Uluslararası İliskiler Okuyanlarr.....

essn

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2009
259
6
hadi kızlar toplanın bakalım kim nerde okuyoo mezun olnca neler yapmayı dsnuosunz malum bizm bolum braz ortaya karısıkk :1rolleyes: we bn bu konuda biraz umutsuzumm :1no2: siz neler dusunuyosunzz

Son düzenleme:
ewet bnm de inglzce hangi unwde okuyoo

ben de hacettepe'de ingilizce okuyorum.gerçekten zor bir bölüm...ben özel sektör pek düşünmüyorum..müfettişlik kaymakamlık gibi sınavlara girmeyi düşünüyorum..

ben bu sene odtu uluslararasi iliskiler bitirdim.aslina bakarsan kisitli degil is alanlari.sen istedikten sonra halkla iliskiler veya insan iliskilerine bile girebilirsin.disinda consulting yapabilirsin firmalar var.devlet kurumlari zaten bariz.hatta bu bolumde hala okuyan arkadaslara onerim bolca isletme dersi almalari.bu sayede isletmecilerinde alanlarinda da calisabilirsiniz.kolay gelsin herkese.

bende uluslararası ilşkiler okuyorum kıbrısta yakın doğu üniversitesinde hiiiiç tavsiye etmem eğitim ingilizce ve çooooook zor bakalım yeniden öss girdim bugun fena değildi kazanırsam bu bölümden ayrılırım

ben kamu yönetimi okuyorum ama uluslararası ilişkiler bölümünü iyi bilyiorum çok zordur .... dil becerisi gerektirir ... en önemlisi de bu konulara ilgili olmayı gerektirir ..ilgili olmazsan olmaz

ben de bilkent'te okuyorum haliyle dersler ağır bir akademik dil (ingilizce) içinde geçiyor ama bölümümü seviyorum isteyerek girmiştim , 3.sınıfta okulun bizlere sağladığı dış işleri bakanlığı sınavlarına hazırlama kursları var onlara katılmayı düşünüyorum bakalım denicem merkez bankası, dış işleri vs... hepimizin bahtı açık olsun opuyorumnanaktan

acıkogretmde uluslararası ilskler acılcakmıs duydunuz mu siz de :sinifsinif:

slm kızlar ben istanbul üniversitesi ulus. ilişk. mezunuyum 2007 de mezun oldum çok donanımlı bir bölüm öpüyorum sizleri

bende uluslararası ilişkiler okuyorum. okumayı, araştırmayı, kütüphanelerde sürünmeyi seviyorsanız çok güzel bir bölüm ama aksi halde işkenceden farkı olmazdı. ben seviyorum bölümümü.

ben de hacettepe'de ingilizce okuyorum.gerçekten zor bir bölüm...ben özel sektör pek düşünmüyorum..müfettişlik kaymakamlık gibi sınavlara girmeyi düşünüyorum..

ben de hacettepedeyim canım hazırlık okudum 1 e geçeceğim sen kaçtasın?

ben de dış işleri düşünüyorum, okulum (bilkent) yazları özel ücretsiz kurs açıyo bu dış işlerine hazırlamak adına onlara katılıcam seneye, özel sektör hiç düşünmüyorum gene devlete sırtını dayamak en iyisi bu zamanda.

bende u.i. okuyorum selçuk üni. de.. herşey kişinin kendisini geliştirmesine bakıyor ve dil çok çok önemli..

Ben de Gazi uluslararası ilişkileri bitirdim.Şimdilik kamuda çalışıyorum, ama biraz daha vakit geçtikten sonra mali müşavirlik stajımı başlatmayı düşünüyorum.

meraba kızlar ben de istanbul üni de u.i okuyorum severek seçtim.ama dilimi nasıl geliştrsem onu dusunuyorum...basarılar diliyorum hepinizeopuyorumnanaktan

bende u.i. okuyorum selçuk üni. de.. herşey kişinin kendisini geliştirmesine bakıyor ve dil çok çok önemli..

ben de selçuk uluslardan mezunum(2008);çok zevkle okudum hevesimi alamadım yüksek lisansa da başladım...çok zor bir bölüm olduğunu düşünmüyorum sadece biraz teoriye yatkınlık ve siyasi tarihe ilgiyle zevkle okunur...ha dil konusu mühim,geliştirmek isteyenler okuma yapsın...

ayşenur sen kaçıncı sınıftasın,glopol'le alakan var mı/murat hoca'dan dersin var mı???

SBF Uluslararası ılişkiler mezunuyum.
Yüksek Lisansa hazırlanıyorum.
Akademik kariyer düşünüyorum kızlar. Özel sektör pek bana göre değil...
Bölümüme aşığım, ÖSS de 3 tercih yapmıştım, hepsi Siyasal idi.
Çok severek okudum ve okumaya devam edeceğim.
Herkese başarılar!

Son düzenleme:
Ben de siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler 3. sınıf öğrencisiyim bölümümü seviyorum isteyerek de girmiştim zaten okuımayı ve araştırmayı seviyorsanız tavsiye ettiğim bir bölüm.yerimseniben

X