Tup bebek tedavisi az yumurta rezervi

Merhaba,
5.gün gelişimi gerileyen embriyo 6. Gun gelişim gösterdi ve blastokist aşamasına geldi donduruldu. Benim icin 1 embriyomun dahi dondurulabilmesi öyle güzel bir olay ki anlatamam.
Embriyologlar embriyolara puan veriyormuş 1 den 10 a kadar. Benim embriyoma 6 verdiler. Hatta üstüne basa basa sordum 2. Kalite mi diye ama değilmiş 1. Kalite dediler. Gerci bu iş kaliteye bakmıyor bunun bilincindeyim fakat galiba insan merak ediyor.
Doktorum da bir kez daha yumurta toplama yapalım bunun yanına bir tanede daha kaliteli embriyo olursa çok güzel olur diye ısrar ediyor bakalim. Gerçi ilaclarimda var tekrar yumurta toplamaya yetecek bakalim Henuz karar vermiş değilim ne yapmam gerektiği konusunda. Tek istediğim şu 5 gun beklerken o kadar çok gerildim ki o gerginliği unutmak.
Dr una güven ve ne diyorsa yap bence, söyledikleri mantıklı. Embriyo havuzu oluşturmak istiyor anladığım kadarıyla ki bu bizim durumumuzdaki hastalar için şansı arttırıyor, ki inşallah ilk gebelik sağlanırsa arkasından yine havuzdan hamile kalarak ikinci bebeğe sahip olabilirsiniz. 🙏🏽🥰

Dr una güven ve ne diyorsa yap bence, söyledikleri mantıklı. Embriyo havuzu oluşturmak istiyor anladığım kadarıyla ki bu bizim durumumuzdaki hastalar için şansı arttırıyor, ki inşallah ilk gebelik sağlanırsa arkasından yine havuzdan hamile kalarak ikinci bebeğe sahip olabilirsiniz. 🙏🏽🥰
Bizde öyle düşündük ve de doktorun söylediği gibi biesteron ve omepa Q10 kullanıyorum haziranda tekrar yumurta toplama olacak bakalim.

Herkese Merhaba
Benim de amh değerim 0.06 çıktı. Rutin kontrolde anlaşıldı. Bebek yapmayı daha düşünmüyorduk, henüz 9 aylık evliyim. Doktor da hiç tüp bebek yapmalısın acele etmelisin vs demedi. Bu kadar düşük olan hormon neymiş diye araştırınca fark ettim yumurta rezervi olduğunu. Tecrübeli kişilerden yorum bekliyorum. Ben ne yapmalıyım?
Acil bi tüp bebek uzmanına elindeki tahlillerinle gitmeli ve bu durumu ciddiye almalısın. Hangi şehirdesiniz

Merhabalar,
8 nisan itibariyle tüp bebek tedavisine basladim. Düşük amh nedeniyle (0.78). Doktor ilk ultrason muayenesinde 5 yumurta gördü. 225 menapour + 2.5 mg letu ( günde iki kez ) kullandim. 12 nisan da ilk kontrolde sadece 2 yumurtamin geliştiğini söyledi doktor. Digerleri büyümez artik dedi. Istersen tedaviyi iptal edelim dedi ben iptal etmek istemedim.
5 günlük kullanım sonrasi letuyu bıraktım. 225 menapura devam ve ayriyeten günde 1 adet cetroride devam dedi.
İlaçlara devam ediyorum fakat umudum azaldı. Benim durumumda olup opu da 2 den fazla yumurtası gelişen oldu mu ? Lütfen tecrübeli olanlar yorum yapsın moralim çok bozuk.
Hiç üzülmeyin olacağı varsa oluyor benim yumurta rezervim daha düşüktü diğer hormon seviyelerim de anormaldi. 2 yumurtam tek gelişti ikisini de transfer etti. Biri tek tuttu. Nasip gerçekten bu işler. Ben çok stres yapmadım olacağına da çok ihtimal vermiyordum doktorun söylediklerini göz önünde bulundurarak. 10 yumurta toplanıp bir tanesi gelişen de oluyor.

