Kv ile konuşmalı mıyım?

Burada ben mi kendimi manipüle ediyorum bilmiyorum gerçekten ama uzaklaşınca bana şöyle şöyle iyiliği de dokundu haksızlık mı ediyorum acaba diye düşünüyorum. Uzaklaşmak dediğim de küslük değil daha az iletişim kurmak örneğin ayda bir telefonla konuşmak. Çünkü o her gün bile konuşmak ister. Ben mesafeyi açıyorum.
Siz fazla empatik davranıyorsunuz
Mesela size bir iyilik yapti tamam sagolsun ama o iyilikle simdi yaptigi manipulasyon farkli konular.
Yani haksizlik etmeyeyim derken kendinize haksizlik yapıyor olabilirsiniz
Esinizle konuşun ama net olun
Bu sorun çözülecek çözülmezse ya da beni ezdireceksen o zaman bundan sonra cevabi ben veriyorum ama asla alttan almayacağım bunu bil diye tatli sert konuşun
Eziklenmesin o da

Siz fazla empatik davranıyorsunuz
Mesela size bir iyilik yapti tamam sagolsun ama o iyilikle simdi yaptigi manipulasyon farkli konular.
Yani haksizlik etmeyeyim derken kendinize haksizlik yapıyor olabilirsiniz
Esinizle konuşun ama net olun
Bu sorun çözülecek çözülmezse ya da beni ezdireceksen o zaman bundan sonra cevabi ben veriyorum ama asla alttan almayacağım bunu bil diye tatli sert konuşun
Eziklenmesin o da
Yorumlarınız önümü aydınlatıyor önceki konularıma da çok aklı başında güzel yorumlar yapmıştınız çok teşekkür ederim size gerçekten🙏 eşimle benzeri tarzda konuştum ve şu an soğuk davranıyorum. Bu yazdıklarınızı da ekleyeceğim. Kv gil yarın dönecekler tekrar görüşmeyeceğiz. Daha az arayıp o aradığında hal hatır sorduktan sonra hemen tamam kendinize dikkat edine bağlayıp telefonu kapatsam nasıl olur sizce? Burdan tavrımı anlayacaklardır en az 20-30 dk sohbet ederiz normalde

Yorumlarınız önümü aydınlatıyor önceki konularıma da çok aklı başında güzel yorumlar yapmıştınız çok teşekkür ederim size gerçekten🙏 eşimle benzeri tarzda konuştum ve şu an soğuk davranıyorum. Bu yazdıklarınızı da ekleyeceğim. Kv gil yarın dönecekler tekrar görüşmeyeceğiz. Daha az arayıp o aradığında hal hatır sorduktan sonra hemen tamam kendinize dikkat edine bağlayıp telefonu kapatsam nasıl olur sizce? Burdan tavrımı anlayacaklardır en az 20-30 dk sohbet ederiz normalde
Kisa kesmek iyidir ben annemle her gun konusmam ona kalsa her gun konusalim.ister ama konusacak konu kalmiyor sevmedigimden degil :) o yuzden mesela detayli konuşmayın nasilsin iyi misin tamam anne kendinize iyi bakın birkac dakikaya indirin
Hayatinizla.ilgili detay vermeyin tabii esinizle de agiz birligi olmasi gerekiyor mesela.bir soru sordu siz cevaplamadiniz ogrenmek istedigi icin soruyu esinize de soracaktir o da gecistirmeli cevaplandıginda sınır cizemezsiniz

