Kardeşime doğumda da gelmeyin dedim

Selam kızlar. Benim iki erkek kardeşim var aynı anne babadan. Biri 29 biri 21 yaşında. Büyük olan kardeşimle aramda bir yaş var ben 30 yaşındayım. Büyük olan bu kardeşimle ilgili ciddi travmalarım var. Annem biraz kız erkek evlat ayıran biriydi ona göre kız hizmetçi olmalı erkek kardeşinin kocasının babasının her işini yapmalı asla ses çıkarmamalı. Kardeşimi de böyle yetiştirdi. Bekarlık dönemimizde sifonu bile çekmezdi ben kızdığımda ise sen kızsın ablasın çekirver bağırıp durma derdi pis çamaşırını evin ortasına atar ben söylenince annem sen kaldıracaksın diyip üstüme yürüyüp hatta döverdi beni zorla onun odasını toplattırırdı. Velhasıl başka sebeplerden annemle görüşmüyoruz. Hiçbirimiz. Kardeşlerim bana gelip gidiyor. Küçük olanla bir sorunum yok o annemle büyümediği için zaten büyüğü gibi değil o bana geldiğinde asla yük olmaz üzerimden yükümü alır bulaşıklarımı yerleştirir makine çalıştırır serer benim söylemem bile gerekmez hatta giderken nevresimlerini bile çıkarır koyar makineye öyle gider. Büyük olan ise hayatı boyunca bir sorumluluk yüklenmediğinden sorumluluk nedir bilmez. Hijyene asla önem vermez. Bayramlarda ve iki üç ayda bir bana gelir. Yaşadığımız yer arası 500 km olduğundan kalmak için gelir. Her geldiğinde biliyorum ki üç günden fazla sürerse benim eski travmalarım gün yüzüne çıkıyor. En fazla üç gün dayanabiliyorum dördüncü günden sonra her şeyine kurulmaya başlıyorum. 8 yaşında bir oğlum var ve sekiz aylık hamileyim. Bu bayram yazlığa geldik üç katlı ev. Gelmeden önce temizlettirdim evi. Bir eşofman giymiş mesela, içinden siyah siyah ip yumakları dökülüyor ama öyle böyle değil. İlkten anlamadım bunlar nereden çıkıyor dedim he benim eşofmandan dökülüyor diyor. Süpürgeyi aldım tüm evi süpürdüm giymeye devam ediyor ama. Çıkarmıyor da. Ertesi gün ev yine aynı bu sefer eşime söyledim o çağırdı gel topla diye iki üç yerden alır gibi aldı gitti oturdu. Ben yine süpürge ile ortalığı süpürdüm. Söylenmeme rağmen asla umurunda değil. Tüm gün bulaşık topluyorum her yerde tabak bardak asla ama asla mutfak toplu kalmıyor sanırsın on kişiyiz. Sözde tatile geliyorum her bayram aynı şey sabahın köründe kalk kahvaltı hazırla sofra kur herkes yesin çayını alsın dağılsın topla yıka yerleştir süpür bir de denize girilebilecek bir hava varsa mayo ve havlu topla arada kuruyemiş meyve çay kahve fasılları öğlen yemeği akşam yemeği. Babamlarla da geldiği zaman aynı bazen bir kız kardeşim olsun isterdim bir hizmetçi gibiyim sanki herkesin benden beklentisi var 8 aylık hamileyim ve ağır geçiyor kendime bile tahammülüm yok. Önümüzdeki ay doğum var bana bir dahaki ay geleceğiz diyor. Yani doğumda babama ya da erkek kardeşlerime ne ihtiyacım var değil mi? Sezeryan doğum yapacağım emzirmem gerekecek ağrım sızım olacak kanamam olacak bir tane daha bakmakla yükümlü olduğum evladım var bir kaç arkadaşım komşum hariç kapımı çalacak insanım yok. Gelmeyin dedim. Yarım ağızla gider otelde kalırız diyor. Tabi otelcilik hizmeti veremeyeceğim ya. Sözde cumartesi dönecekti kalktı gitti az önce 6 gündür bizdeydi. Böyle olunca gidince de vicdan azabı çekiyorum ama ne yapayım kimse beni düşünmüyormuş gibi geliyor.
Kesinlikle kabul etmeyin caninizdsn can cikariyorsunuz birde bunlarla mi ugrasacaksiniz haklisiniz

Geçen sene temmuzdan beri babamla görüşmüyorum, normalde çok merhametliyimdir, küslük sevmem. Ama babamın eşime söylediği sözler, çat pat gelmesi, narsist kişiliği vs bir sürü sebeple görüşmek istemiyorum. Bir yandan çok üzülüyorum oğlumun tek dedesi o ama düşünüyorum bana bir faydası olmadı olsa ne olur olmasa ne olur. Temmuzdan beri kafam çok çok rahat. Kardeşimle ilişkimi aşırı sınırladım. Annemlere havadan sudan konuşuyoruz, gidip geliyoruz. Zor ama inanın çok rahatlatıyor.

