Tüp bebekte yumurta kalitesi-sayısı için ne yapıyorum? Yurtdışında ne tavsiye ediliyor? (40 yaş)

Estrofem i tedavinin başında bana da vermişti doktor, bitene kadar kullandım benimde adetimde gecikme olmuştu hatta aradım adet olamıyorum neden diye olman lazım biraz daha bekle dedi, yaklaşık 40 gün sonra olmuştum. İlacın amacı nedir tam olarak bilmiyorum ama ilk tedavimden sonra bir daha da kullandırmadı. Ben zaten adet düzensizliği sebebiyle doktora gitmiştim ve rezerv yetersizliği (amh), fsh yüksekliği ile o zaman yüzleştim.
Konu ile ilgili biraz araştırma yaptım sonra 15 gün soğan kürü uyguladım, arkasından hayıt suyu aldım aktardan sabahları çay bardağına sulandırıp içtim, akşamları da testere dişli aslan pençesi kaynatıp içtim bunları yaptıktan sonra fsh ım düştü adetlerim düzene girdi ve günü gününe oldum. Vitamin kullanmak uzun bir süreç ve sabırla düzenli bir şekilde yapılmalı bence. Çünkü 3 ay kullandığın ilaç 6 ay sonra ki yumurtalarına bile etki ediyor ben bunu yaşadım. İlk iki tedavimde düzenli olarak prowomen, ımpryl, beeo propolis+arısütü+hambal ve omepa q10 kullandım. Yaklaşık 4 5 ay düzenli bir şeklide kullandım bunları akşamları da iğneleri kullanamaya başlayana kadar aslanpençesi içmeye devam ettim. Haziranda diğer kullandıklarımı bırakıp imuneks q10, biosteron dhea ve omepa vm kullanmaya başladım. Bence en başında kullandıklarımda dahil olmak üzere sonradan eklediğim dhea çok güzel fayda etti.
Bugün aradılar hastaneden 6 yumurtamın 5 tanesi olgun çıkmış 4 tanesi döllenmiş inşallah kalanlar sağlıklı bir şekilde ilerler. Daha ilginç bişey daha söyleyim ben 3 defa amh testi yaptırdım ilki 0.07 çıktı ikincisi 0.05 çıktı ve sonuncu testtim 0.59 çıktı, aynı laboratuvarda aynı birim değeri üzerinden ölçülmüş değerler bunlar. Normalde artışı beklenmeyen bir değer ama ben bizzat gözlerimle kendimde şahit olduğum için vitaminler kesinlikle işe yarıyor. Yumurta sayımın arttığını düşünmüyorum tabi ki çünkü bilimsel olarak var olan yumurta sayınız neyse rezervinizde onu tüketiyorsunuz ve yerine geri koymanın imkanı yok. Doğru bir açıklamamı olur bilmiyorum netice de ben konunun uzmanı değilim ama sanırım harekete geçemeyen büyüyemeyen veya yeterli besini vitamini daha önce alamayan foliküller desteklerle birlikte daha iyi büyüme sağladı başka bir açıklaması olamaz.
Sağolun paylaşım için. Ben de hayıt macunu kullanıyorum sabahları aç karnına. İlk hamileliğimde de hayır suyu ve bal polen karışımı kullanmıştım. Hayıt bence de işe yarıyor.

Merhabalar ben geldim. Bugün opu dan sonra ki 5.gün, hastaneden aradılar 4 tane yumurtamdan 2 si 5.güne gitmiş ve dondurmuşlar. Hem sevindim hem üzüldüm hepsi kalsaydı daha güzel olursu ama 2 de güzel bir oran.

