üst komşu ile tartıştık

Valla ayni dertten ben de muzdaribim 😕 ust komsumun uc tane cocugu var ikisi sabahci biri oglenci. Eve ne zaman geldiler ne zaman gittiler hepsini duyuyorum. Ustune ustluk bir de temizlik hastasi kadin. Sabahin 9unda once yatak odasindan baslar tum mobilyalari ceke ceke elektrikli supurgeyle evi supurur. Sonra sonra sabah 8de yapmaya basladi smdi de 7bucukta basliyor. 7aylik bebegim var tam uyutuyorm yukarda bir kütürdü.bebegim ciglik kiyamet uyaniyor korkudan aglaya aglaya. Esime dedim bulasma diyor. En son o da dayanamadi sabah 7de elktrkli supege calistrnca cikti yukari kadin tum mobilyalari hole cekmis esim gormus tek tek geri yerlestirecek sanrm saka gbi. Gerekce olarak da e sizin bebeginizin de gece sesi geliyor biz bir sey diyor muyuz diyormus 🤦🏼‍♀️ eger bir nebze hakkim varsa haram zikkim olsun diyorum elimden baska bir sey gelmiyor malesef . Allah islah etsin bunlari
Valla Allah sabır versin yaşamayan asla anlamaz gerçekten. Ben de helal etmiyorum hakkımı anca kendi gibi saygısızca hareket edenler tepelerine gelirse o zamanlar anlarlar nasıl bir şey olduğunu. Ben bu gürültüyü yapana da onları haklı bulana da helal etmiyorum hakkımı. Bu konuyu teyzemlere anlattığımız da olur oöyle komşular arasında der geçerdi şimdi kendisinin başına geldi sinirlenmiş baya ben de olur öyle komşuluk arasında çok takma kafaya diyorum :KK70: Dediğim gibi en azından vakitli hareket etmek için çabalasalar insan hadi gündüz vakti ne diyeceksin der mesela temizlik 7 de başlanmaz çocuğu tamam 7/24 oturtamazsın ama en azından sabah 7 gece 12 gibi saatlerde de eğit bi zahmet yeterince gün içerisinde seni çekiyorlar zaten e ben gece de uyuyamadıktan sonra onlara neden huzur vereyim ki? Üstelik kibarca uyarmaya gitmeme rağmen asla üslubumu bozmam böyle durumda ama bizim de bi sabrımız var tabi çocuğu olan herkesten linç yiyoruz burada dikkat edenlere değil de etmeyenlere kızıyoruz aslında ama çocuğu oldu mu hemen bi tepki :KK70: çocuğunuz olmadığı için anlamazsınız tribinde hepsi. Valla kuzenlerimi büyüttüm çok güzel eğittim onlarda güler bağırır koşardı ama öğretirdim bi taraftan çok şükür kimse şikayetçi olmadı onlardan zaten sürekli akıl oyunları oynatır çoğu zaman enerjilerini atmaları için dışarı çıkarırdım ama herkes ebeveyn olamaz umarım sizde huzur bulursunuz eğer imkanınız varsa taşının yoksa çekilmiyor

Valla Allah sabır versin yaşamayan asla anlamaz gerçekten. Ben de helal etmiyorum hakkımı anca kendi gibi saygısızca hareket edenler tepelerine gelirse o zamanlar anlarlar nasıl bir şey olduğunu. Ben bu gürültüyü yapana da onları haklı bulana da helal etmiyorum hakkımı. Bu konuyu teyzemlere anlattığımız da olur oöyle komşular arasında der geçerdi şimdi kendisinin başına geldi sinirlenmiş baya ben de olur öyle komşuluk arasında çok takma kafaya diyorum :KK70: Dediğim gibi en azından vakitli hareket etmek için çabalasalar insan hadi gündüz vakti ne diyeceksin der mesela temizlik 7 de başlanmaz çocuğu tamam 7/24 oturtamazsın ama en azından sabah 7 gece 12 gibi saatlerde de eğit bi zahmet yeterince gün içerisinde seni çekiyorlar zaten e ben gece de uyuyamadıktan sonra onlara neden huzur vereyim ki? Üstelik kibarca uyarmaya gitmeme rağmen asla üslubumu bozmam böyle durumda ama bizim de bi sabrımız var tabi çocuğu olan herkesten linç yiyoruz burada dikkat edenlere değil de etmeyenlere kızıyoruz aslında ama çocuğu oldu mu hemen bi tepki :KK70: çocuğunuz olmadığı için anlamazsınız tribinde hepsi. Valla kuzenlerimi büyüttüm çok güzel eğittim onlarda güler bağırır koşardı ama öğretirdim bi taraftan çok şükür kimse şikayetçi olmadı onlardan zaten sürekli akıl oyunları oynatır çoğu zaman enerjilerini atmaları için dışarı çıkarırdım ama herkes ebeveyn olamaz umarım sizde huzur bulursunuz eğer imkanınız varsa taşının yoksa çekilmiyor
Aynen oyle. Okula giden cocuklari varsa egitilebilir ogretilebilir. Cocuk iste soz dinlemiyor falan hikaye cunku yaslari buyuk. Boyle boyle sorumsuz saygisiz insan yetistiriyorlar. Egitilmez cahil olduklari icin ugrasmaya degmez en yakin zamanda tasinacagiz insallah✌🏻

