Üç aylık spor deneyimimi paylaşıyorum

liseniay

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2018
255
304
Merhaba arkadaşlar, ben her zaman uzun süre spor yapanlar ne tip sonuçlar elde etti, ne kadar zamanda ne elde edilir gibi soruların cevabını merak ederdim. Beni gibi olanlar varsa aranızda kendi sonuçlarımı paylaşmak isterim. Üç aylık bir sürede haftada 4-5 gün günde bir saat YouTube daki workoutlardan yaptım. Kalça ve karın çalıştım. Squatı 8 kg ağırlıkla yaptım. Sonuçları ancak görmeye başladım. Bacaklarım çok sıkılaştı ve inanılmaz kas oldu. Maalesef Kalçalarım toparlanmadı , göbeğim erimedi ama altındaki kasları hissedebiliyorum. İlk ve en göze çarpan bacaklarım oldu. Ama ben kalçam şekillensin, göbeğim gitsin istiyordum . Olmadı. Sorusu olan olursa cevaplarım. Şimdilik bu kadar

kuzucuğum hangi workoutlarla çalıştınız linkini atabilir misiniz müsait olduğunuzda?

Yanlis workout yapmis olabilir misiniz? Daha cok bacak calismis gibisiniz bu anlattiklarinizdan
Canım çalıştığım workoutlar kalça ve karın üzerineydi. Ama squatlar yüzünden sanırım acayip bacak kası oldu. Kalçam da toparlandı ama bacağa oranla yüzde 5 filan. Bi spor hocasına danışmak istiyorum aslında

kuzucuğum hangi workoutlarla çalıştınız linkini atabilir misiniz müsait olduğunuzda?
Fitness blender booty yaz YouTube a kelli diye bir kızın videolarını ve pamela reif’in kalça ve karın hareketlerini yaptım. Ama düzenli yaptım.güzel bir program yaptım. Ama sonuç almak için üç ay erken sanırım. Minimum üç ay diyorlar zaten

Ben de 3 aydır spor yapıyorum. Maalesef o “3 haftada 3 beden incel” “21 günde selülitlerden kurtul” pek gerçekçi değil. Bir anda değişecek bir şey değil ki vücut. Bir anda oluşmadığı gibi bir anda da istediğimiz gibi olmuyor. Siz yapmaya devam edin. Spor yapabilmek hemde sizin gibi istikrarlı yapabilmek süper. Artık biraz öğrenmişsinizdir hareketleri. Hangilerinin kalça, hangilerin basen. Hangilerin iç bacak çalıştırdığını az çok keşfedersiniz. Ona göre yapmaya çalışın bence. Bende bakıyorum o tarz videolara. Etkili basen videosu yazıyor video başlığında ama bütün bacak hareketlerini koymuş. Ya da az etkili/ çok etkili hareketler var onları keşfet. Tabi ben de spor hocası değilim. Kendimce edindiğim tecrübeler.

Ben de 3 aydır spor yapıyorum. Maalesef o “3 haftada 3 beden incel” “21 günde selülitlerden kurtul” pek gerçekçi değil. Bir anda değişecek bir şey değil ki vücut. Bir anda oluşmadığı gibi bir anda da istediğimiz gibi olmuyor. Siz yapmaya devam edin. Spor yapabilmek hemde sizin gibi istikrarlı yapabilmek süper. Artık biraz öğrenmişsinizdir hareketleri. Hangilerinin kalça, hangilerin basen. Hangilerin iç bacak çalıştırdığını az çok keşfedersiniz. Ona göre yapmaya çalışın bence. Bende bakıyorum o tarz videolara. Etkili basen videosu yazıyor video başlığında ama bütün bacak hareketlerini koymuş. Ya da az etkili/ çok etkili hareketler var onları keşfet. Tabi ben de spor hocası değilim. Kendimce edindiğim tecrübeler.
Verdiğin moral için teşekkür ederim. Beni umutlandırdın . Bazen de bir ayın sonunda mesela hareketi yanlış yaptığımı keşfediyorum . Ayrıca squatta benim kalçalarım hiç çalışmıyor gibi. Bunun üzerine düşünüyorum walla .acaba yanlış mı yapıyorum .

4 aylık spor deneyimimi anlatmaya devam ediyorum. İlk üç ayda kalçam pek şekillenmemişti. Ancak bu son ayda epeyce şekillendi ve kas oldu. Tabi bu da bana moral oldu. Ayak bileklerime ağırlık bağlıyorum. Bu kalçalarıma daha iyi geldi sanırım. En azından spordan sonra kaslarımı hissediyorum. Karnıma gelince; karnımı sıkınca heryer kas ancak üzerinde yağ tabakası var. Öyle dümdüz değil

4 aylık spor deneyimimi anlatmaya devam ediyorum. İlk üç ayda kalçam pek şekillenmemişti. Ancak bu son ayda epeyce şekillendi ve kas oldu. Tabi bu da bana moral oldu. Ayak bileklerime ağırlık bağlıyorum. Bu kalçalarıma daha iyi geldi sanırım. En azından spordan sonra kaslarımı hissediyorum. Karnıma gelince; karnımı sıkınca heryer kas ancak üzerinde yağ tabakası var. Öyle dümdüz değil
Kalcayi nasil sekillendirdiniz? 2-3 aydir aletli pilates yapiyorum daha tik yok bende 😅

Kalcayi nasil sekillendirdiniz? 2-3 aydir aletli pilates yapiyorum daha tik yok bende 😅
😂2-3 ayda hiçbirşey olmadı bende de. Yılmadım devam ettim. Aletli pilatesi bilmiyorum ama ben evde pamela reif’in workoutlarını yapıyorum. Ağırlıkta kullanıyorum. Bu spor denen şey geç cevap veriyor ve 2-3 haftada bir hareketleri değiştirmek gerekiyor. Gelişme olmazsa ağırlık eklemek, hareketleri gözden geçirmek gerek. Başarırız inşallah be ...

