Üst kat komşu gürültüsü

Ikooo5588

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
228
90
Merhaba arkadaşlar sizden fikir almak için açıyorum bu konuyu üst kat komsum kendisi eşi ve 2 yaşına yakın çocukları var asla ama asla susmuyorlar eşi gece 1 gibi işten geliyor o saate kadar çocuğuyla kendisi bam güm bağırıyorlar tepiniyorlar eşi geliyor gecenin 1 inde işten o gelince de gecenin 4 ne kadar bu sesler devam ediyor işin garip tarafı şu karı koca olarak çocuktan bin kat daha fazla sesleri geliyor sırf eşi geç geliyor diye çocuğu da uyutmuyor oynasınlar diye duvarlar ince zaten ama bunu bilmelerine rağmen bağırarak konuşmaktan asla çekinmiyorlar bir kaç defa usulünce söyledim kadına napsin çocuğuyla oynamak istiyor falan filan dedi bana edebimi bozmak istemiyorum ama bunların yüzünden gecenin o saatine kadar uyuyamıyorum eşimde bazen cok sinirleniyor şuan bile seslerden sinirim tepemde uyumak istediğim saatte uyuyamıyorum napim bir fikir verin arkadaşlar...

Merhaba arkadaşlar sizden fikir almak için açıyorum bu konuyu üst kat komsum kendisi eşi ve 2 yaşına yakın çocukları var asla ama asla susmuyorlar eşi gece 1 gibi işten geliyor o saate kadar çocuğuyla kendisi bam güm bağırıyorlar tepiniyorlar eşi geliyor gecenin 1 inde işten o gelince de gecenin 4 ne kadar bu sesler devam ediyor işin garip tarafı şu karı koca olarak çocuktan bin kat daha fazla sesleri geliyor sırf eşi geç geliyor diye çocuğu da uyutmuyor oynasınlar diye duvarlar ince zaten ama bunu bilmelerine rağmen bağırarak konuşmaktan asla çekinmiyorlar bir kaç defa usulünce söyledim kadına napsin çocuğuyla oynamak istiyor falan filan dedi bana edebimi bozmak istemiyorum ama bunların yüzünden gecenin o saatine kadar uyuyamıyorum eşimde bazen cok sinirleniyor şuan bile seslerden sinirim tepemde uyumak istediğim saatte uyuyamıyorum napim bir fikir verin arkadaşlar...
Büyük ihtimalle geç uyanıyolardir sabahın köründe gürültü yaparak rahatsız edin madem anlamıyor. Baktın rahatsız olmuyo sabah 6da kapılarına dayan tuz kalmamış de

Polisi arayin esiniz de varmis ben teksiniz sandım basta okurken
Onun gece gelmesi sizin probleminiz degil aksam 19:00 sabah 07:00 arasi gürültü yapilamaz buna bagirma gulusme misafirlik sesleri vs de dahil
İş o raddeye gelsin kötülük olsun istemiyorum eşimi de çoğu zaman ben tutuyorum ama banamisin demiyorlar benim eşim de vardiyalı çalışıyor ama bir gram ses yapmıyoruz aynı şekilde altımızda ki insanlar da bizim kadar edepli

Sakince kibarca söylemekten anlamamışsa, catir catir diyeceksiniz.
Onu da anlamıyorsa, tekrar ikaz edip polisi arayın.
Insanlar sabah kalkıp ise gidiyor. Onlar saygı duyması gerekiyorken siz gecenin 4´de saygı duymanız mi gerekiyormuş :)
Usulca da çocuğunla oynayabilir. Hem çocuğun gelişimi icin de hic saglikli degil gecelere kadar uyutmamak.
Tuhaf bir durum gercekten.

Yönetici var mı apartmanda ?
Varsa şikayet edin. Zabıtayı da arayabilirsiniz sesleri kaydedip. Kiracıysa ev sahipleriyle de konuşabilirsiniz.

Gecenin 1 ine kadar 2 yaşındaki cocuk nasıl uyanık kalıyor?
Var olmadı onunla konuşacağız kiracılar evet ev sahiplerini bilmiyorum gecenin 1 ne kadar değil 4 ne kadar uyanık 🤷

Sırf kocası işten gec geliyor diye çocuğu erkenden uyutuyor ki eşi gelince uyanık olsun diye
Allah allahhh vallahi insanlar bi tuhaf.Sizi rahatsız etmeye hakkı yok ki bunu kibar bi dille söylemişsiniz.Tekrarlarsa polis çağırın olmadı sizde sabahın köründe yapın ses bakın nasıl oluyormuş.

Sakince kibarca söylemekten anlamamışsa, catir catir diyeceksiniz.
Onu da anlamıyorsa, tekrar ikaz edip polisi arayın.
Insanlar sabah kalkıp ise gidiyor. Onlar saygı duyması gerekiyorken siz gecenin 4´de saygı duymanız mi gerekiyormuş :)
Usulca da çocuğunla oynayabilir. Hem çocuğun gelişimi icin de hic saglikli degil gecelere kadar uyutmamak.
Tuhaf bir durum gercekten.
Hiç sormayın gerçekten benim çocuğum olsa (Allah inşallah nasip eder) o saatlere kadar asla çocuğuma eziyet etmem ki benim eşimde vardiyalı çalışıyor kavga edicem en sonu zaten

Allah allahhh vallahi insanlar bi tuhaf.Sizi rahatsız etmeye hakkı yok ki bunu kibar bi dille söylemişsiniz.Tekrarlarsa polis çağırın olmadı sizde sabahın köründe yapın ses bakın nasıl oluyormuş.
Şuan bile tepemde güm güm birazcık ya birazcık saygı apartman da oturuyorlar öyle yapacam alicam viledayi vurucam bende sabahın köründe

Ne konuştuklarını net şekilde duyuyorum ceee kizim afferin kızıma gel buraya falan ama telefon alır mı bir denerim

Şuan bile tepemde güm güm birazcık ya birazcık saygı apartman da oturuyorlar öyle yapacam alicam viledayi vurucam bende sabahın köründe
Bence onlar gürültü yaparken vurun duvara belki seslerini keserler. Ben böyle durumlarda yüz göz olmak istemem komşuyla ama anlamazlarsa çıkıp kapılarını çalın. Büyük terbiyesizlik çünkü yaptıkları.

