Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

merhaba klaram.nasılsın.benim aşılamam tutmadı.şimdi artık tüp bebek olayına girecem.
ama bizim morfoloji 0 tüp bebek tutar mı acaba.
ben beylikdüzü selman laçine gitmeyi düşünüyorum bu arada bir bilgin var mı.
ayrıca sen tüp bebeği raporlu mu yaptırmıştın.

Durum o ki morfolojiyi düzeltmeden biz tüp bebege geçmeyecegiz en azından % 1 2. Kadar çıksa ozaman geçeriz

4 gün öncede benım reng başladı benimde tutmadı aşılama

canım benim üzüldüm.ama ama üzme kendini 2 güne atlatırsın inş.bir daha ki de4nemende tutar inşallah.Allah tan umut kesilmez.
Ben bu morfoloji konusuna takıldım.bence aşılama olmuyor ancak tüp bebek olur diye düşünüyorum.
Bu arada da morfolojiyi yükseltmenin yollarını araştırıyorum.
başka bir topikte Gonal f ile bir arakadaş yazmı düzeldi diye.şimdi onu araştırıyorum.
Zaten ben Martta allah kısmet ederse tüp bebek yaptıracam.inşallah da tutar...

canım benim üzüldüm.ama ama üzme kendini 2 güne atlatırsın inş.bir daha ki de4nemende tutar inşallah.Allah tan umut kesilmez.
Ben bu morfoloji konusuna takıldım.bence aşılama olmuyor ancak tüp bebek olur diye düşünüyorum.
başka bir topikte Gonal f ile bir arakadaş yazmı düzeldi diye.şimdi onu araştırıyorum.

Benim araştırma sonucumda saf zeytinyag da 1 gece inciri bekletiyorum her sabah eşime yediriyorum 10 dakka sonrada proxeed plus içiriyorum peşinden keçiboynuzu kürü içiriyorum zavallım bunları yeyip içtikten sonra kahvaltı bile yapmadan gidio

Evet okudum gelsene arkadaş yazmıştı

merhaba klaram.nasılsın.benim aşılamam tutmadı.şimdi artık tüp bebek olayına girecem.
ama bizim morfoloji 0 tüp bebek tutar mı acaba.
ben beylikdüzü selman laçine gitmeyi düşünüyorum bu arada bir bilgin var mı.
ayrıca sen tüp bebeği raporlu mu yaptırmıştın.

Merhaba,
İnşallah tüpte pozitif sonucu alırsın.
Hastaneyle ilgili yorumu elfcen arkadaşımız yapmış, zaten bir bilgim yoktu. İyice araştırarak kararını verirsin.
Ben raporlu yaptırmadım.
Allah gönlüne göre hayırlısını versin.

Merhaba arkadaşlar,
Aylardır forumu takip edip yazılarınızı okuyorum. Umudumun kalmadığı zamanlarda yorumlarınızla ayakta kaldım. Sonunda üye olup yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Ben de birilerine yardımcı olabilirsem ne mutlu!
Ocak 2013 te Umut Tüp bebek merkezinde tedaviye başladık, Ulun Beyin hastasıyım. Başından beri doktorumuza güvendik, sizi sürekli kontrol altında tutuyor ve her test sonucunuzu, gelişmenizi iyi analiz ediyor.

Eğer tüp bebek tedavisine karar verdiyseniz öncelikle Çider'e üye olmanızı tavsiye ederim. Bize bu sayede 600 Tl lik bir indirim yaptılar. 150 tl verip Çidere üye oluyorsunuz ve onlar sizin adınıza anlaşmalı merkezden istediğiniz doktora randevu alıyorlar. Ekstradan tekrar muayene ücreti vermiyorsunuz merkeze gittiğiniz zaman. Yani aslında Çidere üye olmak bedavaya geliyor. Hatta üstüne indirim kazanıyorsunuz. Tavsiye ederim. Biz 5.850 yerine, 5.250 Tl vermiştik.

