Uzak il sorunu

Bu yaz İstanbul'dan Bursa'ya taşındım. Benim durumum biraz daha farklı iş için istanbuldaydim bir şekilde ordan ayrilacaktim ve evlilik nedeniyle ayrılmış oldum . İlk zamanlar baya zorlandım , hala zaman zaman zorlanıyorum. Tüm çevre, iş , hayat bir anda değişti , kolay bir süreç beklemiyor sizi . Bu kararı vermek için ilişkiniz çok çok yeni, çok az gorusmussunuz, daha fazla vakit geçirmeniz lazım

Şuan çok yeni zaten, ona göre karar verip ilerlemek istiyorum.
Uzak mesafe ilişkisi ve ilerisi cidden zormuş.

Senelerdir tanıyor olsanız, yaşadığı ortamı, kültürü, aileyi, arkadaşlarını biliyor olsaydınız bir nebze daha anlardım bu değişiklik kararınızı ama diğer türlüsü çok büyük risk.
İlla ki bu adamla evlenip onun yaşadığı şehre gideceğim diyorsanız en azından iş bulup gidin.
Yoksa burada diğer konularda gördüğümüz gibi ben onun için işimi bıraktım, hiç arkadaşım yok, ailem burada değil ailesi de beni dışladı o bütün gün dışarıda muhabbetlerini yaşarsınız.
Sadece kendi kararınızla İstanbul'dan taşınıp başka bir şehre gitseniz bu kararın sorumluluğunu alırdınız ama henüz emin olmadığınız bir insanla "senin yüzünden buradayım" dersiniz.

Çok haklısınız.Şuan kendimde "kesinlikle gitmek istiyorum" gibi bi düşüncem yok.
O yüzden karar verip,ona göre ilişkiye devam etmek istiyorum.

Neden sen gidiyorsun ki? O İstanbul'da başka fabrika bulur ama sen Aydın'da başka şehirden gelip guzel insan kaynaklari isi bulamazsin.
Ben böyle zamanlarda erkeğin fedakarlık etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben de malesef uzak mesafedeyim, sevgilimin ülkesi benimkinden katbekat daha avantajlı. Ama neden herseyimi bırakıp sıfırdan yeni bir hayata kurmak için dünyanın fedakarligini yapayım ki? O yüzden o buraya gelmek için çabalıyor.
Gideceksin oraya hem işinden olacaksın, hem ailen uzakta kalacak, hem es ailesi yeni bir gelin kazanmis olacak bir de onların derdi sıkıntısı...
Bilemedim.
Sıfırdan ikiniz de yeni bir şehre gitseniz belki ama erkek asla hiç bir fedakarlikta bulunmadan aynı düzenine devam ederken sen neden bütün hayatını ona adapte olarak geciresin ki?
Sonra yaptığın fedakarlik fazla olduğu için ondan ondan ekstra ilgi, ekstra minnettarlık bekleyeceksin . Ama onun cehpesinde değişen bir şey olmadığı için seni anlayamayacak bile.
Hadi adam orada avukat vs olsa , tanındığı için çevresi olduğu icin bırakamasa yine hak veririm, ya da çok iyi kazansa. Ama bu adam pekala bırakıp senin şehrine gelebilir

Çok haklısınız. Bende öyle düşünüyorum.Gel gelelim anlatamıyorum işte.
Birlikte çalışıp,kazanalım diyorum.Sevgilimse, yoğun hayat telaşına ikimizide niye sürüyormuşum?

5 ay karar vermek cok az bir süre. Tüm hayatıni etkileyecek bir karar. Ayda 1 görüşmek zaten cok az 5kez gordunuz yani adamı. Eğer böyle radikal bir karara girecekseniz sevgilinizle daha çok vakit gecirin tatile cikin kalmali uzun zaman gecirmeli aktiviteler yapın bu sekilde sanal tanismak zor. Sanalda herkes , herkes olabilir . Aydinda kurulu düzeni aile yani mi degil mi bunlarda önemli tutup aile apartmanina evlenip bambaşka bi hayata atilmayin. Bana kalsa direk boşverin daha bi yaşitiniz adamla olun yakinda 40 olacak adam zaten. Belki iş bulamayacaksiniz adamda yasim geçiyo diyecek cocuk yapinca iş zaten hepten rafa kalkacak birde şehire alisamaz kayinaile ile dipdibe durumlari yasarsaniz boşa macera olur.