Kisa kesmek iyidir ben annemle her gun konusmam ona kalsa her gun konusalim.ister ama konusacak konu kalmiyor sevmedigimden degil :) o yuzden mesela detayli konuşmayın nasilsin iyi misin tamam anne kendinize iyi bakın birkac dakikaya indirin
Hayatinizla.ilgili detay vermeyin tabii esinizle de agiz birligi olmasi gerekiyor mesela.bir soru sordu siz cevaplamadiniz ogrenmek istedigi icin soruyu esinize de soracaktir o da gecistirmeli cevaplandıginda sınır cizemezsiniz
Dediğiniz gibi kendi annem bu kadar detaylı bilmiyor kv gil gibi özel ya da gereksiz demeden her şeyi sormadığından :) genelde eşimden bilgi alamayıp benden almaya çalışırlar ben dediğim gibi yapayım o zaman🙏

Çok çok büyük şeyler değil anlattıklarınız ancak dolmuşsunuz.
İnsanları değiştiremezsiniz. Buna kocanız da dahil, sonuçta sizden öncede aynı manipülasyonlara yıllarca maruz kaldı. Törpüleyin ama hızlı bir değişim beklerseniz iki tarafta huzursuz olursunuz.
Başta kendi tavrinizı tepkinizi değiştirebilirsiniz.

Kacanıza soğuk davranmak bana sorarsanız sağlıklı bir çözüm değil. İki arada birakıp strese sokarsınız . Şunu arayın, buna ziyarete gidin ısrarlarının sona ermesi için ödetilen gereğinden ağır bir bedel. Çünkü bir taraftan da kayınvalideniz ödetiyor.
Niye evliliğinizde soğuk rüzgarlar estiresiniz? Hemde üçüncü bir şahıs odaklı. Kimseyi bu kadar aile gündeminize almayın.

Şakayla karışık, gülerek, mizaha dökerek ortamı toparlamayı öğrenin. Kayınvalideniz ısrarı, yönetmeyi seven biri. Bu onun problemi. Yapmayacaksınız. Israrla ve her daim bu çizgide durun. Bu yeterli.

Ortamı ve kocanızı yönetin. Siz güçlü durdukça sizden güç alır ona destek olursunuz. Mesela kayinvalide kocanızla konuşuyor kenara çekip sizde gülerek dahil olun konuya kenarda durmayın.
"Hayrola, misafir mi var? Kim? Ne zaman?"
"Yarın size gelsinler diyorum."
"Hmm güzel olurdu, malesef yarın başka bir planım/ız var. Biz müsait olunca ayarlayalım."
Herkesin içinde yarım saat ısrar mi ediyor?
" Aslında biz bekledik haber göndermelerini. Bizde adet böyledir yeni evliler çağırmaz teklif edilir. Müsait bir vaktimizde ayarlayalım bunu." deyin, ama bir türlü müsait olmayın. Hem kendinizi hem eşinizi o kalabalıkta gücenmekten korumuş olursunuz. Hem kayınvalide susar bir süre.

Ortamlarda kocanıza yakın oturmaya dikkat edin. Yahu niye o dedi diye ordan kalkıp oraya konuyorsunuz?
"Ben burda rahatım teşekkür ederim." deyin. Her ısrarinda her teklifinde ama. Avucunun içinde olmadığınizi anlasın.

Net ve kararlı olun ancak tümden baği kopartmak niyetinde değilseniz sizin durumunuzda keskin ve fevri hamlelere gerek yok.

Bana göre kafaya takılacak bir konu değil. İnsanlarla görüşmek istemiyorsanız kayınvalideye dürüst davranmalısınız. Görüşmek istemediğiniz kişinin varsa yanlışını yoksa kafanızın almadığını söyleyin.

Yer değiştirme işinde haklısınız acayip bir durum. Bir dahaki sefere yerinizden kalkmayın.

Açık açık konuşmaktan yana değilim zira kv açık konuşmaktan anlayan biri değil . Sadece onun anlayacağı dilde ufak karşılıklar verin . Mesela sizi yerinden kaldırmak istediğini zaman sağol anne burda iyiyim diyip gülerek yaninizdakine dönün ve son sürat sohbet edin . Veya onun olduğu ortamda sürekli eşinizi meşgul edin konuşun odağı siz olun . Veya o eşinizle yoğun bir muhabbete girerse siz hiç fark etmemiş gibi başka bir akraba ile sohbete Dalin ve sonra birden eşinize kalkalım mi canim diyin sanki kv ile sohbette degilmiscesine . Gibi gibi yani . Vermeye çalıştığınız msji bence anlayacak .

