Tüp bebek sürecinde tanı

Hangi tanı ile Tüp Bebek süreciniz kesişti ?

• Ankete Katılan
    1.859
@Mucizeolsakeske Pazartesi transfer oldum. Onca git gel uğraş. İki dakkalik işlem için.
Doktordan şunu öğrendim. Embriyoyu rahme attıkları an tutunuyorsa tutunuyor. Transferden sonra 2 saat yat 3 saat yat bisey ifade etmiyormuş. Yarim saat yattım. Sonra topladım pılımı pırtımı geldik evimize.
Yavaş hareket edin, hızlı ani hareketden kaçının. Eğilmeyin ve uzanmayın dediler.
Sonuç rabbimizin elinde ol emrini bekliyoruz.
Aynen canım sabırla bekle sen çatlasanda patlasanda zaman geçiyor ve görecegini insan görüyor iyi veya kötü. İnsallah hayırlısıyla tutunmuştur yavrun

Hic progestan oldun mu? Allah dusmanima oldurtmasin.
Coraspirin ve folik asit cnm
Başka bişey kullanmıyorum.
Progestan adet için 5gün kullanmıştım çok agrılı oldugunu biliyorum ama ben bu konuda çok güçlü oldugumu düşünüyorum. Yani yavrum tutunsun benimle olsunda igneler beni hiç korkutamaz. Kaç gün igne vurulcaksın canım.

Progestan adet için 5gün kullanmıştım çok agrılı oldugunu biliyorum ama ben bu konuda çok güçlü oldugumu düşünüyorum. Yani yavrum tutunsun benimle olsunda igneler beni hiç korkutamaz. Kaç gün igne vurulcaksın canım.
5 günden hiç bişey cnm. Cok beter bi şey. Fitil var jel var hap var. Yok illa igne. Ben vurulamayacagim.

10 tane cnm. Valla bu bi işkence.
Tamam çocuk istiyoruz da işkenceye yatırın kalçalarımız beze olsun, acı içinde kıvranalım, sağa sola dönemeyelim, oturup kalkmayalım değil. Bu gece acılar içinde yattım. Sağ kalçam ağrı acı dokunamıyordum. Bu işin vajinal jeli ve fitili var
İlk tüp bebek denemem bir daha yapmak durumda kalırsam asla iğne almam.
Allaha iki rekat namaz kılmaya üşeniriz,cocuk için boynumuzu kesseler ses cikarmayacağız.
Ben rabbimden tup bebek suresinde af diledim.
4 ignem kaldı inan akşam nasıl iğneye gidicem die şimdiden sıtma tuttu.

Tamam çocuk istiyoruz da işkenceye yatırın kalçalarımız beze olsun, acı içinde kıvranalım, sağa sola dönemeyelim, oturup kalkmayalım değil. Bu gece acılar içinde yattım. Sağ kalçam ağrı acı dokunamıyordum. Bu işin vajinal jeli ve fitili var
Allaha iki rekat namaz kılmaya üşeniriz,cocuk için boynumuzu kesseler ses cikarmayacağız.
Dogrudur canım benim arkadasımda senin gibi çok agrı çektigini söylüyor gece uyuyamıyormus agrıdan. Acaba hareket etsek yinede agrı olurmu igneden sonra kac dakika yürüyosun mesela. Allah yardımcın olsun canım valla işimiz zor adet oldum doktor salı günü çagırdı şimdi gözüm korkmaya basladı:))

Dogrudur canım benim arkadasımda senin gibi çok agrı çektigini söylüyor gece uyuyamıyormus agrıdan. Acaba hareket etsek yinede agrı olurmu igneden sonra kac dakika yürüyosun mesela. Allah yardımcın olsun canım valla işimiz zor adet oldum doktor salı günü çagırdı şimdi gözüm korkmaya basladı:))
Canım yürü, ovala, alkol sür ne yaparsan yap nafile.
Artık hemsireler igne vururken aciyolar.
Fitil yada jel iste.

Canım yürü, ovala, alkol sür ne yaparsan yap nafile.
Artık hemsireler igne vururken aciyolar.
Fitil yada jel iste.
Tamam canım söylicem bakalım ama vercegini sanmıyorum arkadasımın doktoru ona igne verdiyse banada verir gibime geliyor. Artık ne yapalım köprüyü geçene kadar dayancaz

Bende çok yedim o iğneden acısını iyi bilirim ..iğneyi vuran hemşireye çoook az az vurmasını iste..sonrasındada hemen kalkma kendine vakit ayır 5 dk kadar o bölgeyi alkollü pamukla iyice bastırark ovala..

