Tuvalet Eğitimi Tuvalet eğitiminde kabus

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Benim kızımda 31 aylık dün başladık
Çok sabır isteyen bir süreç
3 4 gün bakacağım eğer olmıcak gibiyse yazı beklicem

benim kizim 33 aylik artik benden yardim dahi istemiyor. cocuk oldular artik, bebeklikle ilgileri yok. daha fazla ertelemeyin, guzelce anlatin cocuga. tabi ki ilk gunler bol bol temizlik yapacaksiniz ama keske hamileliginiz bu kadar ilerleyene kadar beklemeseymissiniz.

benim kizim 33 aylik artik benden yardim dahi istemiyor. cocuk oldular artik, bebeklikle ilgileri yok. daha fazla ertelemeyin, guzelce anlatin cocuga. tabi ki ilk gunler bol bol temizlik yapacaksiniz ama keske hamileliginiz bu kadar ilerleyene kadar beklemeseymissiniz.
Keşke 😞 2.ci günümüz çokta güzel gitmiyor ama hemen olmasını da beklemiyorum zaten
İnşaAllah çok uzamaz

Keşke 😞 2.ci günümüz çokta güzel gitmiyor ama hemen olmasını da beklemiyorum zaten
İnşaAllah çok uzamaz

bilmislik taslayamam cunku benim kızıma annem egitim verdi 26 aylikken. o yuzden tecrübeli degilim. ama gordugum ve hatirladigim (ben o gunlerde ev tasiyordum o yuzden cok yanlarinda olamadim) annem sureklu cocugu tuvalete otutturuyordu. ama orada fazla oturtmuyordu. 1 2 dakika icinde yapmazsa hemen kaldirip 15 dakika sonra tekrar deniyordu. çişini yaptiktan 1.5saat sonra tekrar oturtmaya başlıyordu. kizim çişim geldi demezdi, tuvalet nerede diye sorardi. bol sans diliyorum size

bilmislik taslayamam cunku benim kızıma annem egitim verdi 26 aylikken. o yuzden tecrübeli degilim. ama gordugum ve hatirladigim (ben o gunlerde ev tasiyordum o yuzden cok yanlarinda olamadim) annem sureklu cocugu tuvalete otutturuyordu. ama orada fazla oturtmuyordu. 1 2 dakika icinde yapmazsa hemen kaldirip 15 dakika sonra tekrar deniyordu. çişini yaptiktan 1.5saat sonra tekrar oturtmaya başlıyordu. kizim çişim geldi demezdi, tuvalet nerede diye sorardi. bol sans diliyorum size
Yapamıcam çok zor oturmak istemiyor kızm
Yıpranmak ve yıpratmak istemiyorm 😢 annem gelecek benimde onunla denerim inşaAllah

Yapamıcam çok zor oturmak istemiyor kızm
Yıpranmak ve yıpratmak istemiyorm 😢 annem gelecek benimde onunla denerim inşaAllah

bence sizin kiz kocaman olmuş. anlatin guzelce. sen artik buyudun, bebekler bezlerine yaparlar, yakında sana uygun bez bulamayacagiz çünkü senin yasinda cocuklar bez kullanmiyorlar diyin. buyumekle oynayin kozunuzi cunku en buyuk motivasyonları buyumek.

ne kadar laftan anladiklarina ornek olsin diye 3 gundur tv icin yaptigimiz uygulamayi anlatayim size. cok tv izliyor malum karantina gunleri. 3 gun once sabah 6 tane sticker verdim. her bolum icin bana 1 sticker veriyor. 3 gundur bu duzeni gayet guzel takip ediyor. bir alisveris edasiyla etiketi elime yapistiriyor ben de 1 bolum cizgifilm aciyorum. bunu yapabilecek kapasitedeki çocuk icin tuvalet soylemek hic bir şey

oturmaya zorlamayin. acin altini. alıştırma kilodu giydirin. lazimligi kenara bırakın. pepenin calilunun tuvalet egitimi bolumlerini izletin. hep tatli tatli konusun.

bence sizin kiz kocaman olmuş. anlatin guzelce. sen artik buyudun, bebekler bezlerine yaparlar, yakında sana uygun bez bulamayacagiz çünkü senin yasinda cocuklar bez kullanmiyorlar diyin. buyumekle oynayin kozunuzi cunku en buyuk motivasyonları buyumek.