2 yaşında kızım var şimdi birde zıplamayı öğrendi hiç durmuyor ayakları dursa çenesi durmuyor 2 yaş sendromu var bide sus dersen çatlayana kadar ağlıyor... Bizim üst komşu da her gün kızımın uyku saatlerinde sürekli keman çalar mesela kızım da huzursuz olurdu başlarda uyuyamazdi ama hiç uyarma gereği hissetmedim alıştı şuan uykusu bölünmüyor... Alt komşum hastaya bakıyor sürekli ses geliyor ben alttan alıyorsam onlarda bizi alttan almak zorunda kimseden de şikayet almadık....

benim 2.5 yaşında oğlum 9 aylık kızım var.oğlum çok hareketli koşturur hoplar ağlar inat 2 yaş sendromu mahvetti bizi.Alt koımşum tavana vurdu bir kez sustum 2. kez vurdu aşağı indim oğlumla dedim teyze rahatsız oluyor koşma otur yerinden kalkma oğlum tamam mı? dedimsizde şikayetinizi dile getirin belki anlar dedim çok sinirlendim çünkü..geçen gördüm bu kez kızımdan bahsediyor 7 aylıktı o zaman gece ağlıyor uyanıyor neden acaba?aç mı kaldı deyince şalterim attı ne diyorsunuz siz dedim lafımı söyledim ardından ev sahibimi aradım.Bizden şikayet var mı dedim ? ne gibi diye sordu ev sahibi ben de çocuklar çok yaramaz gürültü oluyor bazen ağlıyorlar dedim.ev sahibi tüm binanın sahibi.bu arada rahatsız olan çıksın çocuk bu tabi ses yapacak eğer beni arar şikayet ederlerse evden çıkarırırm kızarım da dedi...Allah razı olsun.Bende yeğenimi çok eleştirirdim :) hiç durmuyor benim çocuğum sakin olacak diye ama pratikte öyle olmuyormuş.oğlum hareketli kızım sakin mizaçlı.Aynı anneden doğan çocuk bile ayı olmazken bazıları çocuğu yetişrememiş diye laf söylüyorlar.demekki sizin çocuğunuz laf dinleyen sakin mizaçlı bazı yorum yazanlara ithafen

benim 2.5 yaşında oğlum 9 aylık kızım var.oğlum çok hareketli koşturur hoplar ağlar inat 2 yaş sendromu mahvetti bizi.Alt koımşum tavana vurdu bir kez sustum 2. kez vurdu aşağı indim oğlumla dedim teyze rahatsız oluyor koşma otur yerinden kalkma oğlum tamam mı? dedimsizde şikayetinizi dile getirin belki anlar dedim çok sinirlendim çünkü..geçen gördüm bu kez kızımdan bahsediyor 7 aylıktı o zaman gece ağlıyor uyanıyor neden acaba?aç mı kaldı deyince şalterim attı ne diyorsunuz siz dedim lafımı söyledim ardından ev sahibimi aradım.Bizden şikayet var mı dedim ? ne gibi diye sordu ev sahibi ben de çocuklar çok yaramaz gürültü oluyor bazen ağlıyorlar dedim.ev sahibi tüm binanın sahibi.bu arada rahatsız olan çıksın çocuk bu tabi ses yapacak eğer beni arar şikayet ederlerse evden çıkarırırm kızarım da dedi...Allah razı olsun.Bende yeğenimi çok eleştirirdim :) hiç durmuyor benim çocuğum sakin olacak diye ama pratikte öyle olmuyormuş.oğlum hareketli kızım sakin mizaçlı.Aynı anneden doğan çocuk bile ayı olmazken bazıları çocuğu yetişrememiş diye laf söylüyorlar.demekki sizin çocuğunuz laf dinleyen sakin mizaçlı bazı yorum yazanlara ithafen
Aynen katılıyorum size apartman hayatında seslerin olması çok normal bunu bilerek oturmak gerek...

