Menopoz Umutsuz olmak. Düşük amh yüksek fsh ile mücadele

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Yumurtam yok gibi bişey ilaçlarla gelişmedi yüzde 2 şans dediler tüplerimde alındı alinmasaydi belki birgün mucize olurdu ama maalesef işte 7500 euroya maal oldu
Benim tüpler duruyo ama işte amh düşük her ay adet oluyorum sıkıntıda yok bakalim rabbim herkese nasip etsin

Rabbim inşallah banada nasip eder hemen hemen aynı değerlere sahibiz :KK43: sogam suyu içtim 14 gün falan midemi rahatsız etti akşamları içtim maalesef bugünde aslan pençesine basladim başka ne yapabilirim incir kullanamam prolaktin yükseltiyor :KK43: fsh düşünce mi 3 tüp bebeği gerçekleştirdiniz peki amh yükseldimi
bir tek sogan suyu ile olmaz malesef guzel kardesim.onlarin sirasi var.istersen ozelden yazayim.civan percemi testeredisli aslanpencesi vb kullaniliyor.aslinda en guzeli uygulamayi indirip asistanlar ile yazismak.butun degerlerinizi payladinca size uygun kur veriyorlar zaten..18 fsh ile ilk denemem basarisiz.15 fsh ile 2.si basarisiz.12 fsh ile 3.su basarili

bir tek sogan suyu ile olmaz malesef guzel kardesim.onlarin sirasi var.istersen ozelden yazayim.civan percemi testeredisli aslanpencesi vb kullaniliyor.aslinda en guzeli uygulamayi indirip asistanlar ile yazismak.butun degerlerinizi payladinca size uygun kur veriyorlar zaten..18 fsh ile ilk denemem basarisiz.15 fsh ile 2.si basarisiz.12 fsh ile 3.su basarili
Atabilirmisiniz lütfen şuan testere dişli aslan pençesine başladım 1 ay onu kullanıcam nette öyle yazıyordu inşallah çok uğraşmadan güzel sonuç almak nasip olur

Merhaba arkadaşlar yaşım 35 amh 0.03 fsh geçen ay 19 bu ay 24 cıktı hamile kalma bebek sahibi olma umudum tükendi normal yolu geçtim sanki tüp bebek yapsam onunla da tutmayacak hissi çıkmaza girdim 1 tane bile olsa bir evlâdım olsa kendimi aciz hissediyorum benim gibi amh düşük olup hamile kalan oldumu 7 aydir deniyoruz her ay hüsran clife macunun namini çok duydum sipariş verdim ona başlayacağım. Bayram sonras i
Ege üniversitesi hastanesine gidicem sonum ne bilmiyorum yolun sonu karanlık geliyor herkese kolay olan bize neden zor kotu tahlilleri ogrendigim gunden beri kalbime bıçak saplanıyor sanki :KK43:
Merhaba benimde amh düşük bende 3 ay önce c lige kullandım normaldeen geç 34 günde bir adet okurdum c life kullandıktan sonra daha da gecikmeye başladı bıraktım duzenimi bozdu bir daha toparlayamadım onun yerine koenzim q10 omega 3 takviyesi almanız daha iyi olur bazılarında ise yarıyor c life ama bana yaramadı

Merhaba benimde amh düşük bende 3 ay önce c lige kullandım normaldeen geç 34 günde bir adet okurdum c life kullandıktan sonra daha da gecikmeye başladı bıraktım duzenimi bozdu bir daha toparlayamadım onun yerine koenzim q10 omega 3 takviyesi almanız daha iyi olur bazılarında ise yarıyor c life ama bana yaramadı
Ben tam günümde oldum 3 ay kullandım sıkıntı yaşamadım bu ay ara verdim ayrıca koenzim ve omega 3 'de kullanıyorum canim

Merhaba bende soğan suyuna başlıycam ama tam bilmiyorum videolar var ama kafam karıştı anlatır mısınız bana da rica etsem 🙏🏻

Merhaba siz transferden önce mi kür uyguladınız acaba

Saol canim bakalim bende başlıcam inşallah eylülde ama ne zaman çağırırlar tüp için ne yapariz bilmiyorum inşallah tutunur senin transfer bellimi
Mesajını geç gördüm kusura bakma lütfen, benim adetim gelmedi malum menepoz kapıda, adetim geldi çok ağır covid oldum hastanede yattım! Bu ay ki adette aradım covidden sonra 3 ay bekleniyormuş velhasıl benim herşey çorba oldu karıştı 😔sizler ne durumdasınız nasıl gidiyor

