Ulnar Sinir Sıkışması

Rozalina

♥...Nişanlı...♥
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2009
80
0
38
Kızlar benim sol kolumda yaklaşık bir yıldır sinir sıkışması var..yalnızca bir kez emg çektirdim doktorum üç hafta aralıklarla emg çektirip sorun devamederse ameliyat demişti
ben yalnızca bir kez çektirdim ama bir yıl geçti ağrılar devam ediyo tüm kolum boynumun sol tarafından başlarak dirsek hizası olduğu gibi ağrıyo.Aynı rahatsızlığı yaşayan ve buna kesin bir çözüm bulabilen varmı?

Kızlar benim sol kolumda yaklaşık bir yıldır sinir sıkışması var..yalnızca bir kez emg çektirdim doktorum üç hafta aralıklarla emg çektirip sorun devamederse ameliyat demişti
ben yalnızca bir kez çektirdim ama bir yıl geçti ağrılar devam ediyo tüm kolum boynumun sol tarafından başlarak dirsek hizası olduğu gibi ağrıyo.Aynı rahatsızlığı yaşayan ve buna kesin bir çözüm bulabilen varmı?

Rozalina geçmiş olsun boyun emarı çektirdinmi? boynunda fıtık varsa ona bağlı şikayetlerin olabilir yada kubital dediğimiz sinir sıkışması yani dirsek altı ve üstünden uyarı verilir sinirin nerde sıkıştığı tespit edilir korkulacak bir durum söz konusu değil fakat boynunda bir fıtık var ise fıtık sinirlere baskı yapar buda yapılan emg tetkikinde sinirlerde ne kadar baskı var tespit edilir bir hasar yok ise çok ufak bir operasyonla sinirin sıkıştığı bölgeden ameliyatla bu sıkıntıdan kurtulursun çok basit operasyon korkma sakın tekrar geçmiş olsun

Siyahtay Boyun emarı çektirdim düzleşme varmış fıtık demedi gerçi üzerinden bir yıl geçti ve ben hiç ilgilenmedim de ama kolumdaki ağrı geçen yıla göre arttı bu yüzden yeniden nörolojiye gidip emg çektirmeyliyim sanırım

canım bu hastalığın pek çözümü yok bazı ameliyat olanlar kurtulmuş ama herkes aynı şeyi söyelmiyo. Annem ameliyat olalı nerdeyse 5-6 ay olacak ama hiçbir düzelme yok malesef...
Bi yerden duymuştum, ceviz yaprağını kaynatıp içmek ve suyuna girmek ii gelirmiş, keşke annem ameliyat olmadan önce duysaydık...

evet rozalina git doktoruna yeniden bir emg çektir ilaç tedavisi vermedimi? dediğim gibi çok iyi bir mikrocerrahi doktoru bul gerçi ortopedistler be beyin cerrahlarıda yapıyor ama benim tavsiyem mikrocerrahlar tercihimdir bu ameliyat basit korkma canım

Benexol B12 vitamini vermişti sadece sinir sistemin iyileştirici etkisi varmış ve dirseklik kullandım ama ben o dirsekliği devamlı kullanamadım çok sıkı olması gerekiyodu ve öyle oluncada çok kaşındırıyo diye ilk zamanlar kullandım ama devam etmnedim aslında benexol üde tam kullandım sayılmaz ağrımın artmanın sebebi belki tedaviyi düzgün uygulamayışım olabilir :kedi:

Benexol B12 vitamini vermişti sadece sinir sistemin iyileştirici etkisi varmış ve dirseklik kullandım ama ben o dirsekliği devamlı kullanamadım çok sıkı olması gerekiyodu ve öyle oluncada çok kaşındırıyo diye ilk zamanlar kullandım ama devam etmnedim aslında benexol üde tam kullandım sayılmaz ağrımın artmanın sebebi belki tedaviyi düzgün uygulamayışım olabilir :kedi:

Rozalina günaydın canım bencede çok düzenli kullanmamışsın aslında o dirselik faydalı olur ama demekki sen yeterli kullanmadığın için faydasını görmemişsin birde sana tavsiyem dirseğini masaya dayama sinire baskı yapar ağrın artar bence en güzeli tekrar bir doktora gitmende fayda var.

