında. En pahali tedaviyi de uygulasan rabbim nasip etmezse olmaz. Allahim kucagimizi boş bırakmasin. Bu yolda cekilen çile kutsaldir.

Ankete katıldım ancak sebep 3 tane degil ki....diğerlerini işaretleyemedim

Benim tek tupumde sıvı birikmesi ve genisleme var. Bu toksik etki yaptigi icin hamileligi etkilemekte. Konu basliklari cok yetersiz. Bi crm ci olarak tavsiyem konulari baslik olarak ayırıp kirilim acin. Mesela yumurtalik altinda tüm yumurtalik problem kırılımı gibi. Ayrica erkek sperminde hareketlilik olarak başlık acin, cunku sperm sonuçlarında hareketlilik olarak yazmakta. Benim fikrim bunlar. Ayrica dr ler kullanilan bitki kurlerine asla olumsuz bakmiyorlar kullanin demekteler (hatta hikmetigi bilmedigimiz bitkiler var demekte) fakat hormon testi ve rahim filmi çekilmeden kesinlikle kullanmayın. Ben rahim filmimi kulak arkasi ettim sorun tüplerimdeymis. Persembe ameliyat olucam bu yorumu okuyan arkadaşlardan dua beklerim. Allah bu yolda cirpinan tüm arkadaslarimin kucagini hayirli, saglikli, imanli bebeklerle doldursun. Bu surecte sayin dr Emre Karatekelioğlu beni telefonda yönlendirdi allah razi olsun tek bir lira bile talep etmedi. Farkli drler gelin muayene ucreti 300 tl demekteler. Tüp bebek tedavisini allah nasip ederse Emre Karatekelioğlu ile deneyeceğiz.
Naptjn canım ameliyat oldun mu bende oldum bebeğini kucağına alabildin mi

Naptjn canım ameliyat oldun mu bende oldum bebeğini kucağına alabildin mi
Evet cnm. 1 Nisan'da doğum yaptım.
Hamileliğimde doğal yolla oldu.
Sezeryan doğumdan sonra ameliyata girdim. Ameliyatım çok zor oldu.
Allahım ol emrini verdikten sonra oldu, doktorum bile şaşkındı.
Sen alabildin mi kucağına ?

tüpleri tıklaı olanlar için bir öneri umarım reklama girmez. arkadaşımın rahim filmi çoğ ağrılı olmuştu, ben echomarda yaptırdım ve selektif salpingografi denilen bir yöntemle ağrısız sızısız tıkalı olan tek tüpüm açıldı. echomar hsg olarak araştırırsanız zaten orada da bu işlemi yapan ilk ve tek merkez olduu yazıyor. (böylece reklam olmamış olur zaten tek :)) ben 2016 da 500 tl vererk yaptırmıştım kesinlikle indirim yapmadılar. ama hepsi kesin açılırmı bilemem söyleyebileceğim bu işlem için ayrıca bir ücret talep etmemeleri. ve arkadaşım başka yerde hsg çektirdi 4 saat yattı benim 20 dk içinde ağrısız sızısız oldu.

Hayırlı Geceler Güzel Hamiş

Ben de bu akşam bahsettiğin hastanenin doktoruna denk geldim videolarını izledim benim tüplerimin biri tıkalı diğeri sağlıksız dediler 1 aşılama yaptırdım ama negatif bu doktor tüplerin açılabileceğini anlatıyor çok heyecanlandım benim gittiğim doktorlar normal yolla bu tüple kalamazsın dediler ama ben fikrini almak istedim yeni bir yöntemmiş ve yüzde 70 oranında açılma oluyormuş bana yardımcı olurmusun bilgin varsa

Bence Tüp Bebel bir ekip işi, doktorun çalıştığı güvendiği ürolog Egemen Avcı’nın da başarısı, embriyoloğun da, tüp bebeği yapan Dr. Arzu İlknur Özdemir ve Dr. Serkan Aydoğdu’ nun da...tüp bebek başarılı olmuşsa ekip işidir diye düşünüyorum😉

Kizlar sebebsiz infertilite benim sorunm ama bence ondada sebep vardir bulmaya ulasiyorlar ben tup bebek oldum ama diyorum ya olmamamsina sebep olan sey tutunma evresi ise nasil olacak diye

Güzel olmus bence, bnm aklıma gelmeyenleri bile yazmıssınız. Yalnız şimdi erkekte varikosel i seçse biri bu bülent tıraş ın basarısı olur mu? Çünkü muhtemelen başka bir dr da ameliyat olmus olabilir mi? Tüp bebekte dr lar sadece erkekte sperm azlığı morfolojiye müdahale etmiyorlar mı? Bunu şundan soruyorum bende çok emin değilim bu konuda.
Ameliyat olmadan morfolojik bozuklukla tedaviye baslayabiliyorsunuz illa ameliyat olunmasına gerek yok zaten tup bebek bunun için var sevgiler

Tüp bebek öncesi tanılar çok önemli.. miyom, yapışıklık, hidrosalpenks, y rahim, t rahim ve erkek sorunları vs elenmeli bu yüzden şurası tüp bebekte çok iyiymiş diye gitmeyin. Operasyon yapan, iyi tanı koyan hekimleri araştırın, bir süre takip edin. Hsg çektirmeden aşılama bile yaptırmayın.