Merhabalar ben geldim. Bugün opu dan sonra ki 5.gün, hastaneden aradılar 4 tane yumurtamdan 2 si 5.güne gitmiş ve dondurmuşlar. Hem sevindim hem üzüldüm hepsi kalsaydı daha güzel olursu ama 2 de güzel bir oran.
Canım çok iyi bence hiç öyle düşünme!! 2 tane gayet yeterli rahim dinlendikten sonra tutma ihtimali çok yüksek 🙏🏻❤️ güzel haber bence bi tanesi bile yeterliyken bak iki tane olmuş şükür 🙏🏻😊

Kesinlikle öyle, ama sanırım hepsi 3. güne sorunsuz gidince 5. güne de gidebilirler diye düşündüm. Ama sonuçta bir sıfırdan büyüktür, inşallah hepimiz üçün güzel günler çok yakında.

Kesinlikle öyle, ama sanırım hepsi 3. güne sorunsuz gidince 5. güne de gidebilirler diye düşündüm. Ama sonuçta bir sıfırdan büyüktür, inşallah hepimiz üçün güzel günler çok yakında.
Ben ilk transferimi 3. Gün embriyosu ile yapmıştım o ilk doktor öyle tavsiye etmişti, 5. Gün kesinlikle daha iyi, Avrupa'da 3 gün yapmıyorlar artık hiç, benim doktorum 3. Gün boşuna ümitlendirypr ihtimali çok düşük demişti. Ama rahimde bi sorun yoksa 5. Gün tutmaması için sebep yok. Transferden önce yine konuşuruz ama çok çok su içip tüm 2 hafta friends izlemiştim ben gülmek de tutunmayı destekliyor diye 😊

Bende şimdi transferden önce hazırlık yapmaya çalışacağım. Bol su içmek benimde aklımda zaten normalde de çok içerim, yürüyüşleri artırmayı düşünüyorum, birde nar suyu, kabak çekirdeği ve avokado yiyip içeyim diyorum. Bromelain diye bir takviye var sen kullanmış mıydın, rahim kalınlığına iyi geldiği söyleniyor birde onu mu alsam diyorum.

Merhaba,
Tebrikler 🎊 🎊 ne güzel haberler almışsınız. İnşallah hamilelik haberini de paylaşırsınız. Benim doktorundan da haber geldi, estrofemi bırak adet olmadığın için tarlusal başla dedi, hayırlısı bakalım, 1 hafta sonra neyle karşılaşacağım.

Merhaba,

Tebrikler 🎊 🎊 ne güzel haberler almışsınız. İnşallah hamilelik haberini de paylaşırsınız. Benim doktorundan da haber geldi, estrofemi bırak adet olmadığın için tarlusal başla dedi, hayırlısı bakalım, 1 hafta sonra neyle karşılaşacağım.
İnşallah sizin içinde güzel olacak, süreç uzun zaman geçmiyor gibi oluyor bilmiyorum. Bende ilk tedavime adet olamayarak başladım bende tedirgin olmuştum. Güzel olacak herşey sakin olun inanın. Birbirimize çok güzel haberler veririz inşallah.

İnşallah sizin içinde güzel olacak, süreç uzun zaman geçmiyor gibi oluyor bilmiyorum. Bende ilk tedavime adet olamayarak başladım bende tedirgin olmuştum. Güzel olacak herşey sakin olun inanın. Birbirimize çok güzel haberler veririz inşallah.
İnşallah Allah isteyen herkese nasip etsin. Ben nasıl hayal ettiysem tüp bebek tedavisini, bir ilaç ve iğne verecekler sonra yumurta toplanacak, yerleştirilecek, eh yaz bitmeden hamilelik haberini alırım diye düşünüyordum:) süreç uzayınca moralim bozuldu, ama burdaki paylaşımları okudukça, yalnız olmadığımı bilmek moralimi düzeltiyor. İnşallah tüm bu çabalar karşılığını bulacak.

İnşallah Allah isteyen herkese nasip etsin. Ben nasıl hayal ettiysem tüp bebek tedavisini, bir ilaç ve iğne verecekler sonra yumurta toplanacak, yerleştirilecek, eh yaz bitmeden hamilelik haberini alırım diye düşünüyordum:) süreç uzayınca moralim bozuldu, ama burdaki paylaşımları okudukça, yalnız olmadığımı bilmek moralimi düzeltiyor. İnşallah tüm bu çabalar karşılığını bulacak.
İnsan hemencecik olsun istiyor bende Ocak ayında başladığım da kış bitmeden bu isleri bitirmiş olurum diyordum şimdi o kadar alıştım ki herşey çok rutin geliyor, hoca ameliyat olman lazım diyor tamam olalım en erken tarihi verin bana diyorum herşey olacağına varır sonuç ne olursa olsun hayattayiz sağlıklıyiz sevdiklerimiz yanımızda bize elimizden geleni yapmak kalıyor gerisi nasip.

