Uzak il sorunu

yukselaydogduu

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2022
29
11
30
Kızlar Merhaba :)

5 aylık uzak mesafe ilişkim var. Sevgilimle farklı şehirlerdeyiz.
Ben İstanbulda,sevgilim ise Aydında yaşıyor.
Ben 30 yaşındayım, sevgilimde 38 yaşında.
İlerleyen zamanlarda kısmet olursa evlilik düşünüyoruz.
Gel gelelim, ilerde evlilik olduğu zaman Aydında yaşamamız gerekiyor.
Fakat bende 30 yıldır İstanbulda yaşadığım için işim, gücüm, ailem, arkadaşlarım ve alışkanlıklarım herşeyim bu şehre ait.
Evlendiğimiz zaman uzak mesafede olmak, farklı bir şehirde yapabilecek miyim,acaba istanbuldakı hayatımı bırakıp gittiğim için pişman olur muyum gibi bir çok soru işareti oluşuyor.
Belli süre insanın bir hayatı düzeni olduğu için zor geliyor alışkanlıklarımdan vazgeçmek.
12 yıldır çalışma hayatım olup, evlendikten sonra farklı bir şehirde iş bulmak yada bulabilecek miyim.orası bir meçhul.
Evliliğin ilk zamanları belli bir süre çalışmayıp evde olacağım.
Ve ailemi, tüm hayatımı bırakıp gitmek ne kadar doğru bir karar beni düşündürüyor.
Güzel giden bir ilişkim var.Erkek arkadaşımı seviyorum
Aklımdaki tek soru işareti uzak mesafe il sorunu oluşu.Bu sorun aklımı karıştırıyor.
Bir ay bu sorun yok gibiymiş gibi davransamda, bu sorun aklıma gelince modum düşüyor.
Sanki yanlış mı yapıcam.verdiğim karardan bir ömür pişman olur muyum gibi ruh hallerine bürünüyorum.
Uzak mesafe il problemi aklımı karıştırıyor.

Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

sen neden aydına gidiyorsun o gelsin istanbula
aydında yaşamanız için çok çok önemli bi neden olması lazım
ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama aydında iş bulmak sorun olabilir
küçük bi şehir biraz tutucu yanı da var
evet istanbul çok kalabalık falan ama hayat da bi başka akıyor yani orda
aydında yaşamanız için sebepler nedir ?
daha 5 aylık ilişki üstelik uzak mesafe
böyle radikal bi kararı alabilmen için adamla ilgili her şeyden emin olmak gerekir
5 ayda ne kadar görüştünüz mesela ne kadar iyi tanıyorsunda böyle bi fedakarlığa değip değmeyeceğini düşünüyorsun ?

İstanbul artık yaşanmaz halde bence. Deprem hayat pahalılığı vs. Pek çok tanıdığım kurulu düzeni olmasına rağmen ya göç etti ya da göç etmek için hazırlık yapıyor. Eğer müstakbel eşiniz aydında iyi kazanıyorsa yaşam standartlarınız daha iyi olacaksa ve tabii ailesiyle aynı şehirde olmak sorun olmayacaksa neden olmasın.

Çok severek evlenen bir kız arkadaşım var. İzmir’den Uşak’a gitti. 6-7 yıldır evli ve hala eşiyle aşırı mutlular şükür.

Ancak arkadaşımın aşırı zorlandığı gerçeğini asla değiştirmiyor bu.
Arkadaşım çok iyi iş şartlarını ve sosyal hayatını ailesini bıraktı gitti ancak gittiği yerde asla iş bulamadı, sosyalleşme anlamında sağlık anlamında asla tatmin olamadığını söylüyor.
Alışkın olduğu şeylerden hobilerden vazgeçmeyi bildi ancak yerine çok fazla yeni bir şey koyamadı. Ve aşırı derecede ailelerin müdahil olmasının şokunu yaşamış ilk aylarda. Allahtan eşi müdahale etmiş ilk günlerden duruma ve karıştırmıyormuş ama birbirlerini ilk günkü gibi sevmeleri dışında arkadaşım çok zorlanıyor arada anlatır. Ve eşinin iş durumunu ayarlamaya çalışıyorlar ilk fırsatta dönecekler.

5 aylık bir ilişkide göze aldığınız şeyi bir kez daha düşünün derim. O yüzden uzun uzadıya yazdım. Yani küçük bir yerde yaşama fikri çok sempatik geliyor ama o kadar kolay değil.

