Tyt'ye nasıl tek başıma çalışabilirim boğuluyorum artık bu evde yok oluyorum?

Satisfya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2021
6
-3
23
Herkese merhaba 21 yaşındayım gelecek yıl üniversite sınavına giricem lise mezunuyum aslında üniversite okumak gibi bir merağım yok ama ailemle yaşamaktan çok yoruldum evden ayrılmak için en geçerli mazaret bu o yüzden bu yıl deli gibi ders çalışıp tytden iyi bir puan alıp bu evden gitmek istiyorum inanın artık başım ağrıyor düşünmekten düşündükçe sinirlenip geriliyorum birilerini dövmek tüm hıncımı çıkarmak istiyorum dövemediğim için bu vücuduma baş ağrısı mide bulantısı iştahsızlık göz kararması olarak geri dönüyor. Üniversite tercihlerimin full hepsini şehir dışından yapıcam yakın şehirde yapmam ki sürekli çıkıp gelip gitmesinler. Asla istediğim arzuladığım hayatı yaşamıyorum biraz telefonla ilgilensem sanki gizli saklı işler çeviriyormuş gibi muamele görüyorum bi ev işine yardım etmesem hayırsız işe yaramaz evlat oluyorum hiç kimseyi hayatıma almıyorum bazen yanaşanlar konuşmak isteyenler oluyor hepsini reddediyorum o kişiyi beğensem bile çünkü biliyorum ki evdekiler paranoyak gibi çocuğun herşeyini araştırcaklar hemen tanışmak isteyecekler o birlikteliği hem bana hem karşımdaki erkeğin burnundan getirecekler istediğim zaman görüşemeyeceğim istediğim gibi yakın olamayacağım bu yüzden hem benim hem karşımdaki kişinin iyiliği için baştan reddediyorum herkesi. Ailem evlenmeden cinsellik olmaz kafasındalar ama benim kalbimde en ufak bir evlilik isteği hevesi yok tek bir erkeğe bağlı kalmak ona hayatımı vermek istemiyorum. Sık sık masturbasyon yapıyorum cinsel isteğim için. Ben rahatça gezmek dolaşmak sosyal medyaya istediğim fotoğrafımı atmak istediğim gibi giyinmek istediğim gibi cinsel hayatımı yaşamak istediğim erkekle istediğim an birlikte olmak istiyorum ama evdekiler hayatımda olunca bu mümkün değil maalesef şu an düşündükçe ağlayasım geldi gözlerim doluyor. Ben dışardayken bile sürekli dikkat etmek zorunda gibi hissediyorum çünkü sanki sürekli annem beni izliyor yaptığımdan haberdar olacakmış gibi hissediyorum eve gidince ona hesap vermek zorunda kalacakmışım gibi hissediyorum. Bunları bana yaşatmaya hissettirmeye ne annemin ne babamın nede başka akrabalarımın en ufak bir hakkı yok fakat yaşıyorum hissediyorum. Ne yapıcam ben tytye tek başıma nasıl çalışabilirim?

Ablacım sen ne diyorsun? Sırf rahat yaşamak istiyorum diye universiteye gidilir mi? Hem gerçekten okumak isteyen birinin hakkına gireceksin hem de bu kafayla ve bu aileyle kesin başını saçma sapan insanlarla belaya sokacaksin...Bul bir iş çalış, üni. mezunları da işsiz zaten, lise mezunu olarak daha çok seçeneğin var inan bana, yap birikimini ayrıl ailenden. Madem kararlısın dik dur bari , okuycam diye yalan söyleyip iyice düşürme kendini