Bence onlar gürültü yaparken vurun duvara belki seslerini keserler. Ben böyle durumlarda yüz göz olmak istemem komşuyla ama anlamazlarsa çıkıp kapılarını çalın. Büyük terbiyesizlik çünkü yaptıkları.
Bende işte yüz göz olmak istemiyorum çünkü edepsizlik ben kapılarını çalsam ne derler biliyor musunuz biz bağırmiyoruz duvarlar İnce kadını uyardığım da öyle demişti ay şaka gibiler hiç sevmem böyle insanları

İş o raddeye gelsin kötülük olsun istemiyorum eşimi de çoğu zaman ben tutuyorum ama banamisin demiyorlar benim eşim de vardiyalı çalışıyor ama bir gram ses yapmıyoruz aynı şekilde altımızda ki insanlar da bizim kadar edepli
Ben bir evimde inanin en az 5 6 defa kapilarina rica etmek icin cikmisimdir abla nolur az uyuyayim dediğimi bilirim ona cevaben kadin isin gucun yok mu ise gitsene sen demistir en sonunda polisi aradim kapiyi acmadılar polis uyuyorlar demişti zorla actirmistim hatta uyumuyorlar simdi sesleri geliyordu siz calin demistim :)
Yani artik düşüncem şu
1.kez rica edilir
2.kez daha net uyarilir varsa yönetime de şikayet edilir
3.de hic kapisina gitmeden direkt polis aranir
Valla yalnız yasiyor olmasam, kocam.olsa direkt adami salardim cok ciddiyim kadinlari sallamiyorlar erkek uyarisi gerekiyor bazisina
Hic muhatap olmam gerekirse gelsinler cihaz taksinlar evinize zaten ceza alirlar kesin
Boyle uyaridan anlamayanlari alttan almaya degmez ben artik iyi niyetimi kaybettim bazi insanlara karsi, bir iki üç diye sayarim tek tek dozu arttiririm
Bir suru komsu konusu var inanin insanlar artik apartmanda oturuyor ama mustakil ev rahatligi bekliyorlar bunlar da son 10 yılda türedi
Ben 30 senedir apartmanda yasamis hatta sitede buyumus bir insanim 9 katli binada mutlu mesut yasardik komsularimizla simdi 3 katli binada herkes tahammulsuz! Hep derim.apartman kulturu bilmeyen müstakil ev tutsun!

Ben bir evimde inanin en az 5 6 defa kapilarina rica etmek icin cikmisimdir abla nolur az uyuyayim dediğimi bilirim ona cevaben kadin isin gucun yok mu ise gitsene sen demistir en sonunda polisi aradim kapiyi acmadılar polis uyuyorlar demişti zorla actirmistim hatta uyumuyorlar simdi sesleri geliyordu siz calin demistim :)
Yani artik düşüncem şu
1.kez rica edilir
Valla yalnız yasiyor olmasam, kocam.olsa direkt adami salardim cok ciddiyim kadinlari sallamiyorlar erkek uyarisi gerekiyor bazisina
Hic muhatap olmam gerekirse gelsinler cihaz taksinlar evinize zaten ceza alirlar kesin
Boyle uyaridan anlamayanlari alttan almaya degmez ben artik iyi niyetimi kaybettim bazi insanlara karsi, bir iki üç diye sayarim tek tek dozu arttiririm
Bir suru komsu konusu var inanin insanlar artik apartmanda oturuyor ama mustakil ev rahatligi bekliyorlar bunlar da son 10 yılda türedi
Ben 30 senedir apartmanda yasamis hatta sitede buyumus bir insanim 9 katli binada mutlu mesut yasardik komsularimizla simdi 3 katli binada herkes tahammulsuz! Hep derim.apartman kulturu bilmeyen müstakil ev tutsun! Dediklerinizi ayakta

Yani artik düşüncem şu
1.kez rica edilir
Ben 30 senedir apartmanda yasamis hatta sitede buyumus bir insanim 9 katli binada mutlu mesut yasardik komsularimizla simdi 3 katli binada herkes tahammulsuz! Hep derim.apartman kulturu bilmeyen müstakil ev tutsunediklerinizi

Yani artik düşüncem şu
1.kez rica edilir
Ben 30 senedir apartmanda yasamis hatta sitede buyumus bir insanim 9 katli binada mutlu mesut yasardik komsularimizla simdi 3 katli binada herkes tahammulsuz! Hep derim.apartman kulturu bilmeyen müstakil ev tutsun!
Dediklerinizi ayakta alkışlıyorum size yapılanı ağzım açık okudum ne kadar terbiyesiz insanlar var gerçekten bazen insanın inanası gelmiyor böyle tiplere çok iyi hakkından gelmişsiniz tebrik ederim cani gönülden apartman kültürü kesinlikle çok ama çok önemli ama çoğu insanda yok malesef dediğiniz gibi ama bahane hazır duvarlar İnce ee benim duvarım da alt katın duvarı da ince bizim niye hiç sesimiz birbirine gitmiyor çünkü saygılıyız düşüncesiz insanlar dan nefret ediyorum.

X