Çok çok büyük şeyler değil anlattıklarınız ancak dolmuşsunuz.
İnsanları değiştiremezsiniz. Buna kocanız da dahil, sonuçta sizden öncede aynı manipülasyonlara yıllarca maruz kaldı. Törpüleyin ama hızlı bir değişim beklerseniz iki tarafta huzursuz olursunuz.
Başta kendi tavrinizı tepkinizi değiştirebilirsiniz.

Kacanıza soğuk davranmak bana sorarsanız sağlıklı bir çözüm değil. İki arada birakıp strese sokarsınız . Şunu arayın, buna ziyarete gidin ısrarlarının sona ermesi için ödetilen gereğinden ağır bir bedel. Çünkü bir taraftan da kayınvalideniz ödetiyor.
Niye evliliğinizde soğuk rüzgarlar estiresiniz? Hemde üçüncü bir şahıs odaklı. Kimseyi bu kadar aile gündeminize almayın.

Şakayla karışık, gülerek, mizaha dökerek ortamı toparlamayı öğrenin. Kayınvalideniz ısrarı, yönetmeyi seven biri. Bu onun problemi. Yapmayacaksınız. Israrla ve her daim bu çizgide durun. Bu yeterli.

Ortamı ve kocanızı yönetin. Siz güçlü durdukça sizden güç alır ona destek olursunuz. Mesela kayinvalide kocanızla konuşuyor kenara çekip sizde gülerek dahil olun konuya kenarda durmayın.
"Hayrola, misafir mi var? Kim? Ne zaman?"
"Yarın size gelsinler diyorum."
"Hmm güzel olurdu, malesef yarın başka bir planım/ız var. Biz müsait olunca ayarlayalım."
Herkesin içinde yarım saat ısrar mi ediyor?
" Aslında biz bekledik haber göndermelerini. Bizde adet böyledir yeni evliler çağırmaz teklif edilir. Müsait bir vaktimizde ayarlayalım bunu." deyin, ama bir türlü müsait olmayın. Hem kendinizi hem eşinizi o kalabalıkta gücenmekten korumuş olursunuz. Hem kayınvalide susar bir süre.

Ortamlarda kocanıza yakın oturmaya dikkat edin. Yahu niye o dedi diye ordan kalkıp oraya konuyorsunuz?
"Ben burda rahatım teşekkür ederim." deyin. Her ısrarinda her teklifinde ama. Avucunun içinde olmadığınizi anlasın.

Net ve kararlı olun ancak tümden baği kopartmak niyetinde değilseniz sizin durumunuzda keskin ve fevri hamlelere gerek yok.
Doğru söylüyorsunuz ben kös kös köşede sessizce oturunca keyfi bozulmadı sonuç olarak eşimi işlemeye devam etti. Kalktığıma çok pişman oldum bundan sonra kendim rahatsız yerde oturduysam bile asla kalkmayacağım yazın da yanlarına gitmeyeceğiz kim bilir ne zaman tekrar göreceğim de bunu anlayacak bilmiyorum ama cidden tuhaf ilk girişte buyur edilir de her seferinde beni oturduktan sonra yerimden kaldırması ne abes. Gülerek değil normal de söylerdim o an aklıma gelse. Sizce şu an sadece telefonda konuşurken nasıl davranmalıyım hiç muhabbet etmemeyi iki ayda bir falan arayıp hal hatır sorup kapatmayı düşündüm.