Abiniz çok tuhafmış. Onca zulumu yapmış size hala daha eşiniz olmasa yapmaya devam eder emin olun. Hadi anneniz yetiştirmedi abinizi kaç yaşına gelmiş adam olmayı öğreniversin. Sizin yerinizde olsam asla görüşmem, belki telefonda. Hele lohusa halinizde böyle pis bi adamın evde ne işi var. Günah zaten hormonlarınız tepetaklak olacak.

Sözde sıkılmış ben dediğim gibi biraz kuruluyordum günlerdir surat asıyordum çünkü ben iyi oldukça süreç daha da uzayacak biliyordum gitsin diye açıkçası çok yüz göz olmuyordum ayrı yerde oturuyordum mesela sabahki doğum muhabbeti de üstüne eklendi ben biraz sert bir şekilde gelmeyin diyince korkma sana yük olmayız otelde kalırız gibi yarım ağızla konuştu sonra kalktı gitti. He bir de az önce eşimle konuşurken duydum eşim işte neredesin yol nasıl diye aradı işte ben daha kalırdım da sen beni anlıyorsun benim yaşadıklarımı sen de yaşıyorsun diyor eşime :)
Ay lütfen eşim tersledi diyin bu nasıl muhabbet? İnsan ablasının eşine ablasını şikayet eder mi karı koca tepenize çıkarmışsınız o çıkardığınız yerden indirin geri bu insanlar hayatınızda olmasa birsey kaybetmezsiniz zaten yalnız bir kadınsıniz. Yazdıklarınızı ben çok iyi anlıyorum bende benzer bir aileden geliyorum bu tiplerden bir halt olmaz.

Kardes de olsa tahammul etmek zorunda degilsiniz sizin artik ayri bir aileniz var esiniz ve cocuklariniz var siz kardesinizin hizmetcisi degilsiniz gelmeyin dediginizde tavir yapsin birakin otele gitsin aldigi hizmetin parasini ödesin
Vicdan cekmeniz biraz da sorumluluk duygunuzun fazla olmasindan
Önce kendinizi düşünün

Sözde sıkılmış ben dediğim gibi biraz kuruluyordum günlerdir surat asıyordum çünkü ben iyi oldukça süreç daha da uzayacak biliyordum gitsin diye açıkçası çok yüz göz olmuyordum ayrı yerde oturuyordum mesela sabahki doğum muhabbeti de üstüne eklendi ben biraz sert bir şekilde gelmeyin diyince korkma sana yük olmayız otelde kalırız gibi yarım ağızla konuştu sonra kalktı gitti. He bir de az önce eşimle konuşurken duydum eşim işte neredesin yol nasıl diye aradı işte ben daha kalırdım da sen beni anlıyorsun benim yaşadıklarımı sen de yaşıyorsun diyor eşime :)
Hamilesiniz ve acikcasi hamile bir insanin nazini bir zahmet esi cekebilir kaldi ki sizden oyle naz niyaz havasi almadim. Kardesinizin size destek olmasi gerekirken bunu yapmasi zaten hadsizlik yarim agiz dediyse de gitsin ha geleceksen tum ev isleri sende ben ne dersem onu yapacaksin yoksa gelme diyin kimse kimseye hizmetci olmamali 29 yasinda yetiskin adam asalak gibi yasamasin

Vicdan felan yapmayın.bu ne saçmalık böyle.Bence söyleyin gitsin.Benim sorumlu olduğum iki evladım var ,artık arkanızı toplayamiyorum diye.Bu neymiş arkadaş ? Olmaz olsun böyle kardeş

Babamla çalışıyor zaten başkası işe almaz babama hastayım diyip istediği zaman işten sıyırabiliyor ya da ablama gidiyorum diyor geliyor
Themis hanım kardeşinizin büyüyemesinin nedeni bu olabilir. Sürekli birileri arkasını toplamış.
Keşke babanız işe almasaydı. Elin yanında çalışa çalışa ehlileşirdi belki.

Kardesine neden gelmeden once acik acik burata geldiginde isin ucundan tutmani istiyorum demiyorsun ? Oasif agresif tavirlarla bunu anlayamaz ki .acik acik sbi sulureceksin bulasiklari kaldiracaksin yerlestireceksin vs demen lazim .o da yalmasi gerektiginin bence tam bilincinde degil cunku oyle alistirilmis .acik acik soyleyeceksin bana geldiginde sunlari sunlari yapmalisin diyeceksin .

