Türk kahvesiyle 10 günde 5 kilo verdi!!

petek118

Guru
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2010
2.319
218
51
Kastamonu’da Radyo Bir-inci’nin sahibi olan Beyhan Kendirci, kısa bir süre önce dengesiz beslenmesi sonucu kilo aldı. Giydiği kıyafetleri olmayınca, mağazalardan kıyafet araştırmaya başlayan Beyhan Kendirci, istediği kıyafetlerin üzerine olmaması sonrası zayıflamaya karar verdi. Yolda yürürken de güçlük çekmeye başlayan Beyhan Kendirci, internet üzerinden yaptığı araştırmalar sonucunda, Türk kahvesi içerek zayıflanabileceğini tespit etti ve uyguladı. Her sabah düzenli bir şekilde Türk kahvesi içen Beyhan Kendirci, 10 günde 5 kilo vererek Türk kahvesinin zayıflamaya da etkisinin olduğunu kanıtlamış oldu. Türk kahvesinin zayıflatacı etkisini keşfeden Kendirci, bunu kilolu bayanlara ve baylara da radyo aracılığıyla tavsiye etti.
Kastamonu Radyo Bir-inci’nin sahibi Beyhan Kendirci, kısa bir süre önce 15 günde 6 kilo aldığını belirterek, “Daha sonra rahatsız olmaya başladım. Basküle çıktığım zaman 80 kiloyu gördüm. Mağazaya gittiğim zaman üzerime kıyafet bulamaz hale geldim. Yolda yürüyemez hale geldim. Bunun üzerine internetten araştırdım. Türk kahvesinin zayıflamaya iyi geldiğini okudum. Ben de, her saban bir fincan Türk kahvesi içerek 10 günde 5 kilo verdim. Bunu başardım. Bunu tüm kilolu bayanlara ve baylara tavsiye ediyorum” dedi.

Kilolarını verdikten sonra çok rahatladığını anlatan Kendirci, “Merdivenleri rahat inip çıkabiliyorum. Ayrıca ekstra bir şey yok. Spor yapmanıza gerek yok. Kahve içerek spor yapmadan da zayıflanabileceğini gördüm. Şu anda 74 kiloya kadar indim, hedefim 68 kiloya kadar inmek. 68 kiloya kadar indiğim zaman, ideal kiloma ulaşmış olacağım” diye konuştu.

UZMANLAR, ANİ KİLO VERMEYİ TAVSİYE ETMİYOR
Özel Kastamonu Anadolu Hastaneleri Diyetisyeni İrem Demirilyas, Türk kahvesinin zayıflamaya etkisinin olduğunu ifade ederek, “Fakat şöyle bir etkisi vardır. Türk kahvesi metabolizmayı hızlandırıyor. Ayrıca sadece Türk kahvesi içerek zayıflamak gibi bir şey yoktur. Türk kahvesi sadece zayıflamamız için yardımcıdır. Günde 1-2 fincan Türk kahvesi içilebilir. Tabii ki de daha fazlası zararlıdır” ifadelerini kullandı.
Günde 1-2 fincan Türk kahvesi tüketilmesi tavsiyesinde bulunan Diyetisyen Demirilyas, “Günde 1-2 fincan Türk kahvesinin dışında kahve tüketiminde içindeki kafein miktarının yüksek olmasından dolayı aşırı doz alındığı zaman böbreklerimize, kalbimize, midemize birçok olumsuz etkisi oluyor. Aşırı dozdan sonra bu etkiler, bizim için dezavantajımız oluyor. Bu yüzden 1-2 fincan Türk kahvesi yeterli olacaktır” şeklinde konuştu.

10 günde 5 kilo vermenin çok sağlıklı bir yöntem olmadığını söyleyen Özel Kastamonu Anadolu Hastaneleri Diyetisyeni İrem Demirilyas, şöyle devam etti: “Biz, haftada maksimum 1 veya 1,5 kiloyu hedefliyoruz. Çünkü ileri ki zamanlarda iki katı daha fazla kilo alınıyor. Birden zayıfladığımız zaman kilo almaya meyilli oluyoruz. Bu yüzden 10 günde 5 kilo vermek zararlıdır. Bizler de, bunu sadece dengeli ve yeterli beslenmeyle sağlayabiliriz. Diğer bütün proteinleri de almamız gerekiyor. Bunların yanı sıra, her şeyden yeterli miktarda alarak, karbonhidrat, protein, yağ dengesi içerisinde zayıflamayı öneriyoruz”. (türkiye)

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk kahvesini seven bir millet olarak , çoğu kadının ince olması gerekirdi bu durumda .
Keramet sabah aç karna içmekte mi acaba ?

Son düzenleme:
Kahve metabolizmayı hızlandırdığı için zayıflamaya yardımcı olduğu doğru,ama burada keramet kahvede değil.Diyet listesine bi baktım neredeyse hiçbirşey yenmiyor gün içinde.O diyeti yapan kahve içmese de zayıflar ama bıraktığında da aynen geri alır o kiloları,üstüne de sağlığını kaybeder.10 günde 5 kilo çok fazla,bu kadar hızlı kilo vermek kalbi zayıflatır.

valla ben de kahve yerine yeşil çay derim, karbonhidratı şekeri kes, 3 kupa yeşil çay tamamdır:KK53:

en azından üç dört kilo verilir:KK53:

iyide türk milleti kahveye ne kadar düşkündür.her yemek sonrası kahve mutlaka içilir.

yada kavaltı sonrası herkesin zayıf olması gerekiyor o zaman

tanıdık var kahve bağımlısı hatta çantasında bile kahve çekirdeği taşır ağzında sürekli sakız gibi durur çaydan çok kahve içer.

maşallah tombalak bir şeydir onun çok zayıf olması gerekmiyor mu o zaman.

kahve içmiştir bunun yanında yemeklerine dikkat etmiştir bence tek kahve marifeti değil...

yemeklerine dikkat eden biri zaten zayıflamaz mı...karışık işler bu işler

Bence kilo al veya ver kahve içilmesi gerek sağlığa yararlı ama piyasada çok kalitesiz kahveler var

Kaşık kaşık türk kahvesi yiyen ve kilo alamayan biriydim. Birkaç ay önce tedavi görüp kahveyi bıraktım ama hala kilo alamıyorum.

Ben aç karnına içemem onu yaa.
Bir de şekersiz içmek gerekir kesin, hiç içemem :)
Fal bakan olsa onun hatrına içilir belki:KK53::KK53:

kendimi bildim bile her sabah gözümü ya türk kahvesi yada nescafe ile açarım ama hala şişmanım bende mi bir anormallik var acep :110:

Şekersiz ve sabah erken saatlerde içmek çok zor:KK43:
Mutlaka deneyenler olacaktır..:KK53:Kahve satışlarında patlama görülecek:KK58:

X