Fakat bende 30 yıldır İstanbulda yaşadığım için işim, gücüm, ailem, arkadaşlarım ve alışkanlıklarım herşeyim bu şehre ait.
Evlendiğimiz zaman uzak mesafede olmak, farklı bir şehirde yapabilecek miyim,acaba istanbuldakı hayatımı bırakıp gittiğim için pişman olur muyum gibi bir çok soru işareti oluşuyor.
Belli süre insanın bir hayatı düzeni olduğu için zor geliyor alışkanlıklarımdan vazgeçmek.
12 yıldır çalışma hayatım olup, evlendikten sonra farklı bir şehirde iş bulmak yada bulabilecek miyim.orası bir meçhul.
Ve ailemi, tüm hayatımı bırakıp gitmek ne kadar doğru bir karar beni düşündürüyor.
Aklımdaki tek soru işareti uzak mesafe il sorunu oluşu.Bu sorun aklımı karıştırıyor.
Bir ay bu sorun yok gibiymiş gibi davransamda, bu sorun aklıma gelince modum düşüyor.
Sanki yanlış mı yapıcam.verdiğim karardan bir ömür pişman olur muyum gibi ruh hallerine bürünüyorum.

Teşekkürler.
Bende Samsun'dan evlenip İstanbul'a geldim. Eşimle üniversite yıllarında tanıştık ve 7 senelik bir ilişkiden sonra evlendik. Bunun 5 yılında da uzak mesafe ilişkisiydi. Ailenden, çevrenden, doğup büyüdüğün şehirden uzakta olmak gerçekten zor. Özellikle de ilk zamanlar da çok zorlandım ağladığım günler dahi olmuştur. Şimdi 2.5 yıllık evliyiz alıştım diyebilirim. En önemlisi de eşimden Allah razı olsun evlendiğim için beni hiç pişman etmedi. Diyeceğim eğer evleneceğiniz adam sizi pişman etmeyecekse uzaklık bir süre sonra sorun olmuyor. Şimdi arkadaşlarım, kuaförüm vs. 😆 hepsi burada. Özlediğimde de ailemin yanına gidiyorum, kısacası evime, çevreye alıştım. En önemli konu eşiniz o sizi mutlu ederse gerisi hallolur.

Allah hakkınız da hayırlısını ne ise onu nasip etsin.

uzak il diye takılıyorum.
Benim sevgilimde istanbulda yaşamak istemiyor gidip egeden ev aldı. Evlenince yaşarız diyor ve kesinlikle karşı İstanbula.
İstanbul dışında yaşayan biri İstanbula çok zor alışıyor, atanıp helen çok arkadaşım var gitmek için gün sayan.
Aile için evet biraz uzak ama bir doğu tarafı kadar mesafe değil.
Yani deprem bir yandan, evlerin uçuk fiyatları bir yandan, her yerden çıkan TC vatandaşı olmayan insanlar bir yandan, trafiği ayrı bir yandan, sokakta Türkçe duyamamak bir yandan....
İstanbul çok yorucu ama çok da seviyorum ben de

Yaşadığımız ilçe de güzel ama sessiz sakin bir ilçedeyim.
Tabii bunlar içinde para lazım. İstanbulda yaşamak gerçekten çok, sevgilinizi de anlamak lazım.
Bu arada hiç konuştunuz mu istanbulda yaşama mevzusunu

sen neden aydına gidiyorsun o gelsin istanbula
aydında yaşamanız için çok çok önemli bi neden olması lazım
ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama aydında iş bulmak sorun olabilir
küçük bi şehir biraz tutucu yanı da var
evet istanbul çok kalabalık falan ama hayat da bi başka akıyor yani orda
aydında yaşamanız için sebepler nedir ?
daha 5 aylık ilişki üstelik uzak mesafe
böyle radikal bi kararı alabilmen için adamla ilgili her şeyden emin olmak gerekir
5 ayda ne kadar görüştünüz mesela ne kadar iyi tanıyorsunda böyle bi fedakarlığa değip değmeyeceğini düşünüyorsun ?

Sevgilim Aydında bir fabrikada çalışıyor. işi,evi, düzeni orda olduğu için.Malum İstanbulda ev kiraları pahalı geçinemeyiz.
Aydında hayat şartları bizim için kolay olur diye.
Ben özel bir şirkette insan kaynakları olarak çalışıyorum.akşamları 20:30 gibi evde oluyorum.Evlilik hayatımızı bu durum etkiler, diyor.Çünkü Aydında bu gibi durumlar olmayacak.
İstanbuldan sonra küçük bir şehirde sıkılır mıyım.bilmiyorum.
Görüşme sıklığımız ise her ay istanbula geliyor,görüşüyoruz.
Hergün telde görüntülü konuşuyoruz.iletişimde sorunumuz yok.
İl sorunu beni düşündürüyo, 30 yıldır İstanbula alışmış bir insanım.