evet bir doktora gitmeliyim çünkü ağrı arttı ama bana emara gir demesinler:umursamaz: girmem o tabut gibi şeyin içine yine senağlama

Günaydın canım bu kadar korkmana gerek yok güzelim emara girerken kulaklarını kapatırlar müzik dinlersin gözlerinide kapat güzel şeyler düşün bir bakmışsınki çekim bitmiş hadi sana kolay gelsin

rozalina işte ben o tabut gibi şeye girmemek için 5 yıldır kaçıyorum ama kaçış çare degilmiş şu an elimi kapatamıyorum ve ne yapacagımı bilmiyorum inşallah sende bende iyleşiriz kaçmak hiçbişekilde çare vermiyor zıttına hastalıgı ilerletiyor geçmiş olsun...

aynı sorun bendede var sanırım.. netten araştırdım aynı bulgular var bendede..1-2 hafta oldu kolum uyuşuk dirseğe kadar..hangi dr gidecem bilmiyorum.. başka bi çözümü yokmu bu siniri rahatlatmanın başka bi yolu yaa..egzersizi varmış galiba bunun bilen yokmu..

sol kol dirsek hizasında ulnar tuzak sinir sıkışması bendede var.. yaklaşık 8 aydır .. ilk önce agrım omuzda bşladı parmak ucuma kadar yayılıyor.. fizik tedavi dendi gitmedim geçmezse ameliyat denmişti .. ama her zaman agrım olmuyor bişeye üzülünce kafaya takınca anında hortluyor ..

Merhaba arkadaşlar...
Biraz eski tarihli mesajlarınız ama ben yine de sormak istiyorum , ulnar sinir sıkışması ile ilgili olarak ameliyat oldunuz mu?Son durum nedir?
Bende 1 yıldır bu sorun var,az düzeyde olduğu için ilk doktorum ameliyata gerek yok dedi.Bana B12 verdi,dirseklik kullan dedi.Ama pek işe yaramadı.Sonra ortopedi doktoruna gittim ve eğer bir yıldır geçmiyorsa az düzeyde olsa da ameliyat olman gerkiyor dedi.Artık her doktor farklı bir şey söyleyince ben de başka bir ortopedi doktoruna gittim.İki EMG sonucuma da baktı ve pek düzelme olmadığı için son olarak fizik tedavi verdi.Bir haftadır fizik tedaviye gidiyorum.Henüz belli değil tabi yeni başladığım için.Ama fizik tedavi işe yaramazsa ameliyat olmam gerekiyor.Biz eşimle çocuk istiyoruz ve kolumdaki bu sorun hamilelikte sorun olur mu ameliyat olmazsam,bir türlü doktorlar net birşey söyleyemediler.Ameliyat olursanız da toplamda 6 ayı buluyormuş iyileşmesi.Aranızda hiç bu ameliyatı olan var mı? Ya da hamile iken ulnar sinir sıkışması rahatsızlığı olan varmıydı?

ben bu ameliyatı olalı yaklaşık 6 ay oluyor ve çok şükür eski yaşadığım ağrılardan eser yok.tekrarlamaması için zaten siniri kolun bir tarafından diğer tarafına taşıyorlar. şimdi ameliyattaki
bu yöntem sayesinde doktorum kesin iyileşme olacağı garantisini vermişti.ama ameliyattan sonraki 1-2 ay çok önemli.eşim ilk 15 gün işe gitmedi bir iş yaptırmadı bana herkesin bu lüksü olmayabilir ama benim ufak çocuğum olduğu için onun ihtiyaçlarını karşılamak için bu şarttı.mümkün olduğunca çünkü yormamak gerekti hemde dikişlerin kaynaması açsından bu faydalı oldu dirsekten yaptıkları için operasyonu oynatmamak gerekiyor

ben bu ameliyatı olalı yaklaşık 6 ay oluyor ve çok şükür eski yaşadığım ağrılardan eser yok.tekrarlamaması için zaten siniri kolun bir tarafından diğer tarafına taşıyorlar. şimdi ameliyattaki
bu yöntem sayesinde doktorum kesin iyileşme olacağı garantisini vermişti.ama ameliyattan sonraki 1-2 ay çok önemli.eşim ilk 15 gün işe gitmedi bir iş yaptırmadı bana herkesin bu lüksü olmayabilir ama benim ufak çocuğum olduğu için onun ihtiyaçlarını karşılamak için bu şarttı.mümkün olduğunca çünkü yormamak gerekti hemde dikişlerin kaynaması açsından bu faydalı oldu dirsekten yaptıkları için operasyonu oynatmamak gerekiyor

