Üniversitelerin Açılması

açıkçası bizim fakülte dekanı duyurusunu birkaç hafta önce yaptı, kesin açacağız diye.
bence tüm fakülteler ve okullar açılır.

Henuz net bir bilgi yok. YÖK bu konuda birsey soylemedi. Bizler de acilmasini istiyoruz. Uzaktan egitimin yeterli olmadiginin hepimiz farkindayiz. Uzaktan egitimde yapilan sinavlarin da iyi bir olcme degerlendirme olmadiginin farkindayiz. Uzaktan egitim yuz yuze egitimden daha yorucu; en azindan benim (tahtada ders anlatan birisiyim). Hafta sonlari bile soru cozme saati yaptigim oldu, ozellikle sinav oncesi. Yetmedi whatsapp grubu kurup oradan ogrencilerin sorularini cevapladim. Cok yoruldum, yorulduk, orasi ayri ama bu sistem hoca ogrenci arasindaki mesafeyi korumak icin de iyi degil bence. O yuzden ben de 4 gozle yuz yuze egitimi bekleyenlerdenim.

Ben de aynı durumdayım ama kimse bilemez ne olacağını.Açılır gibi duruyor şimdilik.
Ben şimdilik kendimi kişisel gelişimime verdim bu şekilde geçinip gidiyorum pandemide.

Eylüle kadar yapılacak olan aşılama bu durumun belirleyicisi olur gibi ama okul açılıp kapanma kararının bana göre pandemi ile bir alakasi yok tamamen ideolojik bir karar olduğunu düşünüyorum.

Ama tabi bende okulların açılmasını isteyenlerdenim inşallah açılır.

Aşılama hızlandı diyorsunuz ama bence asi acılan grup hızlandı. Aşılamada %17ymisiz şu an. Toplum bağışıkligina uzak daha. Olmak istemeyen çok. Yasaklar kalktı. Mutasyonlu virüs var ve başka ülkelerin halini görüyoruz. Bize de biraz daha geç geliyor ama geliyor ne yazık ki. Üniversitelerde yurtta kalanlar olduğu için tehlikeli. Eylül gibi her şey tepetaklak olabilir. Bilemiyorum açılır mı? Sizin de yüz yüze daha iyi öğreniyorum, geleceğe daha iyi hazırlanıyorum gibi bir cümle kurmamaniz universitenin sadece sosyal yönünü ele alıp açılsın demeniz ilginç.

İlginç olan ne ki? Uzaktan veya yüz yüze dersler bir şekilde yürüyor ama üniversitede edindiğin arkadaşlıklar, buluşup birlikte vakit geçirmek uzaktan olmuyor malum. Benim özlediğim şey de bu. Yoksa yüz yüze eğitimin daha verimli olduğunun zaten farkındayım

X