ne kadar laftan anladiklarina ornek olsin diye 3 gundur tv icin yaptigimiz uygulamayi anlatayim size. cok tv izliyor malum karantina gunleri. 3 gun once sabah 6 tane sticker verdim. her bolum icin bana 1 sticker veriyor. 3 gundur bu duzeni gayet guzel takip ediyor. bir alisveris edasiyla etiketi elime yapistiriyor ben de 1 bolum cizgifilm aciyorum. bunu yapabilecek kapasitedeki çocuk icin tuvalet soylemek hic bir şey

oturmaya zorlamayin. acin altini. alıştırma kilodu giydirin. lazimligi kenara bırakın. pepenin calilunun tuvalet egitimi bolumlerini izletin. hep tatli tatli konusun.
Evet doğru diyosunz ama kendim için zamanlamam çok yanlış oldu doğumum yakın ve sık sık çamaşır değişip popo yıkayamıyorum büyüdüğü için bende kolay olur diye düşündüm ama umduğum gibi olmadı oturmak istemiyor wcye ağlıyor konuşsam da anlatsamda
Üstüne gitmek istemiyorm benimde sabrım yok baktım ki yıpranacz
En azından doğum sonrasını beklemem lazm bunu Anladm
Yine bu süreç içinde sık sık wcye götürcm keyfi yerinde olduğu zamanlar inşaAllah

Büyük oğlum 3 buçuk yaşında ve yeni öğrendi.
1 kere altına yaptı, 3 gün kaka yapmadı.
Ve başka bir kaza olmadı, çünkü bedeni hazırdı.
Kaka olayında kitaplar aldık, klozet üzerinde okuduk, etiket aldım, kaka yapınca yapıştıracağımı söyledim.
Asla bezlemedim, gece dahi alıştırma kilodu takmadım.

İşin özü hazır olması, 1 günde öğrendi çocuk demek ki hazırmış.
Zorlamasanız?

Demekki daha hazır değil çiş öğrenme olayina... biraz zaman verin zorlamayin arada teklif edin .. alt yapı yapın masalara serpiştirin ciş konusunu.
Çocuğunuz başta çış yapıp sonra kesmiş. Demekki öğrenmiş ama hazır değil. Biraz daha beklemek lazım.
Gaita yaptığında alkış yapın birlikte uğurlama yapın odullendirin. Hazır hissettiği zamanlar da.biz törenle yapiyorduk nerdeyse.
Ayrıca zorlamak ısrar etmek cimri olmaya sebep olur diyor ünlü düşünürler. Emin olun zaten oģrenicekler yaşa bakmayın haziroluşluğa bakın 😊

Hanımlar merhaba umarım bana yardımcı olabilecek anneler vardır 🙏🏻 2017 ocak doğumlu oğlum var 3 yaşında /

2019 ekim ayında ben tuvalet eğitimine başladım ilk 3 gün zor olsada yaptığım etkinliklerle ve sabrımla çişi yapmaya başladık fakat kaka yapmıyordu kaka yapmaktan korkuyordu ve 4 gün kadar tuttu kilot bez bağladığımız zamanlarda görmezden geliyorduk yapması için ama çok büyük bir yanlışmış ocak sonlarında oğlum tamamen çişini söylemeyi kesti ve altına yapmaya başladı korkutma kızma dövme vs olmadı tuvalet eğitimi sırasında sizce ne olmuş olabilirde bu çocuk geri dönüş yaşadı kardeşi de yok kıskançlık yapabileceği gerçekten çok üzülüyorum ben götürüyorum yalvar yakar zor yaptırıyorum çişini .. Kakayı hala yapmaya korkuyor benim tahminim kaka yapmaktan korktuğu için çişini yapmak istemiyor.. Benim gibi olan var mı önerilerinizi bekliyorum

ağlamak istiyorum çünkü bende aynı şeyleri yaşıyorum........ artık dayanamıyorum 1 ay oldu. benimde oğlum 2017 harizan doğumlu. bende artık başlamalıyız dedim ve başladım. 3. gün çiş kaka herşeyi ama herşeyi öğrendi kendi gidiyordu hatta. ama bir hafta sürdü. 1 hafta sonra kaka asla yapmadı tuvalete. sanki hiç yapmamış gibi davranmaya başladı üzüntüden her gün başım ağrıyor. bende bugün artık beze döndüm. 2 defa kızdım baktım böyle olmuyor çıldıracağım yada çocuğa zarar vereceğim bıraktım bende artık. yanlış mi doğru mu bilmiyorum. şuan kaka yapmis yarim saattir hiç demiyor ki değiştir

X