UNIVERSITE ARKADASLIKLARI NEDEN BOYLE?

Wewerelost

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2018
16
3
26
Merhaba kadinlarkulubu
Ben ankarada bir universitede bu yil 3. Sinifi okuyacagim. 1. Siniftan beri cok yakin oldugum 3 arkadasim vardi. Az ama oz arkadaslik kurma taraftariyim. 2. Sinifin sonuna dogru en yakinim dedigim arkadasimi evimde kalmaya davet ettim bir konsere katilacaktik. Neyse evime geldi inanin cok guzel agirladim konsere gittik her sey bitti ankaraya donerken bana soguk davranmaya basladi. Bi 4 5 kez ustune gidip nedenini sordum. Benden sogudugunu eskisi gibi samimi bulmadigini soyledi. Inanin oyle uzuldum ki.. ortada hicbir sey yokken boyle dedi. Biz 3 lu gruptuk. Ben, benden sogudugunu soyleyen, ve bir kisi daha. Bizim aramiz bozulunca o da benden uzaklasti digeri ile samimi oldu. Son yakin oldugum arkadasim da bu sene uni degistirdi baska yere gidecek. Ben arkadasliklara cok onem veriyorum bu arkadasimi da cok seviyordum ama beni satti resmen konserden sonra. Simdi ders calisirken bile aklima geliyor uzuluyorum. Hem yalniz kaldim hem kullanildim. Siz bu tur seyler yasadiniz mi? Tavsiyeniz nedir? Kolay arkadas edinebilen biri degilim (linc yemiyim lutfen)

Yaş küçük olunca insan bu arkadaş meselerine çok takılıyor...30 a doğru anlayacaksın, kimler geliyor kimler geçiyor hayatımızdan. Bazen hiç sebepsiz arkadaşlıklar ömrünü tamamlıyor, bazen de evleniyor vs kendi öncelikleri değişiyor.

Gelene hoşgeldin, gidene güle güle diyebilmeyi öğrenmek lazım.

Siz kendi hayatınızı dolu dolu yaşayın. Yaşam enerjiniz, mutlu gözleriniz olsun, doğru insanları zaten hayatınıza çekersiniz o zaman.

Son düzenleme:
3 kişilik arkadas gruplarinin cogunun sonu boyle olur univ. İle alakali birsey degil. 2 yada +4 kişilik arkadaş gruplari bu açıdan daha avantajli.

Biz de 3 kişilik arkadastik okulda ve diger ikisi yakin oturdugu icin daha cok gorustugunden daha samimilerdi dışlama vs yaşanmadi ama ben de başka biriyle samimi olmustum o donem. Hala o 3 kişi arkadas oldugumuz arkadaslarimla da gorusuyoruz firsat olunca. Sorun olmadi.
Birilerine bagimli olmayin, cikin yeni insanlar taniyin.

Merhaba kadinlarkulubu
Ben ankarada bir universitede bu yil 3. Sinifi okuyacagim. 1. Siniftan beri cok yakin oldugum 3 arkadasim vardi. Az ama oz arkadaslik kurma taraftariyim. 2. Sinifin sonuna dogru en yakinim dedigim arkadasimi evimde kalmaya davet ettim bir konsere katilacaktik. Neyse evime geldi inanin cok guzel agirladim konsere gittik her sey bitti ankaraya donerken bana soguk davranmaya basladi. Bi 4 5 kez ustune gidip nedenini sordum. Benden sogudugunu eskisi gibi samimi bulmadigini soyledi. Inanin oyle uzuldum ki.. ortada hicbir sey yokken boyle dedi. Biz 3 lu gruptuk. Ben, benden sogudugunu soyleyen, ve bir kisi daha. Bizim aramiz bozulunca o da benden uzaklasti digeri ile samimi oldu. Son yakin oldugum arkadasim da bu sene uni degistirdi baska yere gidecek. Ben arkadasliklara cok onem veriyorum bu arkadasimi da cok seviyordum ama beni satti resmen konserden sonra. Simdi ders calisirken bile aklima geliyor uzuluyorum. Hem yalniz kaldim hem kullanildim. Siz bu tur seyler yasadiniz mi? Tavsiyeniz nedir? Kolay arkadas edinebilen biri degilim (linc yemiyim lutfen)
Ne gerek varko araladasa yanı nedem bu kadar önemsedın o ınsanalrı. Unıversıte arkadaslgına ben pek guvenmem herkes ayrı sehırde sen ona derdını paylassan nolur paylasmasan nolur ta basla sehırden sana dermanmı olacak. Mısal dıyorum tabı bunu. O yuzden hıc kımseye guvenmezdım unıde evımde tek basıma okuluma gıder dersımındınler eve gelır yatıss. Ne arkadas ne o onun evglısıyle cıkmıs o onla yatmıs o kız okyly bırakmıs bılmem ne kımseyı tanımaz bılmez kımsenın derdınıde dınlemezdım. Onemseme sende okadar yanı cocukluk arkadasın olut yıllardır gorusursun ha tamamdır ona guven derım ya da onu onemse derm ama surda 3 4 yıl gorecegn bı ınsanı bu kadar onemsemen cok anlamsız. İIlla arkadas edınmenede gerek yokki insan arkadassız olunca vallahı daha kolay bıtıeıyor unıyı. Benm hıc alttan dersı yoktu basımda arkadas ve arkadas problemlerı yoktu cunku sevgılımde yotu okulumy bıtırdım mezunuyete bıle katılma geregı duymadan memleketıme dondum. Dıplomamıda noter aracılıgıyla getırttırdım🤭 yanı kısa ve oz unı arkadaslıklarına ne baglan ne guven ne de onemse.