Eşimi anlıyorum annenin her şeye alınıp ağlaması zor olmalı fakat anne manipüsyon yapacak diye sürekli yıpranan ben oluyorum. En ufak bir şey desem eşim bana bozuluyor ama kvye bozulsa bile unutulup gidiyor. Bu arada sürekli kvyi arayıp sözünü dinleyen, fikir danışan bir insan değil. Ama kv sürekli direktif veriyor. Yazdığınız her şeyde çok çok haklısınız fikir verdiğiniz için çok teşekkür ederim hepsi aklımda olacak🙏

Bana göre kafaya takılacak bir konu değil. İnsanlarla görüşmek istemiyorsanız kayınvalideye dürüst davranmalısınız. Görüşmek istemediğiniz kişinin varsa yanlışını yoksa kafanızın almadığını söyleyin.

Yer değiştirme işinde haklısınız acayip bir durum. Bir dahaki sefere yerinizden kalkmayın.
Bir iki insan değil ama bu zor zamanımızda yanımızda olmayanlara bile olsun siz büyüklük edin deniyor. Sevmediğimiz insanlar da değil bunlar ama sürekli komut vermesi artık sıkıyor. Ortamda bir sürü insan var hiçkimse oğluna böyle bir baskı yapmıyor benim kv dışında.

Açık açık konuşmaktan yana değilim zira kv açık konuşmaktan anlayan biri değil . Sadece onun anlayacağı dilde ufak karşılıklar verin . Mesela sizi yerinden kaldırmak istediğini zaman sağol anne burda iyiyim diyip gülerek yaninizdakine dönün ve son sürat sohbet edin . Veya onun olduğu ortamda sürekli eşinizi meşgul edin konuşun odağı siz olun . Veya o eşinizle yoğun bir muhabbete girerse siz hiç fark etmemiş gibi başka bir akraba ile sohbete Dalin ve sonra birden eşinize kalkalım mi canim diyin sanki kv ile sohbette degilmiscesine . Gibi gibi yani . Vermeye çalıştığınız msji bence anlayacak .
Ben de açık konuşma konusunda pek umutlu değildim açıkçası beni çok iyi anladınız 😐 o bahsettiğim gün dediğinizi yaptım :) kv ortamda kimse yokmuş gibi hepimize arkasını dönmüş eşime komutlarını sıralarken sözünü kesip biz artık müsade isteyelim dedim afalladı gerçekten. İyi ki o an düşünebilmişim bunu 😄 çok güzel fikirler hepsini yapacağım, onlar normalde uzakta oturuyorlar uzun süre görüşmeyeceğiz telefonda nasıl bir sınır çekmeliyim. Hiç aramadan nadiren eşimle konuşurken hal hatır sorup hiç muhabbete girmeden kendinize iyi bakın desem nasıl olur? Normalde sık konuşmayız ama uzun konuşuruz bunu yaparsam tavrımı anlar. Eğer sorarsa da sürekli yönetmeye çalışmanız doğru değil kaç yaşında insanlarız gibi konuşsam?

Ben de açık konuşma konusunda pek umutlu değildim açıkçası beni çok iyi anladınız 😐 o bahsettiğim gün dediğinizi yaptım :) kv ortamda kimse yokmuş gibi hepimize arkasını dönmüş eşime komutlarını sıralarken sözünü kesip biz artık müsade isteyelim dedim afalladı gerçekten. İyi ki o an düşünebilmişim bunu 😄 çok güzel fikirler hepsini yapacağım, onlar normalde uzakta oturuyorlar uzun süre görüşmeyeceğiz telefonda nasıl bir sınır çekmeliyim. Hiç aramadan nadiren eşimle konuşurken hal hatır sorup hiç muhabbete girmeden kendinize iyi bakın desem nasıl olur? Normalde sık konuşmayız ama uzun konuşuruz bunu yaparsam tavrımı anlar. Eğer sorarsa da sürekli yönetmeye çalışmanız doğru değil kaç yaşında insanlarız gibi konuşsam?
Evet telefon konuşmaları için izlemeyi dusundugunuz taktik çok doğru . Eğer sizi eşinize hafiften şikayet etmeye kalkarsa yooo aşkım ben anneni çok seviyorum neden öyle diyor ki diyip alınıp susun uzulmus gibi yapın . Nadiren arayın anne nasılsın iyi misin bla bla bla hoşunuza gitmeyen veya üstten komutvari bir konuşmaya çalışırsa gülümseyerek evet annecim diyin ve tamam anne ben geldim x isim var diyip kibarca kapatın . Birşey yok ama birşey var olsun ve o var olan enerjiyi sadece o anlasın . Eşinize biz kalkalım diyerek güzel bir hamle yapmışsınız bu tempoda devam. Son cümlede kurduğunuz cümleyi ona kesinlikle kurmayin bir çuval inciri berbat eder suçlu olursunuz aman diyim . Bu sadece sizin ve onun bildiğiniz bir liderlik yarışı.