Bizim maalesef pozitif sonuçlanmadı, yeni yasaya göre ilk denememizde tek embriyo transferi yapıldı ve tutunamadı. Nisan ayı itibari ile dondurulmuş embriyolarımızla tedaviye başlayacağız. Bu arada doktorumuz bazı genetik testler istedi. Onları yaptırdık. Özelde yaptırırsanız çok pahalı tutuyor( Yaklaşık 2.000tl) Devlet hastanelerini araştırdım ve 3 tanesi ( Faktör V Leiden,Faktör II, MTHFR ) Haydarpaşa Numune Has.'de, eşim ve benden istenen Karyotip testini de Zeynep Kamil Has. Genetik Laboratuarında yaptırdım ücretsiz olarak. Başınızdan geçenleri anlatınca doktorların hepsi yardımcı olamaya çalışıyor zaten. İlk 3 testimin sonucu çıktı, pıhtılaşmaya yatkınlık varmış. B12 iğnelerine başlattı doktorum hemen ve ayrıca B12 hapı kullanıyorum. Umarım dondurulmuşlarla olacak tedavi süreci olumlu sonuçlanır. Allah herkesin umuduna can versin..

Çok teşekkür ederim elfchen.öncelikle bu tedavinde inşallah bebişine kavuşursun.ve allah tüm bu yolda uğraşanları muhaffak eylesin inşallah.
kafam karıştı şimdi.Ne yapsam acaba.selman laçin i de benim aşılama için gittiğim doktorum önerdi.kısmetse martta yapacağım çünkü çapaya evraklarımı bugün verecem rapor ancak çıkar ozamana kadar merkezleri araştırıyorum.
bu arada canım sen medicanada raporlu mu yaptın ücret olarak nekadar ödedin.bahçeci ile arasında fiyat farkı var mı. Çok soru sordum dimi.şimdiden teşekkürler

amin canım inşallah hepimiz bebişlerimize kavuşuruz. medicanada raporsuz yaptırdım yaklaşık 7 bini buldu. şimdi bahçecide raporlu yaptırıyoruz. normalde 3 bin tl oluyor. ama bize fazladan genetik test yapıldı.
eşime çapada yapılmıştı. Ulun Bey başarısız bir denememiz olduğu için benden de genetik test istedi normol çıktı çok şükür.
geç olsun da güç olmasın benimde normalde transferim şubat ayında olacaktı ama ohss olduğum için bir ay ertelendi. bi aksilik olmassa 8 martta transferim olacak.

elfcen canım çok saol..bende araştırmalara devam ediyorum.bende çapada bir aşılama yaptım olmadı diğeri için gittim orda fatma hemşire var.baktı dosyama senin daha aşılama yaptığına dair evrak getirirsen bir daha burda aşılama yapmana gerek yok dedi.direk tüp bebek raporu çıkar dedi.Bende dün özel doktorumdam aldığım yazıyı götürüp verdim.dosyama eklediler.
Ama bu hafta kongre varmış haftaya kurul kararı çıkacakmış.sonra diğer evrakları vereceğim.Biraz uzun sürece ama olsun.
Bide dışarıda yaparsan tüp bebeği daha çabuk çıkar rapor dediler.
Bide sana birşey soracam acaba eşinin değerleri nasıldı.ben morfolojiden korkuyorum..

kaç kiloydun cnm sen benim kilom baya bir fazla peki bu ücret dışında başka ücret ödenmiyor dimi test muayene falan

meraba camım kaçgündür giremiyordum cevap yazamadım kusura bakma, 80 kiloyum bu dediğim ücretlere opu, 1 yıllık dondurma ücreti tedaviye başladıktan sonra yapılacak kan tahlilleri vs. dahil, ama farklı bir işlem gerekiyorsa onlar ücrete dahil değil tam olarak nelerin dahil olduğunu bilmiyorum ama öğrenince yazarım .

elfcen canım çok saol..bende araştırmalara devam ediyorum.bende çapada bir aşılama yaptım olmadı diğeri için gittim orda fatma hemşire var.baktı dosyama senin daha aşılama yaptığına dair evrak getirirsen bir daha burda aşılama yapmana gerek yok dedi.direk tüp bebek raporu çıkar dedi.Bende dün özel doktorumdam aldığım yazıyı götürüp verdim.dosyama eklediler.
Ama bu hafta kongre varmış haftaya kurul kararı çıkacakmış.sonra diğer evrakları vereceğim.Biraz uzun sürece ama olsun.
Bide dışarıda yaparsan tüp bebeği daha çabuk çıkar rapor dediler.
Bide sana birşey soracam acaba eşinin değerleri nasıldı.ben morfolojiden korkuyorum..

