Aile Planlaması Tüp ligasyonu(bağlatma) yaptıranlar bakabilir mi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

hermionepotter

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
2.374
5.953
Selamlar.
Doğuma az kaldı, her ne kadar tüp bebekle hamile kalmış olsam da bu ara kafamda doğum sonrası korunma işi dönüp duruyor.

Araştırdığım kadarıyla sanırım en temizi tüpleri bağlatmak.

Tüplerini bağlatan var mı?
Ücreti ne civarda?
Ağrı sızı var mı?
Regl görüyor musunuz yine de?
Sonrasında sıkıntı yaşadınız mı?

Selamlar.
Doğuma az kaldı, her ne kadar tüp bebekle hamile kalmış olsam da bu ara kafamda doğum sonrası korunma işi dönüp duruyor.

Ücreti ne civarda?
Ağrı sızı var mı?
Tüp bağladıktan sonra geri dönüşü yok denecek kadar az. Yani bir daha çocuk sahibi olmak isterseniz yine tüp bebek denemek zorunda kalırsınız.

Sezaryen ile doğum yaparsanız o esnada bağlatabiliyorsunuz. Annem öyle yapmıştı.

Ben tüplerimi hidrosalpinks nedeniyle aldırmak zorunda kaldım. Bağlatabilirdim de ama zaten işlevsiz oldukları için aldırmak daha mantıklı geldi bana. Ağrı sızı yok. Regl oluyorsunuz. Hiç bir değişiklik olmuyor.

Selamlar.

Ücreti ne civarda?
Ağrı sızı var mı?
1000,TL sezeryanla beraber bağlandı hiç bir sorun olmadı adette görüyorum iki sene gecdi üstünden gayet iyim yanlız kesin emin ol dönüşü yok

X