Tüp bebekte eşinin ailesinden destek gören var mı?

gelmez çünkü kimseden bir şey beklemiyorum
eşşek gibi çalışıp tek başıma çocuk bakıyorum 19 senedir
sizin neden başınıza geldiğini düşündünüz mü hiç
belki de niyet meselesidir
Allah ıslah etsin. Allah’ın kime neyi verdiğini sorgulayacak ama keşke sizin gibilerin diline düşürmese şerrinizden korkuyorum Allah büyük. Sizi de sizin gibi düşünenleri de bildiği gibi yapsın

Tüp bebek yaptıranlara sordum sorumu. Doğal yoldan hamile kalanlar yazmasın. Maalesef aynı süreçlerden geçenlerin neler düşündüğünü öğrenmek istiyorum.

Allah ıslah etsin. Allah’ın kime neyi verdiğini sorgulayacak ama keşke sizin gibilerin diline düşürmese şerrinizden korkuyorum Allah büyük. Sizi de sizin gibi düşünenleri de bildiği gibi yapsın

e sen başkasının başına gelsin diyorsun
senin başına gelince neden ben kötü oluyorum

Karşılamasın giderlerimizi tüm mesajlarımı okuyun böyle bi beklentim yok. 7 kat el gibi havadan sudan konuşunca bana geliyorlar anne diyoruz biz onlara ya anne bu kadar basit mi? Yer gelince onların onayını almamızı istiyorlar ama işlerine geldiği gibi olmamalı. Manevi destek görmek kızım olur gibi şeyler duymak istiyorum

Neden? Birkaç senedir tanıdığınız kadından bunu duymak hayatınızda ne değiştirecek?
Sanki kayınvalidenize bayılıyor, kayınvalide sevgisinden ölüyorsunuz da karşılığını göremiyorsunuz.
Bu tarz konularda baksak kimse kayınvalidesinden hoşlanmıyor ama beklentilerin de haddi hesabı yok.
Sırf iş olsun diye dert yaratıyorsunuz kendinize.

Neden? Birkaç senedir tanıdığınız kadından bunu duymak hayatınızda ne değiştirecek?
Sanki kayınvalidenize bayılıyor, kayınvalide sevgisinden ölüyorsunuz da karşılığını göremiyorsunuz.
Bu tarz konularda baksak kimse kayınvalidesinden hoşlanmıyor ama beklentilerin de haddi hesabı yok.
Sırf iş olsun diye dert yaratıyorsunuz kendinize.
Tamam siz hiç bişey beklemeyin. Ama canınız bir gün çok yandığında da aynı düşüncede olun kimselerden bişey beklemeyin. Sizinki nasıl bi mantık ya bi kaç yıldır tanıdığınız kadın diyorsunuz eşlerimizi de bi kaç yıldır tanıyoruz o zaman ondanda bi beklentimiz olmasın 🤣

Manevi destek elbette beklenebilir ama maddi destek hayır. Sonuçta tüp bebek tedavisi tamamen eşler çocuk istediği için yapılan ve tamamen tercihe bağlı bir tedavi. Dolayısıyla kayınvalidenin arsa satıp bebek yapmanıza destek olmak gibi bir sorumluluğu yok, ha eşiniz hasta olsa bir şey olsa bu noktada tabi ki beklenebilirdi, ama dediğim gibi bu tamamen tercih meselesi ve gerçekten de çok masraflı bir süreç, kendi ablamdan biliyorum. Onlar da defalarca denediler uğraştılar, kimseden bir şey de beklemediler, tabi manevi olarak herkes arar sorardı o ayrı

Bence destek beklenebilir ya bu doğal bir şey. Sonuçta torun yok mu diye beklenti içerisindelerse istiyorlarsa bu süreçte destek beklemek anormal değil. Çünkü gördüğüm kadarıyla baya masraflı tüp bebek süreci. Ha tarla satıp yardımcı olmak tercihe bağlı diğer kardeşlerde varsa hak geçer. Onun harici az çok demeden destek olma teklifi edebilirdi durumu kadar.
Sormaması üzmemek için olabilir bundan sizde bi süre sonra rahatsız olabilirdiniz.