İstanbul artık yaşanmaz halde bence. Deprem hayat pahalılığı vs. Pek çok tanıdığım kurulu düzeni olmasına rağmen ya göç etti ya da göç etmek için hazırlık yapıyor. Eğer müstakbel eşiniz aydında iyi kazanıyorsa yaşam standartlarınız daha iyi olacaksa ve tabii ailesiyle aynı şehirde olmak sorun olmayacaksa neden olmasın.

İstanbulda trafik vs hayat biraz yorucu ama bi o kadarda alışmışım.Fabrikada çalışıyor ve evi var.Bizi orda geçindirebilecek bir yaşamı var diyebilirim.Ailesiyle aynı şehirde olmak sorun değil benim için.tek sorun bilmediğim bir şehir,pişman olursam.30 yıldır istanbulda yasıyorum.

Eger istanbulda aktif sosyal hayatı olan bir insansan Aydına adapte olmakta zorlanırsın. Büyükşehir ama sözde büyüksehir olanlardan. Onun dışında güzel yaşanılası bir şehir şehir bence.

Teşekkürler.

Çok severek evlenen bir kız arkadaşım var. İzmir’den Uşak’a gitti. 6-7 yıldır evli ve hala eşiyle aşırı mutlular şükür.

Ancak arkadaşımın aşırı zorlandığı gerçeğini asla değiştirmiyor bu.
Arkadaşım çok iyi iş şartlarını ve sosyal hayatını ailesini bıraktı gitti ancak gittiği yerde asla iş bulamadı, sosyalleşme anlamında sağlık anlamında asla tatmin olamadığını söylüyor.
Alışkın olduğu şeylerden hobilerden vazgeçmeyi bildi ancak yerine çok fazla yeni bir şey koyamadı. Ve aşırı derecede ailelerin müdahil olmasının şokunu yaşamış ilk aylarda. Allahtan eşi müdahale etmiş ilk günlerden duruma ve karıştırmıyormuş ama birbirlerini ilk günkü gibi sevmeleri dışında arkadaşım çok zorlanıyor arada anlatır. Ve eşinin iş durumunu ayarlamaya çalışıyorlar ilk fırsatta dönecekler.

5 aylık bir ilişkide göze aldığınız şeyi bir kez daha düşünün derim. O yüzden uzun uzadıya yazdım. Yani küçük bir yerde yaşama fikri çok sempatik geliyor ama o kadar kolay değil.

Öncelikle uzun uzun yazdığınız için teşekkür ederim.Bende aynı sorunu ya yasarsam diye çok düşünüyorum.
Çünkü istanbuldaki bu hareketli kalabalık yaşama alışmış bir insanım.Uzun vadede farklı bir ilde yaşama planım hiç yoktu.

Bende Samsun'dan evlenip İstanbul'a geldim. Eşimle üniversite yıllarında tanıştık ve 7 senelik bir ilişkiden sonra evlendik. Bunun 5 yılında da uzak mesafe ilişkisiydi. Ailenden, çevrenden, doğup büyüdüğün şehirden uzakta olmak gerçekten zor. Özellikle de ilk zamanlar da çok zorlandım ağladığım günler dahi olmuştur. Şimdi 2.5 yıllık evliyiz alıştım diyebilirim. En önemlisi de eşimden Allah razı olsun evlendiğim için beni hiç pişman etmedi. Diyeceğim eğer evleneceğiniz adam sizi pişman etmeyecekse uzaklık bir süre sonra sorun olmuyor. Şimdi arkadaşlarım, kuaförüm vs. 😆 hepsi burada. Özlediğimde de ailemin yanına gidiyorum, kısacası evime, çevreye alıştım. En önemli konu eşiniz o sizi mutlu ederse gerisi hallolur.

Allah hakkınız da hayırlısını ne ise onu nasip etsin.
Gerçekten uzak mesafe ilişkisi yaşamak zormuş ve sonrasında uzak mesafede yeni bir hayat nasıl olur diye düşünüyorum.
Evlendikten sonra keşke gelmeseydim der miyim diye düşünüyorum.
ileride ne olur bilmiyorum.bazı şeyler yaşanmadan belli olmuyor, sadece düşünüyorum.
İnşallah hakkımda hayırlısı olur.

X