Tuvalet Eğitimi Tuvalet eğitimi-31 aylık

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Fairy18

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2015
283
541
Kızlar kızım 1 2 aydır ara ara büyük tuvaletini klozette yaptı sonra yapamayınca zorlamadım hep ayakta bir köşede yapmaya devam etti. Bugün ise yeniden denemeye başladım büyüğün geldiğini söylüyor anne kaka diyor ama küçük için yaptıktan sonra anne çiş yaptım diyor. Bezi bırakmak için ikisini bir senkronize etmek lazımda ben nasıl başarırım bunu bilemedim. Soruyorum var derse gidiyoruz yapıyor ama yapmadan önce cisim geldi henüz diyemiyor. Özellikle geceleri nasıl olacak bana bı yardım eder misiniz ilk bebek ilk tecrübeler yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim ♥️

Kızlar kızım 1 2 aydır ara ara büyük tuvaletini klozette yaptı sonra yapamayınca zorlamadım hep ayakta bir köşede yapmaya devam etti. Bugün ise yeniden denemeye başladım büyüğün geldiğini söylüyor anne kaka diyor ama küçük için yaptıktan sonra anne çiş yaptım diyor. Bezi bırakmak için ikisini bir senkronize etmek lazımda ben nasıl başarırım bunu bilemedim. Soruyorum var derse gidiyoruz yapıyor ama yapmadan önce cisim geldi henüz diyemiyor. Özellikle geceleri nasıl olacak bana bı yardım eder misiniz ilk bebek ilk tecrübeler yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim ♥️
Bende yeni tuvalet eğitimine başladım ve araştırdığım kaynakların neredeyse hepsinde bezi bırakmadan tam anlamıyla tuvalet eğitiminin verilmeyeceğini söylüyor. Çocuğa devamlı sormalısın çişin geldi mi kalkan geldi mi diye ve klozete oturtmalısın. Bez olduğu için beze güvenerek çişini tutmuyor olabilir. Tavsiyem Alıştırma kilotu kullan ve devamlı çişin geldiğinde söyle klozete yapalım diye uyar. Belki ilk zamanlar kaçıracak yapmayacak ama emin ol tekrar beze geçmediği sürece gidip oraya yapmaya alışacak.

X