Bende çok yedim o iğneden acısını iyi bilirim ..iğneyi vuran hemşireye çoook az az vurmasını iste..sonrasındada hemen kalkma kendine vakit ayır 5 dk kadar o bölgeyi alkollü pamukla iyice bastırark ovala..
Canim benim ben el vuramiyorum artık kalcalarima nasil ovalicam. Ama dediklerini yapmaya calisacagim cok saol.

Canim benim ben el vuramiyorum artık kalcalarima nasil ovalicam. Ama dediklerini yapmaya calisacagim cok saol.
Kesinlikle ovalama ovalamak o bölgeyi daha da hassaslastirir ve oluşan ödemi kas hiç emmez bu durumda daha fazla ağrı olarak döner pamuğa bol kolanya dök ve kalçanın üstünde beklet bende hemsireyim cnm tavsiyem bu yonde

Arkadaşlar yıllar sonra siteye giriş yapmışken tecrübelerimin bir kısmını yazmak istedim.Yıllardır endometriozist yani çikolata kisti hastasıydım, üstelik iki defa iki yumurtalıktanda kist aldırdım.Tüp bebek tedavisi başladığında ise gittiğim tüm doktorların yaptığı ortak yorumu ise şu oldu.” Geçirdiğin ameliyatlar, yumurtalıklardan kistler kazınarak alındığı için yumurtalarda törpülenmiş bu nedenle yumurta rezervlerin çok düşük.Keşke önce hamile kalsaydın sonra ameliyat oldaydın.” İçinizde çikolata kisti hastası olan varsa anne olana kadar ilaç tedavisi olsunlar.Ve tek doktorla yetinmeyip birkaç doktora gitsinler.

Histereskopi yapısalcı bana da tüp bebekten öncesi geçici menapoza soakcaklar histereskop olanlar.varmi nasildi soylermsnzz

Yumurta kalitesizliği ne de ekler misiniz? Çünkü benim 3 negatifim var. 2sinde yumurta kalitesizdi. Embriyo oluşma aşamasını bile yapmadılar. Yumurtanın resmini verdiler elime

benim tekrarlayan 6 haftalik gebelik kayiplarim oldu 1 yilda 2 kez- o sebeple almanyalara kadar test yaptik- 10 un uzerinde perinatolog, tup bebekci gezdim, ekleye ekleye bende mthfr homozigot, PAI-4 mutasyonu, yuksek killer hucreler cikti, normalde dogal yollardan hamile
kalmakta zorlanmiyorum ama dusuruyorum. bi de tabii ileri yas faktoru var 36 yasindaydim dusukler oldugunda su an 37 yim. bu arada histeroskopi de oldum tanisal amacli. bu dedikler harici ve hafif pkos harici bir sey cikmadi. yumurta kalitesini gormek ve kontrollu gebelik icin pgd ( next generation squencing) ilk tup bebek surecine girdim- doktorum prof. dr. yucel karaman- kadin dogum hekimim onu onerdigi ve ozellikle laparoskopik cerrahide dunyanin sayili isimlerinden oldugu icin ona gittim. ben de hafif pkos oldugu icin fazla uyarmadi, 14 yumurta toplandi, 9 u olgundu, 8 i dollendi, 5 tanesi 5. gune gitti, 5 tanesi de preimplantasyon genetik taniya gitti- 2 si normal cikti- su an dondurulmus vaziyette. bu pkos sadece hamile kalmayi zorlastirmadigi ayni zamanda dusuk oranini cok artirdigi icin endokrinolog gezmeye basladim bu kez cunku bir tek bununla ilgili bir sey yapmamistim. arastirmalarim beni dr. burak hacihanefiogluna goturdu, turkiyede ilk ve tek polikistik over merkezinin kurucusuymus- simdi test yapilip testesteron ve diger degerlerime bakilabilmesi icin hormonlardan arinmam gerekiyormus, 3 aylik bekleme suresi mayista doluyor, degerlerim normal cikarsa embryolardan birini
kismetse haziranda koyduracagim, normal cikmazsa ovarian drilling veya ilac tedavisiyle hormon degerlerimi normallestirip oyle transfer yapicam. uzun uzun anlattim ama tekrarlayan dusuk hikayesi ile gidip tup bebekten cikan bir surecim oldu. benimle ayni durumda olanlar vasa diye paylasmak istedim. umarim evlatlarimizi hayirla kucagimiza aliriz...