Gebeliğe Hazırlık Tüplerini açtırıp hamile kalanlar,laparoskopi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Laporoskopi sonrası hamile kalabildiniz mi?

• Evet,3 ay içinde

OY: 5 38,5%
  • Evet, 6 ay içinde

OY: 1 7,7%
  • Evet, 6 aydan daha uzun süre sonra

OY: 1 7,7%
  • Hayır,kalamadım.

OY: 6 46,2%

• Ankete Katılan
    13
Merhaba kızlar. Bende ağustos ayında histeroskopi ve laparoskopi ameliyatlarını birlikte gecirdim. 19 Temmuzda Hsg çektirdim ve tüpler tıkalı dedi doktor rapor yazıp tüp bebek merkezine gönderdiğinde başımdan aşa kaynar su döküldü diyebilirim.. Ama ameliyat sonrası tekrar hsg çektirdim ve ilac gitti. Henüz gebelik yok ama :KK43: Bende doğuştan rahim küçüklüğü var tabi onun için de ilac kullanıyorum 5. aydayım hayırlısı diyorum Rabbim isteyen dileyen herkese nasip etsin tez vakitte inşAllah..
Canim benimde histeroskopi ve laparoskopi ağrı falan ameliyattan sonra çok oluyor mu.ve kanama çok oluyor mu

Canim benimde histeroskopi ve laparoskopi ağrı falan ameliyattan sonra çok oluyor mu.ve kanama çok oluyor mu

Yokk canm aşırı bi ağrı olmuyo ilk zamanlar tabi sancısı oluyo. Benim göbekteki dikiş kendisi düşenlerdendi o biraz geç düştü kıyafete takıldıkça can yakıyodu. Kanama da çok olmadı bende.

canim bilmiyorum ya doktor dinledi beni tüm tanıdıklarım sordum cevapladı sordum daha önce gidenlere iyi dediler. Umarım pişman olmam

İnşallah cnm istediğin gibi gider herşey biz bu ay denemelere başlıyoruz işte doktorum yumurtalarıma baktı güzel yumurtalar çok dedi klomen hap verdi işte inşallah istediğimiz gibi olur herşey

Kızlar merhaba benim bir tupum dış gebelik nedeniyle alındı diğerinde de tıkanıklık var bu nedenle doktorum tüp bebege yönlendirdi iki denememiz oldu ama maalesef olumsuz oldu ikiside

Arkadaşlar mrb ben iki haftadır lapagraspo ameliyatı oldum benim bir tulum tıkalı diğeri ise az sıvı girişi var ve ameliyat oldum benim gibi hamile kalan var mi

Arkadaşlar mrb ben iki haftadır lapagraspo ameliyatı oldum benim bir tulum tıkalı diğeri ise az sıvı girişi var ve ameliyat oldum benim gibi hamile kalan var mi
Benim tek tüp açık kalamadım ama benim eşimin değerleri kötü ondan dedi doktor

Hamile kalan arkadaşlar laparoskopi için hangi doktoru önerirsiniz? Şehir fark etmez, içinize kim sindi?

Hamile kalan arkadaşlar laparoskopi için hangi doktoru önerirsiniz? Şehir fark etmez, içinize kim sindi?
Bursa emin üstünyurt yaptı benim ameliyatımı kadın doğum bölüm başkanı ısrar minnet girdi ameliyatıma çok memnun kaldım

Anladım çok teşekkürler bende Bursa’dayım aslında. Emin Üstünyurt’a randevu nasıl aldınız acaba numarası var mı sizde?
Birde ben Kemal Özerkan’ı duydum hiç kendisine laparoskopi yaptıran arkadaşımız oldu mu?