Ben yeni üniversite mezunuyum. Şehir dışında okumak aslında pek de kolay bir şey değil. Orda da ev arkadaşları ve oda arkadaşınla tartışıyorsun ve kimse anne baba gibi trip çekmiyor. Üniversitede özgürlük evet ben ilk cinsel deneyimimi de üniversitede yaşadım ama dikkatli olmak gerekiyor. O sevgiliyi araştırma mevzusu her ailede oluyor inan. Hele ki kız ailelerinde çok daha fazla bu durum. Ben bu yüzden ilişkimi bitirdim iyi ki de bitirmişim alkolik ve pavyon düşkünüymüş. Sıkı bir çalışmayla her üniversiteye girebilirsin. Youtube'da ders videoları izleyebilirsin. Ve üniversite okuma kafasında olmadığını söylemişsin. Okul uzar gider kendin mi çalışacaksın eğer kendin çalışacaksan yine işler göründüğü gibi toz pembe değil. Koşullar zor ailen üstlenecekse masrafı o daha kötü. Aile evinden kaçmak için üniversite okunmaz çünkü sanıldığı gibi kolay değil aslında.

Tam çalışma taktikleri vereyim diye konuya girdim ki ailede çok huzursuz olduğunu okudum, üzüldüm. Öyle bir ortamda sınava hazırlanman da zor olacaktır. Çalışmaların verimli olmayabilir böyle bir ortamda. Ailenle uzlaşmaya bazı şeyleri takmamaya çalış. Ebeveynleri değiştirmek dönüştürmek zor olabiliyor. Benim bazı arkadaşlarım evde gürültü olduğundan kütüphanede çalışarak sınava hazırlandılar başarılı da oldular. Bu yöntemi de deneyebilirsin. Ama öncelikle ailenden kurtulmak için değil kendi hayatını kurabilmek için bir meslek sahibi olmak gerektiğini düşünerek hazırlan sınava. Rastgele bir bölüm ya da sıradan bir üniversite olmasın

YouTube'da çok güzel videolar var onlardan yararlanabilirsiniz. Ama okumak istemiyorsanız sırf aileden kurtulmak içinse o okul da ders de size zulüm olur.

Hem gerçekten okumak isteyen birinin hakkına gireceksin
Gerçekten okumak isteyen birinin hakkına nasıl girilir ki? Ülkede zaten okumak isteyen herkes için yeteri kadar kontenjan var.

Belki kız şu an ailesinin baskısı nedeniyle her şeyi doğru düzgün düşünemiyordur ama farklı bir ortam görür ve üzerindeki baskı kalkarsa olgunlaşması kolaylaşır.

ailenden kurtulmak adına güzel bir mesleğin olmalı. güzel bir meslek için de üniversiteyi gerçekten ihtiyac olarak görüp istemende sakınca yok bence. hem şimdi zaten okumasam olur desen de içine girince iyi ki gelmişim diyebilirsin, henüz çok miniksin. özgürlük istemen de problem değil, hakkın ama kendine bir yön çiz o halde. 30 yaşında kendini nasıl bir kadın olarak hayal ediyorsun, al bir kalem kağıt yaz, hayal et. sonra da o kadına ulaşmak için gerekenleri planla. bunları yaparsan ailene nefret ekseninden çıkarsın, TYT için de kafan kalır.
bir boomer olarak sana önerim bunlar.

Üniversite okumak gibi bi merakın yoksa nasıl okuycaksın. Okuma boşver. Ailenden kurtulmak istiyosan evden kaç. Sana en kolay çözüm.
21 yaşındasın , ileride elinde bi mesleğinin olmasının kendi paranı kendin kazanmanın önemini anlayacaksın. Üniversite okuma merakın olsun. Meslek sahibi olma merakın olsun. Kendini kurtarmak için oku, ailenden kurtulmak için değil. Sadece tytden değil aytdende hazırlan.

Ailemin durumu yoktu beni dershaneye göndermeye çalışacağım evde kitaplarla çalışarak üniversite kazandım. Şimdi YouTube’dan binlerce eğitim videolara var. İzleyip kazanabilirsin.

