Tuvalete çıkamama sorunu

chix

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2010
276
140
Kilo verememenin en büyük sorunu ve ben bu sorunu yaşıyorum. 2 günde bir az az tuvalete çıkıyorum. Var mı böyle bi kür yada yiyecek bağırsakları çalıştıran. Kayısı form çaylarını denedim ama hiç fayda görmedim.. Kilom 59, hedef 55.

Probiyotik bakteriler yardımcı olabilir. Belli ki bağırsak sisteminiz bozuk.
Yoğurt, turşu ve kefir sizin çözümünüz.

Magnezyum eksikliğiniz olabili o da kabızlık yapar.

Bence bir gastroen. doktoruna görünün ya da diyetisyene...

Kilo verememenin en büyük sorunu ve ben bu sorunu yaşıyorum. 2 günde bir az az tuvalete çıkıyorum. Var mı böyle bi kür yada yiyecek bağırsakları çalıştıran. Kayısı form çaylarını denedim ama hiç fayda görmedim.. Kilom 59, hedef 55.
2 tane kuru eriği geceden suyun içine atıp sabah erikleri yiyip suyu da üstüne içerseniz yumuşatır, bir de sabahları kahvaltı öncesi -eğer içebiliyorsanız- nescafe içmek de çalıştırıyor bağırsakları.

Annemin diyetisyeni doğadanin kayısı çayını önerdi ozellikle bu marka olması önemliymiş öyle demişti fakat bagililik yapıp bağırsakları aşırı tembellestiriyormus 2-3 günde bir içmek lazim

Lifli besinler yemeniz lazım, bakliyat, sebze (özellikle yeşil yapraklı), özellikle bazı meyveler (iyi olgunlaşmış muz, elma, armut gibi). Bu besinlere ağırlık verirseniz, bağırsak hareketleriniz hızlıca düzene girer.

2 kuru erik
2 bütün ceviz
1 kabuk tarçın
1 dilim limon

Akşamdan suya koyun sabah suyu içip, erik ve cevizi yiyin.

Sabahları aç karnına yeşil çay kesinlikle

spor,bol bol yuruyus.. lifli besinler yiyin.. probiyotik takviye alin. fiyatlari pahali gelirse salgam, kefir, ev yogurdu, tursu tuketin bool bool.. bagirsak floraniz bozulmus olabilir.

Ya bu konuda bende cok muzdaribim gercekten esim lavabodan bir türlü cikamiyor.

Kronik kabızım 4 yıldır.

En iyi çözüm sabah kahvaltıdan yarım saat önce ılık 1 bardak su içmek imkanınız olursa evin içinde dolanarak için.
Kahvaltıdan 45 dk sonra (doğadan marka) kayısı form çayı içiyorum.
Öğle ve akşam yemeğinden 45dk sonra mutlaka Yine (doğadan) açai-ananaslı yeşil çayımı içiyorum.

Not: bitki çaylarınızı kapaklı fincanınız da en az 20 dk sıcak suda demlendirin. Ilık içmeniz daha rahat wc gitmenizi sağlayacaktır.

Şifa olsun ve aynı zamanda çok geçmiş olsun... :KK200:

Bana da en hızli etki gösteren kuru biber kavurmasi.ne zama yesem en gec 1 saate wc ye kosarim.hem öğün olarak hemde diyete uygun oluyor.ha bide kuru erik hosafı.bu ikisi en zor kabızlarda etkili.

Diyetisyen imin bana tavsiyesi: 3 adet kuru erik 3 adet kuru kayısı 1 adet kuru incir bunları ılık suda 5 dk bekletip yumuşatıyoruz üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyip blenderdan geçiriyoruz. 3 parçaya bölüp 3 gün tüketip 4 gün ara vericez düzene girene kadar devam edebilirsin demişti.

AÇLIK OTU ALIP DENEYEBILIRSIN AKTARDAN AMA MUTLAKA EVDE OLDUGUN ZAMANLARDA KULLANMALISIN BIRDE ACI CEHRE OTU BAGIRSAK BOŞALTMADA CIDDI MANADA EN IYI URUNLER

Bana da en hızli etki gösteren kuru biber kavurmasi.ne zama yesem en gec 1 saate wc ye kosarim.hem öğün olarak hemde diyete uygun oluyor.ha bide kuru erik hosafı.bu ikisi en zor kabızlarda etkili.
Tarifi nedir acaba? Kuru biber patlıcan mı yoksa çarliston mu? Başka ne koyuyorsunuz içine?

Tarifi nedir acaba? Kuru biber patlıcan mı yoksa çarliston mu? Başka ne koyuyorsunuz içine?
yazdan biberleri dilmelik kurutuyorum.
önce kuru biberleri yikayip suda bekletiyorum.suyunu döküp yumusayana kadar hasliyorum.
sonra tavaya yağ sogan salca koyup kavuruyorum.uzerine biberleri ekleyip biraz daha kavurup altini kapatiyorum.
sicak sicak yiyorum.ister ekmekle ister de ekmeksiz ye canim.cok etkili.
kuru biberin yoksa aktarlarda olur.

X