Tüp mide ameliyatım ve annem…

O nasıl bir usluptur. Kizim iyi olur ama bazi kaygilarim var doktorla bir de ben goruseyim icime sinsin falan dese neyse

Annem ve ablam ameliyat oldular çok şükür ikiside problemsiz atlattı sağlıklı vücuda kavuştular Ama annenizi de anlıyorum benimde ameliyata ihtiyacım vardı ama 2 tane küçük kızım var. Cesaret edemedim o masaya yatmaya. Annenizde haliyle endişelenir. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah çok kolay şekilde atlatırsınız ameliyatı

Tebrik ederim aralıklı oruç denedim 26 kilo verdim ama hepsini geri aldm maalesef

Çok geçmiş olsun en korktuğum kısımda bu, kaçak olayı. Aslında doktorum bu konuda neredeyse en tecrübeli kişilerden biri. Ameliyat yaptığım kadar da başka merkezlerde ameliyat olup kaçak yaşayanları tedavi ediyorum diyor. Kendisi yaptığı 1600 ameliyattan sadece üç tane kaçak vakası yaşamış o da hastanın damar yapısıyla alakalıydı dedi

Evet eşime çok yükleniyor sen onu öyle görüp sevdin şimdi niye izin veriyorsun zayıf istiyorsan evlenmeseydin diyor. Eşim daha çok diyabet için olmamı istiyor yıllarırr çabalayıp veremediğimi biliyor ama annem inanmıyor

Doktordan yana hiçbir acabam kaygım yok çok çok içime sindi diyebilirim zaten bende hemşireyim çok araştırdım kendisi bizim hastanemizde yıllarca hizmet vermiş bir doçent. Bu ameliyatı olmak istememdeki en büyük sebep diyabetimin iyileşmesi kiloyu bile geçtim artık. Başka sağlık sorunları yaşamaya başladım komplikasyonları yaşamak istemiyorum. Doktorda yaşın genç insüline geçmeden olmalısın diyor

Hayır babam böbrek yetmezliği abimse kovidden vefat etti babam 1.5 sene abim şubatta. Acımız çok taze bende kolay geçirmiyorum bu süreci ama sağlığım gittikçe bozuluyor bir çözüm arıyorum ve maalesef çözümü metabolik cerrahide.

Benide çok düşündüren şey oğlum. Rabbim sağ salim hangisi hakkımda hayırlısı ise onu nasip etsin hepimize inşallah

Çok sağolun Allah razı olsun

Başınuz sağolsun sizinde başka bir sağlık sorunu var mıydı nerede oldu ameliyatı acaba? Özelden de yazabilirsiniz isterseniz

Teşekkür ederim ailecek çok üzgünüz bu acının maalesef tarifi yok anneme de haksız demiyorum sadece bu kadar kırıcı olması beni çok üzüyor

Arkadaşlar siz iyi misiniz yaaa? Gerçekten hakaret ağzıma geldi de yazmıyorum

Ulan gününü almış kadın kararını vermiş ne biçim şeyler yazıyorsunuz?

Gerçekten pesss yok ninem öldü yok ebem öldü şu oldu bu oldu.

Doğumun bile riski var hemde milyon tane komplikasyon sayılır ama ne yapılmaz hamile kadına anlatılmaz. ( hoş onu yapan mallar da bol)

Ayyy delirdim ya internetim gidiyor çıkayım da yazık boşa gitmesin.

Kuzeniniz nerede olmuştu acaba ameliyatı? Bu arada bende hemşireyim

Kayıplarınız varmış, başınız sağ olsun. Kilonuz aşırı değil, bence diyet ve sporla bile 5 6 ayda hâlledilecek bir düzeyde;ama siz bu seçenekleri denemiş kalıcılık sağlayamamışsınız. Artık bıkmışsınız da anladığım kadarıyla. Cerrahi de bir seçenek neden olmasın, başarı oranı çok yüksek.

Bir birey olarak bir karar aldıysanız zaten etraflıca araştırmış, bir şeyleri göze almışsınızdır. Bir yandan ailenizi de anlamak gerek. Empati yaptığınızda siz de aynı endişeleri duyar ve aynı cümleleri kurardınız belki de, o yüzden temelde sizi düşündüklerini bilerek canınızı sıkmayın. Kararlıysanız, doktorunuz da içinize sindiyse ameliyatınızı olun. Benim çevremde olanlar çok güzel kilo verdiler ve çok sağlıklılar.

Ona bakarsanız minicik bir cep açılıp uyanıkken lokalle yapılan bir pil operasyonunda bile enfeksiyon komplikasyonlar sonucu ölüm riski var. Burun ameliyatlarında da var. Bunları düşünmeyin. Ameliyat kararı almış birine şunlar yazılmaz arkadaşlar.

ismi nedi dokturunuzun ve hangi hastane ne güzel hemşire siniz hem işi biliyorsunuz hep daha da yardımcı olurlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…