Merhaba canim benim bundan once 3 tedavim oldu..ilk 2 sinde hep 2 yumurtam gorundu..ve ignelerle 1 tanesi olgunlasti toplandi..onlarda 2. Kalite 3. Gun embriyosu olarak transfer oldu..3. Tedavime baslamadan once..3 ay ilac kullandim..arisutu felanda kullandim..bu sefer 4.5 yumurtam gorundu..3 u toplandi..4. Gune 2 si gitti..5. Gune bir tanesi kaldi..transfer oldum.ama kimyasal oldu..suan 4. Ye hazirlaniyorum..benim icin..4.5 yumurta hayaldi..her ay farkli cikabiliyor..yasin daha kucuk..ama allah korusun..bu tedavin..olumsuz olursa..lutfen..3 ay oncesinden en az ilac tesavisi ol..bende hem sayi hemde kalite artti..ama insallah bunlara gerek kalmaz..1 yumurta toplanip..gebe kalanlar var...icin rahat olsun..korkma..ben 39 yasindayim..sayiyi ve kaliteyi artirabilmistim..

Ali Osman Koyuncuoğlu
Canım merhaba, öncelikle Allah hepimizin huzurlu yuvasına sağlıklı bebekler versin 🤲🏻 Bende Ali Osman Koyuncuoğlu'nda tedavi olmayı düşünüyorum. Bana doktorun yaklaşımından, fiyatlardan, transfer sürecinde ekstra yapacağı bir şeyler olup olmayacağından biraz bahsedebilir misin? Lütfen... Ben 2 başarısız tüp bebek geçirdim. Bizde problem eşimden kaynaklı. Yaklaşık 4 ay sonra 3 yıllık evli olacağım. Zeynep Kamil EAH ne gittik, eşime rapor verdiler ancak evliliğimiz 3 yılı doldurmadığından rapor alamadık. Bende kanser çıktı bu bile rapor almamıza sebep olmadı. Artık daha fazla vakit kaybetmek istemiyorum. Görüpte cevap verirsen çok sevinirim ☺️

Canım merhaba, öncelikle Allah hepimizin huzurlu yuvasına sağlıklı bebekler versin 🤲🏻 Bende Ali Osman Koyuncuoğlu'nda tedavi olmayı düşünüyorum. Bana doktorun yaklaşımından, fiyatlardan, transfer sürecinde ekstra yapacağı bir şeyler olup olmayacağından biraz bahsedebilir misin? Lütfen... Ben 2 başarısız tüp bebek geçirdim. Bizde problem eşimden kaynaklı. Yaklaşık 4 ay sonra 3 yıllık evli olacağım. Zeynep Kamil EAH ne gittik, eşime rapor verdiler ancak evliliğimiz 3 yılı doldurmadığından rapor alamadık. Bende kanser çıktı bu bile rapor almamıza sebep olmadı. Artık daha fazla vakit kaybetmek istemiyorum. Görüpte cevap verirsen çok sevinirim ☺️
Merhaba,
Ben Ali beyden yaklaşımından memnunum. Kendisi garantici birisi emin olmadan hiçbir adım atmıyor. Önceliği para değil sizin bebeğinize kavuşmaniz olmasi sebebiyle bile bence tercih edilesi bir doktor.
Fiyatları raporlu 9500 fakat ben önceden gidip görüştüğüm için bana 7500 şeklinde fiyat verildi ve o şekilde devam edildi. Harici ücret olarak yumurta dondurma olduğu takdirde veya havuz denilen tedavi uygulandığı takdirde alınıyor benim bildiğim.
Erkek infertilitesinde nasil rapor alamıyorsunuz onu anlamış değilim. Doktor bey eşinize takviye verecektir mutlaka.
Merhaba,
Amin hepimize inş ' ALLAH
Benim bildiğim erkek infertilitesinde 3 yil şartı aranmaksızın rapor veriliyor sizin durumunuza anlam veremedim bu açıdan.
Ali osman beye gelirsek ben memnunum. Önceliği para değil önceliği sizin ordan mutlu ayrılmaniz oldugu için bile bence tercih sebebi olabilir.
Kendisi garantici inanmadığı içinin almadığı hiçbir adimi atmayan biri. Fiyat olarak ben önceden gidip fiyat aldigim için 9500 olmasına rağmen bana 7500 e tüp bebek işlemini yaptı. Ekstra ücret size veya eşinize takviye verirse çıkabilir yada raporsuz iseniz ilaçlarınız, yumurta dondurma işlemi, isteyecegi tahliller vede havuz denilen yöntemi kullanirsa ekstra ücret çıkar. Bunların haricinde genetik testler için gerek görülür ise ücret cikar.

Raporsuz fiyat 11.500 şu an. Ama bence siz rapor isini biraz daha arastirin baska bir hastaneye gidin mesela. Cunku kadinda amh düşüklüğü erkekte sperm sorunları olduğu takdirde 3 yil şartı aranmıyor. Bende buna istinaden rapor çıkardım.

