Türkiye’de İş Aramak

Şu tecrube olayınıda pek anlamlandıramıyorum, ya arkadas herkes oyle yanasıyor tecrube nasıl olacak o zaman, dediginiz gibi köle arıyorlar, yazıklar olsun ne halde ülkem

Şu tecrube olayınıda pek anlamlandıramıyorum, ya arkadas herkes oyle yanasıyor tecrube nasıl olacak o zaman, dediginiz gibi köle arıyorlar, yazıklar olsun ne halde ülkem
Ustelik tecrubenin sonu yok. Liyakatte yok. Aylar evvel bir firmanin işi ile uğraşıyordum. Muhasebeye tanidik diye bir kız koymuslar, kiz muhendis is bulunca ayrilacak, sifir bilgiyle girmis orada sorup sorup is yapiyor. Bu kiz ayrildiktan sonra tecrubeli birini aradilar, bulamayinca deli gibi ihracat yapan firma personel aramayı birakti. Evraklari müdür islemeye basladi, oda kafasina estikce is yapardi. Bunun yerine ilgili bolumden mezun, en azindna teorik altyapisi olan birini alip yetistirmek daha mantikli. Ustelik yetistirdigin personel duydugu bagliliktan dolayi kolay kolay isten ayrilmiyor. En buyuk sorunlardan birisi sermaye sahiplerinin yöneticilik vasfi taşımaması, bunun için bir eğitim almamasi.

Bir süredir hali hazırda çalıştığım firma da aldığım ücretin beni tatmin etmemesi yetmemesi ve yaptğım işe deneyimime az kalması sebebiyle hali hazırda iş arayış sürecindeyim. Bir yandan da çalışmaya devam ediyorum ve K… sitesinde mesela başvurum görüntüleniyor bildirim geliyor bakıyorum 2-3 kere bakılmış ya da Li…. Adlı siteden bildirim geliyor özgeçmişiniz indirildi diye Ancak arayan ya da dönüş yapan yok. Garip bir durgunluk var piyasa da evet enflasyon vesaire sebebiyle bir durgunluk var ama açılan ilanlarda halen aktif fazlasıyla mesela

Umarım bir an önce içinize sinen bir işiniz olur demeye geldim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…