Mesajını geç gördüm kusura bakma lütfen, benim adetim gelmedi malum menepoz kapıda, adetim geldi çok ağır covid oldum hastanede yattım! Bu ay ki adette aradım covidden sonra 3 ay bekleniyormuş velhasıl benim herşey çorba oldu karıştı 😔sizler ne durumdasınız nasıl gidiyor
Çok geçmiş olsun benim bu ay tedavi baslicakti ama regl olmadim sogam kuru yaptim o geciktirdi heralde maalesef beklemedeyim hala:KK43:

merhaba
35 yasinda fsh 23 amh 0.03 ile tup bebek denemem oldu.sonuc husrandi.9 ay boyunca ibrahim saacoglunun fsh i dusuren kurlerini yaptim.fsh im once 18 e sonra 12 ye dustu.38 yasinda hamile kaldim 3.tup bebek denememde.kizim simdi 3 yasinda.demem o ki; umudunuzu yitirmeyin.Allah istedikten sonra imkaansiz yok.Saracoglunun kurleri bana sifa oldu.Insallah isteyen herkes bebegini kucagina alir.
Sogan kürü yaptinizmi amh aynı 15 gün sogan yaptım ve 15 günü geçti reglim gelmiyo tarlusal kullanıyorum testere dişli aslan oncesi aldım korkudan içmiyorum onu:KK43:

merhaba
35 yasinda fsh 23 amh 0.03 ile tup bebek denemem oldu.sonuc husrandi.9 ay boyunca ibrahim saacoglunun fsh i dusuren kurlerini yaptim.fsh im once 18 e sonra 12 ye dustu.38 yasinda hamile kaldim 3.tup bebek denememde.kizim simdi 3 yasinda.demem o ki; umudunuzu yitirmeyin.Allah istedikten sonra imkaansiz yok.Saracoglunun kurleri bana sifa oldu.Insallah isteyen herkes bebegini kucagina alir.
Merhabalar tam olarak hangi kurlere basladiniz prolaktin lh ve e2 niz kacti? Benim de.amh 0.10 fsh 18 E2 cok dusuk cikti ona moralm bozldu

Merhaba canım bende aynı durumdayım Ege’ye başlıyorum bu ay evrakları tamamlıyorum! Fsh 36 amh 0,05 moraller sıfır erken menepoz görülen yumurta yok konuşmak istersen destek oluruz birbirimize diye düşündüm
+1 denemelere daha gecen ay basladk dr a gtmemle fsh 18 amh 0.10 E2 7 ckti moralm cok bzk yumurta bir yada iki tane gorunuyor onlarda pek iyi drmdadegil sanirim

Merhaba. Sen de benim gibi olmuşsun. Benimde yaş 35 amh 0.01 yumurtaların ya büyük oluyir ya hiç olmuyor vs. En son tüp bebek için doktora gittik o ay adetin ikinci günü 6ml bir yumurtam oluştu. Catlamama iğnesi büyüme iğnesi kullandık yumurtam alındı çok şükür dolu çıktı ve 7sinde dollendi ve 12 sinde transfer edildi. Ayın 22 sinde test yaptıracağım gerçi bende belirti yok hatta dün test yaptım tek cizgi çıktı moralim de bozuldu ama sana süreci anlatmak istedim . Tüp bebek denemelisin kesinlikle.
Lh prolaktin E2 degerleriniz neydi acaba?

Çok geçmiş olsun benim bu ay tedavi baslicakti ama regl olmadim sog
+1 denemelere daha gecen ay basladk dr a gtmemle fsh 18 amh 0.10 E2 7 ckti moralm cok bzk yumurta bir yada iki tane gorunuyor onlarda pek iyi drmdadegil sanirim
Moralini bozma henüz herşey bitmiş değil, yediklerine dikkat et biraz spor yap yürüyüş bile olur, inan sağlıklı bir yumurtan oluşur ve oluşacağına çok inan! Bizim durumumuzda bir diğer aydan farklı olabiliyor

Moralini bozma henüz herşey bitmiş değil, yediklerine dikkat et biraz spor yap yürüyüş bile olur, inan sağlıklı bir yumurtan oluşur ve oluşacağına çok inan! Bizim durumumuzda bir diğer aydan farklı olabiliyor
Yurtdisi kaynaklarini cok arastiriyorum kendi drum da soyledi insulin direnci sevmiyormus bu yumurtaliklar o yuzden karbonhidratlari azaltmak lazimmis ( insulini birden cikardiklari icin)
Ben 1 aydir kafeini biraktim cay kahve dahil
Gluteni biraktim
Minimum karbonhidrat aliyorum pattaes siyah pirinc giibi
Omepaq10 ,Ala ve folic acid kullaniyorum Glutatyona da baslicam
Haftada 4 yada 5 gun yuruyus yapiyorum 1 saat
Cig cok fazla sebze salata tuketmemek gerekiyormus ben de cok sasrdm o yzden salatayi cok fazla yiyordum azalttim
Testere disli aslan pencesi iciyorum
Ari sutu aldim Egricayir guvendgm bir marka.
İlk kez gecen ay denedik tabiki tutmadi degerleri gorunce sok oldm bakalm bu kullandklarim bir ise yarayackmi.
Sizin degeleriniz nasil ? Siz neler yapiyorsunuz. Birbrmize destek olalim