Ha bu arada aradığınız zaman mutlaka eşiniz yanınızda olsun . Hem kontrolü kaybedip sinirlenmemeniz için bir engel olmuş olur hem annesini aradığınızı görür ve herhangi bir beni aramıyor şikayeti durumunda elinizde aşkım ben aradım sende vardın diyebilirsiniz

Evet telefon konuşmaları için izlemeyi dusundugunuz taktik çok doğru . Eğer sizi eşinize hafiften şikayet etmeye kalkarsa yooo aşkım ben anneni çok seviyorum neden öyle diyor ki diyip alınıp susun uzulmus gibi yapın . Nadiren arayın anne nasılsın iyi misin bla bla bla hoşunuza gitmeyen veya üstten komutvari bir konuşmaya çalışırsa gülümseyerek evet annecim diyin ve tamam anne ben geldim x isim var diyip kibarca kapatın . Birşey yok ama birşey var olsun ve o var olan enerjiyi sadece o anlasın . Eşinize biz kalkalım diyerek güzel bir hamle yapmışsınız bu tempoda devam. Son cümlede kurduğunuz cümleyi ona kesinlikle kurmayin bir çuval inciri berbat eder suçlu olursunuz aman diyim . Bu sadece sizin ve onun bildiğiniz bir liderlik yarışı.
Davranışlarını ezberledim artık serenity bana tavır mı yapıyor diye sorar😂 daha önce aynen böyle sormuştu aramayınca. Sonra da ben rahat ettirmek için onu oraya oturttum köşeye atmak gibi bir amacım olabilir mi size iyilik yaramıyor nankörsünüz der ağlar😂 hayıflandığında eşim, anne beni babama eşimi bana şikayet ediyorsun ne yapmaya çalıştığını anlayamadım ben gibi bir şey diyebilir eğer söylersem. Eşim konuları biliyor çünkü ben söylemeden onun tek bir kusurunu bile annesiyle konuştuğunu görmedim. Eşim değişik birisi asla hiçbir şeyi sorun etmiyor. anneni çok seviyorum dersem insanlar sevmediği halde arıyor sen severken aramıyorsun onlar da sana soğuk davranırsa niye deme bana falan demişti önceden🙄

Eşimi anlıyorum annenin her şeye alınıp ağlaması zor olmalı fakat anne manipüsyon yapacak diye sürekli yıpranan ben oluyorum. En ufak bir şey desem eşim bana bozuluyor ama kvye bozulsa bile unutulup gidiyor. Bu arada sürekli kvyi arayıp sözünü dinleyen, fikir danışan bir insan değil. Ama kv sürekli direktif veriyor.

Sorun tam olarak burada. Eşiniz kendi kendine sınir çizecek kadar akli başında davranmıyor. Sizin söylediklerinize de bozuluyor. Annesinin tavırlarından hoşnut değil ancak şikayet ederseniz de bir yerde siz suçlu olacaksınız. Çünkü öyle yada böyle annemdir diye idare ediyordu. Şimdi siz geldiniz oyunbozancılık yapıyorsunuz.

