Üst Komşu sorunu

Sonunda anlatmak istedigimi anlatan birisi hamilesiniz umarim yasamazsiniz diyen biri bile olmuş Allah düşman basina vermesin ama her an çekilecek gün olur ya da olmaz hastasi olan oluyor bebegi olan oluyor çalışan oluyor vardiyali zor bir durum iki tarafa da hak veriyoruz ama herkes herkesin hayatinin stresini bilemez ki insan evinde kafa dinlemek ister linç yedim resmen aynen sizinle su düşününce yi savundugum icin
Linç eden bireylerin herhangi birisinin sabah 7 de uyanarak ise gittiğini düşünüyor musunuz? Ben linç edenlerin 7 de uyanıp işe gittiğini, lohusa olduğunu ya da lise sınavına, üniversite sınavına hazırlanan evladi olduğunu sanmıyorum. Hasta, yatalak yasli ana babasi ya da cihaza bağlı evlatları var mı sizce?
Ev hanımları ne yazık ki tempolu hayat şartlarını asla asla anlamazlar. Kendi annem dahil. Çünkü o kendi işini yapıyor ben elin işini.

Linç eden bireylerin herhangi birisinin sabah 7 de uyanarak ise gittiğini düşünüyor musunuz? Ben linç edenlerin 7 de uyanıp işe gittiğini, lohusa olduğunu ya da lise sınavına, üniversite sınavına hazırlanan evladi olduğunu sanmıyorum. Hasta, yatalak yasli ana babasi ya da cihaza bağlı evlatları var mı sizce?
Ev hanımları ne yazık ki tempolu hayat şartlarını asla asla anlamazlar. Kendi annem dahil. Çünkü o kendi işini yapıyor ben elin işini.
linç edilecek kadar haksız bir istek değil aslında konu sahibinin isteği
bence insanlar üstenci tavırlarından falan rahatsız oldular burda
yoksa evinde sessizlik istemek herkesin en doğal hakkı
ama bu hakkı isterken karşımızda otizmli çocuğu olan bi aile varsa yok müstakile taşınsın yok çocuğa hakim olsun
şöyle yapsın böyle etsin gibi maddi manevi zor öneriler sunmak gerçek dışı
konu sahibinin durumunda yapılacak en mantıklı hareket o evden taşınmak olacak
zamanında çok ciddi gürültü yüzünden taşınmış biri olarak konuşuyorum
hiçbir şey kar etmiyor çünkü bazı durumlardan kurtulmanın tek yolu kaçıp gitmek
ve yoğurdu üfleyerek yemek ...
ben o dönem yeni ev bakarken komşuları mutlaka sordum mesela
sessiz bi apartman mıdır üstte kim vardır alt katta kim vardır kalabalıklar mıdır
aileler mi oturur, apartmanda öğrenci var mıdır vs vs
hep sorguladım bunları baktığım her evde

Eşiniz sizin bu kadar rahatsız olduğunuzu gördüğü halde üç dört yıl gibi uzun bir süre için ses yalıtımına para ayırmıyor mu sahiden? Sizin yerinizde olsam eşime bilenirdim, bu kadar sevgisizlik umursamazlık rahatsız edici asıl. Polis filan sorununuzu çözemez, özel çocuğun ailesi de ses sorununu engelleyemez. Tek çözüm ses yalıtımı. Yani size durumu çözümsüz kılan asıl eziyet eden kişi eşiniz

Ben hiç bir zaman ilenmem herşeyin farkındayım sadece ailenin daha fazla ilgilenmesini istiyoruz sonuçta ben de evimde dinletemiyorum ne yapıcaz
Büyük konuşmayin,hayatın sizede ne göstereceği hiç belli olmaz.
Sizin alt kattan tahammül edemediğinizi anne çekiyor yeterince.
Ağır bir sınavı var.
Sizde biraz hoşgörülü olun ölmezsiniz.

Böyle böyle insanlar hoşgörüden uzaklaşti.
Komşu gürültüsü olsa anlarım,bahsedilen otizmli çocuk.
Ne yapabilir ki aile? İnanın ellerinden geleni de yapıyorlardır.
Sağlıklı bir çocugu durdurmak bile zorken otizmli bir çocuga laf dinletmek daha zor.
Annenin sınavi ayrı zor.
Çocugum yokkende üst komşumun ağlayan bebeğine hep tahammülum oldu,
koşturan çocuklarada.
Arada sırada gelen misafirlerine de.
Ama geçen sene bir binada oturuyorduk üst komşum sözde okumuş eğitimli doktor.
İstisnasız her akşam arkadaşlarıyla gece 2 lere kadar gürültü,şarkılar danslar..
Buna tahammül edemiyordum.
Kasten yapılan ile yapılmayanı ayırt etmek gerekiyor.