😂2-3 ayda hiçbirşey olmadı bende de. Yılmadım devam ettim. Aletli pilatesi bilmiyorum ama ben evde pamela reif’in workoutlarını yapıyorum. Ağırlıkta kullanıyorum. Bu spor denen şey geç cevap veriyor ve 2-3 haftada bir hareketleri değiştirmek gerekiyor. Gelişme olmazsa ağırlık eklemek, hareketleri gözden geçirmek gerek. Başarırız inşallah be ...
Ay umarim sonunda benim de kalcam olur 😂😂😂

Merhaba arkadaşlar, ben her zaman uzun süre spor yapanlar ne tip sonuçlar elde etti, ne kadar zamanda ne elde edilir gibi soruların cevabını merak ederdim. Beni gibi olanlar varsa aranızda kendi sonuçlarımı paylaşmak isterim. Üç aylık bir sürede haftada 4-5 gün günde bir saat YouTube daki workoutlardan yaptım. Kalça ve karın çalıştım. Squatı 8 kg ağırlıkla yaptım. Sonuçları ancak görmeye başladım. Bacaklarım çok sıkılaştı ve inanılmaz kas oldu. Maalesef Kalçalarım toparlanmadı , göbeğim erimedi ama altındaki kasları hissedebiliyorum. İlk ve en göze çarpan bacaklarım oldu. Ama ben kalçam şekillensin, göbeğim gitsin istiyordum . Olmadı. Sorusu olan olursa cevaplarım. Şimdilik bu kadar
3 ay da sonuç almanız lazımdı sadece bacakta değil göbek ve kalçadada ağırlıklı Sukuat yapmışsınız ondan olabilri tabiki işin uzman olanları yorumlarını yapacaktır bende 2 aydır düzenli kardiyo yapıyorum hergün 1 saat sürüyor 20 *3set sukuat ve sumo sukuat 100 mekik ve plank duruşu 1 dk yaptım çok güzel sonuç aldım göbek 80 şuan başlangıçta 85 di kalça 102 şuan 98 bacak 62 şuan 60 kilomda 68 den 63 e düştü vazgeçmeyin yeni bir program ve beslenme düzeninize dikkat edin hazırlayın kendinize sukuat a çok ağırlık vermişsiz karın için mekik çok faydalı

liseniay liseniay merhaba,
Azmine hayran kaldım.
O kadar yapamıyorum ki ,bıngıl bıngılım 🙈
Duzenli diyet ve spor yapanlara bravo...
Yaş,boy ve kilon nedir bu arada.

Merhaba yeniden, güncelleme yapmak istedim. Yaklaşık 8 aydır spor yapıyorum. Seyahatler dışında aksatmamaya çalıştım. Haftada minimum iki gün spor yapmaya çalıştım. Günde yaklaşık 50 dk. Yine pamela reif workoutlarını yaptım. Sonuç olarak kalçam fena değil büyüdü ve şekillendi ama muhteşem değil, bacaklarım aşırı kas oldu. Karnım ve belime gelince durum pek parlak değil, içerde kas dokusu var ama üstü yağ maalesef . Zayıflamak lazım. Kilom faZla değil normal ama zayıf da değilim. Bunları size sporun sonuçları hakkında bilgi edinelim diye yazdım. Sevgi ve sporla kalın .öperim hepinizi

Merhabalar, ben de iki aydır spor yapıyorum. İlk bir ay her sabah olmasa da haftada en az 4 gün 1000 adet ip atladim. Şeker çikolata makarna pilav ne kadar zararlı şey varsa yemedim. Ayrıca YouTubedan çeşitli cardio hareketleri de yaptım son on gündür pilates yapıyorum reyhan oksay. Arada sirada squat yapıyorum ağırlıklı olarak. Ve sonuç iki ayda 2 kilo aldım sadece baldır ve göbekten 1.5 cm gitmiş. Şaka gibi moralimi çok bozuyor... Vereceğiniz tavsiye herhangi bir şey varsa benim için çok iyi olur

Ben kalcayi chole tingle hallettim

Ben göbeğimin biraz daha inmesi için ne sporu yapmalıyım kalçam sıkılaştı göbeğim de baya indi eskisine nazaran daha iyi

Spor yapmak tek başına etkili olmuyor malesef. Biraz boğazı da tutmak lazım. Siz diyet yapıyor muydunuz?
Sağlam bir diyet ve sporla etkisinin olmaması imkansız.

X