Hemen pat diye evlenme durumumuz yok.İlerleyen süreçte düşünülecek.
İl sorununa karar verip, ona göre ilişkime devam etmek istiyorum

Oğlumun arkadaşının annesi istanbuldan Eskişehir’e gelmiş. Pişman da değil. İçinde yaşarken göremez gezemezdim trafik kalabalık pahalılık. Şimdi gidip turist gibi geziyorum daha güzel diyor.
Sadece bu sene doğma büyüme İstanbullu iki arkadaşım il değiştirdi deprem korkusuna.
Bilmiyorum bana herkesin hayali gibi geldi. Ege’ye taşınmak herkesin hayali

Kendim istediğim için gitsem tabiki mutlu olurum.Ama evlilik için mecbur olmak, bendeki istek duygusunu azaltıyor.
Pişman olur muyum diye düşünüyorum.

Bu arada konu sahibi biz Ankara’da tanıştık evlendik eşimle. Sonra atamayla kendi doğduğum şehire gelmek istedik ev var kira vermeyiz diye.
Eşim ailesini görmeye Ankara’ya gittiğinde döndüğümde toprağını öpeceğim kıvamına geldi. Saatlerce bir yerden bir yere gitmek ızdırap. Biz bazen bir hafta iki hafta araç çıkarmıyoruz. En son ne zaman otobüse toplu taşımaya bindim bilmiyorum. Her yere yürüyerek gidiyorum. Deniz görmek istediğimizde de tatile gidiyoruz. Hiç büyük şehir aramıyoruz

Benimde tüm çevrem işim vs. hepsi burda olduğu için zor bir karar geliyor.
Yoksa tabiki anadolunun her sehrinin ayrı güzelliği var.

Erkek arkadasiniz ev almis duzenimi kurdum bozamam diyor siz de ayni durumdasiniz aslinda
Yani erkekler bu konuda taviz vermek istemiyor ama kadinin da kendi hayatini birakip tum tavizi vermesini bekliyorlar.
Herseyi goze alıp gittiniz diyelim isinizden de olacaksiniz. Belki uzun sure is bulamayacaksiniz
Peki o sizin icin ne gibi bir fedakarlik yapacak?
Ailesi orada mi, yakin mi oturacaksiniz, eger aile de oradaysa ailesiyle iliskide nasil bir yol izleyeceksiniz? Nasilsa calismiyorsun diyip git geller sık olur mu?
Ben baba kokeni olarak Egeliyim ama dogma buyume Istanbul. Sizin durumunuzda olsam aileme de yakin olurum daha sakin diye düşünüp gidebilirdim ama benim kosullarim sizinkinden farkli mesela memurum bir dilekceyle es durumu tayinine bakar. Ama siz tum hayatınızı birakmak zorunda kalacaksiniz.
Bir erkegin sözüne inanip da hayatinizi eline vermeyin ama cok seviyorsanız yapabilirim esim nerede ben orada diyorsanız gidebilirsiniz.
Bir ornek vereyim
Arkadasim bir akrabasina yakistirmis tanistirmak istedi adamla konustuk o da Samsundaydi. Daha ilk konusmada bana buraya gelecek misin benim tum duzenim burada dedi. Ama isi bırakacakti, evi de yok sadece koyde annesiyle yasiyor ve annesini birakmak istemediği icin benim tum.duzenimi bozmami istedi ki yeni tasindim.duzen kurdugum dönemdi. Sen benim icin ne yapacaksin dedigimde sen once gel o zaman bakariz dedi. Bu bana guven vermedi çünkü daha tanimiyorum, beni tanima gayretinde bulunmadan direkt buraya gel demesi itici geldi.

Yani demem o ki hersey karsilikli o sizin için ne gibi bir emek veriyor, bu kaygilarinizi kendisiyle konustunuz mu?