Anladım çok teşekkürler bende Bursa’dayım aslında. Emin Üstünyurt’a randevu nasıl aldınız acaba numarası var mı sizde?
Birde ben Kemal Özerkan’ı duydum hiç kendisine laparoskopi yaptıran arkadaşımız oldu mu?
Yüksek ihtisas hastanesinde emin bey ben başka doktora asla güvenmezdim çok bilgili, genç bi doktor başka hangi doktora gidip emin bey yaptı ameliyatımı desem iyi yapmıştır o diyolar

Kizlar laparoskopi yaptiran yok mu hiç?
merhaba bende tüp açtırma ameliyat öldüm bir tüpüm açıldı birisi kapalı kaldı amma 1 sana öldü maliyet dan 5 ay sonra HSG çektirdim bir sorun yok dedi amma 1 senedir hamile kalamiyorum 😭😭😭

Canım bende temmuz da ameliyat oldum laparoskopi ve histeroskopi ameliyatı oldum tüplerime bağırsak dolanmış di yapışıklık vardı tüpler de tikaliydi çok şükür suan 4 gun felan oldu öğreneli hamileyim sadece ben pko li olduğum için adet düzensizliği vardı yumurtlamayi takip edemiyorduk klomen kullandım yumurtan kendiliğinden catladi ve çok şükür sagliklo ilerler ve birşey olmaz ameliyat felan olunca 2 yıldır da doktor peşinde kosunca korkuyorum ama İnşallah saglikli bir şekilde ilerleyecegiz Rabbim sanada hayırlı zamanda nasip eder inşallah ❤️
Merhaba, ben histereskopi ameliyatı oldum ameliyattan hsg ile t rahim ve tuplerimin kapalı olduğunu öğrendim. 2 gün önce tekrar rahim filmi çekildim rahimim düzelmiş ama tüplerim yine kapalı çıktı. Tupleriniz ile ilgili yapisiklik ve bağırsak dolanması olduğunu nasil teşhis ettiler. Benim rahim filmim ile ilgili kapalilik dışında bise söylenmedi

Merhaba cnm şuan durumun Nasıl bende geçen cumartesi film çekildim ve kapalı çıktı benimde tüpler daha önce hamile kalmıştım falar şuan kapalı dediler enfeksiyon geçirmiş olabilirsin dedi ister laparoskopi yapalım yok uğraşmam dersen tüp bebek başlayalım dediler fakat ben doğal. Yoldan istiyorum acaba laparoskopiyle açılma şansı varmıdır benim ilaç verdiklerin de film de birisi yarısına kadar gitmiş birisi hiç gidememiş kapalı olduğu için ve bana Java'yı çok verdiler inanılmaz ağrı çektim
Ben 4 kez kimyasal gebelik geçirdim ona rağmen tuplerim rahim filminde kapalı çıkıyor sizinde mi oyle

Merhaba, ben histereskopi ameliyatı oldum ameliyattan hsg ile t rahim ve tuplerimin kapalı olduğunu öğrendim. 2 gün önce tekrar rahim filmi çekildim rahimim düzelmiş ama tüplerim yine kapalı çıktı. Tupleriniz ile ilgili yapisiklik ve bağırsak dolanması olduğunu nasil teşhis ettiler. Benim rahim filmim ile ilgili kapalilik dışında bise söylenmedi
Mrb benimde daha önceden erken doğum sbeebiyle tüplerim kapatıldı ve sonra çocuk sahibi olmak için tüp leri açmak istediğimde doktor bana açilamayagini acilsada dış gebelik olacağı ihtimalinin yüksek olduğunu iletti tüp bebek tedavisi ile 5 embriyom donduruldu fakat sizde olduğu gibi bende de rahimde yapışıklık bağırsaklarda birbirine yapıştgini söyledi histereskopi laparoskopi oldum düzeldi dendi transfere hazırlık yaptım gene rahim kalinlasmadi bu kez doktor rahim kalp şeklinde birde yapışıklık gitmedi dedi bir yıldır rahim kalınlaşması ile ilgili tedavi görüyorum doktor size histereskopi onerirse yaptırın çok etkisi oluyor ama kişiden kişiye değişiyor etkisi bende çok bişey yaratmadı çok yapışık miş

X