Tüp Ligasyonu Için Fikirlerinize Ihtiyacim Var

Ilk sayfadaki ilk yorumumu tekrar okuyun. Ben islemi yaptirayim mi diye sirmadim. Surec nasil ilerliyo diye sordum. Yani kararliyim sureci merak ediyorum. Sakatlanmak da hic hos bi tabir degil bu arada
Doğru bir tabir ama bilimsel kadın sünneti ya da tüplerin bağlanması, hadım ya da bazı kötü estetikler gibi pek çok dönüşü olmayan eski haline döndürülemeyen müdahaleler anatomik sakatlanma olarak değerlendirilir. Eski haline dönebilen şeyler sakatlanma sınıfına girmez.

Doğru bir tabir ama bilimsel kadın sünneti ya da tüplerin bağlanması, hadım ya da bazı kötü estetikler gibi pek çok dönüşü olmayan eski haline döndürülemeyen müdahaleler anatomik sakatlanma olarak değerlendirilir. Eski haline dönebilen şeyler sakatlanma sınıfına girmez.
Bunlari anatomik sakatlanma nedir diye konu actigimda konusalim o zaman. Dusunceleriniz icin tesekkur ederim.

Ay allah korusun. Ne gucum ne istegim var. O kadar korkuyorum ki ruyalarima falan giriyo
Merhabalar. 3 oğlum var. 2 numara 7 aylikken 3 .ye hamile kqldigimi öğrendim. Ama bizimki bile isteye oldu, ikiz istemistik hep. Velhasil 1 yasina kadar yani hamileligin 5. Ayına kadar 3mzirmeye devam ettim. sıkı bir beslenme gerekiyor. Onun dışında bir sıkıntı yok. 3 nunara ile 2 arasinda 15 ay var büyük oğlum 9 yaşında o iki küçükler cok güzel anlaşıyor. Siz de Üzülmeyin. 3. Sezaryende tüp ligasyon yaptırdım. Memnunum rahatim ama ameliyat 2 saat kadar sürdü lokal anestezi olunca çok sıkıldığımı hatırlıyorum. Rahatsiz eden bir durum yasamadim aradan 2.5 yilgecti

Merhabalar. 3 oğlum var. 2 numara 7 aylikken 3 .ye hamile kqldigimi öğrendim. Ama bizimki bile isteye oldu, ikiz istemistik hep. Velhasil 1 yasina kadar yani hamileligin 5. Ayına kadar 3mzirmeye devam ettim. sıkı bir beslenme gerekiyor. Onun dışında bir sıkıntı yok. 3 nunara ile 2 arasinda 15 ay var büyük oğlum 9 yaşında o iki küçükler cok güzel anlaşıyor. Siz de Üzülmeyin. 3. Sezaryende tüp ligasyon yaptırdım. Memnunum rahatim ama ameliyat 2 saat kadar sürdü lokal anestezi olunca çok sıkıldığımı hatırlıyorum. Rahatsiz eden bir durum yasamadim aradan 2.5 yilgecti
Hayirli saglikli evlat olsunlar. Cok tesekkur ederim♥️

Merhaba hanımlar. Ben 32 yaşımdayım. Biri 5 yaşında biri 6 aylık iki oğlum var. Korunmama rağmen bu ay hala regl olmadım test yapip duruyorum. Inanılmaz korkuyorum hamile kalmaktan. Bebeğim az büyüsün en azından çorba ile doyacak kıvama gelsin diye bekliyorum tüplerimi bağlatmak için. Sezaryen olmadığım için doğum sırasında olmadı malesef. Oyle bi yöntem varsa haberim bile yok zaten. Acaba sonradan bu işlemi yaptıran arkadaşlar bana öncesi sonrası süreçten biraz bahsedebilir misiniz? Hemen ayaklanabileceğim bişey mi acaba?
Ben çocuk yapmaya çalışıyorum sizinkiler küçük müş Allah kalbinize göre versin hsg çekildik tüplerim açık dua edin bana sağlıklı gebelik olsun die