Yurtdisi kaynaklarini cok arastiriyorum kendi drum da soyledi insulin direnci sevmiyormus bu yumurtaliklar o yuzden karbonhidratlari azaltmak lazimmis ( insulini birden cikardiklari icin)
Gluteni biraktim
Cig cok fazla sebze salata tuketmemek gerekiyormus ben de cok sasrdm o yzden salatayi cok fazla yiyordum azalttim
İlk kez gecen ay denedik tabiki tutmadi degerleri gorunce sok oldm bakalm bu kullandklarim bir ise yarayackmi.
Gerçekten tebrik ederim hayran kaldım azminize! Geçen yıl bende böyle yapmıştım ama sonuca ulaşamayınca saldım açıkçası, hala gluten dikkat ediyorum ayda yılda bir yiyorum ama çayımı kahvemi içiyorum kendimi o kadar kasmak istemiyorum bana iyi gelmiyor psikolojik açıdan zorlanıyorum. Tatlıyı ayda yılda bir canım çekerse yerim paketli gıda yemem eve de almam herşeyi kendim yapmaya çalışıyorum! Vitaminleri bile bıraktım tv de gördüm hep sahteleri yakalanmış aldığım gerçek mi sahtesi mi inan artık güvenemiyorum

Gluteni biraktim
Merhaba bende sizdenim. Değerlerim ya yerlerde yada göklerde. Glutatyonu bende haftaya kendime uygulucam. Prp kadar etkisi olacağını düşünüyorum. Düzenli ve vücudu yormadan birşeyler yapmaya başladım.
Sabahları arı sütü (saf) bal polen + hayıt suyu
Yemeklerden 2 saat sonra testere dişli aslan pençesi. Hergun yumurta ve avokado mutlaka yiyorum.
Kahveyi bıraktım sadece türk kahvesi.
badem incir hurma atıştırmalik olarak yiyorum.. Yürüyüş. Uterus ve yumurtalık masajı da ekledim. Ovulasyon takibi yapıyorum bu arada 22. Gün-de ovulasyonu gördüm.
Sebze ve protein ağırlıklı besleniyorum. Testleri yenilemek istemiyorum henüz daha etki etmemiştir diye. Ama etki ettiğini vücudumda gözlemliyorum. Bakalım beklemedeyim reglinin 2. Günü gel dedi doktorum fakat 22.gün ovulasyon gördüğüm için değerlendirdim inşallah tutar. (Regliye 4 gün kala ovulasyon +) hepimizin hakkında hayırlısı olsun şimdiden.

Merhaba bende sizdenim. Değerlerim ya yerlerde yada göklerde. Glutatyonu bende haftaya kendime uygulucam. Prp kadar etkisi olacağını düşünüyorum. Düzenli ve vücudu yormadan birşeyler yapmaya başladım.
Sabahları arı sütü (saf) bal polen + hayıt suyu
Yemeklerden 2 saat sonra testere dişli aslan pençesi. Hergun yumurta ve avokado mutlaka yiyorum.
Kahveyi bıraktım sadece türk kahvesi.
badem incir hurma atıştırmalik olarak yiyorum.. Yürüyüş. Uterus ve yumurtalık masajı da ekledim. Ovulasyon takibi yapıyorum bu arada 22. Gün-de ovulasyonu gördüm.
Sebze ve protein ağırlıklı besleniyorum. Testleri yenilemek istemiyorum henüz daha etki etmemiştir diye. Ama etki ettiğini vücudumda gözlemliyorum. Bakalım beklemedeyim reglinin 2. Günü gel dedi doktorum fakat 22.gün ovulasyon gördüğüm için değerlendirdim inşallah tutar. (Regliye 4 gün kala ovulasyon +) hepimizin hakkında hayırlısı olsun şimdiden.
Dengeli beslenmek gerçekten ise yarıyor bende başladım arada bozuluyor bi kaç kilo vs versem belki daha sağlıklı olcam hakkımızda hayırlısı

Dengeli beslenmek gerçekten ise yarıyor bende başladım arada bozuluyor bi kaç kilo vs versem belki daha sağlıklı olcam hakkımızda hayırlısı
Bakalım bi deneyim 2 3 ay. Vücuda etkileri anca o zamanlarda belli olur zaten. Izleyip göreceğiz. Inşallah hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun. Biz sizinde çok yakınız değer olarak. Benimde amh düşük fsh yüksek.

X