Sessizlik istemekte çok çok haklısınız. Ancak o ailenin de yapabileceği bir şey yok. Zaten 3-4 sene sonra çıkacakmışsınız. Madem bu kadar rahatsız oluyorsunuz planlarınızı değiştireceksiniz. Ses yalıtımı konusunu bilmiyorum, faydası ne olur bir fikrim yok ama sesi gerçekten kesecekse; masraf yapmak istemiyorum diyen eşinizde bulurum suçu. Hem ses istemiyorsunuz, hem yalıtım yaptırmıyorsunuz, hem taşınmıyorsunuz ne tavsiye verilebilir ki ? Maalesef huzur istiyorsanız siz sağlayacaksınız.

ama bu hakkı isterken karşımızda otizmli çocuğu olan bi aile varsa yok müstakile taşınsın yok çocuğa hakim olsun
sessiz bi apartman mıdır üstte kim vardır alt katta kim vardır kalabalıklar mıdır
Neden konu sahibinin taşınmasını istiyorsunuz o zaman? Neden bu ona maddi manevi yüklensin?

Sağlıklı bir çocugu durdurmak bile zorken otizmli bir çocuga laf dinletmek daha zor.
Annenin sınavi ayrı zor.
koşturan çocuklarada.
İstisnasız her akşam arkadaşlarıyla gece 2 lere kadar gürültü,şarkılar danslar..
Israrla anlamamak için direniyorsunuz. Evde lohusa olsaydı nereye kadar dayanacak bu insan? Ya da sma li bağımlı çocuğu olsa?
Otizm 2 yaşında belirleniyor ve bu ülke in otizmli mankenlik yapan bireyi ile röportaj yapmış, down sendromlu çocuklarla ve aileleri ile de belgesel düzenlemiş bir insanım ben.
Çocuğum otizmli olursa şartları başkalarını rahatsız etmemek üzerine düzenlerim. Çünkü çocuk benim ve başkalarından sonsuz sabır beklemem.

Israrla anlamamak için direniyorsunuz. Evde lohusa olsaydı nereye kadar dayanacak bu insan? Ya da sma li bağımlı çocuğu olsa?
Otizm 2 yaşında belirleniyor ve bu ülke in otizmli mankenlik yapan bireyi ile röportaj yapmış, down sendromlu çocuklarla ve aileleri ile de belgesel düzenlemiş bir insanım ben.
Çocuğum otizmli olursa şartları başkalarını rahatsız etmemek üzerine düzenlerim. Çünkü çocuk benim ve başkalarından sonsuz sabır beklemem.
Bütün otizmli çocuklar şartları uygun hale getirecek maddi seviyede ailelere düşmüyorlar. Otizmli bireylerle çalışıyorum. Otizm bir spektrumdur. Okula devam edip hayata karışacak beceride otizmli bireyler olduğu gibi çevreden ve hayattan tamamen kopuk asla ulaşılamayan otizmli bireyler de var. Biriyle çalışıp ya da tanışıp bütün otizmlileri aynı göremezsiniz. Down sendromu bambaşka bir konu zaten, otizm ile kıyaslanamaz.

Neden konu sahibinin taşınmasını istiyorsunuz o zaman? Neden bu ona maddi manevi yüklensin?
çünkü otizmli çocuğu olan ailenin daha zor durumda olduğunu düşünüyorum
konu sahibine kıyasla bence daha güçsüz durumdalar hem maddi hemde manevi anlamda
ağır bi rahatsızlık muhtemelen tedavi masrafları da oluyordur
ek olarak konu sahibi 3-4 sene sonra zaten taşınacağını söyledi
diğer aile otizmli çocuğa fazla müdahale edemeyeceği için, polis vs dış etkenlerin de yapacak bişeyi olmadığı için
kendisinin bu gürültüyü çekip huzursuz olmasındansa taşınmasının daha mantıklı olacağını düşünüyorum
daha mantıklı bi öneriniz varsa buyurun sizi de dinleyelim

zamanında ben de madde bağımlısı komşum yüzünden böyle bi durumun içine düştüm
gürültüsünden evde asla yaşanmıyordu
şikayetler, polis asla işe yaramadı
kendi ruh sağlığım için maddi manevi yükünü göze alıp taşınmayı tercih ettim . iyi ki de taşınmışım

Annenin sınavi ayrı zor.
koşturan çocuklarada.
2 ufak çocugum var diken üstünde büyütüyorum alt komşu rahatsız olmasın diye.

O gördükleriniz inanın çok az bir kesim,otizmli çocuklarlada çalışıyorum mesleğim gereği,krizleri oluyor bazen,o anda geçmesini beklemekten başka çare kalmıyor,bu hayat pahalılığında kadının başka eve geçme şansıda çok az.
Kendimden pay biçtigimde 2 çocuk büyüttüm,lohusada oldum,hastada oldum,ama sağlıklı çocuklarim olmasına rağmen 2 ve 3 yaş dönemi krizleri cidden zor ve yorucuydu,o dönemler komşudan şikayet alsaydım ekstra gerilirdim sanırım.
Zaten elimden geleni yapıyordum.
İnanın anlatmaya çalıştıgınızı anıyorum,hayat şartlarını ona göre düzenlesinler diyorsunuz ama onlarıda dinlemek anlamak lazım,birşey başımıza gelmeden ben olsam şöyle yapardım kesin demek bana çok anlamlı gelmiyor

Ben büyük konuşmadım ki sadece kimsenin gürültüsünü çekmek zorunda değiliz dedim. Allah esirgesin ilerde çocuğum otizmli olursa ben giriş kat tercih ederim çünkü çocuğumun huyunu bilirim insanları rahatsız etmek istemem.
Sanırım 3 yıl kadar önce en azından benim olduğum bölgede pek kiralık ev yoktu, şimdi ise bir sürü kiralık ve satılık ev. Bazi dönemler kiralık ev bulunmuyor mecbur orası boştu belki orayı tuttular ya da oraya bütçeleri yetti. Bilemeyiz. Herhalde alt komşu rahatsız olsun 2.kat tutalım demedi onlar da.

