Kv ile konuşmalı mıyım?

Bence eşi de kv ikiside hatalı eşi gerekli tavrı koyamadığı için kv de bu kadar müdahale ettiği için hatalı koskoca insanlara da bu kadar karışılmaz
Çok haklısınız eşim müdahale etmediği için kesinlikle o da hatalı ama asıl yanlış davranışı gerçekleştiren de kv sonuçta

Sizde ufaktan ufağa bazı şeylerde sesinizi çıkarın . O kalk dediğinde kalkmayın mesela iyiyim burada sağol anne diyin . Eve davet et kısmını eşinle konuşabilirsin müsaitlik durumuna göre hareket edilir . Eşim bana sorar mesela . Kayınvalide bir şey der çoğunu duymam çoğuna tamam derim . Bir şeyi yanlış anladığında lafımı söylerim hemen . Sessiz kalmam , yada yapmam .. çok duymayın her şeyi .. söylediklerini tamam diyip yapmamakta cvp vermektir ..
bana da defalarca söylememe hatta eşimin de söylemesine rağmen 4 aylık bebeğe çorba ver onu ver şunu ver ben eskiden verirdim muhabbeti döner he tamam derim geçerim 🤣 ya da bazen laf söylerim . Ay benim torunum hassas mı demeye başlar .. gel de gülme ..

Konusmak hata olur boyle seyler konusarak cozulmez esinizle konusacaksiniz surekli akraba ile ilgilenmek istemediginizi evinize kimi cagiracaginiza kendiniz karar vereceksiniz size yerinden kalk diyorda sizde cocuk gibi gidip baska yeremi oturuyorusnuz ? Hayir ben boyle iyiyim sagol diyemiyormusunuz? Onlarin dedigi yerlere gidip arayip cagirmayi birakin biz biliriz biz uygun olursak cagiririz de gec esinle konus biktigini ve istemedigini

Konusmak hata olur boyle seyler konusarak cozulmez esinizle konusacaksiniz surekli akraba ile ilgilenmek istemediginizi evinize kimi cagiracaginiza kendiniz karar vereceksiniz size yerinden kalk diyorda sizde cocuk gibi gidip baska yeremi oturuyorusnuz ? Hayir ben boyle iyiyim sagol diyemiyormusunuz? Onlarin dedigi yerlere gidip arayip cagirmayi birakin biz biliriz biz uygun olursak cagiririz de gec esinle konus biktigini ve istemedigini
Çok haklısınız biz yetişkin olduğumuzu anlatmıyoruz ki kv anlasın. Hep iyiliğim için benim yerimi değiştiriyo gibi algılıyordum aslında ama şöyle bir durum var normalde ilk girişte şöyle geç dese neyse ama her seferinde oturduğum yerden kaldırması saçmalıkmış. İstersen böyle gel, rahat edemediysen buraya gelebilirsin falan da demiyor direkt sen şöyle geç orası rahat şeklinde ama aynı koltuk🙄 normalde her şeyi yutan biri değilimdir ama bazı konularda böyle kal geliyor. Bir daha rahatsız bir yerde olsam bile kesinlikle yerimi falan değiştirmeyeceğim. Çok teşekkür ederim🙏

Çok haklısınız biz yetişkin olduğumuzu anlatmıyoruz ki kv anlasın. Hep iyiliğim için benim yerimi değiştiriyo gibi algılıyordum aslında ama şöyle bir durum var normalde ilk girişte şöyle geç dese neyse ama her seferinde oturduğum yerden kaldırması saçmalıkmış. İstersen böyle gel, rahat edemediysen buraya gelebilirsin falan da demiyor direkt sen şöyle geç orası rahat şeklinde ama aynı koltuk🙄 normalde her şeyi yutan biri değilimdir ama bazı konularda böyle kal geliyor. Bir daha rahatsız bir yerde olsam bile kesinlikle yerimi falan değiştirmeyeceğim. Çok teşekkür ederim🙏
Ay bu yer değiştirme olayına çok gıcık oldum ben, niye kalkıyorsunuz ki siz de? Sanki küçük çocuksun da olmayacak yere oturmuşsun gb yerinden kaldırmak nedir😒

Ben olsam suratına boş boş bakar umrumda olmamış gb odadaki diğer kişilerle farklı muhabbete girerdim büyük ihtimalle

Merhaba
eşimin ailesi ile ayrı, çoğu akrabası ile aynı yerde yaşıyoruz. Kv ve kp her telefon konuşmamızda ya da mesaj atarak şuna geçmiş olsuna gidin, buna bu olmuş arayın vs der. Ben daha yeni evliyim buna rağmen yaklaşık 50 kere birini aramışızdır öyle diyeyim. Eşim hatır sayan biridir bizim yaşıtımız gençlerin aramadığı kadar akrabalarını arar hal hatır sorar. Tabii herkes buna alışkın bilirsiniz hep yapan bir kez yapmayınca en kötüsü o olur. Ben sürekli bu konuda bize baskı yapmalarından rahatsızım. Yeni evliyim ve akrabalarla ilgilenmekten evliliği anlayamadım.

Kv genelde ortamda en çok konuşan, espri yapmaya çalışan kişidir. Yaşına göre oldukça hareketli denilebilir. Sürekli bana da kaynanalık yapayım adı altında şaka yapar. Örneğin eşimle yan yana oturuyoruzdur ben bir şey için kalktığımda hemen yerime oturup eşime sarılır kaynanalık yapayım falan der. Ya da eşim eskiden yemediği bir yemeği ben yapınca yerse seni evlatlıktan reddediyorum, yazıklar olsun falan der. Bir kez yapılırsa evet şaka ama sürekli farklı ortamlarda aynı konuyu açıyor. Defalarca kez yapıyor. Benim de abim var annemden hiç böyle şeyler görmedim☹️ sürekli siz mutlu olun iyi olun der. Annemin yediremediği yemeği yengem yedirse Allah razı olsun der. Kv çok kontrolcü birisi aynı zamanda. Her şeyi bilmek, yönlendirmek ister.