Herkese merhaba. Size bişey danışmak ve dertleşmek istedim.. Biz eşimden dolayı tüp bebekle çocuk sahibi olacağımızı öğrendik. Ve tüp bebek denemelerine başladık ilk tüp bebek olmadı. Tabi bu süreçte eşimde bende özel de çalışanlar olduğumuz için ben işten çıkmak zorunda kaldım çünkü zırt pırt tüp bebek muayenesine izin alamayacağım bi sektörde çalışıyorum. Tek maaşa düştük. Bu arada benim ailem sıkıştığınızda söylemeniz yeterli dedi her defasında. Eşimin babasını kaybettik annesi de sağolsun bi kere bile tüp bebeği n’aptınız nasıl gidiyor diye sormadı bırakın maddi anlamda destek olmayı…Kvdem varlıklı birisi ama şöyle tarlaları arsaları falan var ancak onları satarsa eline para geçip bize destek olabilir diyim. Yani maddi anlamda teklif etmemesini de geçtim nasıl gidiyor nasılsınız diye bile sormuyor. Çok ilginç geliyor bana. Düşünüyorum oğlumda bi problem olsaydı elimden geleni yapmaya çalışırdım. Ve benim açıkçası onun evine bile gidesim gelmiyor muhabbet etmek aramak içimden gelmiyor. Eşime bunları söyleyince annem napsın gibi şeyler söylüyor. En azından maddi değil ama manevi destek olabile diyorum bende… Belki bu kadar soğumazdım ondan. Haaa bi de bizim çocuğumuz olmadığını bildiği halde her gittiğimizde akrabalarının yeni doğan bebeğinden konu açıp dede demiş falan onları bize anlatıyor. Yarama tuz basar gibi
Bakın kardeşim ve eşinin de çocukları olmuyor. Benden önce evlendiler ve duruma göre sene başında tüp bebek tedavisi olcaklar. Ve bilin bakalım gelinimiz sürekli neye maruz kalıyor; başkasının bebek konusuna. Çünkü hamileyim. Ve benim de ilk çocuğum, heyacanımı ister istemez ailemle paylaşıyorum.

Vurgulamışsınız ya, eşimin probleminden dolayı çocuğumuz olmuyor diye. Bizde de gelinden dolayı olmuyor ama kardeşim kendisinde problem olmadığını bile utana çekile söyledi eşine. Bize söylemedi bile, gelinimiz söyledi durumun böyle olduğunu.

Şimdi benim ailemde maddi olarak büyük destek olamaz, gerekirse en fazla belli bir miktar kredi çekebilir. Manevi olarak ise, şöyle örnek vereyim; beslenme stili gelinimizin kötü. Ben ya da ailem bununla ilgili arada uyarılarda, önerilerde bulunuyoruz ama daha fazlası değil. Neden? çünkü yanlış anlayabilir üzülebilir. Bazı insanlar bu tarz konuları çok konuşmak istemezler ki, karşı taraf yanlış anlamasın üzülmesin. Hani bilmiyorum sizin kv tutumunu. Ama sizin anlatımınız daha iğreti geldi kusura bakmayın.

Bir de kenarda hiçbir yatırımı olmayan birinden maddi destek beklemek de komik geliyor bana. Tarla arsayla olacak iş olmadığını siz de biliyorsunuz. Ben insanların her zaman köylerinde tarlası bağı bahçesi olsun kafasında bir insanım, sonra da çocuk doğunca her şey hormonlu ben çocuğuma ne yedireceğim derdine düşüyoruz.

Yani bilmiyorum, yazdıklarınız belki de bebek konusundan dolayı sağlıklı düşünemediğiniz için de olabilir, bana çok benmerkezci geldi.

Tamam siz hiç bişey beklemeyin. Ama canınız bir gün çok yandığında da aynı düşüncede olun kimselerden bişey beklemeyin. Sizinki nasıl bi mantık ya bi kaç yıldır tanıdığınız kadın diyorsunuz eşlerimizi de bi kaç yıldır tanıyoruz o zaman ondanda bi beklentimiz olmasın 🤣

Eşimizle duygusal bir bağ kurup evleniyoruz değil mi? Bu adamı seviyor muyum, beklentilerimi karşılıyor mu, kafamız uyuşuyor mu buna bakıyoruz. En azından ben öyle yaptım. Sizi bilemem.
Eşimi sevip koca olarak seçtim diye anası babası bana karşı saçma sapan sorumluluklara sahip olmuyor bir anda.
Bana, evliliğime saygı göstersinler, işimize karışmasınlar yeter. Başka bir beklentim yok benim.

