Gebeliğe Hazırlık Tüplerini açtırıp hamile kalanlar,laparoskopi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Laporoskopi sonrası hamile kalabildiniz mi?

• Evet,3 ay içinde

OY: 5 38,5%
  • Evet, 6 ay içinde

OY: 1 7,7%
  • Evet, 6 aydan daha uzun süre sonra

OY: 1 7,7%
  • Hayır,kalamadım.

OY: 6 46,2%

• Ankete Katılan
    13
Merhaba, ben de Ağustos ayında iki tüpümün de kapalı olduğunu ve sezaryenden dolayı oldukça büyük bir istmosel olduğunu öğrendim. FSH değerlerim de 24-30 değerlerindeydi. Gittiğim nam salmış bir tüp bebek uzmanı doktor “tüplerin açılmaz, açılsa da tekrar kapanır” diyerek beni tüp bebeğe yönlendirdi. Tabi öncesinde ameliyatla istmosel laparokoskopi ile onarılmalıydı, çünkü tüp bebek olasılığını da düşürüyormuş. İçime sinmedi, laporoskopi hazır yapılmışken tüplerin açılma ihtimali de denenebilirdi. Üç zorluk bir aradaydı ve yaşım 38. İstmoseli araştırırken burada bu alanda bir doktorun uzman olduğunu öğrendim. Sonrasında instagramdan takip etmeye başladım ve bir süre sonra muayene oldum. Ekim ayında istmosel ve kapalı tüplerin açılması için de ameliyat oldum. Ameliyata girerken çok tedirgindim, çünkü tüpler hasarlı ise alınacaktı. Çok şükür ameliyat sonrası tüplerimin ikisinin de açıldığını söyledi, doktor, ilk mucize böylece gerçekleşti. Bundan sonrası Allah dilerse gebelik oluşur demişti doktorum ama vesveseler bitmiyordu çünkü FSH değerim yüksekti ve AMH 0,49. Üç ay hüsranla geçti ve artık sanırım olmayacak, bunca sıkıntıya katlanmayıp acaba tüp bebek denesemiydim diye düşünürken 4.ay hamile olduğumu öğrendim. Henüz kontrole gitmedim ama benim için 2. çocuk gerçekten mucize oldu. Umudunuzu kaybetmeyin. Rabbim dilerse onca zorluğa ve imkansızlığa rağmen olur. Allah “Ol” der ve olur. İnşallah sağlıkla kucağıma almak nasip olsun.

X