Açıkçası normalde seçtiği yemeği sizin elinizden yediği için helallik vermemesi, duygu sömürüsü, filanca akraba, filanca arama, kayınpederin eşinizi darlaması falan bunların hepsi eşinizin sorunu. Ne bunları çözmek, ne eşinizi bu durumdan kurtarmak yada gözünü açmak sizin vazifeniz değil. Anlayacak gibi ise konuşun tabi ama nihayetinde siz suçlu olacaksanız yapmayın derim. Sonuçta nasil aksiyon alacağına eşiniz karar veriyor. Kendi tercihi.

Sizin eşinizle ilişkiniz ayrı, kayinvalideniz ile ayrı. Onların birbiri ile ilişkileri de sizden ayrı olmalı. Rollerin karışmasına izin vermeyin. Bunu uygulamaya sokup gerçekte de böyle olmasını sağlayabilirseniz daha rahat edersiniz.

Siz kendi sınırlarınızı belirleyin. Eşiniz akrabaya gitmek istiyorsa gitsin. Siz sadece gitmek istediğiniz zaman gidin. Tahminim bir zaman sonra size ayak uyduracaktır zaten.

Kayınvalide ile ilgili illa paylaşmanız gereken bir şey varsa şikayetçi bir dil yerine hikaye edip bundan rahatsızım, beni şöyle etkiliyor, böyle olmasını istiyorum yada şöyle olmasinı istemiyorum deyin bırakın.

Bir de kayınvalide direktifte verir, emrivaki de yapar. O kısma takılmayacaksınız. Siz dediğini yapıyor musunuz yapmıyor musunuz önemli olan bu olmalı. İstemiyorsanız yapmayın, eşinizin de sizi zorlamasına müsade etmeyin. Zamanla oturur zaten.

Merhaba
eşimin ailesi ile ayrı, çoğu akrabası ile aynı yerde yaşıyoruz. Kv ve kp her telefon konuşmamızda ya da mesaj atarak şuna geçmiş olsuna gidin, buna bu olmuş arayın vs der. Ben daha yeni evliyim buna rağmen yaklaşık 50 kere birini aramışızdır öyle diyeyim. Eşim hatır sayan biridir bizim yaşıtımız gençlerin aramadığı kadar akrabalarını arar hal hatır sorar. Tabii herkes buna alışkın bilirsiniz hep yapan bir kez yapmayınca en kötüsü o olur. Ben sürekli bu konuda bize baskı yapmalarından rahatsızım. Yeni evliyim ve akrabalarla ilgilenmekten evliliği anlayamadım.

Kv genelde ortamda en çok konuşan, espri yapmaya çalışan kişidir. Yaşına göre oldukça hareketli denilebilir. Sürekli bana da kaynanalık yapayım adı altında şaka yapar. Örneğin eşimle yan yana oturuyoruzdur ben bir şey için kalktığımda hemen yerime oturup eşime sarılır kaynanalık yapayım falan der. Ya da eşim eskiden yemediği bir yemeği ben yapınca yerse seni evlatlıktan reddediyorum, yazıklar olsun falan der. Bir kez yapılırsa evet şaka ama sürekli farklı ortamlarda aynı konuyu açıyor. Defalarca kez yapıyor. Benim de abim var annemden hiç böyle şeyler görmedim☹️ sürekli siz mutlu olun iyi olun der. Annemin yediremediği yemeği yengem yedirse Allah razı olsun der. Kv çok kontrolcü birisi aynı zamanda. Her şeyi bilmek, yönlendirmek ister.

