Türkiye de Oy Kullanma Süreci Başladı !

Teşekkür ederim canım ama komşumuz az önce kullanmış geldi çok kalabalıktı diyor değişen birşey olmamış.sonuçları bekliyoruz artık.

okulun içinde çok çirkin şeylere de şahit oldum ne yazık ki
muhtar adayı için aklımda biri yoktu ve bi grupla konuşma yapıyoduk bi tane kadın aday varmış bu sene ben ona verebileceğimi söyledim. hepsi birden bana o kadın alevi ona verme dediler direk ordan uzaklaştım bu zihniyetten ne zaman kurtulacak insanlar çok merak ediyorum özellikle o kadına verdim oyumu

Oyumu kullandım eşim ve annemle beraber, vatana millete hayırlı olsun. :)

İlk defa ben de bu kadar kalabalık ve kuyruk görüyorum, 08:30'da okuldaydım, 1 saate yakın bekledim oy kullanmak için...Hep de sabah saatleri giderdim, bayağı tenha olurdu. Demek katılım gerçekten yüksek bu kez...

İşte bunlar gerçekten görmek istemediğimiz konuşmalar , bu zihniyet biter mi ? Sanmam

Seçime katılım yüzdesinin çok fazla olacağı kesin gibi uppacım , zaten öyle olması da gerekiyor .

Oy verin oy verin çağrısı yapmaktan dilimde tüy bitti şu dönemde

Oyun hayırlı olsun İstanbula arkadaşım

Beğenemedim ausum, alıntı yapayım dedim.:)

Ben de kullandığım her mecrada hep aynı çağrıyı yaptım, hepimizin vatandaşlık görevi bu, bize verilen hakkı sonuna kadar kullanalım.

Çok çok teşekkür ederim, seninki de şimdiden hayırlı olsun canım benim.:)

Sağol canım , yavaş yavaş çıkarız bizde .

% 85 lerdeydi katılım geçen seçimde sanırım , umarım çok daha yüksek bir yüzde yakalanır .

ben de oyumu kullandım geldim.şansıma sandık boşmuştu.beklemedik.hakkımızda kim hayırlıysa o kazansın inşallah

teşekkürler aus.. vatana millete hayırlı olsun..
şimdi pek kalabalık olmaz. millet erkenci

Kullandım oyumu vatana millete hayırlı olsun

ben de oyumu kullandım geldim.şansıma sandık boşmuştu.beklemedik.hakkımızda kim hayırlıysa o kazansın inşallah

teşekkürler aus.. vatana millete hayırlı olsun..
şimdi pek kalabalık olmaz. millet erkenci

Oylarınız hayırlı olsun arkadaşlar

Bende çıkıyorum şimdi .

Hemen gelmem , biraz orada nabız tutarım . Gördüğüm duyduğum ne varsa tarafsız olarak anlatacağım gelince , tabii haber değeri taşıyan bir şey duyarsam

hadi kolay gelsin.haberleri merakla bekliyoruz

Ben ilçe de ve il de farklı partilere verdim. Annemle de desteklediğimiz muhtar adaylarımız farklıymış çıkınca öğrendim

Son düzenleme:

Bence de polemiğe girmeyelim ben lafa değil icraata bakarım demek her vatandaşın hakkı akp li chp li mhp li fark etmez.Ben son lafımı biraz önce sandıkta söyledim.Gururluyum mutluyum şu an.Sevgiyle kalın.

Sağol Aus.Yılmaz Büyükerşen i anlatmaya yaptıklarını söylemeye sayfalar yetmez.Geçen onunla ilgili bir konu açılmış yaptıklarını bir paylaşayım dedim sayfa doldu.Hak eden kazansın kimsenin emeği boşa gitmesin.güzel yazmışsın.

Son düzenleme:
Ben ilçe de ve il de farklı partilere verdim. Annemle de desteklediğimiz muhtar adaylarımız farklıymış çıkınca öğrendim

Benim eşimle il adayımız haricinde hepsi farklı , çoook demokratik bir aileyiz

Arada hala soruyor , fikrin değişti mi diye

Oyy şimdi anladım neden geç gidelim dediğini bu adamın , son saniyeye kadar fikrimin değişebileceğini düşünüyor olmalı

Sabah 7:30 da sandık başındaydım ve o saatte bile ciddi kalabalıktı okul.
Katılım yüzdesi konusunda haklısın , gerçekten herkes oyunu kullanacak gibi...

Gelelim gözlemlerime;
Bulunduğum il AKP nin kalesi gibi, yalnız bu seçimde MHP nin adayı gerçekten vizyon sahibi , çok sevilen bir aday, AKP adayı ise ciddi tepkiler alan bir adaydı. Ve ben bu kez birşeyler değişecek ümidi taşıyordum.
Ama Cuma gününden itibaren şahit olduklarım yine AKP yi gösteriyor malesef.
AKP seçmeni adayı önemsemiyor , bu kadar olayın ardından Başbakana bağlılıklarını göstermek istiyor.Bu seçim onlar için bir nevi güven oylaması.
Aynı şekilde CHP ve MHP seçmenide AKP karşısında güçlü olan aday kimse onu destekleme kararı almışlar.
Birde beni şaşırtan ilk kez AKP ye oy vermeye karar veren kesim var.
Büyük şirket sahipleri bunlar.Ekonomideki dalgalanmaların işlerini etkilemesinden korkan, seçimlerde AKP nin oyunun düşmesi durumunda erken seçime gidilmesinden,olası bir koalisyon hükümetinin şuan belirsiz haldeki ekonomiyi dibe vurdurmasından korkan bir kesim.önceki koalisyon hükümetleri dönemlerinde iflaslar görmüş, yaşamış ve başbakanın yaptığı çoğu şeyi sindiremesede kendi cebi için AKP gitmesin diyenler.
Bilemiyorum hangisi doğru...
Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.

Son düzenleme:
Ben de kullandm geldim simdi.her zamn oldgu gibi yine akp ye bastm.gercekten çok heyecanlandm.acayip bir kalabalk vardi herhalde bu sene katilim fazla.zaten bu seçim yerel secimden cikti genel seçim havasinda.ulkemiz icin hayirlisi olsun...

ben de sabah erkenden kullandım.

ne kadar kararsız kalan varmış, hiç kararsızlık yaşamadım hepsinde aynı partiye verdim.

kararsız kalanları da anlayamıyorum.

benim de oy verirken biraz dışarı taştı umarım sorun olmaz

Oyun hayırlı olsun parkon .

Bende şimdi çıkıyorum oy vermeye .

Bugüne kadar o kadar farklı kişilerden o kadar farklı oy verme sebebi duydum ki sonucu merak etmiyor değilim .

O da iyiymiş Annemin büyükşehir adayı da farklıydı karışmadık birbirimize ama muhtar konusunda şaşırttı beni son anda değiştirmiş tercihini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…