tüp bebek yaptıranlar lütfen okuyun

srm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2012
342
300
Merhaba, çok sevindim sizin adınıza. Kistiniz sonradan tekrarladı mı peki?
Hayir malesef rahim disinda olustu mesela onu distan kesi ile aldi doktorum. Ben tesadufen ogrenmistim bende hicbir rahatsizligi olmadi varsa da artik biraktim ben onu.🤷‍♀️

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2919 gün geçti.

fulyam2727

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2020
193
60
Benım yengem de çikolata kisti vardı hemde çok fazlaydı önce onu aldılar. Sonra da tüp bebek tedavisi uygulandı. Taze transfer yapıldı ikizleri oldu. Sonradan kalan embriyolar için gitti oda tuttu 1 kızı oldu. Bende taze transfer oldum hemde 3. Gün tuttu çok şükür. Dondurulmuş embriyo transferi olan arkadaşlarım var süreç uzuyor falan sonradan düşününce de o bana sıkıntılı geldi. Benım tedavi yumurta toplama transfer hepsi 13 günde bitti. Hakkınızda hayrlısı olsun inşallah 🥰
3.gün tuttuğunu nasil anladın lütfen yazın😞

Yelda Donmez

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2021
12
6
31
Olumsuz düşünmeyin. Bu işte en önemli konu moral. Doktorun güven vermesi önemli. Siz normal yolla hamile kalmışsınız. Yine kalabilirsiniz. Size umut verecek bir doktora gidin.

Sade frappe

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.331
1.598
Konuma cevap yazarak bana morel olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim. Transferim olumlu sonuçlandı. Salı günü kese görmeye gideceğim, umarım sürecim sağlıklı bir şekilde ilerler. 😊💕

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-02-2022

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 206 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin derisi kalınlaşmaya ve daha az şeffaf olmaya başlayacaktır. Su, vitamin, elektrolitler(sodyum, potasyum ve klorür gibi mineraller) ve diğer mineraller bebeğinizin kan oluşumu ve büyümesi için gerekli ve çok önemlidirler. Ayrıca bunlar vücudun çeşitli olayları sürdürebilmesi için de gerekli ve önemlidir. Bugün bebeğinizin yüzü iyice şekillendi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

PpAaSs

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2020
884
829
Konuma cevap yazarak bana morel olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim. Transferim olumlu sonuçlandı. Salı günü kese görmeye gideceğim, umarım sürecim sağlıklı bir şekilde ilerler. 😊💕
Çok tebrik ederim. Darısı ben ve tüm isteyenlerin başına. Kaç haftalıksınız. Kaçıncı gün test yaptınız? Kaset test yaptınız mı yoksa direkt kan mı verdiniz? Belirti var mıydı? Bu bilgileri bizimle paylaşabilir misiniz?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-03-2022

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 223 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün sonunda bebeğinizin diz ve ayak bileklerin yerleşeceği noktalar şekillenmiş olacak. Önümüzdeki hafta civarında bebeğinizin gonadları (eşey bezleri) leğen kemiği içinde oluşcak ve bebeğinizin cinsiyetine göre testis veya yumurtalık olacaktır. Bebeğinizin göz kapakları şekillenmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Sade frappe

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.331
1.598
Çok tebrik ederim. Darısı ben ve tüm isteyenlerin başına. Kaç haftalıksınız. Kaçıncı gün test yaptınız? Kaset test yaptınız mı yoksa direkt kan mı verdiniz? Belirti var mıydı? Bu bilgileri bizimle paylaşabilir misiniz?
Öncelikle çok teşekkür ederim, isteyen herkesin tez zamanda kucağı bebekle dolsun inşallah 🤲🤲🤲 transferden 9 gün sonra kan testi yaptırdım ve sonucu o şekilde ögrendim. 😊 öncesinde hiç bir belirtim olmamasına rağmen test yaptirmak icin evden çıkacağım sırada 10 snlik bir regl sancısı yaşadım. Bir de yine aynı sabah açık kahve rengi lekelenmem oldu. Bu arada lekelenmem 2 gün sürdü sonra kesildi, o yüzden lekelenme yaşayanlarınız olursa, hemen panik yapmasın. Onun dışında normalde regl olmadan 2 hafta önceden göğüslerimde hassasiyet başlar benim, o hassasiyet oluşmayınca bir acaba mı dedim açıkçası. Normalde meme hassasiyeti gebelik belirtisidir ama bende tam tersi oldu 🤗 transferim 2 haziranda yapıldı, yrn tam 5 haftalık olmuş olacak 💕

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin derisi kalınlaşmaya ve daha az şeffaf olmaya başlayacaktır. Su, vitamin, elektrolitler(sodyum, potasyum ve klorür gibi mineraller) ve diğer mineraller bebeğinizin kan oluşumu ve büyümesi için gerekli ve çok önemlidirler. Ayrıca bunlar vücudun çeşitli olayları sürdürebilmesi için de gerekli ve önemlidir. Bugün bebeğinizin yüzü iyice şekillendi.