Çok anladığım bir durum değil ama geçen gün görünce belki senin için daha rahat bir süreç olur amacına uygun ve böylece sende bebeğine fayda sağlamaya devam edebilirsin diye bu aklıma geldi tabi bebek var bir tane de ona aktif bakmaktan da geri kalmak istemiyorsun diye okudum anladım onlara binayen böyle düşündüm umarım kalbindeki endişelerinden hemen kurtulursun seni anlayabiliyorum biz ne desek aslında yetersiz ama inşallah için rahat sonuçlarla amaca ulaşırsın bebeğin ve çocuğunda senden uzun süre mahrum kalmadan çözülür 🌸💙

Karsi olup napayim dogurayim mi arka arkaya. Ben kendim gonlumle istiyorum. Biraz ugrassam esim de yaptirir ama onu kim nazlayacak hastanede falan onun naziyla ugrasamam ben kendim yaptirir kurtulurum
Erkeklere kalirsan 10 tane dogurturlar kendi işini kendin görücen valla

hic cevremde ozellikle bu islem icin gideni duymadim genelde sezaryen sirasinda yaptiriyorlar .. insallah biglisi olan yazae
Aynen öyle. Başka çocuk düşünmüyorsan son doğumunu sezaryen yaptırıyorsun hem doğum çıkıyor aradan hem en güvenilir doğum kontrol yöntemini edinmiş oluyorsun. İkinci bi bebek düşünürsem kesinlike sezaryen + tuba ligasyon

Merhaba hanımlar. Ben 32 yaşımdayım. Biri 5 yaşında biri 6 aylık iki oğlum var. Korunmama rağmen bu ay hala regl olmadım test yapip duruyorum. Inanılmaz korkuyorum hamile kalmaktan. Bebeğim az büyüsün en azından çorba ile doyacak kıvama gelsin diye bekliyorum tüplerimi bağlatmak için. Sezaryen olmadığım için doğum sırasında olmadı malesef. Oyle bi yöntem varsa haberim bile yok zaten. Acaba sonradan bu işlemi yaptıran arkadaşlar bana öncesi sonrası süreçten biraz bahsedebilir misiniz? Hemen ayaklanabileceğim bişey mi acaba?
Merhaba, ben sezaryen sırasında yaptırmıştım.
İlk doğumumda 24 yaşındayken bile sormuşlardı yaptırmak istiyor musun diye yaş sınırı yok diye biliyorum.
Bu o kadar karışık bi konu ki herkes bin farklı ihtimal sunar bana da demişlerdi çocuklarına bişey olursa çok üzülürsün yeni bi çocuk istersen filan da Allah korusun anneni babanı eşini kardeşini herkesi kaybedebilirsin onların yerini başkası tutar mı avutur mu ki tüp bebek ihtimali yine cebinizde kalan ihtimal siz eminseniz istiyorsanız kötüyü düşünmeyin herşeyin bin farklı ihtimali var bu hayatta
Diğer yazan arkadaşlar gibi doğum haricinde yaptırmakta çok basit diye duymuştum sizi yorcak yıpratçak bi olay değil diye biliyorum

Tüpligasyon kolay bir işlem yaptırmak isterseniz yarım saat içinde karından küçük kesi açılarak yapılıyor dikişler kendiliğinden eriyor ama ilerleyen yıllarda tekrar anne olmak isterim diyorsanız farklı korunma yöntemleri kullanmanızı tavsiye ederim
Tesekkur ederim tekrar anne olmayi dusunmuyorum♥️

Merhaba, ben sezaryen sırasında yaptırmıştım.
İlk doğumumda 24 yaşındayken bile sormuşlardı yaptırmak istiyor musun diye yaş sınırı yok diye biliyorum.
Bu o kadar karışık bi konu ki herkes bin farklı ihtimal sunar bana da demişlerdi çocuklarına bişey olursa çok üzülürsün yeni bi çocuk istersen filan da Allah korusun anneni babanı eşini kardeşini herkesi kaybedebilirsin onların yerini başkası tutar mı avutur mu ki tüp bebek ihtimali yine cebinizde kalan ihtimal siz eminseniz istiyorsanız kötüyü düşünmeyin herşeyin bin farklı ihtimali var bu hayatta
Diğer yazan arkadaşlar gibi doğum haricinde yaptırmakta çok basit diye duymuştum sizi yorcak yıpratçak bi olay değil diye biliyorum
Cocuk yetistirmek cok zor. Her zorlugunu gectim bi omur bagli yasayacagim 2 evladim var zaten. Bunlara zor yetisiyorum. Buyudukce dertleri buyuyo derler daha neler gorucem allah bilir. Evlatlarimin cani sag olsun ama onlara bisey olsa da baska bi dogum yapmak istemiyorum. Tek yasamayi tercih ederim o kadar istemiyorum. Cunku hamilelik dogum benim icin cok zor gecen surecler. Hayati risk yasamadim sukur ama bi gun de agrisiz gunum gecmedi 2 gebelikte de. Tesekkur ederim dusunceleriniz icin