Bende şimdi transferden önce hazırlık yapmaya çalışacağım. Bol su içmek benimde aklımda zaten normalde de çok içerim, yürüyüşleri artırmayı düşünüyorum, birde nar suyu, kabak çekirdeği ve avokado yiyip içeyim diyorum. Bromelain diye bir takviye var sen kullanmış mıydın, rahim kalınlığına iyi geldiği söyleniyor birde onu mu alsam diyorum.
Ben kullanmadım onu rahim kalınlığımda bi sorun yoktu nar suyu ben de içtim, kilo vermek iyi olur çünkü transfer sonrası epey ödem oluyor 🙈

Aramızda yumurtalığına prp yaptıran var mı? Benim doktorum çok umutlu konuşmadı. Sonuçları tartışmalı, kesin sonuç verse herkese yapardık dedi. Bülent Tıraş ise yazılarında prp den mucize gibi bahsediyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Aramızda yumurtalığına prp yaptıran var mı? Benim doktorum çok umutlu konuşmadı. Sonuçları tartışmalı, kesin sonuç verse herkese yapardık dedi. Bülent Tıraş ise yazılarında prp den mucize gibi bahsediyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Benim doktorum da hiçbir işe yaramıyor demiştir. Ama ben inanıyorum. Yaptırmadığım için kesin söyleyemiyorum.

Merhaba, haziran ayının sonunda PRP ve eksozomu birlikte yaptırdım 2. reglimin öncesi amh baktırdığımda herhangi bir gelişme olmadığını gördüm kendi doktoruma gitmeden başka bir doktora da reglim 2. günü gidip yumurta sayımı yaptırdım ve yalnızca 1 yumurta göründü o nedenle bu ayı da es geçip bir dahaki ay daha iyi olması ümidi ile tedaviye başlamadım. Ben de etkisi böyle oldu kimisinde işe yaradığı söyleniyor maalesef tek bir doğrusu yok.

Merhaba, haziran ayının sonunda PRP ve eksozomu birlikte yaptırdım 2. reglimin öncesi amh baktırdığımda herhangi bir gelişme olmadığını gördüm kendi doktoruma gitmeden başka bir doktora da reglim 2. günü gidip yumurta sayımı yaptırdım ve yalnızca 1 yumurta göründü o nedenle bu ayı da es geçip bir dahaki ay daha iyi olması ümidi ile tedaviye başlamadım. Ben de etkisi böyle oldu kimisinde işe yaradığı söyleniyor maalesef tek bir doğrusu yok.
nerede yaptırdınız acaba? yaptırmadan önce amh 'ınız kaçtı?

Ben yaptırdim sayıda yada kalitede artış olmadı anlık fsh düştü ama sonra yine firladi

nerede yaptırdınız acaba? yaptırmadan önce amh 'ınız kaçtı?
Maslak acıbadem 'de yaptırdım.
Şubat ayında ölçtürdüğümde 0,32 çıkmıştı Haziran'da yaptırdıktan sonra 1. regle kadar amh istiyorlar 2 kez yaptdım birinde 0,19 ikincisinde 0,22 çıktı 2. reglimde ultrason için gel demişlerdi gitmeden amh baktırdım 0,23 çıktı 2 aya yakın bir süre geçmişti prp den sonra yani. Sonra zaten ultrasonda da gözükmedi kalitesine etkisi olmuş mudur bilemem ama sayısı değişmedi şuan için Eylül'de tekrar gideceğim değişiklik olursa bilgi veririm ama diğer doktorların dediği gibi herkeste işe yaramıyor.

X