Tüp bebekte yumurta kalitesi-sayısı için ne yapıyorum? Yurtdışında ne tavsiye ediliyor? (40 yaş)

Direk ezberden mi verdiler bana öyle yapmışlardı
Daha sonra başka doktora gidince rezerv düşüklüğü ve rahimde perde yüzünden hamile kalamadığım anlaşıldı ayrıca eşimin sperm sayısı düşük çıktı
Şimdi bilinçli bir şekilde yol alıyoruz
Boşuna içmişim klomeni çatlatma iğnesini boşa vurulmuşum
Size tavsiyem üniversite hastanelerinin kadın hastalıkları bölümüne başvurmanız
Özeller direk şunu Bi iç deyip geçiştiriyor
Öncesinde bir kaç kez muayene oldum ama bilemiyorum ki doktor ne düşünüyor ne yapmak istiyor. Açıklamaları bir yere kadar oluyor. Güvenmekten başka çare yok.

Çekinmeden çok soru sorabilmek lazım bizim için çok önemli anlaşmamız gerek sonuçta doktorla da
Haklısınız. Doktorum açıklama yapıyor, sorulara cevap veriyor ama ne sorarsam sorayım benim tedavimde kullandığı yöntemin işe yarayıp yaramayacağını denemeden bilemeyiz, bence doktor da bilemez. İnsan vücudu çok ilginç, her şey kitaplarda yazıldığı gibi olmuyor. O yüzden doktoruma güvenip denemekten başka çare yok bence.

E2 testi benim bildiğim yumurta sayısını belli ediyor. Yumurta büyüdükçe sayı artıyor. Ama kalitesi ile ilgili olduğunu duymamıştım. Hemşireme bir sorayım.
Bana yumurtladığım gün estradiol testi yaptırdı, düşük çıkınca kalitesiz dedi. Doğru mu bilmiyorum sorabdiniz mi? Bu arada prp partesiydi iki gündür yumurtlama var ve değerlendirdim karım olumlu olur

Bana yumurtladığım gün estradiol testi yaptırdı, düşük çıkınca kalitesiz dedi. Doğru mu bilmiyorum sorabdiniz mi? Bu arada prp partesiydi iki gündür yumurtlama var ve değerlendirdim karım olumlu olur
İnşallah güzel olur sonuç 🙏🏻🙏🏻 OPU öncesi değerimi hatırlamıyorum ben. Sizin kaç çıktı? Henüz soramadım Salı günü doktorumu göreceğim ona sorayım dedim.

Çok teşekkür ederim, umarım faydasını görürüz ovülasyon testi ile bu ay deneyeceğim doktorum ilk adette görüşelim dedi, duruma bakacak sanırım gelişme var mı diye umarım adet olmam, bebekle giderim kontrole
Bende hep öyle diyordum ama içten içe de çoook uzak bir ihtimal sanıyordum ama öyle değilmiş, artık şehrimizdeki doktorlardan ümidi kesip Ankaraya yolculuğa çıktık ve orada yeniden test yaptırdık eşime, meğer doktorun odasında acaba umut var mı diye sorarken hamileymişim.. inşallah Rabbim sizi de sevindirir

Benim 200lerdeydi sanırım e2. Sonra arttı 700lere geldi. Progesteron 10'dan aşağıda olmaması lazım. Bebeğin düşmemesini sağlayan hormon o. O nasıl yükselir biraz araştır
Aaa ben onu bilmiyordum şu an hamile değilim ama yüksek mi olması lazım ki,

Ben geldiiiimmm, benim bugün laparoskopi ameliyatı olmam gerekiyordu ama şöyle bir gelişme oldu, histeroskopi yapmaya kararı verdi doktorum hsg den sonra sol tüpümde tıkanıklık olduğunu söylemişti ama tabi derecesini veya nekadar tıkanıklık olup olmadığını ameliyattan önce tanisal histeroskopi ile daha iyi anlaşılacagina karar verdi. Çokta iyi oldu rahmin ve tüplerim gayet iyi durumdaymis önümüzdeki ay transfer için gidicem.

Ben geldiiiimmm, benim bugün laparoskopi ameliyatı olmam gerekiyordu ama şöyle bir gelişme oldu, histeroskopi yapmaya kararı verdi doktorum hsg den sonra sol tüpümde tıkanıklık olduğunu söylemişti ama tabi derecesini veya nekadar tıkanıklık olup olmadığını ameliyattan önce tanisal histeroskopi ile daha iyi anlaşılacagina karar verdi. Çokta iyi oldu rahmin ve tüplerim gayet iyi durumdaymis önümüzdeki ay transfer için gidicem.
Ayyy maşallah iyi olsun rahmin oraya bebek gelecek yakında hadi inşallah çok çok güzel geçer transfer, iyice dinlen 🥰 hiiiiç stres yapma, bol bol komedi film izle. Hatta bi araştırmaya göre transferde gülmesi sağlanan kadınlarda başarı oranı daha yüksekmiş. Elbet olacak ama inşallah hemen ilk denemede olsun 🙏🏻🧿