Merhaba,
Ben Ali beyden yaklaşımından memnunum. Kendisi garantici birisi emin olmadan hiçbir adım atmıyor. Önceliği para değil sizin bebeğinize kavuşmaniz olmasi sebebiyle bile bence tercih edilesi bir doktor.
Fiyatları raporlu 9500 fakat ben önceden gidip görüştüğüm için bana 7500 şeklinde fiyat verildi ve o şekilde devam edildi. Harici ücret olarak yumurta dondurma olduğu takdirde veya havuz denilen tedavi uygulandığı takdirde alınıyor benim bildiğim.
Erkek infertilitesinde nasil rapor alamıyorsunuz onu anlamış değilim. Doktor bey eşinize takviye verecektir mutlaka.

Merhaba,
Amin hepimize inş ' ALLAH
Benim bildiğim erkek infertilitesinde 3 yil şartı aranmaksızın rapor veriliyor sizin durumunuza anlam veremedim bu açıdan.
Ali osman beye gelirsek ben memnunum. Önceliği para değil önceliği sizin ordan mutlu ayrılmaniz oldugu için bile bence tercih sebebi olabilir.
Kendisi garantici inanmadığı içinin almadığı hiçbir adimi atmayan biri. Fiyat olarak ben önceden gidip fiyat aldigim için 9500 olmasına rağmen bana 7500 e tüp bebek işlemini yaptı. Ekstra ücret size veya eşinize takviye verirse çıkabilir yada raporsuz iseniz ilaçlarınız, yumurta dondurma işlemi, isteyecegi tahliller vede havuz denilen yöntemi kullanirsa ekstra ücret çıkar. Bunların haricinde genetik testler için gerek görülür ise ücret cikar.

Raporsuz fiyat 11.500 şu an. Ama bence siz rapor isini biraz daha arastirin baska bir hastaneye gidin mesela. Cunku kadinda amh düşüklüğü erkekte sperm sorunları olduğu takdirde 3 yil şartı aranmıyor. Bende buna istinaden rapor çıkardım.
Cevapladığınız için teşekkür ederim. Evet haklısınız bende kadında amh düşüklüğü erkekte sperm sıkıntısı varsa şart aranmıyor diye biliyordum. Hatta bir tanıdığım 1 yıllık evli olmasına rağmen amh düşüklüğü olduğundan Zeynep Kamil'de direk tüp bebeğe yönlendirdiler. Bunu da doktora örnek olarak söyledim. Bize Zeynep Kamil'in üroloji doktoru tüp bebek onayı verdi ama kadın doğum 3 yılı bekleyeceksiniz dedi. Birkaç ay sonra doluyor 3 yılımız ama şart yok diyorum doktor bana var erkekte devlet ödemez dedi.
Ali Osman beyi aradığımda bende raporsuz fiyat olarak 11.500 tl almıştım. En iyisi ben gidip yüz yüze hem muayene olayım hemde başlanacaksa başlansın. Rapor çıkartıcam diye doktorlarla papaz olucam. Biri onay veriyor biri onay vermiyor.
Dahiliyeden onay almam gerekti kalp hastasısın dedi, kadın doğum kansersin dedi. Psikolojimi bozdular artık

Merhaba arkadaşlar benimde amh 0.30 dr 2 yumurta gördü. Bu arı sütü poleni mi ne nasıl kullanıyor etkisi var mı ? Aç tok farkediyor mu bilgi verirseniz çok sevinirim 🤲🏻
Merhaba,
Ari sutu sabah aç karnına kullanılıyor. Faydasi oluyor. Doktorunuzdan ek olarak takviye omepa Q 10 isteyebilirsiniz. O da gayet faydalı olacaktır.

Merhaba,
Ari sutu sabah aç karnına kullanılıyor. Faydasi oluyor. Doktorunuzdan ek olarak takviye omepa Q 10 isteyebilirsiniz. O da gayet faydalı olacaktır.
Merhaba omepa Q10 kullanıyorum şuan doktorum verdi 🤗 arı sütünü çok duydum da ondan sormak istedim. Aktardan mı alıyoruz yoksa eczaneden mi önerdiğiniz bi marka var mı ?

Merhaba omepa Q10 kullanıyorum şuan doktorum verdi 🤗 arı sütünü çok duydum da ondan sormak istedim. Aktardan mı alıyoruz yoksa eczaneden mi önerdiğiniz bi marka var mı ?
Ari sutu gercekten faydali eger alabilirseniz beeo markanın saf ari sütünü tavsiye ederim. Beeo nun kendi internet sitesi üzerinden sipariş verebilirsiniz. Yada ilac formunda olani da var nasil tercih ederseniz her ikiside faydali.

X