Sevgiye ilgiye bu kadar açsanız eşinizin annesini değil kendi ailenizi sorgulamalısınız bence.
Elin annesinden bu kadar beklentiye girmek normal değil çünkü.

Eşimizle duygusal bir bağ kurup evleniyoruz değil mi? Bu adamı seviyor muyum, beklentilerimi karşılıyor mu, kafamız uyuşuyor mu buna bakıyoruz. En azından ben öyle yaptım. Sizi bilemem.
Eşimi sevip koca olarak seçtim diye anası babası bana karşı saçma sapan sorumluluklara sahip olmuyor bir anda.
Bana, evliliğime saygı göstersinler, işimize karışmasınlar yeter. Başka bir beklentim yok benim.

Sevgiye ilgiye bu kadar açsanız eşinizin annesini değil kendi ailenizi sorgulamalısınız bence.
Elin annesinden bu kadar beklentiye girmek normal değil çünkü.
Sevgiye ilgiye aç değilim. Bişey beklemiyorum artık. Önceden beklerdim ama mesafe koydum kafam rahatladı. Saçma sapan sorumlulular dediğiniz benim bebeğimin olması. Konuşmalarınıza dikkat edin ve benim konuma yazmayın uzaklaşın. Anlamak yerine laf cambazlığı yapma peşindesiniz. Siz hayatınızı burnunuzun dikine giderek yaşayın. Haa burnunuz yere düşse eğilip almayın. Allah da size o duyguları yaşatmasın böyle büyük konuşmaları

Bakın kardeşim ve eşinin de çocukları olmuyor. Benden önce evlendiler ve duruma göre sene başında tüp bebek tedavisi olcaklar. Ve bilin bakalım gelinimiz sürekli neye maruz kalıyor; başkasının bebek konusuna. Çünkü hamileyim. Ve benim de ilk çocuğum, heyacanımı ister istemez ailemle paylaşıyorum.

Vurgulamışsınız ya, eşimin probleminden dolayı çocuğumuz olmuyor diye. Bizde de gelinden dolayı olmuyor ama kardeşim kendisinde problem olmadığını bile utana çekile söyledi eşine. Bize söylemedi bile, gelinimiz söyledi durumun böyle olduğunu.

Şimdi benim ailemde maddi olarak büyük destek olamaz, gerekirse en fazla belli bir miktar kredi çekebilir. Manevi olarak ise, şöyle örnek vereyim; beslenme stili gelinimizin kötü. Ben ya da ailem bununla ilgili arada uyarılarda, önerilerde bulunuyoruz ama daha fazlası değil. Neden? çünkü yanlış anlayabilir üzülebilir. Bazı insanlar bu tarz konuları çok konuşmak istemezler ki, karşı taraf yanlış anlamasın üzülmesin. Hani bilmiyorum sizin kv tutumunu. Ama sizin anlatımınız daha iğreti geldi kusura bakmayın.

Bir de kenarda hiçbir yatırımı olmayan birinden maddi destek beklemek de komik geliyor bana. Tarla arsayla olacak iş olmadığını siz de biliyorsunuz. Ben insanların her zaman köylerinde tarlası bağı bahçesi olsun kafasında bir insanım, sonra da çocuk doğunca her şey hormonlu ben çocuğuma ne yedireceğim derdine düşüyoruz.

Yani bilmiyorum, yazdıklarınız belki de bebek konusundan dolayı sağlıklı düşünemediğiniz için de olabilir, bana çok benmerkezci geldi.
Offf gerçekten artık açıklamicam. Yok kenarda parası olmayan biri yok organik yedirmek istersiniz uzatamicam iyi geceler sizde bana irite geldiniz.

