Uzak olan iliskilerde erkekler unuturmu aldatirmi gozden irak gonuldendemi irak olur

a.s.WOWWWWW gercektende bravo ben bir iki yillik uzaklik iliskiyi oldururmu derken sizden 7 yil ve boyle guzel bir iliskiden soz etmissin>gercektende taktir edilmiyecek ve ozenilmiyecek bir iliski deyil Allah agzinizin tadini bozmasin.Umarim sonsuza deyin boyle olur.Peki size bir sorum var arkadasim bu 7 yilda neler yasadiniz tam olarak yani su an canli sahit var karsimda cok merak ediyorum iyi gunleri kotu gunleri ne hissettiginizi yasamis biri olarak .Sakin yanlis anlama ozellerin vardir mutlaka anlatmak istemessen sakin anlatma ozelinde kalsin ama ben burda sadece fikir olarak deyil gercekte bunu yasamis arkadaslarimizdan duymak istiyorum .Bu konu aslinda gercekte boyle bir iliski yasayan ve hissettikleri yararlari zararlari bize verdigi guzellikleri yada cirkinlikleri yani gercek neyse bunu gercektende yasamis olanin daha iyi fikir sahibi olduguna inanaraktan sadece rica ediyorum anlatmak istersen eger canim okish:)) ve bu arada ilgin ve destegin icin cok cok tesekkur ederim .

şöyle anlatmaya çalışayım. birleşmemiz mucize gibiydi o nedenle kıymetimizi iyi bildik. ilk yıl, aşıksın deli gibi o nedenle görmedende birbirimizi rahatlıkla yürüdü ilişki. güven tam, kavga yok, aşk tam. ama ondan sonraki yıllar alışmışlıklar başladı. bir ilişkide 2 tarafında huyunu kavramak çok önemli. benim erkek arkadaşım son derece asabi, dediğim dedik biiridir. normalde bende öyleyim ama bu ilişkide alttan alması gereken ben oldum. uzaktaydık ama o bu uzaklığı kaldıramadı. yanımdaki diğer insanları kıskandı. bende onu kıskanıyordum elbet ama o beni bıraktı. 1 yılımızböyle ayrı geçti. sonra allah büyük işte yeniden birleştik. bu sefer kıymetimizi daha iyi anladık. hep derim, kıymetin anlanması için 1 kere onu kaybetmelisin diye.

o gün bugündür farkettik ki, yanyana ounca hiç sorun yok ama ayrı olunca tüm sorunlar tepemizde, küsüncede çok uzun konuşmayız. anlayacağın ite kaka bugünlere geldik. çok gezdik, çok eğlendik, birbirimize hem kardeş, hem arkadaş, hem sevgili olduk. sadece canımdı, aşkımdı değil her meselemizi paylaştık, yardım ettik vs. yanyana gelince o sevgi ilk günkü halimiz gibi. şimdi askerde mesela ve ben bu duruma çok alıştığım için o kadar koymuyor. güven meselesinde ise ben seni aldattım bile desek inanmayız, güleriz. birbirimizi iyi tanıyoruz sanırım. ama dediğim gibi görüşememenin verdiği tartışmar devam ediyor ve bu nedenle ne olacağımız belli değil herkes gibi. :) şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Sana yurekten inaniyorum canim cevaplarin benim yeni soru isaretlerine goturuyorki buda kapsamli guzel bir sohbet ortami olacagina benziyor.Ama her zaman hatirlamani istedigim tek sey var sevgilim yada esim yanimda diye sevinme yaninda burnun dibinde aldatilirsin ruhun bile duymaz pozifleri yakalamissin guzel harika ama negatifleride aklindan hic cikarma.yazinda en cok hosuma gidende sukur etmen bence duydugum en guzel kelime bu sukur .ilgin ve alakan icin cok tesekkur ederim arkadasim

Yani bravo kaydirigubbakcemile5 bana soyliyecek tek soz birakmamissin hani derlerya dogru soze ne denir diye sonuna kadar yayindayim ve seni destekliyorum onemli olanda insanin icinde inanci olmasi hic bir zaman karamsarliga dusmeden dimdik ayakta kalip etrafina bakmak dinlemek yerine sevdigine sevgisine sahip cikmasidir.Bence harika bir sey yakalamissin bunun elinden ucup gitmesine izin verme bence devammmmmmm et guzelim mutluysan kimseyide gorme sevgilinden baska.
Seni bu denli mutlu ve pozif gormek beni bile cesaretlendirdi ve adina cok ama cok sevindim
tesekkur ederim arkadasim boyle yasanmis gercek haberleri duymaya ihtiyacimiz var:teytey:

Öncelikle sunu söyleyeyim ki, uzaktan uzaga bir iliski yasiyor veya yasayacaksaniz SABIR kelimesini asla unutmamaniz gerekir. Hatta kisilik olarak sabirliysaniz böyle bir ise kalkisin derim.
Uzaktaki sevgiliye kavusmanin tek anahtari budur; Sabir..