PpAaSs

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2020
884
829
Öncelikle çok teşekkür ederim, isteyen herkesin tez zamanda kucağı bebekle dolsun inşallah 🤲🤲🤲 transferden 9 gün sonra kan testi yaptırdım ve sonucu o şekilde ögrendim. 😊 öncesinde hiç bir belirtim olmamasına rağmen test yaptirmak icin evden çıkacağım sırada 10 snlik bir regl sancısı yaşadım. Bir de yine aynı sabah açık kahve rengi lekelenmem oldu. Bu arada lekelenmem 2 gün sürdü sonra kesildi, o yüzden lekelenme yaşayanlarınız olursa, hemen panik yapmasın. Onun dışında normalde regl olmadan 2 hafta önceden göğüslerimde hassasiyet başlar benim, o hassasiyet oluşmayınca bir acaba mı dedim açıkçası. Normalde meme hassasiyeti gebelik belirtisidir ama bende tam tersi oldu 🤗 transferim 2 haziranda yapıldı, yrn tam 5 haftalık olmuş olacak 💕
Çok sağolun. Hayırlısıyla keseyi görün, sonrada kalp atışı heyecanını yaşayın inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-03-2022

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 223 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün sonunda bebeğinizin diz ve ayak bileklerin yerleşeceği noktalar şekillenmiş olacak. Önümüzdeki hafta civarında bebeğinizin gonadları (eşey bezleri) leğen kemiği içinde oluşcak ve bebeğinizin cinsiyetine göre testis veya yumurtalık olacaktır. Bebeğinizin göz kapakları şekillenmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

remziye_06

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2021
741
1.484
Hanımlar merhaba, benim sağda bir ve solda bir 1,5 cmlik toplamda iki adet çikolata kistim var. Yaklaşık hemen hemen 2,5 yıldır da çocuk istiyoruz, bundan 1.5 yıl önce kendiliğinden doğal yolla hamile kaldım fakat kalbi durdugu icin 6-7 haftalıkken kürtaj olmak durumunda kaldım. Sonra akışına bıraltığımız halde yine 1 yılı aşkın süre olmayınca geçen ay aşılama yapıldı, 3 yumurtam oluşmasına rağmen o da tutmadı. Bu ay tüp bebekte karar kıldık, doktor reglimin 21.günü tedaviye başlayacağını (uzun protokol yöntemini tercih edecegini) ve yurta toplama işleminden sonra taze transfer işlemi yapacagini soyledi.

Yaa inanın ben düne kadar yeni bir tedaviye başlayacağım icin mutluyken dün akşam burda taze transferin yaratacağı olumsuz etkiler ile ilgili bazı yazıları okuyunca resmen dün gözüme uyku girmedi. Onun dışında çikolata kistiyle ile de hemen hemen herkes olumsuz sonuç aldığını fln yazmış. Yaa gerçekten kendimi şu an çok stresli ve kötü hissediyorum ki. Şu an son anda acaba başka doktora mı gitsek diye akıl karışıklıkları yaşıyoruz. Aranızda taze transfer yaptırıp bebek sahibi olanlar
Çikolata kisti olup tüp bebek yaptırıp olumlu sonuçlar alanlar taze mi dondurulmuş embriyoyla mı yaptirip yaptirmadilarini yazarsa gercekten cok memnun olurum. Konu hakkinda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yazsınlar.

Bu arada doktorum rezerv durumunun çok iyi oldugunu söyledi.
Cok gecmis olsun. Askin Arici'nin instagram sayfasina bakar misiniz? Kendisi cok agir cikolata kisti hastasiymis ve tup bebek annesi olmus. Onun deneyimlerinden faydalanirsiniz. Taze ya da dondurulmus onemli olan cikolata kistinin baskilanma sureci diye biliyorum.

Sade frappe

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
1.331
1.598
Cok gecmis olsun. Askin Arici'nin instagram sayfasina bakar misiniz? Kendisi cok agir cikolata kisti hastasiymis ve tup bebek annesi olmus. Onun deneyimlerinden faydalanirsiniz. Taze ya da dondurulmus onemli olan cikolata kistinin baskilanma sureci diye biliyorum.
Teşekkür ediyorum, benimkisi de tuttu çok şükür, gebeliğim sağlıklı bir şekilde ilerler inşallah 🤲🤲