Ayyy maşallah iyi olsun rahmin oraya bebek gelecek yakında hadi inşallah çok çok güzel geçer transfer, iyice dinlen 🥰 hiiiiç stres yapma, bol bol komedi film izle. Hatta bi araştırmaya göre transferde gülmesi sağlanan kadınlarda başarı oranı daha yüksekmiş. Elbet olacak ama inşallah hemen ilk denemede olsun 🙏🏻🧿
Ay inşallah yaa inşallah, bu dediğin aklımda bu ay bol bol gülücem 😁 ya aslında ben nadh da kullanmayi düşünüyordum 2 ay sonra transfer için çağırır diye düşünmüştüm ama baya erken çağırdı. Sence yinede alayım mı 1 ay bile olsa kullanayım mi. Transferden önce ve sonra başka neler yiyip içeyim sence

Ay inşallah yaa inşallah, bu dediğin aklımda bu ay bol bol gülücem 😁 ya aslında ben nadh da kullanmayi düşünüyordum 2 ay sonra transfer için çağırır diye düşünmüştüm ama baya erken çağırdı. Sence yinede alayım mı 1 ay bile olsa kullanayım mi. Transferden önce ve sonra başka neler yiyip içeyim sence
Şu an ne alıyorsun, ne kadar zamandır kullanıyorsun? Canım ben hiç ama hiç karbonhidrat yemedim, minnacık bi chia kraker vardı (juico) sadece onu yiyordum. Her sabah avokado hala yiyorum, zeytin domates, yumurta, ve çok fazla su içtim, 3 litreden az değil, yattım dinlendim, çok yürümemeye çalıştım, gebelikte riskli meyvelerden uzak durdum, hurma, ananans, üzüm yeme. Transferden bir gün önce vitaminlerimi kestim imom ve decavit dışında. Bi de karnıma elimi koydum hep bence enerji oluyor öyle 😅 bi de ilaç saatlerim 8 saatte birdi o yüzden her akşam 8'de uyudum 23:30'daki ilaca uyanana kadar. 1 gibi yeniden uyudum sabaha kadar. O saatler büyüme hormonu salgılıyor vücut. O iyi olur. Ha bir de ilaçları hep dakikası dakikasına alarmla aldım 😊 Allah yardımcın olsun inşallah tutar çok içten dua ediyorum 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Şu an ne alıyorsun, ne kadar zamandır kullanıyorsun? Canım ben hiç ama hiç karbonhidrat yemedim, minnacık bi chia kraker vardı (juico) sadece onu yiyordum. Her sabah avokado hala yiyorum, zeytin domates, yumurta, ve çok fazla su içtim, 3 litreden az değil, yattım dinlendim, çok yürümemeye çalıştım, gebelikte riskli meyvelerden uzak durdum, hurma, ananans, üzüm yeme. Transferden bir gün önce vitaminlerimi kestim imom ve decavit dışında. Bi de karnıma elimi koydum hep bence enerji oluyor öyle 😅 bi de ilaç saatlerim 8 saatte birdi o yüzden her akşam 8'de uyudum 23:30'daki ilaca uyanana kadar. 1 gibi yeniden uyudum sabaha kadar. O saatler büyüme hormonu salgılıyor vücut. O iyi olur. Ha bir de ilaçları hep dakikası dakikasına alarmla aldım 😊 Allah yardımcın olsun inşallah tutar çok içten dua ediyorum 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Ben hali hazırda q10, multivitamin, dhea, folikasit ve devit kullanıyorum hala elimde varlar o yüzden transfere kadar bitirmeyi düşünüyorum. Tavsiyelerin için çok teşekkürler hepsi harika bilgiler, kusura bakma senli benli konuşuyorum ama senin enerjin bana çok iyi geliyor. Bebişin de sende iyisinizdir umarım 🍀

Ben hali hazırda q10, multivitamin, dhea, folikasit ve devit kullanıyorum hala elimde varlar o yüzden transfere kadar bitirmeyi düşünüyorum. Tavsiyelerin için çok teşekkürler hepsi harika bilgiler, kusura bakma senli benli konuşuyorum ama senin enerjin bana çok iyi geliyor. Bebişin de sende iyisinizdir umarım 🍀
İyiyiz iyiyiz çok şükür 🙏🏻🥰🧿 bence güzel aldıkların, NAHD belki daha sonrası için kullanabilirsin. Ben olsam öyle yapardım. DHEA mucize zaten 😊 Qh öneriyor embriyologlar Q10 yerine

Canım bu arada sen de tabi hiç öyle şeylere takılmam ayrıca burası samimi bi platform 🥰 şimdi hemen bi göz attım, yabancı sitelere. Genelde 300mg NAD 2 hafta kullanınca pik yapıyormuş vitamin seviyesi o yüzden belki de kullanmak faydalı olur. Sabah erken kullanın diyorlar. DHEA için de aynı Sabah aç karna kullanmak lazım. İkisini ayrıştırıp belki 1-2 saat arayla içebilirsin 😊 bence gözünü açınca hemen DHEA sonra da NAD iyi olabilir. Multivitamin gece alıyorum. Q10 yemeklerden sonra faydalı oluyor besinlerle birlikte diye biliyorum. Folik asit için kural yok zaten. Ben folik asit tek başına kullanmadım, bişeylerin içindeki folik asitten beslendim.

İyiyiz iyiyiz çok şükür 🙏🏻🥰🧿 bence güzel aldıkların, NAHD belki daha sonrası için kullanabilirsin. Ben olsam öyle yapardım. DHEA mucize zaten 😊 Qh öneriyor embriyologlar Q10 yerine
Q10 nin aktif formu gibi bişey sanırım, sence hangi marka almalıyım bide günlük kaç mg kullanılmalı acaba

X