selam canım inş en kısa zamanda raporunu alır tedavine başlarsın
bizde morfoloji medicananın testinde ve özel bir labaratuarın testinde %1 çıktı ama çapanın testinde %0
labaratuardan labaratuara değişiyo sonuçlar bence değerlere kafanı takma güvenebileceğin bir merkez bul ve akışına bırak
rabbim nasip etmişsse olacak inşallah

selam canım inş en kısa zamanda raporunu alır tedavine başlarsın
bizde morfoloji medicananın testinde ve özel bir labaratuarın testinde %1 çıktı ama çapanın testinde %0
labaratuardan labaratuara değişiyo sonuçlar bence değerlere kafanı takma güvenebileceğin bir merkez bul ve akışına bırak
rabbim nasip etmişsse olacak inşallah

bence bu çapada yapılan tüm testlerde morfoloji 0 ilginç bir tesadüf değil mi?burada konuştuklarım herkeste morfoloji 0
biz özel merkezde yapmıştık %4 çıkmıştı.iki defa tekrarladık aynı çıktı. sonra çapa da 0 çıktı ben çapaya güvendim.
ama artık çapaya güvenmiyorum.herkesin 0 olmazki

Kızlar iyi akşamlar hepinize,
Perşembe günü kontrolümüz vardı, güzel geçti çok şükür. 2 cm olmuş bizim kuzucuk. Hatta ufak ufak kıpırdamaya başlamış, görünce şaşırdık, bacak ve kol çıkıntılarını gördük. Rabbim hepinize bu güzel duyguyu yaşatsın inşallah, hepinize dua ediyorum.

Perşembe günü kontrolümüz vardı, güzel geçti çok şükür. 2 cm olmuş bizim kuzucuk. Hatta ufak ufak kıpırdamaya başlamış, görünce şaşırdık, bacak ve kol çıkıntılarını gördük. Rabbim hepinize bu güzel duyguyu yaşatsın inşallah, hepinize dua ediyorum.

merhaba canım:
sevindim senin adına,maşallah kıpırdama başlamışş harikaa.:KK8::KK8:
canım ben uzun zamandır girmiyorum kadınlar kulübüne, bu topikte yazılan olumsuzluklar yüzünden kafam karıştı açıkçası.
özellike ulun bey hakkında yapılan yorumlar yüzünden,benzer yorumları farklı topiklerde de okuyunca biraz uzak kalmak iyi olacak dedim..
biliyorsun benim doktorumda ulun bey..yorumlardan sonra umut tüpbebek merkezini seçtiğim için pişman oldum gibi..bende emre bey yüzünden :26:birtakım olumsuzluklar yaşadım biliyorsun.2 kez onun yüzünden tedavi iptal oldu..

ama şuda var bu satten sonra merkez değiitiremem zaten biz merkezi emre bey için seçmiştik.nasipde varsa olur diyorumm artık,allah ol desin yeterki bu olay için doktorlar vesilee sadece..
pıhtılaşmam için hemetolojiye gittim.ulun beyin verdiği pıhtı testleri eksik bakılmış.eksik ne varsa yapıldı.malesef 1 gende daha pıhtı çıktı..şuan 2 gende pıhtı varmışş.
hemetoloji doktoru ikiside heterezigot biz bunun sadece aspirin veriyoruz dedi.protein s ve c alt sınırda çıktı ama onları dikkate almadı..tedaaviye başlayabilirsin dedi.
mart adetinde istanbula geleceğim muayene olmak için,eğer kist yada başka sorun yoksa tedavimiz başlasın istiyoruz,ama kist varsa yine nisan adetine kalırız artık..

Sağol. Şimdilik iyi gidiyor çok şükür, öyle bulantım yok, bazen içim bayılıyor (nasıl birşey dersen yaşayınca anlarsın) yalnız gece uyandığımda arada küçük bulantılar oluyor, galiba gece kuşu olacak :) gündüz uyuyup gece mi hareketleniyor acaba? Bir de uyku hali çok oluyor, halsizlik oluyor. Bulduğum her fırsatta uzanıyorum. WC yle dost olduk, olsun hiç şikayetçi değilim :) Haa bi de sık acıkıyorum :)

İnşallah hayırlı haberlerini bekliyoruz, test günün ne zaman? Belirti aramamaya çalış ve daha erken test yapma. Allah veriyor kolaylığını tedavi çabucak geçiveriyor. Bazı şeyler yaşamadan anlaşılmıyor, o kadar söyledim ama.... İğneler hiç sıkmasın canını inan göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor zaman, ben 34 iğne oldum, kalbi duyana kadar veriyorlar. Ben o kadar hazırlamıştım ki kendimi 2 hafta daha iğneye devam etmeye, hatta kutuda tek iğnem kaldı, söyledim süleyman beye yok yaptırma dedi.