Merhaba. Başarı durumunuz ne bilmiyorum, benim mezun olduğum yer eşit ağırlıktan yüksek puanla alıyor. İş garantisi var gibi düşünebilirsiniz. Başlangıç maaşları da iyi.
Ben üniversite sınavına gireli 6 sene olduğu için çalışma taktikleriyle ilgili yorumlarım çok güncel olmayabilir.
Üniversiteyi kazanıp da şehir değiştirirseniz diye söylüyorum. Lütfen ailenizle olan kötü ilişkiniz yüzünden tanımadan etmeden hiçbir erkekle samimiyet kurmayın. Hem çok tehlikeli hem ilerisi için size birçok zararı olur. Bunu cinsellik yaşamayın anlamında söylemiyorum. Sadece tanımadan güvenmeden yaşanan ilişki sizi şu yaşta mutlu edebilir ama seneler geçince kendinize kötülük ettiğinizi fark edersiniz. Tanıyın, güvenin, sevin, istediğiniz şekilde ilişkinizi yaşayın.
İsterseniz okul ve bölümümü de açıkça söylerim.
Allah kolaylık versin. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Geleceğinizi kurtarmak için okuyun. Okul bitince kürkçü dükkanına döneceksen ne anladım o işten ?
Yine gittiğim şehirde kalıcam ailemin evine asla dönmem. Bu arada sanki sadece aileden kurtulmak için üniversite okuyacakmışım gibi bir algı oluşmuş belki ben kendimi yanlış ifade ettim soruda bilemiyorum. Elbette okumanın öneminin farkındayım ve ileride kariyerim içinde artı sağlayacağının bilincindeyim. Ama aile evinden ayrılma isteğimden dolayı üniversite okumam asıl sebep değil sebeplerden biri.

Çok başarılı olduğumu söyleyemem ama çalışırsam yapacağıma inanıyorum açık lise mezunuyum o yüzden biraz temelim kötü özellikle matematik geometri fizik hiç bilmiyorum. Sözel derslere ağırlık vericem o yüzden.

Nasıl kalmayı planlıyorsun ? Para lazım , iş lazım. Kolay değil o kadar. O yüzden dedim. Dediğiniz gibi yazınızdan asıl sebep aileden kurtulmak gibi duruyor. Madem düşüncen bu yönde çok çalış.

Bazı planlarım var parayla ilgili. Elimden geldiğince çalışıcam konu anlatım kitapları ve test kitapları alıcam.

Şehir dışına gidip geçimini ailen olmadan nasıl yapacaksın acaba? Bunlar öyle basit işler değil, yurdu var harçlığı var....

En iyisi okuma merakın da yoksa bir işe girip çalışman, hem daha özgür olursun. Paran olur, arkadaş çevren olur. Ama bence cinsellik konusunda çok yanlış düşünüyorsun, sonra kucağında bir bebeyle aile evine dönebilirsin her an.

Ev arkadaşı yada yalnız yaşamayı düşünüyorum part time işlerde çalışırım birazda ailem gönderir. Cinsellik konusundada korunarak yaparım zaten o kadar bilgisiz biri değilim olurda korunduğum halde hamilelik olursada kürtaj olurum yine aile evine dönmem.

Siz özgürlüğü bayağı yanlış anlamışsınız. Gittiğiniz yol yol değil

Cinsellik yaşamak için üniversite okumak kimin aklına gelir?korunacakmışsınız kaza olursa da kürtaj olacakmışsınız pesss. Cinsellik yaşanır da böyle olmazz böyle yaşanmaz. Siz de hayatını harcayan kadınlardan mı olmak istiyorsunuz? İyi bir bölüm kazanırsınız geleceği olan. Azimle okursunuz sevdiğiniz sizi seven bir erkekle tanışırsınız ikinizde isterseniz cinsellik yaşarsınız. Bu ne böyle sex yaparım kaza kurşunu olursa kürtaj olırum gene de aileye dönmem tripleri? O ailenin yerinde olsam 5 kuruş vermem size

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…