Merhaba arkadaşlar ben 1.ci katta oturuyorum üst katımdaki komşunun otizmli çocuğu var doktora gidip geliyorlar diğer çocuklardan farklı olağanüstü gürültü yapıyor güm güm güm güm ama görmeniz lazım evet rahatsızlığından ötürü anlıyorum bir kaç kez konuştuk onlar bize hak veriyor biz de onlara hak veriyoruz ama maalesef bazen tahammül sınırımız kalmıyor ve evin iç kapılarının kenarına vuruyoruz ki rahatsız olduğumuzu anlasınlar diye şusn taşınamam maalesef başka planlarımız var eşim eşiyle ben kadınla bir kaç kez konuştum ama çözülmüyor kiracılar ev sahibi ile hiç konuşmadım polis vs çağırmak istemiyorum ne yapmalıyım hanımlar ya valla kafayı yemek işten değil
Gürültüden rahatsız olmanız normal fakat taşınacak durum da yoksa yapabileceğiniz hiç birşey yok.emin olun o anne de çok rahatsız oluyordur ve mahçup oluyordur. Siz de onun yerinde olabilirdiniz.anlayış ve empati sınırlarınızı zorlayın birşey kaybetmezsiniz.

Gürültüden rahatsız olmanız normal fakat taşınacak durum da yoksa yapabileceğiniz hiç birşey yok.emin olun o anne de çok rahatsız oluyordur ve mahçup oluyordur. Siz de onun yerinde olabilirdiniz.anlayış ve empati sınırlarınızı zorlayın birşey kaybetmezsiniz.
Haklısınız ama bazen gerçekten tahammül etmek çok zor onları da anlıyorum onlar da bizi anlıyor bazen salon tarafında akşam yatma saatlerinde o kadar çok gürültü geliyor ki anne baba ilgisiz diyorum içimden ve eşim her zaman rahatsız olduğunu belirtmek için mesaj atmak zorunda değilim diyor ve kapı kenarına vuruyor rahatsız olduğunu belirtmek için o zaman susuyorlar

Otizm cok zor bir rahatsizlik.Bu cocuklarla iletisim bile cok zorken aman sus otur asagida komus var soylemleri pek ise yaramiyor.Sizin icin de cok zor olmali.Ama polis cagirmak bir cozum degil.Ne yapicaklar hasta cocuga?

Yatakta dönerken yorgandan gelen hışırtı sesine uyanan bir oğlum var.
Yani uykusuz yaşıyorum.
Doktora yapıyorum. Yani pek ev hanımı sayılmam tempom aşırı yoğun.
Komşuya hak verme hakkına sahip miyim yoksa bende o alttan alta eziklediğiniz ev hanımı kategorisine mi giriyorım?

Çok güzel yazmışsınız gerçektende çok ılıman bir yerden bakmaya çalışmışsınız ancak şu anda taşınma masrafları ortada. O zaman üst kattaki aile başka bir binada giriş kata veya 1. Kata taşınsın ? Villa talebinden daha az masraflı ? Yani konu sahibine bulunduğunuz öneriyi onlar için düşünelim ? Onlara masraflıda konu sahibi bedava mı gidiyor ? Depozito, nakliye ve emlakçıyı topluca biz mi karşılayacağız konu sahibine ? E bide yerleşmesi var tabi. O işe gider gelir bizde akşamları evini yerleştirmeye gideriz. Söylenenler üst kata maddi ve manevi güçlükse konu sahibinede aynı zorluk. Anlamıyorum ısrarla kadını evinden etme çabasını…

Çok güzel yazmışsınız gerçektende çok ılıman bir yerden bakmaya çalışmışsınız ancak şu anda taşınma masrafları ortada. O zaman üst kattaki aile başka bir binada giriş kata veya 1. Kata taşınsın ? Villa talebinden daha az masraflı ? Yani konu sahibine bulunduğunuz öneriyi onlar için düşünelim ? Onlara masraflıda konu sahibi bedava mı gidiyor ? Depozito, nakliye ve emlakçıyı topluca biz mi karşılayacağız konu sahibine ? E bide yerleşmesi var tabi. O işe gider gelir bizde akşamları evini yerleştirmeye gideriz. Söylenenler üst kata maddi ve manevi güçlükse konu sahibinede aynı zorluk. Anlamıyorum ısrarla kadını evinden etme çabasını…
Çünkü karşıda engelli bir çocuk var. Zayıftan yana olmak doğal değil mi?

X