Müstakil site içerisindeki evlerde bile çocuklar hergün sitenin içinde evlerin arasında koşturuyor yani her yerde var bu durumlar.

Çocuk sesi duymak istemiyorsak ozaman dağın başına tek başına bir ev yapıp oturalım yani.... O zaman da hayvan sesinden rahatsız olduk derler heralde 😂

Merhaba Hanımlar,
1 yıldır içini ne emeklerle yaptırdığım evimde huzurla oturamıyorum artık.tansiyon hastasıyım 2 tane ilaç kullanıyordum bunların sayesinde bi ilaca daha başladım
yaklaşık 20 gün önce üstümüze taşınan komşunun 5 ve 2.5 yaşında 2 çocuğu var taşındıkları günden beri .büyük oğlu öyle bi koşup atlıyorki bağır çağır 1 günümüz güm güm sesini duymadan geçmedi.kardeşini ağlatır kendi ağlar onlar sorun değil gümm gümm diye atlaması çok fena:KK43:
çalışıyorum bu arad ilk taşındıkları hafta rahatsızdım rapor almıştım.çıktım rica ettim.oğlum hiperaktif dedi ama öyle olsa tedavi olması lazım sonuçta demekki değil..birde bana peki bize çocuklu misafir geliyo o zaman ne olacak dedi bende ayda yılda bir olur tabi ama hergün olmasın lütfen dedim.öyle rica ede ede indim evime..
Eve inmemle gürültü devam etti hiç kesilmeden ve 15 gün boyunca hergün ...hatta duvara vurduğumda inadına yaptılar.
Dün akşam kapılarına apartman gürültü yönetmeliğini içeren bi not bıraktım.birde belediyeye şikayet ettim(belediye 155 e şikayet edin demiş)
Akşam kapımız çaldı eşimle açtık kapıyı bi not aldık dedi bende evet dedim hatta sizi şikayet etme noktasındayım pazar günleri bile dinlenemiyorum evimde oğlunuz çok koşturuyo dedim.benim oğlum 2.5 yaşında diyo kadın ısrarla büyük oğlunu es geçiyo sizin büyük oğlunuz yokmu dedim var dedi e onu diyorum dedim napıyım diyo bana .napıcaksınız dedim oğlunuza evde gürültü saatlerinde koşturmaması gerektiğini söyleyeceksiniz .hayır napıyım dövüyümmü diyo sürekli.şu an çok siniriliyim dedi bende sinirliyim dedim evimde huzurla oturamıyorum.birde rica ettim dedim.eşide sürekli bi çorba yapıp getirmediniz diyo ya sabır adam başka dertte komşuculuk oynuycaz.ben tepemdeki gümbürtüden kendime gelemedimki.neyse bunlar istediğiniz yere şikayet edin ve o gürültünün 10 mislini duyacaksınız bundan sonra birkaç kere bende olur dedim siz bilirsiniz.en son kadın giderken çirkefleşti polisle gel kapıma fln dedi ve son nokta karaktersiz lafını duydum.
eşiminde benimde sinirimiz bozuldu..tansiyonum 17-18 oldu.işin acı tarafı yarım saat sonra çıtları çıkmadı ne gerek vardı bunca şeye ..biz eşimle 15 gündür çocuktur şudur budur izolasyon araştırıyoruz ama onlar üste çıktılar şaka gibi
şimdi size sorum şu. dünkü olayla ilgili karakola gidip şikayette bulunsammı? hakarette var biraz araştırdım kanun koyucu bizden yana gb görünüyor ama bi taraftanda üzücü durumlar şöyle bir zamanda uğraşacak halimizde yok huzurumuz bozuldu.kafam kazan gibi oldu; evimde huzurla yaşama hakkımı yedirmekte istemiyorum..Siz olsanız ne yapardınız.
Bazı komşular maalesef fazla anlayışsız oluyor.Misal benim üst komşum.Haftaiçi çalışıyorum akşamları evde dilekçe yazarak günlerim geçiyor.Haftasonu sabah 07:00 da evde tamirata başlıyorlar.Kaç defa uyarmaya gittiğim halde bizden gürültü gelmiyor en üstten geliyordur diyorlar dalga geçer gibi.Şikayet sürecinde bulunacak gücünüz ve sabrınız varsa siz bilirsiniz.Şahsen ben kendimi ses konusunda tölere etmeye çalışıyorum

