Uykusuzluk, telefonu bırakamama, dinlenememek…

buseng

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2022
89
33
28
Kızlar, sürekli yorgunum sürekli uykum var ama uyuyamıyorum elimde telefon boş boş oynuyorum. Gün de 4-5 saat uyku uyuyorum ama hiç dinlenemediğimi hissediyorum. Hafta sonu izinliyim daha fazla uyumaya vaktim oluyor ama kendimi bitkin hiçbir şey yapmak istemiyor buluyorum. Kitap okumak, el işi yapmak, müzik dinlemek, spor yapmak fayda etmiyor spordan kastım evde koşu bandına binmek.

Var mı önerileriniz bana yardımcı olur musunuz?

Teşekkürler..

Kızlar, sürekli yorgunum sürekli uykum var ama uyuyamıyorum elimde telefon boş boş oynuyorum. Gün de 4-5 saat uyku uyuyorum ama hiç dinlenemediğimi hissediyorum. Hafta sonu izinliyim daha fazla uyumaya vaktim oluyor ama kendimi bitkin hiçbir şey yapmak istemiyor buluyorum. Kitap okumak, el işi yapmak, müzik dinlemek, spor yapmak fayda etmiyor spordan kastım evde koşu bandına binmek.

Teşekkürler..
İlk önce o telefonunuzdaki oyunları silin, yataga girerken telefonu uzağınıza koyarak uykuya dalın.Sabahları erken kalkıp kendinize vakit ayırmak adına bi hedef koyun, kahve içmek, duş almak, mesitasyon yapmak tarzında size ait bi vakit olsun güne bu şekilde başlamak sizi mutlu edicektir.

Telefonda zaman tut
Mesela günde iki saat geçireceğim sadece gibi
Spora başla
Ya da bir hobi edin
Veya bir film ya da diziye başla
Onla beraber telefon bağımlılığını bırakırsın

15 yıllık devlet memuruyum, akşam 22-22.30 sularında uyumazsam sabah uyanmam ve dinç olmam çok sıkıntıya girer. Sabah da 5-6 gibi uyanıyorum. Bu beni zinde ve işimde daha enerjik hissettiriyor. Öğretmenim ve işi başında esneyen bir öğretmeni kimse istemez değil mi 😅

Bu insanin kendine yapacağı en büyük iyilik bence, uyku çok kıymetli. Bunun için önce erken kalkmaya alışmalısınız. Güneş doğmadan hatta. Günün yoğunluğunda akşam zaten kendiliğinden uykunuz gelir ve erkenden yatar dinlenirsiniz. Gece dizilerinden programlarından da uzak durun. Telefonunu uyuduğunuz odaya sokmayın

İlk önce o telefonunuzdaki oyunları silin, yataga girerken telefonu uzağınıza koyarak uykuya dalın.Sabahları erken kalkıp kendinize vakit ayırmak adına bi hedef koyun, kahve içmek, duş almak, mesitasyon yapmak tarzında size ait bi vakit olsun güne bu şekilde başlamak sizi mutlu edicektir.
Çok teşekkür ederim güzel detaylı anlatımınız için 💓🥺

Telefonda zaman tut
Mesela günde iki saat geçireceğim sadece gibi
Spora başla
Ya da bir hobi edin
Veya bir film ya da diziye başla
Onla beraber telefon bağımlılığını bırakırsın
Film diziye başlamakta telefon ile alakalı olunca elime telefon aldığım an afedersiniz mal olup tüm gün iş bittikten sonra telefonlayım 😞 spora vaktim kalmıyor ama yaratmak için elimden geleni yapacağım teşekkür ederim 🙏🏻

15 yıllık devlet memuruyum, akşam 22-22.30 sularında uyumazsam sabah uyanmam ve dinç olmam çok sıkıntıya girer. Sabah da 5-6 gibi uyanıyorum. Bu beni zinde ve işimde daha enerjik hissettiriyor. Öğretmenim ve işi başında esneyen bir öğretmeni kimse istemez değil mi 😅

Bu insanin kendine yapacağı en büyük iyilik bence, uyku çok kıymetli. Bunun için önce erken kalkmaya alışmalısınız. Güneş doğmadan hatta. Günün yoğunluğunda akşam zaten kendiliğinden uykunuz gelir ve erkenden yatar dinlenirsiniz. Gece dizilerinden programlarından da uzak durun. Telefonunu uyuduğunuz odaya sokmayın
Ne güzel anlatmışsınız valla tebrik ederim. 💓

Aslında ben de erken 7-8 gibi uyanıyorum 9-7 hafta içi çalışıyorum PC başındayım ama sürekli belki o olumsuz etkiliyor bilemiyorum.. Akşam 7’den sonra yemekti bulaşıktı ortalığı topla derken televizyon açık izlemiyorum da elim de telefon öyle geziniyorum boş boş gece saat 1-2 gibi uykuya dalıyorum 1-2 saate uyanıyorum haydi uyu uyuyabilirsen 😂😞

Teşekkürler..
Yaşamınızı düzene sokmak için bir planlama yapın.Planlamaya da sizi uykudan ve dinlenmekten alıkoyan şeylere daha az zaman ayırmaya karar vererek başlayabilirsiniz.

Telefon insanın uykusunu kaçırıyor bence belli bir saatten sonra telefonu bırakıp bir başka şeyle ilgilenmek lazım. Mesela akşam spor yapıp üstüne duşa girip masaj aletiyle masaj yapıp yarım saat kitap okuyunca insanın hemen uykusu geliyor

Telefon insanın uykusunu kaçırıyor bence belli bir saatten sonra telefonu bırakıp bir başka şeyle ilgilenmek lazım. Mesela akşam spor yapıp üstüne duşa girip masaj aletiyle masaj yapıp yarım saat kitap okuyunca insanın hemen uykusu geliyor
O kadar haklısınız ki inşallah ben de şu telefonu atıp bunları yapacağım..

Merhaba. Kan değerlerini baktırdınız mı? Tam kan tahlili isteyip demir, B12, Dvit. Tsh, magnezyum hepsine baktırabilirsiniz.
Çay, kahve tüketimini nasıl? Yeşil ay, ikisibir arada kahveler bana uykusuzluk yapar.

Merhaba. Kan değerlerini baktırdınız mı? Tam kan tahlili isteyip demir, B12, Dvit. Tsh, magnezyum hepsine baktırabilirsiniz.
Çay, kahve tüketimini nasıl? Yeşil ay, ikisibir arada kahveler bana uykusuzluk yapar.
Merhaba, tüm değerlerim normal psikolojik sanırım gün boyu PC başında çalışınca bir şey yapasım gelmiyor zamanla aşacağıma inanıyorum , kahve çay tüketiyorum ama çok değil onların da etkisi olabilir daha da azaltayım ☺️

X