Her neyse kv gil bulunduğumuz yere geldi. Sürekli akrabalarla toplanıyoruz. Eşimi kenara çekip çekip dayın davet bekliyor onu evinize davet edin diyor. Eşim dayısının çocuklarına kırgın çünkü onlar ev taşırken eşim yardım etti. Onlar da, biz de sana yapacağız çok yardım ettin bize falan demişler. Biz taşınırken bırakın yardımı nasılsınız ne yaptınız diye bile aramadılar. Evimize oturmaya da gelmediler. Benim için hiçbiri problem değil ama beklenti hep bizden. Eşimin ailesi olsa bin kere arayın der evine gidin der bizi gönderirdi. Ama dayı yapmamış demek ki ya da çocukları yapmak istememiş. Bunun üzerine eşim de dayım da bunun hatrına bari bizden beklemesin size hayırlı olsuna geleceğiz deyip gelsin dedi. Kv olsun sen yine ara falan dedi konu kapandı. Geçen kalabalık bir ortamda kv tekrar konuyu açtı. Eşime dönerek yarın müsaitseniz gelsinler dedi. Hazırlığı eşim yapacak gibi ben ortamda yokmuşum gibi sadece eşime soruyor.

Ve bu son oturmada canımı sıkan başka bir şey daha var. Kv sürekli beni oturduğum yerden kaldırıyor. Alışkanlık mı oldu anlamadım her oturduğum yerden burası daha rahat böyle otur diye kaldırır. Normalde kendisine yakın yere oturtur sorun etmezdim ama son seferde bilinçli olarak beni erkeklerin arasına ve salonun en uzak köşe yerine oturttu. Bu arada sürekli eşime dönerek konuştu ona bir şeyler anlattı sanki ortamda yalnızca ikisi varmış gibi. Buna takıldım. Beni asla muhabbete dahil etmemesi, en köşeye oturtması tuhaf geldi. Normalde muhabbetimiz gayet iyi. Hareketlerinden çok hoşlanmasam da gönlünü hoş etmeye çalışırım. Saatlerce sohbet de ederiz.

kv ye kalsa her gün telefonla konuşmak isterdi ama sürekli her detayı bilmek isteyip alanıma fazlaca dahil olmaya çalışınca ben telefon görüşmelerini azalttım. Sizce yukarıda yazdığım şeyleri onunla konuşmalı mıyım? Sürekli şaka yollu laf sokması, kaynanalık yapayım deyip araya girmeleri, onu görmek için gittiğimiz yerde beni bu kadar dışarda bırakması vs. Ne yapmalıyım?

Hatasını kabul eden biri değil. Her şeye ağlar. Eşim hoşlanmadığı en ufak şeyi söylediğinde kayınpederime ağlayarak bunu anlatıyor. Kp eşimi arıyor haklı olsan bile özür dile diyor. Bu yüzden eşim de annesine pek hatalarını söyleyemiyor.
Kusura bakmayın ama sizi nasıl alıp oturtuyor ? Yani sisin kendi hür iradeniz yok mu?

Çok doğru ne eşim benim akrabalarımı her durumda arıyor ne de arkadaşlarım eşlerinin akrabalarını bu kadar sık arıyor. Üstelik hiçbir zaman da takdir edilmeyen bir durum var ortada alışmışlar, yapmadığımız an bizden kötüsü yok. Neden buna katlanalım. Ben zaten akrabaları afaki bir şey olmadıkça aramamaya karar verdim.

Kv eşime sorduğunda eşim o an bana soruyor yetişir mi ya da uygun muyuz diye kv bunu gördüğü halde eşime sormaya devam ediyor. Yani zaten farkında olarak yapıyor bu şekilde söylemem işe yarar mı bilemedim 😐
senin biraz buralarda kurs alman lazim daha tecrubeli gelin olamamissin :) esin sana soruyorsa hiiic ortaligi bulandirma, kayinvalide istedigi kadar konussun, son karari yine sen vereceksin. kayinvaliden biraz fena ise bu noktada seni gicik etmeye calisir, muhtemelen direk esine sormasi da seni sahalara cekmek istemesinde dolayi, oyuna gelme, sonra sen kizinca tripleri binip, aglar, ogluna da istedigini yaptirir, skor kazanir. ama sen hic mudahele etmezsen o konusur konusur, yine son karari sen vermis olursun.