Aynen oyle. Okula giden cocuklari varsa egitilebilir ogretilebilir. Cocuk iste soz dinlemiyor falan hikaye cunku yaslari buyuk. Boyle boyle sorumsuz saygisiz insan yetistiriyorlar. Egitilmez cahil olduklari icin ugrasmaya degmez en yakin zamanda tasinacagiz insallah✌🏻
Taşının bence psikolojini bozmaya değmez. Bu arada yazdıklarımı beğenmeyip şikayet edenler yüzünden iki gün yazamadım bu kişiler belli alt veya üst komşusuna işkence çektirip çoluklu çocuklu sözde ebeveyn olarak takılan kişiler. Allah bunlarla komşu olanlara sabır versin düşmanımın başına hepsi. Yazdığım konu da üslubumun kötü olduğu veya onlara yazdığım hiçbir kötü söz yokken kadınlar kulübünde beni iki gün cezalı gösterenler dahil hepsini kınıyorum gerçekten ben burada yaşadığım durumu ve eleştirilerimi yazamayacaksam niye var bu sayfa? hadi beğenmeyenleri anlıyorum malum gürültü yapıp saygısızlık yapan kişiler o belli zaten aksi yaşamadan anlayamazlardı. Umarım da yaşarlar kendileri gibi bir komşu nasip eder Allah hepsine ki nasıl bir şeymiş sürekli saygısızca gürültü yapanların altında uyuyamamak anlarlar. Ben burada zaten ciddi anlamda gecesi gündüzü asla olmayanları eleştirdim demek ki beğenmeyenler de onlardan biriymiş :) Hiç muhatap olmadan gidin o evden aksi halde sinir hastası olursunuz. Biz de Allah'ın izniyle üç haftaya taşınacağız yoksa mahkemelik olmuştum bunlarla

Taşının bence psikolojini bozmaya değmez. Bu arada yazdıklarımı beğenmeyip şikayet edenler yüzünden iki gün yazamadım bu kişiler belli alt veya üst komşusuna işkence çektirip çoluklu çocuklu sözde ebeveyn olarak takılan kişiler. Allah bunlarla komşu olanlara sabır versin düşmanımın başına hepsi. Yazdığım konu da üslubumun kötü olduğu veya onlara yazdığım hiçbir kötü söz yokken kadınlar kulübünde beni iki gün cezalı gösterenler dahil hepsini kınıyorum gerçekten ben burada yaşadığım durumu ve eleştirilerimi yazamayacaksam niye var bu sayfa? hadi beğenmeyenleri anlıyorum malum gürültü yapıp saygısızlık yapan kişiler o belli zaten aksi yaşamadan anlayamazlardı. Umarım da yaşarlar kendileri gibi bir komşu nasip eder Allah hepsine ki nasıl bir şeymiş sürekli saygısızca gürültü yapanların altında uyuyamamak anlarlar. Ben burada zaten ciddi anlamda gecesi gündüzü asla olmayanları eleştirdim demek ki beğenmeyenler de onlardan biriymiş :) Hiç muhatap olmadan gidin o evden aksi halde sinir hastası olursunuz. Biz de Allah'ın izniyle üç haftaya taşınacağız yoksa mahkemelik olmuştum bunlarla
O kadar haklisin ki ! İnsanin evinde de huzuru olmayinca her sey iskence gibi geliyor vallahi. Benim surekli tepemde bir gumburtu bir patirti kuturdu var yasamayan bilemez. Tek temennim Allah aynisini yasatsin onlara insallah 😕

X