Tüp mide ameliyatım ve annem…

lotuscicegii

Tüp mide 9.8.22 105 kg ☀️gncl 67 ☀️ Hdf: 60
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2021
718
1.153
91
Gecenin bu saatinde uykularımı kaçıran bir derdim var sizlerin fikirlerini almak istiyorum zira ben içinden çıkamıyorum artık. Bu ayın sonunda başlıktada yazdığım gibi tüp mide ameliyatım var. Ergenliğimden beri obez olmam ve bu sorunu artık çözememem sonucu bu kararı aldım. Ayrıca diyabetim var ve bu ameliyatla %80-90 bir oranla iyileşecek. Senelerce diyet spor denemediğim yol kalmadı bu kararı kolay vermedim şuan güncel kilom 103 ve diyabetim de gittikçe kötüleşiyor. Doktorumu çok araştırdım çok doktorla görüştüm ve içime sinen tek doktor oldu. O kadar mutluydum ve ümitliydim ki yaşadığım onca kötü süreçten sonra içimde bir umut filizlenmişti.

Sorunsa annemin yaklaşımı. Masada kalırsın ölürsün televizyona çıkıyor hep insanlar ölüyor inşallah olamazsın kocan nasıl izin veriyor zayıf kadın istiyorsa gitsin bulsun gibi cümleler kuruyor. O kadar üzüldüm kırıldım ki. Bir hayırlısı olsun deyip geçmek çok zor olmamalıydı. 32 yaşında kocaman insanım. Annemi de anlıyorum yakın zamanda babamı ve abimi kaybettik. Fakat yaklaşıkı o kadar kırıcı ki. Bende bu şans varken sende ölürsün ben yine acı çekerim oğlunu da düşünmüyorsun sen nasıl annesin sana bisey olsa ben üzülürüm kocam üzülmez hayatına bakar vs diyor. Ruhen bütün direncim düştü sanki. Baştaki o sevincim o heyecanım yerini ya gerçekten ölürsem korkusuna bıraktı.

Şu hayatta hiçbir zaman kendi tercihlerimi yapamadım. Hep aileme bağımlı yaşadım ve kararlar hep onlara göre verildi. Ne yapacağımı bilemiyorum artık sanki bir kutunun içindeyim debeleniyorum. Azıcık umut etsem sevinsem o da kırılıyor…

Edit: ağustos 9 da ameliyatımı oldum çok şükür sorunsuz geçti annemde kardeşimde eşimde bu süreçte bana çok destek oldular. yazan destek veren merak eden herkese çok teşekkür ederim 🌹🌹

Edit2: ameliyatımın 8. Ayı 31 kg verdim hiçbir sağlık sorunu yaşamadım hamd olsun benim için biyolojik olarak hiçbir sıkıntı olmadı. Olmak isteyen kişilere korkmayın diyebilirim. Önemli olan sağlığımıza kavuşmak mutlu olmakmış. İyiki oldum iyiki ❤️ sağlıma kavuştum artık 🫶🏻

Son düzenleme:
Gecenin bu saatinde uykularımı kaçıran bir derdim var sizlerin fikirlerini almak istiyorum zira ben içinden çıkamıyorum artık. Bu ayın sonunda başlıktada yazdığım gibi tüp mide ameliyatım var. Ergenliğimden beri obez olmam ve bu sorunu artık çözememem sonucu bu kararı aldım. Ayrıca diyabetim var ve bu ameliyatla %80-90 bir oranla iyileşecek. Senelerce diyet spor denemediğim yol kalmadı bu kararı kolay vermedim şuan güncel kilom 103 ve diyabetim de gittikçe kötüleşiyor. Doktorumu çok araştırdım çok doktorla görüştüm ve içime sinen tek doktor oldu. O kadar mutluydum ve ümitliydim ki yaşadığım onca kötü süreçten sonra içimde bir umut filizlenmişti.

Sorunsa annemin yaklaşımı. Masada kalırsın ölürsün televizyona çıkıyor hep insanlar ölüyor inşallah olamazsın kocan nasıl izin veriyor zayıf kadın istiyorsa gitsin bulsun gibi cümleler kuruyor. O kadar üzüldüm kırıldım ki. Bir hayırlısı olsun deyip geçmek çok zor olmamalıydı. 32 yaşında kocaman insanım. Annemi de anlıyorum yakın zamanda babamı ve abimi kaybettik. Fakat yaklaşıkı o kadar kırıcı ki. Bende bu şans varken sende ölürsün ben yine acı çekerim oğlunu da düşünmüyorsun sen nasıl annesin sana bisey olsa ben üzülürüm kocam üzülmez hayatına bakar vs diyor. Ruhen bütün direncim düştü sanki. Baştaki o sevincim o heyecanım yerini ya gerçekten ölürsem korkusuna bıraktı.

