Turkiye'de yeniyim, ozel sektore yuzde kac zam yapilir ?

kivircik92

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2021
79
60
Merhaba. 1senedir Turkiye'de yasiyorum o yuzden bilgim yok. Malum asgari ucrete zam yapildi. Ozel sektor asgari ucrete yapilan zammi goz onunde bulundurarak mi bi oran belirler ? Cevaplar icin simdiden tesekkurler.

Asgari adı üstünde işereninizin size vereceği en düşük ücret 4.250
Çalışma şeklinizi bilmiyorum tabi

4250ye arti agi mi eklenecek ?
Suan ben 4 bin net aliyorum. Yani asgariye 1450 lira zaman yapildi. Benim de maasima1450lira mi eklenecek.
Hayır , isterse 4250 yapabilir biel sizin maaşınızı. Minimum maaş bu. Yani, onun üstünde nasıl bir zam yapacağına işveren kendi krr verir. Beğenip beğenmemek size kalmıştır. Serbest piyasa bu...
Daha kötüsü de olaiblir. İşverenin giderleri artacağı için işçi çıkarma da olaiblir ki ben bekliyorum. Tüm ofis diken üstünde. Sevinmemiz gerkeirken

Annemde özel sektörde şuan.
Muhtemel maaşı 4250 asgari ücret+yemek ve yol parası + 1000 TL isverinin verdiği para.
Ama her işyerinin verdiği fark çok başka.

Özel sektörde sizin performansınızdan memnuniyete göre %50 de zam yapılabilir, maaşınız 4250 tlye de çıkarılabilir. İşverenin kararına kalmış

Hayır , isterse 4250 yapabilir biel sizin maaşınızı. Minimum maaş bu. Yani, onun üstünde nasıl bir zam yapacağına işveren kendi krr verir. Beğenip beğenmemek size kalmıştır. Serbest piyasa bu...
Daha kötüsü de olaiblir. İşverenin giderleri artacağı için işçi çıkarma da olaiblir ki ben bekliyorum. Tüm ofis diken üstünde. Sevinmemiz gerkeirken
Anliyorum. Ben baska is bulup cikarim boyle devam ederse. Sanirim sirketten bi aciklama gelir ocak ayinda en gec. Yoksa benim mi konusmam gerekir ?

Anliyorum. Ben baska is bulup cikarim boyle devam ederse. Sanirim sirketten bi aciklama gelir ocak ayinda en gec. Yoksa benim mi konusmam gerekir ?
Dediğim gibi min 4250 olmalı. Ama bunu kaldıramayaiblir şirket. Bence gelecek ayı bekleyin, duyuru gelmezse konuşun. İnş iyi olur güzel olur =)

O zaman muhtemelen bana da boyle yaparlar. Yani boyle olursa devam ederim olmazsa yeni is arayisina gecerim.

Siz hamile değil misiniz?
Türkiyede hamile veya süt izni devam eden birini çok çok zor işe alırlar.
Inşallah hakkaniyetli zam alırsınız ama bir cok yer asgariye eşitler gibi duruyor.
Dönme sansiniz varsa geldiginiz yere dönün.

Siz hamile değil misiniz?
Türkiyede hamile veya süt izni devam eden birini çok çok zor işe alırlar.
Inşallah hakkaniyetli zam alırsınız ama bir cok yer asgariye eşitler gibi duruyor.
Dönme sansiniz varsa geldiginiz yere dönün.
Asgariye esitler gibi derken. Su an 1450lira farkim vardi. Yani 4250+ 1450 lira civari gibi mi yaparlar dersiniz. Ben yabanci dilden dolayi kolay is bulurum ama bu kadar rahat bi is bulur muyum orasi mechul.

Asgariye esitler gibi derken. Su an 1450lira farkim vardi. Yani 4250+ 1450 lira civari gibi mi yaparlar dersiniz. Ben yabanci dilden dolayi kolay is bulurum ama bu kadar rahat bi is bulur muyum orasi mechul.

Hayir bir cok sirket maasi 4253e cekecek.
Mesela bu sene 3800 alana seneye tamam iste zam aldin 4253 oldu diyecek. Bi etik mi, degil ama yapacaklardır.
Sirketiniz iyi bir sirketse tabi ki calisanini dusunur. Guzel bir zam orani belirler. Kendini zor döndüren bir yerse 4253 tl yapar.

Ama dedigimi unutmayin, türkiyede hamile, yeni dogum yapmis kadina kimse is vermiyor 🥲 avrupadan geldiyseniz orayla bir tutmayin, alaninda tek falansa ancak is verirler, yoksa dili iyi diye kimse hamile birini ise almaz. Dua edelim guzel bir oranda zamminizi alin. 🥰

Hayir bir cok sirket maasi 4253e cekecek.
Mesela bu sene 3800 alana seneye tamam iste zam aldin 4253 oldu diyecek. Bi etik mi, degil ama yapacaklardır.
Sirketiniz iyi bir sirketse tabi ki calisanini dusunur. Guzel bir zam orani belirler. Kendini zor döndüren bir yerse 4253 tl yapar.

Ama dedigimi unutmayin, türkiyede hamile, yeni dogum yapmis kadina kimse is vermiyor 🥲 avrupadan geldiyseniz orayla bir tutmayin, alaninda tek falansa ancak is verirler, yoksa dili iyi diye kimse hamile birini ise almaz. Dua edelim guzel bir oranda zamminizi alin. 🥰
Calistigim sirket avrupaya is yapiyor. Yani euro kazaniyor. Kesinlikle su an ki ekonomik krizden etkilenmiyor. Ben cok bisey istemiyorum. 5bin yapsa bkabulum. Ama sirketimin sunu dusunmesi lazim bu kizi tatmin edemezsek yerine alacagimiz asgaridan bin lira fazla calismaya razi olur mu olmaz. Yani yerime suanki asgari ucreti baz alirsak 6bin liraya calisan bulabilir. Ben en azindan isi biliyorum. Izin isteyen isten kacan biri degilim. Versin 5bin net +agi yeter bana. Hem ben hem onlar memnun olur. Neyse simdilik sesimi cikartmam zaten. Martta dogum olacak. En kotu marta kadar 4250+agi alirim o da yapar 4700. E sonra dogum izninde ucretimi alirim ve maasimda duzenlemeye yanasmazsa da yeni is bakarim. En kotu ihtimal agustosa kadar bu sekilde bi gelirim olur. Sonrasi Allah kerim.

Muhtemelen çoğu şirket asgari ücret verecek gelir vergisi de kaldırıldı maaşın düşmez diyip işin içinde çıkacaklar. Burası Türkiye artık genel ücret 4250 tl oldu üzerine kolay kolay zam yapacaklarını yada eleman alacaklarını zannetmiyorum keşke yanılsam o kdr isterim ki

4250ye arti agi mi eklenecek ?
Suan ben 4 bin net aliyorum. Yani asgariye 1450 lira zaman yapildi. Benim de maasima1450lira mi eklenecek.
Ya Ben sizin sorunuzu yanlış anladım, yada siz yanlış sormuşsunuz.
Bu karar tamamen işvereninize kalmış tek söyleyebileceğim. En düşük 4.250₺ alacağınız

Merhaba. 1senedir Turkiye'de yasiyorum o yuzden bilgim yok. Malum asgari ucrete zam yapildi. Ozel sektor asgari ucrete yapilan zammi goz onunde bulundurarak mi bi oran belirler ? Cevaplar icin simdiden tesekkurler.
Eğer maaşınızı asgarî ücret olarak alıyorsanız evet maaşınız tam olarak devletin belirlediği ölçüde olur

X