Hayat boyle. Bu olay sadece universite arkadasliginda degil. Is yerinde de yasayacaksin bu tur seyler. Gitmesi gerekenler gidiyor. Kimileri de hep hayatinda kaliyor. Her giden sana birsey katiyor, birsey ogretiyor. Hayatin kurali bu. Onemli olan yoluna devam etmek. Hayat daha kimleri onune cikaracak, kimleri de yolundan alacak. Herkes sonsuza kadar kalacak diye birsey yok. Sen yoluna devam et. Kalmasi gerekenler kalir yaninda merak etme. Boyle boyle curuklerden kurtuluyorum diye dusun.

Hayatında kimseyi bu kadar önemseme.
Ve mümkün mertebe cok insanla tanis ve arkadaşlık kur.
Zaten zaman, hayat şartları ve karaktersizlik gibi etkenler sayesinde elene elene bir avuç insan kalıyor geriye :)

2 kişi ile üniversite hayatı geçmez zaten.
Hem bunu başka insanlari taniman icin firsat olarak gor :)

Lisede caaanım arkadaşım , deliler gibi sevdiğim bir ayrılıp bir barıştığım sevgilimle çıkmıştı !
Emin ol bundan büyük kazık yok.

Ama üniversite arkadaşlıkları böyledir ki...Benim de üç dört tane çok samimi arkadaşım vardı ama onlarla görüşmüyorum. Yurt arkadaşlıkları çok daha sağlam oluyor

Bak iş hayatında da öyle. Benim ilk atandığım sene rezil bir ortamım vardı ama öyle böyle değil. Kimin eli kimin cebinde belli değil ki dikkatini çekerim bunlar çalışan insanlar bir de. Ben de çok takıyordum ama hata etmişim. Hangisi hayatımda şimdi? Hiçbirisi. Kaç sene oldu yolda dahi görmedim. Zaten ben de iş değiştirdim, ilçe değiştirdim, evlendim falan derken aklıma gelince gülüp geçiyorum.

neden soğumuş bunu sordunuz mu neyiniz görmüş bir de arkadaşınız açısından bakmak lazım
Sordum. Butun bir seneyi dusununce artik seni samimi bulmadim. Samimi bulmadigim birine yakin davranmak ikiyuzluluk geliyor dedi. Nedeni sonradan ogrendim : telefonu bozulmustu. Ben de elimden geleni yaptim. Princ getirdim telefoncuya sorduk kendi telimi arasin diye verdim vb. Sonra bu konuyu konusmayalim moralim bozuluyor dedi. Ben de sormadim. Arkamdan demis ki; telefonumu bile sormadi nasil olsa onun durumu iyi yeni tel alir demis. Sonra konserde biri yanimiza gelip tanismak istedi ben de hayir diyince arkadasima sen daha guzelsin senle tanisalim demisti ben de buna biraz bozulup vay be beni cirkin gordu diyip gulmustum bunun icin arkamdan beni surekli kiskaniyor demis.

Sordum. Butun bir seneyi dusununce artik seni samimi bulmadim. Samimi bulmadigim birine yakin davranmak ikiyuzluluk geliyor dedi. Nedeni sonradan ogrendim : telefonu bozulmustu. Ben de elimden geleni yaptim. Princ getirdim telefoncuya sorduk kendi telimi arasin diye verdim vb. Sonra bu konuyu konusmayalim moralim bozuluyor dedi. Ben de sormadim. Arkamdan demis ki; telefonumu bile sormadi nasil olsa onun durumu iyi yeni tel alir demis. Sonra konserde biri yanimiza gelip tanismak istedi ben de hayir diyince arkadasima sen daha guzelsin senle tanisalim demisti ben de buna biraz bozulup vay be beni cirkin gordu diyip gulmustum bunun icin arkamdan beni surekli kiskaniyor demis.
o zaman asıl sizin onu samimi bulmamanız ve arayı açmanız gerekirdi anlattıklarınıza bakılarak. sizden beklediği ilgiyi kendisi size gösteriyor muydu acaba. telefonumu sormadı ne ya

o zaman asıl sizin onu samimi bulmamanız ve arayı açmanız gerekirdi anlattıklarınıza bakılarak. sizden beklediği ilgiyi kendisi size gösteriyor muydu acaba. telefonumu sormadı ne ya
Bana boyle yazdiktan sonra kendime bunu yapamam diyince ben de ne kendine ne bana yap dedim. Bir daha da yazmadim. Dogum gunumde mesaj atti nezaketen tesekkur ettim daha da konusmadim

Genelleme yapmanız yanlış. Üniversite arkadaşlıkları böyle değil size böylesi denk gelmiş. Hata sizde olabilir mi peki kendinizi sorguladınız mı? Arkadaşlığın azı özü olmaz ki yakın arkadaşınız dostunuz az olsun evet ama bir sürü arkadaşınız olabilir, böylelikle biriyle aranız bozulduğunda tek kalmamış olursunuz

çünkü insanın büyüme ve değişme çağı.

kimsenin seni kullanmasına izin verme seçilen değil seçen ol. sevmediğinden uzaklaş

Sonra ne oldu çok merak ettim
Beni kıskandırmak için onunla olduğunu söyledi delikanlı ,yalvardı yakardı , yedimmi yemedim , sevgimi bağrıma bastım , ikisinide sildim . Ama arkadaşıma neden yaptın diye soramadım , o içimde kaldı :KK43:
Herkes başkasıyla evlendi tabi , gençlik aşkım canım arkadaşım ve yediğim en büyük kazık :KK43:

Merhaba kadinlarkulubu
acaba sende ona misafir olursun diyemi soğudum deyip uzaklaşıyor..bazı insanlar misafir gitmeyi sever ama kendine kimse gelsin istemez..misafir ağırlamak masraflı zahmetli gelir..işleri bitince yan çizerler..

X