Üst kat komşum beni çıldırtmak üzere!

İnsanlıktan güzel sözden hiç mi hiç anlamıyorlar zaten. Harekete geçip ben de misilleme yapmadan önce insan gibi konuşayım dedim. 2 kere farklı zamanlarda telefon ettim kibarca rica ettim, türkçe biliyorlar ben anlamıyor diyip gülüp kapatıyorlar. arapça çeviri yapıp mesaj attım kibarca komşum diye de hitap ettim. aynı gürültü. Oğullarını yakaladım aşağıda ona da kibarca rica ettim türkçe biliyor, dedim uyuyamıyoruz rica ediyorum. Tamam dedi. Uyuyamıyoruz lütfen diyince gürültünün seviyesi 10 katına arttı, sopayla eşyalarla yerlere vuruyorlar artık. İnada bindi.
Bir de oğlu artık bana inanılmaz düşmanca bakıyor. Küçücük çocuk yüzündeki ifadeyi size anlatamam, şeytan görmüş gibi oluyor beni görünce. Ki daha bunlara karşı bir icraata girişmişliğim de yok. Pazartesi soluğu zabıtada alacağım, herşeyin ses kaydı ve videosu var.

Acaba imza falan toplama şansınız olur mu? Çoğunluk imza atarsa belki çıkartılır. Ya misilleme ya imza ikisinden birini seçmek zorundasınız. Bunlar belli ki halden, kibarlıktan anlayan insanlar değiller. Çirkefe çirkef olmaktan başka çareniz kalmamış.

Kesinlikle öyle, üst katımızın ev sahibi de aldığı parayı biliyor, önce bizi oyaladı çıkarıcam çıkarıcam diye sonra başından savdı engelledi hepimizi. Apt. görevlisiyle konuştum evleri dökülüyormuş, lavabonun dibi düşmüş iplerle bağlamışlar, mutfak dolapları paramparça, kapılar sökülmüş evin içinde yerlerde kirli ıslak havlular. Duvarlara kadar yemişler diyor. Görevli kiralar yükselmiş size de zam gelir yakında diyince bülbül gibi türkçe şakımayı biliyorlar, bu eve değmez heryeri dökülüyor evin demiş kadın. E siz kırdınız döktünüz ne bekliyordunuz.

Apartmandaki herkes şikayetçi sorsanız, ancak icraata gelince kimse kılını kıpırdatmıyor. Topluca imza toplansın, kamu davası açılsın dedik ancak herkes dava mava bizi karıştırmayın diyip çekildiler köşeye. Eşim kaçak elektrik kullandıklarından şüpheleniyor, onun şikayetini yapacağız. Daha sonra gürültüden rahat bırakmayacağım, bir polis bir zabıta göndericem evlerine gürültü devam ettikçe.

Madem herkes şikayetçi, imza toplayın aranızda. Çıkartmak zorunda kalır.
ben yeni taşındım bana kontrat hariicinde tahliye kağıdı da imzalattılar, o zaman garipsemiştim ama haklılarmış.

Allah yardımcınız olsun kötü komşu çok zor ev dökülüyorsa çıksınlar belki ev sahibi kirayı yıllık falan almıştır evini yemişler resmen umursamıyor pes

O zararın masrafını dava açar sizden alırım yoksa çıkın evden kısa sürede desin paşa paşa giderler

Dava açın direk. Acımayın. Fotoğraflarını çekin. Duvarlarınızın. Ve komşularınızdan da şahit bulun ve dava açın.

konu sahibi, ne yaptınız son durum nedir?
Kızlar iyi akşamlar, mesajlardan da epey yazanlar var ne oldu ne yaptınız diye. Bir güncelleme geçeyim, hepinize de teşekkürler destekleriniz ve önerileriniz için.