Cocuk yetistirmek cok zor. Her zorlugunu gectim bi omur bagli yasayacagim 2 evladim var zaten. Bunlara zor yetisiyorum. Buyudukce dertleri buyuyo derler daha neler gorucem allah bilir. Evlatlarimin cani sag olsun ama onlara bisey olsa da baska bi dogum yapmak istemiyorum. Tek yasamayi tercih ederim o kadar istemiyorum. Cunku hamilelik dogum benim icin cok zor gecen surecler. Hayati risk yasamadim sukur ama bi gun de agrisiz gunum gecmedi 2 gebelikte de. Tesekkur ederim dusunceleriniz icin

Bence kafaya koyduysanız hiç beklemeyin. İlk uygun olduğunuz vakit gidip yaptırın. Ben bile doğum kontrol yöntemlerini araştırırken kafayı yedim. Haplar güzel ama iyi bi ruh haliyle yaşamıyorsunuz. Bu hiç iyi değil. Spiralle 15 gün kanarsınız+kayabilir. Hormonlu spiral çok iyi ama o da "hormonlu" yine. Aylık, 3 aylık iğneler yine aynı. Vücut aly üst oluyor. Erkek kondom taksa iki saat erekte olamaz (bizde öyle)
E yani geriye ne kalıyor valla ben bile bunu yaptırmayı düşündüm. Akarı kokarı yok. Ömürlük yan etkisiz ve %100 korunma

Bence kafaya koyduysanız hiç beklemeyin. İlk uygun olduğunuz vakit gidip yaptırın. Ben bile doğum kontrol yöntemlerini araştırırken kafayı yedim. Haplar güzel ama iyi bi ruh haliyle yaşamıyorsunuz. Bu hiç iyi değil. Spiralle 15 gün kanarsınız+kayabilir. Hormonlu spiral çok iyi ama o da "hormonlu" yine. Aylık, 3 aylık iğneler yine aynı. Vücut aly üst oluyor. Erkek kondom taksa iki saat erekte olamaz (bizde öyle)
E yani geriye ne kalıyor valla ben bile bunu yaptırmayı düşündüm. Akarı kokarı yok. Ömürlük yan etkisiz ve %100 korunma
Dogum kontrol haplari bende ara kanama yapiyo. Hormonlu spiral ailemde yogun kanser oykusu oldugu icin takmiyolar. Normalini ben istemedim. Kondom is goruyo 5 yil korunduk oyle ama o zaman bebek yoktu olsada dert degildi smdi sansa birakamam o yuzden

Laparoskopik ameliyatla 15 dakikada tamamlanan bir işlem. İstediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Anestezi etkisi birkaç saatte geçtikten sonra normalinize dönersiniz. Hastanede en fazla bir gün kalırsınız. İşlem geri dönüşümsüzdür. Tekrar hamile kalmak isterseniz mikrocerrahi yöntemle tüplerinize bir ameliyat yapılabilir ama başarısı nisbeten sınırlı. Tüp bebek yapmak zorunda kalırsınız. Size önerim; (yaşınız genç) spiral + yumurtlama gününden iki önce ve iki sonraki gün dahil eşiniz de prezervatif kullansın.

Bir arkadaşım sezeryan ameliyat sırasında yaptırdı başkada bilgim yok. Gelsin üçüncü
İkinci kızım için doğuma girdiğimde doktorum tüpleri bağlıyor muyuz diye sormuştu.Ben hayır deyince o zaman üçüncüde görüşürüz demişti 😂12 yıl oldu gelen giden yok çok şükür 🙏🏻 Bu dünyada insanın başına ne geleceği hiç belli olmaz.O yüzden varsın dursun tüpler ..

X