Cok yuzsuz toksin bir herif nerdeyse esini doldurup yuvani yikar. Biz net ol kabul etme diyecegiz ama muhtemelen kararlarinda net olmuyorsun

Eşiniz ne dedi o önemli .

Yanlış yetiştirilmiş ama öğrenebilir kendini geliştirebilir ben buyum demek kolaya kaçmak çekmek zorunda değilsiniz önce can her zaman..... Hayatta yuklerimiz çok artı yük biryere kadar.....Yetişkin olmak demek yetişkin olmak demektir hayat kimsenin gözünün yaşına bakmaz.....Kardesiniz ya bunu öğrenir ya kendini çekecek birini bulur yada neyse ne olur .....Kendinize bakın vicdan yükü yapılacak bir durum yok

Benim kardeşim eşime böyle laf edecek, eşim de cevabını vermek yerine bana bunu anlatacak😂 3.dunya savaşı çıkar, o eşimin anasından emdiği sütü burnundan getiririm
Eşim genelde evde bir şeyle uğraşırken hoparlörle konuşur ben öyle duydum ve diğer arkadaşlar da merak etmişler eşim onu o anlamda demedi işte gitmeden önce konuşmuşlar eşim çalışmayınca canım sıkılıyor alışmışım çalışmaya emeklilik bana göre değil ya kafayı yer insan falan demiş o da ben de öyleyim demiş telefonda da o muhabbetin devamı olarak öyle demiş de kendisi çalışmayı hiç sevmeyen biri bunu bilmeyen yok

Themis hanım kardeşinizin büyüyemesinin nedeni bu olabilir. Sürekli birileri arkasını toplamış.
Keşke babanız işe almasaydı. Elin yanında çalışa çalışa ehlileşirdi belki.
İki yıllık özel üniversiteyi zor bitirdi hocaya hediye falan aldırdı babama 2 ortalama olmayınca mezun olamıyordu. Babamın da çok hatası var sadece annemin değil kendi elleriyle bir parazit yarattılar

Kardesine neden gelmeden once acik acik burata geldiginde isin ucundan tutmani istiyorum demiyorsun ? Oasif agresif tavirlarla bunu anlayamaz ki .acik acik sbi sulureceksin bulasiklari kaldiracaksin yerlestireceksin vs demen lazim .o da yalmasi gerektiginin bence tam bilincinde degil cunku oyle alistirilmis .acik acik soyleyeceksin bana geldiginde sunlari sunlari yapmalisin diyeceksin .
Abla gibi görmedi ki beni zaten aramızda bir yaş fark var üstüne annemin tutumu ne söylemem fayda ne bir şey istemem o an eniştesi falan varsa biraz öyle çekinir yoksa benden zerre çekincesi yok. Saçımdan tutardı annem tuvalete onun pisliğini temizletirdi o da varken bu adam mı bana saygı duyacak ? Şimdi eniştesinin yanında efendi takılıyor da ciğerini biliyorum işte.

İki yıllık özel üniversiteyi zor bitirdi hocaya hediye falan aldırdı babama 2 ortalama olmayınca mezun olamıyordu. Babamın da çok hatası var sadece annemin değil kendi elleriyle bir parazit yarattılar
Yani bence eşinize sizi kötülemesi olacak gibi değil. Sen de yaşıyorsun falan ne demek?
Ben olsam bunu bahane eder, küserdim. Böylelikle bir daha evime gelemezdi. :KK53:

Abla gibi görmedi ki beni zaten aramızda bir yaş fark var üstüne annemin tutumu ne söylemem fayda ne bir şey istemem o an eniştesi falan varsa biraz öyle çekinir yoksa benden zerre çekincesi yok. Saçımdan tutardı annem tuvalete onun pisliğini temizletirdi o da varken bu adam mı bana saygı duyacak ? Şimdi eniştesinin yanında efendi takılıyor da ciğerini biliyorum işte.
O zaman gelme ben senin hizmetcin degilim diyeceksin bitti gitti .annenizde cok zalimmis .
Burada sizin sucunuz yok anneniz iki evladin arasini en basindan açmış. 8 aylik hamile kadina supurge yaptırmadan belli . Ben biraz iyimser yazmak istedim .
isi gucu yok mu zaten surekli size gidip geliyor .

Yazlık eşimle bana ait. Baya bilindik bir tatil yerinde.
Ay niye çağırıp duruyorsunuz o zaman ya. Bende kendi aile yazlığınız sandım. Açık açık diyin ben doğumdan sonra bebeğimle mi uğraşayım diğer çocuğumla mı kendimle mi yoksa misafirle mi diye. Alınan da alınsın.

X