Üvey anne sorunu

Ama ben onunla samimi olmak zorunda değilim ki. Aksine onu başsağlığı için aradım. Tebrik için aradım vs.kendi oğlu bizim eve bile gelmiyor bir kere yemeğe gelmiş sadece. Babamın anneme karşı olan davranışlarını biliyorum ve kadına farklı davranıyor. Annemleyken güzel bir aile olamadık. Şimdi hiç olamayız. Babam anneme durup dururken canım karım deyip sarılmadı bir kere bile. Gece hep dışarı çıkardı. Olaylardan önce eve geldiğimde kadın annesi ablası ve babam oturuyordu. Ablası yayılmış bi koltuğa çok lakayt bir şekilde. Babama sinek gösterdi, babam da gitti kuzu gibi sineği öldürdü. Ya babam gül gibi annemin bir dediğini bile yapmadı. Günübirlik denize giderdik. İyi bakın bi daha zor görürsünüz derdi. Ama o gün şuraya yazlığa gidelim diye planlar yapılıyordu. Daha bir sürü şey var. Kadın gerçekten sizin dediğiniz gibi hissetse yapıcı olmaya çalışır. Ben evde yokken banyodaki ıslak eşyalarımı bavuluma tıkmaz. Sabah halamla duymam için öffff gitsin kalmasın demez.
bakın kendiniz söylüyosunuz anneme yapmadı kadına yapıyo diye önyargılısınız. böyle giderse babanızı kaybedeceksiniz

bakın kendiniz söylüyosunuz anneme yapmadı kadına yapıyo diye önyargılısınız. böyle giderse babanızı kaybedeceksiniz
Seni istemiyoruz demek için eşyalarımı ben yokken bavuluma tıkmış bir kadından bahsediyorum ve siz hala önyargılısınız diyorsunuz. Biri evime gelse ki bu kocamın kızı olsa bana ne derse desin onu yapmam ben. Kocamdır önce benimdir, çocukları ikinci plan, onun ailesi ikinci plan önce evliliğimiz zihniyetinden tiksiniyorum. Allah size ya da kızınıza umarım böyle bir şey yaşatmaz.
Geçen otobüste yanıma bir kadın oturdu, başka bir kadın arkadaşıyla telefonla konuşuyordu ve aynen şunu dedi, eğer babasını kaybetmek istemiyosa seninle iyi geçinicek. O an yanımdaki o iyi görünümlü kadından ölümüne tiksindim. Evlilik kutsaldır ama her evlenen kutsal değildir. Kocişimmm önce ailemiizzz tavırları bırakılsa, ortada somut ve kaba gerçekler varken ona göre yorum yapılsa ne güzel olur aslında. Ne diyeyim, allah size aynısını yaşatmasın.

Kadin hayatinda kimseyi istemiyor evlenirken adamin cocullari var biliyordu simdi evden kovmak ne hakla.
Okurken sinir oldum.para konusnu hic dusunme baban karsilamak zorunda o kadin kizmasin diye kendini sikintiya sokma.

Ya bırakın allah aşkına neymiş babanız arada kalıyormuşmuş. Kalmasın efendim kalmasın. Çocuğu öncelik olmalıdır. Dengeyi kuramayan o, arada bırakan siz değilsiniz. Ağırlığını koysun

Şu kadınların da çocuklu adamlafla evlenip sonra da çocuğa takma triplerine hastayım. Evlenmeseydin o zMan. Ya da madem paranın kulu köpeği olmuşsun, bekar biri bulsaydın. Adam eşek gibi sana okul paranı göndermek zorunda. Ne okul parandan vazgeç ne de annen nafakadan caysın.

çocuklu adamlarla evlenip nasıl çocuğundan uzaklaştırırım nasıl bu ay para vermesini engellerim diyen yok yere kavga çıkartan kadınlardan en basit kelimeyle iğreniyorum
pamuk prensesin üvey annesi yanlarında pamuk gibi kalır
babanız da adam değil diyemedi mi sen kimin kızını bu evden kovuyorsun diye
kadının nereden güç aldığı çok açık
ikinci eşle evlenince çocuğunu unutan karı yalakası şam babaları da na ayrı o kadına ayrı

Seni istemiyoruz demek için eşyalarımı ben yokken bavuluma tıkmış bir kadından bahsediyorum ve siz hala önyargılısınız diyorsunuz. Biri evime gelse ki bu kocamın kızı olsa bana ne derse desin onu yapmam ben. Kocamdır önce benimdir, çocukları ikinci plan, onun ailesi ikinci plan önce evliliğimiz zihniyetinden tiksiniyorum. Allah size ya da kızınıza umarım böyle bir şey yaşatmaz.
Geçen otobüste yanıma bir kadın oturdu, başka bir kadın arkadaşıyla telefonla konuşuyordu ve aynen şunu dedi, eğer babasını kaybetmek istemiyosa seninle iyi geçinicek. O an yanımdaki o iyi görünümlü kadından ölümüne tiksindim. Evlilik kutsaldır ama her evlenen kutsal değildir. Kocişimmm önce ailemiizzz tavırları bırakılsa, ortada somut ve kaba gerçekler varken ona göre yorum yapılsa ne güzel olur aslında. Ne diyeyim, allah size aynısını yaşatmasın.
ben saygı duyarım ve böyle bişey yaşamam.

O hadsiz kadinla iliskini ayri bi kefeye, babanla iliskini ayri bi kefeye koymalisin.

O kadinla muhattap olma,saygisiz sey.
Ama baban babandir, bi baba yardim etmeli maddi konuda kizina, sonucta cocuk sahibi olmayi istemis zamanindaki sen dunyaya gelmissin. Mecbur sana bakmakla.
O para mevzularini bi kenara koy ve kendini sakin kotu hissetme.

Ama diger konuda babana kirginligini ofkenide belli et yeri geldiginde. Nasil sesi cikmaz su olanlara.

Ben olsam bu babanin halini hatrini sormam, sirf para icin arardim.
Para istemeyince ne degisicek saniyosunki? Baban sana dahami fazla arda cikicak? Halan babaannen yasananlardan dolayi hesapmi sorucak? O kadin seni birden sevicekmi??
Ben sirf o kadina cinnet gecirtmek icin para isterdim. Vurdum duymaz olurdum. Hayati biraz dalgaya alican boyle kalitesiz insanlarda. Kadin senimi ariyor saydirmak icin" puahaha, sen g.tunu yirt cirkef kari" derdim.

X