Herkese merhaba. Size bişey danışmak ve dertleşmek istedim.. Biz eşimden dolayı tüp bebekle çocuk sahibi olacağımızı öğrendik. Ve tüp bebek denemelerine başladık ilk tüp bebek olmadı. Tabi bu süreçte eşimde bende özel de çalışanlar olduğumuz için ben işten çıkmak zorunda kaldım çünkü zırt pırt tüp bebek muayenesine izin alamayacağım bi sektörde çalışıyorum. Tek maaşa düştük. Bu arada benim ailem sıkıştığınızda söylemeniz yeterli dedi her defasında. Eşimin babasını kaybettik annesi de sağolsun bi kere bile tüp bebeği n’aptınız nasıl gidiyor diye sormadı bırakın maddi anlamda destek olmayı…Kvdem varlıklı birisi ama şöyle tarlaları arsaları falan var ancak onları satarsa eline para geçip bize destek olabilir diyim. Yani maddi anlamda teklif etmemesini de geçtim nasıl gidiyor nasılsınız diye bile sormuyor. Çok ilginç geliyor bana. Düşünüyorum oğlumda bi problem olsaydı elimden geleni yapmaya çalışırdım. Ve benim açıkçası onun evine bile gidesim gelmiyor muhabbet etmek aramak içimden gelmiyor. Eşime bunları söyleyince annem napsın gibi şeyler söylüyor. En azından maddi değil ama manevi destek olabile diyorum bende… Belki bu kadar soğumazdım ondan. Haaa bi de bizim çocuğumuz olmadığını bildiği halde her gittiğimizde akrabalarının yeni doğan bebeğinden konu açıp dede demiş falan onları bize anlatıyor. Yarama tuz basar gibi
Ne kadar kolay diyorsunuz öyle arsa tarla satar destek olur anca diye. Kadının onlar güvencesi. Sırf buyuzden kin beslenmesi. Sizinki biraz bahane olmuş.

Üremek sizin icin cook hayati ve elzem olabilir buna sonsuz saygım var, fakat baska insanlar icin inanın böyle değil.
Kimsenin zerre umrunda değil.
Ve tüp bebek tedavisi görmek özel ve mahrem bi durum oldugu icin tüp bebek nasıl gidiyor denmesini beklemek cok tuhafıma gitit.
Bunu sorsa deselese bu sefer deseledi diyecektiniz.
Ki kimse utanmasın diye böyle seyler bizim ailede de sorulmaz.
Kayınvalideniz esini kaybetmiş sizin yumurta ve sperminiz ile ilgilenememis, gercekten korkunc üzücü bi tablo.
Ya siz ciddi misiniz? Dalga gecmek icin fln mı actınız konuyu.
Sizin asıl derdiniz kadının arsasını malını konustıgunıza göre maddi destek saglamaması. Aksi olsa kadının malını konısmazdınız. Hayırdır malları kocasıyla uada babasıyla yaparken beraber mi yaptınız da konusuyorsunuz.
Bende bi gelinim ama sizin gibi insanları gördükce bazı kayınvalidelere üzülmeden edemiyorum.
Olaua bak malını mülkünü satarsa ancak eline para gecip destek olabilirmis vay ne planlar da yapılmış.
Sizi hic iyi niyetli bulmadım, Allah cocuk arzunuzu niyetinize göre versin insallah

Üremek sizin icin cook hayati ve elzem olabilir buna sonsuz saygım var, fakat baska insanlar icin inanın böyle değil.
Kimsenin zerre umrunda değil.
Ve tüp bebek tedavisi görmek özel ve mahrem bi durum oldugu icin tüp bebek nasıl gidiyor denmesini beklemek cok tuhafıma gitit.
Bunu sorsa deselese bu sefer deseledi diyecektiniz.
Ki kimse utanmasın diye böyle seyler bizim ailede de sorulmaz.
Kayınvalideniz esini kaybetmiş sizin yumurta ve sperminiz ile ilgilenememis, gercekten korkunc üzücü bi tablo.
Ya siz ciddi misiniz? Dalga gecmek icin fln mı actınız konuyu.
Sizin asıl derdiniz kadının arsasını malını konustıgunıza göre maddi destek saglamaması. Aksi olsa kadının malını konısmazdınız. Hayırdır malları kocasıyla uada babasıyla yaparken beraber mi yaptınız da konusuyorsunuz.
Bende bi gelinim ama sizin gibi insanları gördükce bazı kayınvalidelere üzülmeden edemiyorum.
Olaua bak malını mülkünü satarsa ancak eline para gecip destek olabilirmis vay ne planlar da yapılmış.
Sizi hic iyi niyetli bulmadım, Allah cocuk arzunuzu niyetinize göre versin insallah
Kadının güya 20 milyonu varmış kayınvalide size o kadar miras bırakacağım diyormuş çünkü öyle yazmış bir yerde.
Ya sen satsana yarısını gez,dolaş, dünya gözü ile bir yerleri gör.
Kalan da yeter çocuklarına bir şekilde yatırımını yaparlar.
Öyle yapsa en azından geziyor,harcıyor diye yine laf ederler kadına ama en azından bir sefası olur böyle sadece kendisi de anca kendine yeter bir şekilde yaşıyormuş.
Ne anlasın bu işten.
Sanırım öyle görmüş öyle gidiyor kayınvalide.
Bir de malını kendi için harcayan biri olsa neler derdi kim bilir çocukları ve gelin ve damatları🤦‍♀️