asiye1985;
Uzun zaman olmuş sen cevap yazalı ama ben sana ameliyat sonrası sürecinde ağrılarının çok oldu mu ve parmaklar dışında avucunda da uyuşma durumunu hiç yaşadın mı? Ben 20 ekimde ameliyat oldum iki haftadır ağrım çok oluyor elimde ve dirseğimde,Ayrıca ameliyattan sonra parmaklarımdaki uyuşukluk yanında avucumda da uyuşma hissetmeye başladım.Ağrı avucuma da vuruyor.Sen ameliyattan sonraki süreçte neler yaşadın.Bu ikinci ameliyatım benim, ilkinde sinirin yeri değiştirilmediğinden ameliyat başarısız oldu ve ikinci ameliyatı olmak zorunda kaldım.Şimdi bu uyuşmalar ve şiddetli ağrı olunca korkuyorum acaba bu ameliyat da mı başarısız oldu diye.Lütfen bana cevap ver.Teşekkürler şimdiden......

amaliyatını hangi hastanede ve hangi doktora oldugunu öğrenebilirmiyim

bu yöntem sayesinde doktorum kesin iyileşme olacağı garantisini vermişti.ama ameliyattan sonraki 1-2 ay çok önemli.eşim ilk 15 gün işe gitmedi bir iş yaptırmadı bana herkesin bu lüksü olmayabilir ama benim ufak çocuğum olduğu için onun ihtiyaçlarını karşılamak için bu şarttı.mümkün olduğunca çünkü yormamak gerekti hemde dikişlerin kaynaması açsından bu faydalı oldu dirsekten yaptıkları için operasyonu oynatmamak gerekiyor[/QUOT

canım bu sinir sıkışması amaliyatını bilekten mi oldun yoksa dirsekten mi

bu yöntem sayesinde doktorum kesin iyileşme olacağı garantisini vermişti.ama ameliyattan sonraki 1-2 ay çok önemli.eşim ilk 15 gün işe gitmedi bir iş yaptırmadı bana herkesin bu lüksü olmayabilir ama benim ufak çocuğum olduğu için onun ihtiyaçlarını karşılamak için bu şarttı.mümkün olduğunca çünkü yormamak gerekti hemde dikişlerin kaynaması açsından bu faydalı oldu dirsekten yaptıkları için operasyonu oynatmamak gerekiyor[/QUOT

canım bu sinir sıkışması amaliyatını bilekten mi oldun yoksa dirsekten mi

canım geç bir cevap oldu kusura bakma ben acıbadem bakırköy şubesinde bu ameliyatı oldum ameliyatımı ilker alver ve ziya bey birlikte yaptılar ekip olarak giriyorlarmış ameliyata.

asiye1985;
Uzun zaman olmuş sen cevap yazalı ama ben sana ameliyat sonrası sürecinde ağrılarının çok oldu mu ve parmaklar dışında avucunda da uyuşma durumunu hiç yaşadın mı? Ben 20 ekimde ameliyat oldum iki haftadır ağrım çok oluyor elimde ve dirseğimde,Ayrıca ameliyattan sonra parmaklarımdaki uyuşukluk yanında avucumda da uyuşma hissetmeye başladım.Ağrı avucuma da vuruyor.Sen ameliyattan sonraki süreçte neler yaşadın.Bu ikinci ameliyatım benim, ilkinde sinirin yeri değiştirilmediğinden ameliyat başarısız oldu ve ikinci ameliyatı olmak zorunda kaldım.Şimdi bu uyuşmalar ve şiddetli ağrı olunca korkuyorum acaba bu ameliyat da mı başarısız oldu diye.Lütfen bana cevap ver.Teşekkürler şimdiden......

canım çok özür diliyorum senden ben çalışma hayatına atıldığımdan beri pek giremiyorum bu siteye inş ağrıların geçmiştir seninde canım.
herhangi bir ağrı yaşamadım ben sonrasında. bu kadar uzun süre ağrılarının sürmesi bence hiç normal değil.muhakkak ters giden bişeyler vardır.

X