Şu hayatta hiçbir zaman kendi tercihlerimi yapamadım. Hep aileme bağımlı yaşadım ve kararlar hep onlara göre verildi. Ne yapacağımı bilemiyorum artık sanki bir kutunun içindeyim debeleniyorum. Azıcık umut etsem sevinsem o da kırılıyor…
Bende burun estetigi yaptirdigim zaman annem beni darliyordu :) o zamanlar burun estetigi bu kadar populer ve goz onunde degildi tabi, annemde ya narkozdan cikamazsan ya bisey olursa diye gobegimi çatlatmisti😂 Eger güvenli ellerdeyseniz korkmayin yakin cevremde 3 kisi mide ameliyati oldu surecler zor ama valla fistik gibi oldular :)

Bende burun estetigi yaptirdigim zaman annem beni darliyordu :) o zamanlar burun estetigi bu kadar populer ve goz onunde degildi tabi, annemde ya narkozdan cikamazsan ya bisey olursa diye gobegimi çatlatmisti😂 Eger güvenli ellerdeyseniz korkmayin yakin cevremde 3 kisi mide ameliyati oldu surecler zor ama valla fistik gibi oldular :)
Uzun zamandır araştırıyorum inanın ani verilmiş bir karar değil. Hastane doktor ve ekibi o kadar içime sindi ki.. bilemiyorum annen böyle snyledikçe bu psikoloji ile o ameliyata girmem nasıl olur?

Anneniz sizi kaybetmekten , size birşey olmasından çok korkuyor.

Sizin durumunuza ek olarak bir de yakın zamanda babanız ve abinizi kaybettikten sonra ; annenizin tüm korku ve kaygıları daha da artmıştır.

Bu korku ve kaygıları sebebiyle de sizi caydırabilecek en iyiden en kötüye tüm ihtimalleri sıralıyor.

Abiniz ve babanıza , Allah rahmet eylesin ; sizlere ve tüm sevenlerine de sabır versin. Başınız sağ olsun.

Ben biyolojik annemi bir ay once bu ameliyat nedeniyle kaybettim. 53 yasindaydi. Olma diyen herkese olsem de olucam herseyi goze aldim demisti. Biz cok yakin degildik ama engelli bir cocugu vardi olan ona oldu. Sizin de kayiplariniz olmus basiniz sagolsun. Annenizin yaklasimi her ne kadar yanlis olsa da onu anlayabiliyorum. Hakkinizda hayirlisi.

Konu sahibine ben inanıyorum ki başkaları için değil kendi sağlığı için bunu istiyor ve ben inşallah gönlünce olur diyorum.

İnsanlar o kadar acımasız ki ameliyat ol böyle yaşayacağına öl daha iyi dediler bazıları kuzenime. Sonra da zayıfladığında kiloluydun yüzün daha güzeldi dediler. Çöktün dediler ya.

Sen dr güveniyorsan cok takma. Ölum nerde nasil kimse bilmez.sakince konusun asil zayiflamazsam hastaliktan ölürüm vs diyin dr güveniyorum cok iyi bi dr diyip rahatlatin sizde rahat olun .insanlar hep konuşur en yakının daha hep hep hep konuşur değişmiyor bu bizde sen ne istiyorsin o önemli bir karar aldiysan sonunu getir

Ben biyolojik annemi bir ay once bu ameliyat nedeniyle kaybettim. 53 yasindaydi. Olma diyen herkese olsem de olucam herseyi goze aldim demisti. Biz cok yakin degildik ama engelli bir cocugu vardi olan ona oldu. Sizin de kayiplariniz olmus basiniz sagolsun. Annenizin yaklasimi her ne kadar yanlis olsa da onu anlayabiliyorum. Hakkinizda hayirlisi.
Bende halamın kızını kaybettim. Kendisi de hemsireydi üstelik. Size ağır geliyor söylenenler ama anneniz haklı. Ciddi riskli ve evladını bu riske atmak istemiyor. Biraz onun penceresinden bakın. İnsanın evladının ayağına taş değince yüreği sızlıyor. Kaldı ki çok kaybı olmuş son dönemde.