Transfer için rahmi kalınlaştırıp hazırlıyorlar ya o zaman zarfında rahimdeki damarlar genişleyip büyüyormuş, küçük kanamalar olabilirmiş bu esnada. Hatta bende küçük bir kanama olmuş ve pıhtılaşmış, muayenede yerini bile gösterdi. Testten bir hafta sonra jel kahverengi geldi, ben de korkmuştum, internetten araştırdım normalmiş. Önceki kanamalar nedeniyle kahve rengi geliyordur jel. Pembe ve kırmızı gelmesi durumu taze kanama belirtisiymiş. Çok çok devam ederse merkezi arayıp sorarsın.

Bu süreçte bana yardımcı olduğun için çok çok teşekkürler 07 martta gebelik testim var inşallah her şey güzel olur

aminnn allah sağlıkla kucağınada almayı nasip etsin

7 mart gebelik testim var hecanla bekliyorum sonucu çok ilginç ama içimde hiç kötü bir his yok sanki olacak gibi

merhaba canım:
sevindim senin adına,maşallah kıpırdama başlamışş harikaa.:KK8::KK8:
canım ben uzun zamandır girmiyorum kadınlar kulübüne, bu topikte yazılan olumsuzluklar yüzünden kafam karıştı açıkçası.
özellike ulun bey hakkında yapılan yorumlar yüzünden,benzer yorumları farklı topiklerde de okuyunca biraz uzak kalmak iyi olacak dedim..
biliyorsun benim doktorumda ulun bey..yorumlardan sonra umut tüpbebek merkezini seçtiğim için pişman oldum gibi..bende emre bey yüzünden :26:birtakım olumsuzluklar yaşadım biliyorsun.2 kez onun yüzünden tedavi iptal oldu..

ama şuda var bu satten sonra merkez değiitiremem zaten biz merkezi emre bey için seçmiştik.nasipde varsa olur diyorumm artık,allah ol desin yeterki bu olay için doktorlar vesilee sadece..
pıhtılaşmam için hemetolojiye gittim.ulun beyin verdiği pıhtı testleri eksik bakılmış.eksik ne varsa yapıldı.malesef 1 gende daha pıhtı çıktı..şuan 2 gende pıhtı varmışş.
hemetoloji doktoru ikiside heterezigot biz bunun sadece aspirin veriyoruz dedi.protein s ve c alt sınırda çıktı ama onları dikkate almadı..tedaaviye başlayabilirsin dedi.
mart adetinde istanbula geleceğim muayene olmak için,eğer kist yada başka sorun yoksa tedavimiz başlasın istiyoruz,ama kist varsa yine nisan adetine kalırız artık..[/QUOTE

enfal33

Benim doktorum Süleyman bey ama bir kez ulun beye de muayene oldum bence çok şirin bir doktor benimde merkez seçimimde bu topiğin rolü büyük ama hiç pişman olmadım 7 martta sonucum çıkacak belki gebe kalmayacağım ama gebe kalmasamda yine aynı merkezle devam ederim çünkü ellerinden geleni yaptıklarına inanıyorum

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,

benim 2 gün önce test günümdü sonuç negatif, 2. denememizdi 3. denemeyi de aynı yerde planlıyoruz. Enfal33 bana özelden mail atabilirsen yada bir msn adresi tedavi süreci ile ilgili bir şey sormak istiyorum.

Arkadaşlar sizler içinde umarım güzel sonuçlar alırsınız...Ama pozitif olmak çok önemli....

Arkadaşlar merhaba,

benim 2 gün önce test günümdü sonuç negatif, 2. denememizdi 3. denemeyi de aynı yerde planlıyoruz. Enfal33 bana özelden mail atabilirsen yada bir msn adresi tedavi süreci ile ilgili bir şey sormak istiyorum.

Arkadaşlar sizler içinde umarım güzel sonuçlar alırsınız...Ama pozitif olmak çok önemli....
Arkadaşım posta kutuna mesaj gönderdim.Kontrol et istersen..

X