bir tavsiye de, annesi esine ara deyip duruyorsa, birak esin arasin. hatta birak kayinvalide esini daha cok darlasin, sonra illa ki esin ona yukselir. ama sen araya girersen ihale sana kalir. takdir gorup gormemesi senin prolemin degil, birak onu ein dusunsun.

Çok doğru ne eşim benim akrabalarımı her durumda arıyor ne de arkadaşlarım eşlerinin akrabalarını bu kadar sık arıyor. Üstelik hiçbir zaman da takdir edilmeyen bir durum var ortada alışmışlar, yapmadığımız an bizden kötüsü yok. Neden buna katlanalım. Ben zaten akrabaları afaki bir şey olmadıkça aramamaya karar verdim.

Kv eşime sorduğunda eşim o an bana soruyor yetişir mi ya da uygun muyuz diye kv bunu gördüğü halde eşime sormaya devam ediyor. Yani zaten farkında olarak yapıyor bu şekilde söylemem işe yarar mı bilemedim 😐
Misafir hazırlığını sen yapacaksın heralde canım kocam menünde ne var diye şaka yollu sor karşınızda ki kişiyi aynalayın bişey derse de aynısını siz yapın kısacası göze göz dişe diş kafası en iyisi bence ben bu şekilde rahat ettim

Kvnizi neden aklamaya çalışayım,dümdüz söyledim çocuğunu düzgün yetiştirememiş diye. Siz gerçekte takılmamanız gereken yerlere takılıyorsunuz sadece. Esas probleminiz bambaşka. Eşiniz hatalı,kvniz değil.
Bence eşi de kv ikiside hatalı eşi gerekli tavrı koyamadığı için kv de bu kadar müdahale ettiği için hatalı koskoca insanlara da bu kadar karışılmaz

senin biraz buralarda kurs alman lazim daha tecrubeli gelin olamamissin :) esin sana soruyorsa hiiic ortaligi bulandirma, kayinvalide istedigi kadar konussun, son karari yine sen vereceksin. kayinvaliden biraz fena ise bu noktada seni gicik etmeye calisir, muhtemelen direk esine sormasi da seni sahalara cekmek istemesinde dolayi, oyuna gelme, sonra sen kizinca tripleri binip, aglar, ogluna da istedigini yaptirir, skor kazanir. ama sen hic mudahele etmezsen o konusur konusur, yine son karari sen vermis olursun.

bir tavsiye de, annesi esine ara deyip duruyorsa, birak esin arasin. hatta birak kayinvalide esini daha cok darlasin, sonra illa ki esin ona yukselir. ama sen araya girersen ihale sana kalir. takdir gorup gormemesi senin prolemin degil, birak onu ein dusunsun.
Genelde uzak akrabaları sadece eşime aratıyor ama yakınları bana da aratıyor, tabi şuna gidin şu size gelsin deyince birebir beni etkileyen bir durum oluyor. Eşim asla darlanmaz ve sesi yükselmez😂 yıllardır bunu yapmalarına rağmen hiçbir şey dememiş bunun normal olduğunu zannediyor

Misafir hazırlığını sen yapacaksın heralde canım kocam menünde ne var diye şaka yollu sor karşınızda ki kişiyi aynalayın bişey derse de aynısını siz yapın kısacası göze göz dişe diş kafası en iyisi bence ben bu şekilde rahat ettim
Evet bunu da ciddi söylemek lazım sanırım ben de şakalı yaparsam kv bu şakalaşma işini uzatıyor en olmayacak şeyi bile şaka yollu söylüyor biraz ciddiyet olmalı sanırım😐

X