Suyu pisliği geçtim artık gürültüleri dayanılmaz haldeydi. Oğullarını yakaladım aşağıda rica ettim, biraz sessiz olun özellikle geceleri uyuyamıyoruz diye. demez olaydım, çekiçlerle süpürgelerle yere vuruyorlar resmen. geceleri cinnet geçiriyordum saat 1'e 2'ye kadar gürültü güm güm güm. 1-2 kere polis çağırdım yine kapıyı asla açmadılar. içerideler ama, çocuklar balkonlardan sarkıyor bizi görünce kaçıyorlar içeriye.
Asansör hattından kaçak elektrik çekiyorlarmış, anında ihbar ettik eşimle, büyükmiktarda bir ceza gönderdik evlerine. Derken tepemize balkondan şakır şakır sular akmaya başladı öğrendik ki uygunsuz olmasına rağmen ev sahibinden gizli musluk taktırmışlar balkona o kaçak yapıyormuş. 1600 tl gibi bir su faturası gelmiş bunlara, su abonelikleri de ev sahibinin üzerineymiş. Faturanın geldiği aynı gün gecenin geç bi saatinde kaçtılar evden. Ev sahibiyle oturdu faturasıyla başbaşa. Bizi engellemişti başından savurmuştu ev sahibi banane diye. Allah böyle verdi belasını. bunlar gittikten sonra ev sahibiyle çıktım yukarı yok böyle bir manzara. resmen duvarlara kadar yemişler,kapıların kasası boşalmış, yerdeki mermere kadar parçalamışlar. Kapılarda boy boy yumruk izleri, içeride pis ağır bir koku. Ya bi insan mutfak tezgahından lavaboyu nasıl sökebilir, iplerle bağlamışlar. Ev sahibi nasıl yaptırıcam ben burayı diye kara kara düşünüyor. Özetle allah kurtardı hanımlar, allah nerede böyle komşudan dert çeken varsa kurtarsın. Ancak kadın rahat durmuyor, anında başka kiracıya kakma derdinde. Türk oturmaz bu haldeki eve suriyeli getirebilirim yine diyor, dedik o zaman mahkemeliğiz haberin olsun. Bakalım başımıza ne gelecek, dua edin kızlar doğru düzgün insanlar gelsin üstümüze.

Çok sevindim sizin adınıza Allah hayırlı komşular versin umarım ev sahibi dersini almıştır

Çok sevindim sizin adınıza Allah hayırlı komşular versin umarım ev sahibi dersini almıştır
İnşallah, benim de temennim düzgün insanların gelmesi yönünde. Gelin görün ki bu ev sahibinde bir sıkıntı var. Birde şaşırmış bana diyor "allah allah benim 2 kiracı suriyelim daha var onlar duvara çivi bile çakmıyor bunlar nasıl böyle pis çıktı", kadına 1600tl su faturası takıp son 2 kirayı da ödemeden kaçmışlar, kadın hala diyor ki türk gelip oturur mu bu dairede sanmıyorum. Şaka gibi kadın. Duacı olun da başıma bir yenisini sarmasınlar.

Umarım insanlıktan nasibini almış apartmanda yaşama kurallarını bilen düzgün birileri taşınır

Yeminle sinirim bozuldu

Suriyelide ne kadar para varmışki kadın evlerini onlara kiraya veriyor. Allah kurtarmış sizi.. İnşallah kimseye kira veremez boş kalır kafanızı dinlersiniz

Allah akıl fikir versin ev sahibine.Benimde başımda zevkten çekişle yere vuran inadına evde zıplayan balkondan durmadan biseyler çırpan şahsiyetsizler var.2 3 senedir yapmadıkları pislik kalmadı.Bide ev sahibi bunlar.Bizde evi satıp kurtulacağız yoksa kafayı yiyeceğim artık.

Oh içimin yağları eridi o ev sahibine müstehak. Gözünüz aydın çok sevindim valla inşallah iyi insanlar gelir artık biz de çok dertliyiz komşulardan

Yeni konu sandım okudum merak ettim ne yaptınız hallede bildinizmi sıkıntınızı inanın çok üzüldüm hiçbirşey kolay alınmıyor Allah yardımcınız olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…