Başınız sagolsun.Annenizi anlıyoruz aslında..bu kadar da kayıp yaşamışken..sizi kaybetmeye korkuyor..anne yüreği tabi...benim kuzenim de ameliyat oldu baya zayıfladı yakışıklılığı ortaya çıktı..ben olma diyenlerdendim annenize kizamam çünkü bende " eşi nasıl izin veriyor ya masada kalirsa "diye dusunmustum.neyse ki çok şükür doğru kararmış..ama ne yazık ki ellili yaşlarda tanıdığım bir icra müdürü hayatını kaybetti aynı işlemde.
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah
Çocuğa kim bakıyor şimdi çok üzüldüm ya

Basiniz sagolsun 😞Anneniz kim bilir ne kadar üzgün. Ben de olsam evladımın bu ameliyati olmasini istemezdim .
Doğal yollarla, diyetisyen esliginde kilo vermeye calisin. Uzun sure, yavas yavas gider kilolar. Bazi insanlar dogustan istahlı, ya da vucudu kilo almaya elverisli, kaldı ki bu ameliyattan sonra her sey guzel olacak diye garanti yok.

Son düzenleme:
Uzun zamandır araştırıyorum inanın ani verilmiş bir karar değil. Hastane doktor ve ekibi o kadar içime sindi ki.. bilemiyorum annen böyle snyledikçe bu psikoloji ile o ameliyata girmem nasıl olur?
Ben 2020 yılında tüp mide oldum.Sırf anneniz gibi piskolojimi etkileyeceğini düşündüğüm için eşimin ailesine söylemedik herkes aynı değil bunu aklından çıkarma ama benim tecrübem cok iyi olmadi kanal kanal gezen bir doktora bilindik bir hastahanede olmuştum malesef kacak yaşandı ve 3 ayim ful hastanede geçti amacım seni korkutmak degil 1000'de 1 dedikleri o risk başa geldiğinde olabilecekler hakkında bilgin olsun diye yazıyorum.

Annenizin üslubu ve yöntemi yanlış olmakla beraber size ;bu ameliyattan sağlıklı çıkma olasılığın yüzde 98 olabilir ama bir de yüzde 2 lik oran var ki ciddi sağlık sorunları yaşıyorlar demek istiyor.Annenizin bu kaygılarını /sizi de kaybetme korkusunu anlayabiliyorsunuzdur eminim ki. Ama benim dikkatimi çeken şey "Şu hayatta hiç kendi seçimlerimi yapamadım" cümleniz oldu.Mesela hangi seçimleri kendiniz yapamadınız? Anneniz (sizi de tanıyan birisi olarak) tüp mide ameliyatı kararını eşinizin etkisi ile verdiğinizi düşünüyor olabilir mi?

merhabalar öncelikle
bu sitede ilk ameliyat olan benimdir şimdiden çok geçmiş olsun
annem o zamanlar sizin anneniz kadar kırıcı olmasa da o da olmamı istememişti anne yüreği korkuyor
ama şöyle diyin bu ameliyatı olmazsanız zaten ilerde bir çok ameliyat olacaksınız kilo ve diyabete bağlı
birde kaderde ne varsa o gün o saat ölecekseniz vade yettiyse zaten başka bir şey bahane olacaktır
şimdi gerçekçi boyuta gelelim
bu işte önce doktor sonra ekibi ve hastane çok önemli inşallah iyi yerlerde en güzel şekilde geçer ameliyatınız korkmayın
ameliyattan en geç 3 ay sonra siz ve çevrenizdekiler iyi ki olmuşsun seni tanıyamıyoruz diyecekler
şimdiden çok geçmiş olsun

Annenizin kayıpları olduğu için korkuyor haklı olarak. Fakat şöyle düşünün babanız ve abiniz tüp mide ameliyatı olduğu için mi öldü. Biraz tuhaf cümle olacak ama vakti zamanı gelen baş ağrısından bile ölür. Sizin kendi isteğiniz. Annenize de olduktan sonra haber verin.

Ne yazık ki anneniz endişelerinde haklı.Sizin için sağlığınız için endişeleniyor.Olun ya da olmayın diyemem.Artısını eksisini düşünmüşsünüzdür.Ama çevremde anne kız birlikte oldular.Anne ne yazık ki kısa bi süre sonra hayatını kaybetti.Kız ise haftada 3 gün serum yiyor.
Yine kızın dediğine göre ameliyattan zaman sonra iradeli olmadığı için kilo alan arkadaşları olmuş.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Çevrede duyulan haberler yaşadığı acılar annenizi bu şekilde endişeli yapmış. Anne yüreği. Bende normal doğum yapacağım zaman epidural istiyordum annem felç geçiririm diye asla istemedi.
Aralıklı oruç diyeti bende çok işe yaradı mesela onu bi deneseniz? İrade bu birazda. İradenizi dizginlemeniz şart

X