Sanki ölümcül hastalığınız var da tedavinize destek olmamis gibi anlatıyorsunuz. Cocuk sahibi olmak size cok hayati gelebilir, ama sizin cocuk sahibi olmaniz kimsenin cidden umrunda degil. Ayrica esinizden dolayi cocuk sahibi olamiyorsunuz diye size defolu mal satmislar gibi ailesinin mahcup olmasini, ayibini örtmeye çalışmasını beklemeniz de cok igrenc gercekten. Paraniz varsa tup bebek yaparsiniz, yoksa yapmazsiniz.
Nasıl duyarsız bir üsluptur bu. Gündelik hayatta bu iletişim dilini kullanmıyorsunuzdur inşallah… yahu empati, bir başkasının hisleri, akrabalık, yakınlık diye bir şey var. İnsan aranıp sorulmak, destek olunmak ister. Çocuk sahibi olmak kimsenin umrunda olmasa bu ülkede erkek doğurmadığı için ötelenen, çocuk sahibi olmadığı için ayırılmaya çalışılan gelinler filan olmazdı, uzayda mı yaşıyorsunuz. Dilerim yakınlarınıza bh kadar duyarsız değilsinizdir.

Kadının güya 20 milyonu varmış kayınvalide size o kadar miras bırakacağım diyormuş çünkü öyle yazmış bir yerde.
Ya sen satsana yarısını gez,dolaş, dünya gözü ile bir yerleri gör.
Kalan da yeter çocuklarına bir şekilde yatırımını yaparlar.
Öyle yapsa en azından geziyor,harcıyor diye yine laf ederler kadına ama en azından bir sefası olur böyle sadece kendisi de anca kendine yeter bir şekilde yaşıyormuş.
Ne anlasın bu işten.
Sanırım öyle görmüş öyle gidiyor kayınvalide.
Bir de malını kendi için harcayan biri olsa neler derdi kim bilir çocukları ve gelin ve damatları🤦‍♀️
Kadının kendi malı ister satar ister satmaz ister asgari ücretle gecinir, kendi malınu ölmeden bölüştürmek zorunda da değil.hatta isterse hepsini yer dünya seyahetine cıkar. Ama gelinin konusmaya hakkı yok. O mallar üzerinde tasarruf hakkı yok. Aileye sonrada dahil olmus bir kisi. Belki de çocuklarına güvenmiuor elden ayaktan kesilince bakmazlar diye kadın..
Kadının kocası ölmüs kendi derdine düsmüs bunda bile bencil konu sahibi.
Allah bazen birilerine bazı seyleri vermeyerek bildiği var diyorum

Sen hala bu konuda mısın ya:) satmak zorunda değil kimse ya elinde yok anca satarsa yardım edebilir anlamında demek istedim:) kv diyorki size benden 20 milyon kalacak diyor kendisi😁 ben bunları duyunca diyorum ki eee şimdi ihtiyacımız var elimiz dar şimdi hiç sesi çıkmıyor ama çok para kalacak diyor saçma değil mi
Kadın cok net olarak size güvenmediği icin o parayı yasam garantisi hatta huzurevine bagıslarım bana bakarlar diye dahi düsünüyor olabilir, ki bu cok normal. Mal onun malı.
Ztn kadının kocası ölmüs siz mal derdine düsmüssünüz anne olma güdülerinizle bunu normalmis gibi bize de entegre etmeye calısıyorsunuz.
Siz iyi niyetli biri olmadığınız o kadar belli ki konunuzu yazılarınızı defalarca okudum.
Eşimden dolayı tüp bebek yapacaz? Esimin babası öldü, annesi bi kez tüp bebek icin para teklif etmedi, sorunu bende sanıyor kendi oglunda olduğunu bilse para verirdi?
Gerçekten sarımsağı gelin etmisler 40 gün olmadan kokusu cıkmıs.
Sizinde öyle.
Kadın bence eski toprak sizi. Cünkü bana kayınvalidem yardımcı olmasa ve kocası ölmüs olsa ben kayınpederim ölmesine üzülür ona destek olurum. Yanında olmaya calısırım hep. Ama kumas meselesi.
Diyeceğim tek sey ; Allah cocuk isteğinizi sizin niyetinize göre versin. Belki sizin bu üslübünüzdan ötürü biz yanlıs anlamısızdır. İnsallah öyledir
O sebepten Allah görüyor niyetinizi, o biliyor neyse onu versin yada vermesin size.