Hemen pat diye evlenme durumumuz yok.İlerleyen süreçte düşünülecek.
İl sorununa karar verip, ona göre ilişkime devam etmek istiyorum
İlerleyen süreçte diyosun ama sonunda istemezsen boşuna zamanını harcayacaksın. Sen ille ilgili dedigimiz her seyi konuş ve işini birakma gerekirse ordan is bul, aile apartmaji vs durumlar varsa bastan kabul etme evi yok kabul et yani

Kızlar Merhaba :)

5 aylık uzak mesafe ilişkim var. Sevgilimle farklı şehirlerdeyiz.
Ben İstanbulda,sevgilim ise Aydında yaşıyor.
Ben 30 yaşındayım, sevgilimde 38 yaşında.
İlerleyen zamanlarda kısmet olursa evlilik düşünüyoruz.
Gel gelelim, ilerde evlilik olduğu zaman Aydında yaşamamız gerekiyor.
Fakat bende 30 yıldır İstanbulda yaşadığım için işim, gücüm, ailem, arkadaşlarım ve alışkanlıklarım herşeyim bu şehre ait.
Evlendiğimiz zaman uzak mesafede olmak, farklı bir şehirde yapabilecek miyim,acaba istanbuldakı hayatımı bırakıp gittiğim için pişman olur muyum gibi bir çok soru işareti oluşuyor.
Belli süre insanın bir hayatı düzeni olduğu için zor geliyor alışkanlıklarımdan vazgeçmek.
12 yıldır çalışma hayatım olup, evlendikten sonra farklı bir şehirde iş bulmak yada bulabilecek miyim.orası bir meçhul.
Evliliğin ilk zamanları belli bir süre çalışmayıp evde olacağım.
Ve ailemi, tüm hayatımı bırakıp gitmek ne kadar doğru bir karar beni düşündürüyor.
Güzel giden bir ilişkim var.Erkek arkadaşımı seviyorum
Aklımdaki tek soru işareti uzak mesafe il sorunu oluşu.Bu sorun aklımı karıştırıyor.
Bir ay bu sorun yok gibiymiş gibi davransamda, bu sorun aklıma gelince modum düşüyor.
Sanki yanlış mı yapıcam.verdiğim karardan bir ömür pişman olur muyum gibi ruh hallerine bürünüyorum.
Uzak mesafe il problemi aklımı karıştırıyor.

Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.
İnsanoğlu nelere alışmıyor ki? Sizin gittiğiniz çevreye adapte olabilmeniz tamamen eşinizin tutumuna bağlı bende tam tersi durum oldu küçük bir şehirden Ankara'ya taşındım ilk başlarda aşırı zorlandım eşim işte olduğu zaman ben dört duvar arasındayım kimseyi tanımıyorum çevreyi bilmiyorum günlerce ağladığım kendi kendime sinir krizleri geçirdiğim çok zaman oldu şimdi neredeyse bir yıl olacak ve buraya da alıştım çünkü bu süreçte eşim çok destekçi oldu bana benim halimi anlayıp hep yanımda oldu çok bunaldığım zamanlarda memleketime gidip deşarj olup geri döndüm ha bekarken ki arkadaş çevrem, komşu ilişkilerim var mı maalesef yok insanlara kolay güvenemediğim için ama zamanla kendi kendime yetmeyi öğrendim,sizin düşünüp acaba eşim olacak olan adam bana gerçekten destek olur mu? Ona güvenebilir miyim bunu düşünmek gerek iyi düşünün daha 5 ay diyorsunuz insanlar kaç yıllık yakınındakini dahi tanıyamıyor böyle bir karar vermeden önce sizinde Aydın'a gitmenizi tavsiye ederim onun çevresini yaşam standardını görmenizi deneyimlemenizi tavsiye ederim uzun oldu kusura bakmayın ..

28 yaşıma kadar İstanbulda yaşadım doğdum büyüdüm.. 3 yıldır başka bir şehirdeyim.. geçen sene İstanbul’a gittim iş için , Arap ülkesine gitmiş gibi oldum gözlerim doldu kalbim acıdı.. gittikçe beter bir hal alıyor 1 senedir görmeye bile gitmedim umrumda da değil şehrin adı bile ürpertiyor artık beni

Ay bugün bize deseler ki hadi istanbuldan aydına taşınıyorsunuz. Valizimizi bir saatte toparlarız. Ne güzel Marmarise falan da yakın yazın gidersiniZ oh mis. İş olmaz olur mu orada ya. Tabi istanbulla kıyaslamanmaz imkanlar olarak ama. İyice suyu çıktı bu şehrin

X