Her neyse kv gil bulunduğumuz yere geldi. Sürekli akrabalarla toplanıyoruz. Eşimi kenara çekip çekip dayın davet bekliyor onu evinize davet edin diyor. Eşim dayısının çocuklarına kırgın çünkü onlar ev taşırken eşim yardım etti. Onlar da, biz de sana yapacağız çok yardım ettin bize falan demişler. Biz taşınırken bırakın yardımı nasılsınız ne yaptınız diye bile aramadılar. Evimize oturmaya da gelmediler. Benim için hiçbiri problem değil ama beklenti hep bizden. Eşimin ailesi olsa bin kere arayın der evine gidin der bizi gönderirdi. Ama dayı yapmamış demek ki ya da çocukları yapmak istememiş. Bunun üzerine eşim de dayım da bunun hatrına bari bizden beklemesin size hayırlı olsuna geleceğiz deyip gelsin dedi. Kv olsun sen yine ara falan dedi konu kapandı. Geçen kalabalık bir ortamda kv tekrar konuyu açtı. Eşime dönerek yarın müsaitseniz gelsinler dedi. Hazırlığı eşim yapacak gibi ben ortamda yokmuşum gibi sadece eşime soruyor.

Ve bu son oturmada canımı sıkan başka bir şey daha var. Kv sürekli beni oturduğum yerden kaldırıyor. Alışkanlık mı oldu anlamadım her oturduğum yerden burası daha rahat böyle otur diye kaldırır. Normalde kendisine yakın yere oturtur sorun etmezdim ama son seferde bilinçli olarak beni erkeklerin arasına ve salonun en uzak köşe yerine oturttu. Bu arada sürekli eşime dönerek konuştu ona bir şeyler anlattı sanki ortamda yalnızca ikisi varmış gibi. Buna takıldım. Beni asla muhabbete dahil etmemesi, en köşeye oturtması tuhaf geldi. Normalde muhabbetimiz gayet iyi. Hareketlerinden çok hoşlanmasam da gönlünü hoş etmeye çalışırım. Saatlerce sohbet de ederiz.

kv ye kalsa her gün telefonla konuşmak isterdi ama sürekli her detayı bilmek isteyip alanıma fazlaca dahil olmaya çalışınca ben telefon görüşmelerini azalttım. Sizce yukarıda yazdığım şeyleri onunla konuşmalı mıyım? Sürekli şaka yollu laf sokması, kaynanalık yapayım deyip araya girmeleri, onu görmek için gittiğimiz yerde beni bu kadar dışarda bırakması vs. Ne yapmalıyım?

Hatasını kabul eden biri değil. Her şeye ağlar. Eşim hoşlanmadığı en ufak şeyi söylediğinde kayınpederime ağlayarak bunu anlatıyor. Kp eşimi arıyor haklı olsan bile özür dile diyor. Bu yüzden eşim de annesine pek hatalarını söyleyemiyor.
Oturduğum yerden kaldıracak şuraya otur diyecek ,niye der suratına bakarım ,çocuk gibi yönlendiriyor siz de bir şey demiyorsunuz .

Ay bu yer değiştirme olayına çok gıcık oldum ben, niye kalkıyorsunuz ki siz de? Sanki küçük çocuksun da olmayacak yere oturmuşsun gb yerinden kaldırmak nedir😒

Ben olsam suratına boş boş bakar umrumda olmamış gb odadaki diğer kişilerle farklı muhabbete girerdim büyük ihtimalle
Olması gereken tam dediğiniz gibi yapmak herkes çok haklı hata bende. Normalde hep kendi tarafında bir yere çağırdığı için artniyet aramadım bana yakın olmak istiyor dedim ama geçen seferki durumdan sonra anladım amaç benim iyiliğim değil onun işine gelen şekilde oturmam. Ama bu dediğinizi aynen yapacağım çok doğru bir tavır 🙏

En çok yerinizden kalkmanıza takıldım, kalkmayın iyiyim burada deyin. Kocanızın yanına oturun her zaman. Sonradan böyle için için gıcık olacağınıza kibarca hayır demek çok daha iyi.

Bunda bişey yok bunda bişey yok diye bazı kayınvalideler suyunu çıkarıyor.Sonunda olay bu evliliğe devam etmeli miyim sinir hastası olup huniyi kafama takmalimiyim a dönüyor.Heleki eş erkek kişisi tamamen kadını ezer konumda ise.Bazi kisiler tolere eder ne var sevdiğimin annesi benim sinirlarima saygı duymasada olur her istediği yapilsada olur degilmiki evlenmisim susar oturum der.Bazisi eşine zamanla doğruları anlatabileceğini sanır çabalar.Her iki durumda gene olan kadına olur.Ben kayinvalideyi bu konuda hiç de haklı bulmadim.Gene bir iktidar savaşı.Dayandiğiniz yere kadar gider konu sahibi.Evlenmek dayanmakmidir?Siz evlenirken eşinizle bir olup mutlu olmak icinmi yola ciktiniz yoksa kayınvalidenizin gönlündeki gelin tabirine uyumlanmak icinmi?Kolay gelsin diyorum dilerim eşiniz bir an önce evlendiğinizin farkına varır ve herkesin bunu fark etmesini sağlar

X