Uyanık çaycı işgüzar

dake

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Mart 2017
2
0
33
Selam kızlar.Ben sekreterim.İşyerinde yemekhanede aşcı abla ve bir çaycı var.Neyse bugün 6 kişi misafir gelecek bankadan çaycı sabah hastayım gelemiycem demiş.Halbukıi dün hiçbirşeyi yoktu sekreter ben olduğum için mutfağa bir girdim dünden kalan çay dokulmemiş bile ağır biraz kendisi ve sırf bugün misafir var diye işe gelmedi az önce de beni arıyor midesini üşütmüş ama sesi gayette iyidi.Haksız mıyım sinirlenmekte şimdi herşey bana kaldı .

sırf altı kişiye 1 2 saat çay getir götür yapmamak için hastayım numarası yapmaz heralde.

Selam kızlar.Ben sekreterim.İşyerinde yemekhanede aşcı abla ve bir çaycı var.Neyse bugün 6 kişi misafir gelecek bankadan çaycı sabah hastayım gelemiycem demiş.Halbukıi dün hiçbirşeyi yoktu sekreter ben olduğum için mutfağa bir girdim dünden kalan çay dokulmemiş bile ağır biraz kendisi ve sırf bugün misafir var diye işe gelmedi az önce de beni arıyor midesini üşütmüş ama sesi gayette iyidi.Haksız mıyım sinirlenmekte şimdi herşey bana kaldı .
Belki gerçekten hastadır bilinmez ki mesela ben de gribim şuan yeni yeni geçiyor 1 gün öncesine kadar birşeyim yoktu sabah bir kalktım grip oluyorum burun tıkanmış hapşuruk vs hastalık bu aniden de gelebilir.

Sonuçta kadının işi bu muhakkakki daha kalabalık misafirede çay vermiştir. Gerçekten hastadır o yüzden gelememiştir.
Bir gün iş arkadaşınıza yardımcı olmanızın bir sakıncası var mı? Aynı durumda sizde olabilirdiniz

Sektörümde 9.yılım.Bir çok şey gördüm.En zor zamanlarda yalnız kaldım.İlk yıllar üzülüp sinirleniyordum En zor zamanda da rahatsız olup gelemediğim de oldu.Bilmiyorum sektörde kaçıncı yılınız ama söylenerek,kendimi aptal gibi hissediyorum beni nasıl kandırırlar diye hayıflanarak bir adım öteye gidilmiyor aksine kendinize ve çevrenize zarar veriyorsunuz.Sizin de rahatsız olup gelemeyeceğiniz zamanlar olablr.Ki oldukça kurumsal bi yerdeyim olmaz dediğiniz herşey burda da oluyor. Çay da dağıttım sekreter de oldum yeri geldi yetkili olup karar mercisi de oldum.ekmek parası.O uyanık bu yalancı bu şöyle diyerek olmuyor.Profesyonelleştikçe bunlar komik gelecek.

benim ilk is yerimd cayci kadinla asci adam iliski yasamisti ikisi de baskasiyla evliydi. otel kayitlari kamera goruntuleri. allahimmmm ogunden beri hic muatap olmam. bir is yerinde de biri bana sekersiz cay aliskanligi kazandirmaya calismisti.

Benim eski isyerimdede sekreter öyleydi çay servisinide o yapıyordu ama patronla sevgiliydi ya gelmezdi ya erken çıkardı
denetimlerde bile çay kahve ben dagitiyordum evraklami ugrasacaksin çay kahve mi dagitacaksin
Sinirde olsan yapacak bişey yok patron arkasindaydi

çaycı-aşcı-şöför
bu üçlü tehlikeli üçlü
bunlardan uzak durun.

pardon ama benim annem de bundan 5 sene önce çaycıydı. ve ordaki benim diyen insanlar ne karakter ne de çalışkanlık konusunda annemin eline su dökemezlerdi. asıl sizin gibi insanları mesleklerine göre ayıran zihniyetten uzak durmak gerek bence.

benim ilk is yerimd cayci kadinla asci adam iliski yasamisti ikisi de baskasiyla evliydi. otel kayitlari kamera goruntuleri. allahimmmm ogunden beri hic muatap olmam. bir is yerinde de biri bana sekersiz cay aliskanligi kazandirmaya calismisti.

o çaycı kadınla aşçı adam ilişki yaşadı diye mi bi daha çaycılarla ve aşçılarla muhatap olmadınız? ilişki yaşayan nice patron ve çalışanlar da var, o çalışan sekreter de olabiliyor, müdür de olabiliyor, o zaman bi daha sekreterlerle, müdürlerle ve patronlarla da muhatap olmayın. öyle bi anlatmışsınız ki sanki yasak aşk yaşamaları karakterlerinden dolayı değil de, yaptıkları işten dolayıymış gibi.

konu sahibi bu arada tam da bahar mevsimindeyiz, mevsim değişikliği insanı hasta edebilir. zaten insanlar yavaş yavaş değil birden tutulurlar. benim de 1 saat öncesinden hiçbişeyim yokken 1 saat sonra evde soğuk algınlığı ilacı ararken bulabiliyorum kendimi.
burda o iş arkadaşının karakteri önemli. tanıyan sensin onu. böyle yapacak bi karakterde mi? huyu suyu nasıl? aranız nasıl? bunları sen biliyorsun biz değil.

6 kişiden ne olacak. Yedirip içirip doyurmayacakya.
Bence bundan gelmemiş değildir.
Ayrıca ben de midemi üşütünce sesimde bir sorun olmaz. Grip değil neticede. Ya da her an sancı çekiyor değildir.

selam kızlar bende sekreterlik yapmaktayım ve bu sorunla aşağı yukarı 5 senedir karşılaşıyorum genellikle yani vallahi ben usandım artık bu çaycı milletinden hep aynı uyanıklık hep aynı işine geldiği gibi davranma.bi keresinde sırf bu yüzden işten bile ayrıldım çünkü sevgili patronumuz çaycı durduğu yerde arar benden isterdi çayı kahveyi ve en sonunda beni çıldırttılar önce annem hasta diye gittim yıllık iznimi aldım akabinde yıllık iznim bitincede annemin hastalığını bahane edip işten ayrıldım şu anda yine başka bi firmada sekreterlik yapmaktayım ve burdaki çayçı ablamız 12 yıldan beri burada çalışmış ve ondaki özgüven inanın bana hiç kimsede yok.resmen keyfine göre hareket ediyor istediği zaman çıkıp gidiyo istediği zaman çay veriyor v.s..yani lafın kısası vallahi arkadaş bu devirde sekreter olucağına git çaycı ol bin kat daha ala çayını demle keyfine bak mutfakta ağada sensin paşada.bu sekreterlik mesleğinden sırf bu yüzden nefret ettim işte.ama ekmek parası işte çalışıyoruz bi şekilde.Allah herkeze yardım etsin valla.:KK52:

X