Kadın cok net olarak size güvenmediği icin o parayı yasam garantisi hatta huzurevine bagıslarım bana bakarlar diye dahi düsünüyor olabilir, ki bu cok normal. Mal onun malı.
Ztn kadının kocası ölmüs siz mal derdine düsmüssünüz anne olma güdülerinizle bunu normalmis gibi bize de entegre etmeye calısıyorsunuz.
Siz iyi niyetli biri olmadığınız o kadar belli ki konunuzu yazılarınızı defalarca okudum.
Eşimden dolayı tüp bebek yapacaz? Esimin babası öldü, annesi bi kez tüp bebek icin para teklif etmedi, sorunu bende sanıyor kendi oglunda olduğunu bilse para verirdi?
Gerçekten sarımsağı gelin etmisler 40 gün olmadan kokusu cıkmıs.
Sizinde öyle.
Kadın bence eski toprak sizi. Cünkü bana kayınvalidem yardımcı olmasa ve kocası ölmüs olsa ben kayınpederim ölmesine üzülür ona destek olurum. Yanında olmaya calısırım hep. Ama kumas meselesi.
Diyeceğim tek sey ; Allah cocuk isteğinizi sizin niyetinize göre versin. Belki sizin bu üslübünüzdan ötürü biz yanlıs anlamısızdır. İnsallah öyledir
O sebepten Allah görüyor niyetinizi, o biliyor neyse onu versin yada vermesin size.
Allah büyük benim niyetimi de görür ona göre de verir. O kadar içim rahatki. Burda üstü kapalı şekilde Allah size evlat vermesin demeye getirmenizi doğru bulmuyorum. Allah sizin gibi kötü kalplileri görüp bildiği gibi yapsın. Siz hiç tüp bebek yaptınız mı? Anlamadan dinlemeden konuşuyorsunuz. Yeter artık ya sorun eşimde demek onu aşağılamak değil buraya açıkça yazıp tüp bebek yaptıranlardan destek görenler var mı diye yazdım. Kvalidemin güvensizlik gibi yada mirasını başka yerlere yapacak gibi düşüncesi yok kendisi söylüyor benden şu kalacak diye. Ayrıca ondan kalacak şeylerde umrumda değil ben şimdi zor durumdayım o öldükten sonra kalacak şeyleri napayım ben yok yoksul değilim benimde annemin babamı durumu iyi.
Bakın tekrar söylüyorum eşimin doktoru fazla ayakta kalmayın, hergün spor yapın, stres yapmayın dedi. Fakat eşim çok çalışıyor (tüp bebekten sonra saatlerini artırdı) annesi de bunu görüp üzülüyor. Sizin tüp bebek fiyatlarından iğnelerden haberiniz var mı bilmiyorum ve tüp bebek garanti değil bi kez yaptırdık olmadı. Her şeye baştan başlamamız gerekiyor ve zam geldi. Diğerinin borcu bitmeden diğer tüp bebek masrafı geldi. Eşim maddi olarak strese giriyor. Ben takılan altınları ona verdim. Ayrıca işe döndüm tüp bebek olmadığı için ama şimdi iş yerim tüp bebek için izin veremem diyor. Çünkü öğretmenim derslerini kimle doldurucam özel yerde çalıştığım için istemiyorlar. Bende özel ders vererek eşime destek olmaya çalışıyorum fakat strese girmemek mümkün olmuyor. Benim annem eşimin haberi olmadan destek oluyor. Ben eşime benim annem destek oluyor senin olmuyor demiyorum. Üzülmesin diye söylemiyorum. Kvalideme gelince size küçük bir örnek vereceğim bize peynir yaptırdı parasını istedi…diğer oğlu var evli çocukları var ona kendine yaptırdığı peynirin yarısını vermiş. Bize de onlara kendi yaptırdığımdan verdim diyor. Bunlar önceden de olan şeylerdi tüp bebekten önce ben bunlara takılmıyordum eşimde bende çalıştığımız için rahattık. Şimdi ise her şey zor psikolojik olarak da öyle.

X