Uzaklik aski öldürür mü öldürmez mi bu tamamen ciftlerin kisiliklerine bagli bir olaydir.
Ayni zamanda asklarinin yogunluguna ve samimiyetinede bagli birsey.

Gercekten seven hic bir insan sevdigini aldatmaz bence.. Ister kadin olsun ister erkek..
Özelliklede uzaklikligin verdigi kavusma özlemi, ve beyinlerde hedef olarak kurulmus "kavusacagiz" düsüncesi varsa, kesinlikle aldatmanin söz konusu olacagini zannetmiyorum..

Ben ve sevdigim ayri ülkelerdeyiz. 2007 aralikta'tan sonra ilk kez 2009 subat ayinda görüstük. Bu süre zarfinda yasadiklarimizi bir Allah birde biz biliriz. O güzel Rabbi'min sayesinde zafer bizim oldu, ve insAllah dahada güzel ve hayirli günlere adim atacagiz.

Uzaktaki sevgiliyi beklemek her babayigidin harci degildir, insan kendinden ve sevdiginden eminse böyle bir iliski yasamali..

Canimsin benim ya ne guzelde yazmissin bak canim ne olacagimiz belli deyil demissin yazinin sonunda ben sana tum kalbimle inandiklarimi soyliyeyim teori dusunce onyargi deyil durumuna gore olaylarin gidisati diyelim.nemi olacaksiniz mutlu yarinlara demir atacaksiniz yeterince sandal suruklenmis ve durup dinlenmek dalgalari umursamadan sakin huzurlu bir sekilde beraber birbirinize dayanismaniz olacaktir buna butun kalbimle inaniyorum gordugum kadari ile ikinizde sabretmissiniz sevginize ne olursa olsun sahiplenmissiniz artik yorgunluk isi dinlenmeye ve huzura birakirki bana evet haklisin aynen dedigin gibi oldu diye mesaj yazacaksin .bildigine kesinlikle eminim hayat duz bir yol deyil inisi ve cikisi hatta keskin virajlarida vardir ve bir ciftin yasadiklari iliskide bunlari yasamak hani derizya iliskinin tuzu biberidir diye yasamalisiniz zaten o tartisma arada sira olmali her konuda anlastigin biri olursa karsindaki asil anlasmazlik o zaman baslar cunki bazen aranizda elestiri tartisma olacak hatta bazen kusup baristiginizda o barismanin zevkini tadacaksiniz aslinda yazacak o kadar cok sey varki ben bunlari senin bildigini bilerekten sadece hatirlatma yapiyorumki hic bir zaman negatif dusunup bunu bilinc altina yerlestirme cunki o zaman kendi sonunu kendin getirmis olursun .sana hic yasayamiyacagin kadar buyuk ama cok buyuk mutluluklar diliyorum cunki bunu hakkediyorsun sakin pes etme sevgine sahip cik kendini koyuverme sonra ilk kizan ben olurum sana anlastikmi guzel arkadasim benimkaydirigubbakcemile5

kaydirigubbakcemile5 Vallahide billahide ne diyeyim bilmiyorumki o kadar guzel ifade etmisinki bunu ben kelimelerime sigdiramiyorum bulamiyorumki ne diyeyim bilmiyorum ama bildigim tek gercek varsa bu iliskiyi yasamis biri olarak bu yaziyi yazan Sensible arkadasim sizi gercektende taktir ediyorum cunki o kadar cok onem verdigim ve hassas olan bir konuya deyinmisinizki oda (SABIR) biliyormusun ayni seyi dusunuyoruz kim ne derse desin sabir sabir nereye kadar diye kestirip atanida cok gordum ben ama sabirin meyvasininda ne kadar tatli oldugunuda size katilmamak elde deyil bence mukemmel ve ornek bir yazi uzaklarda olupta sevgilisi olanlara gercekten okuyup ders almalari gereken yasanmis gercek bir olay iste benim icin anlami o yuzden cok buyuk.cunki ben dusunceden cok insanlarin bazi seyleri yasayarak bilerek bunlari bizlere burda nakletmeleri bizler icin her zaman guzel bir ornek olarak zor durumlarimizda yazinizi hatirliyarak direnmemizi bile sagliyor bir nevi bu bir iyliktirde ayni zamanda tabiki bu benim gorusum ama sizi taktir ediyor sevginizi sonsuza deyin verdiginiz sabrin gosterdigi zorluklari yenerek sabirla ustesinden gelen biri olarak size omur boyu mutluluk dileklerimi temenni ediyorum umarim her zaman yuzun guler verdigin sabrin mukafatida Yuce Rabbim hic bir zaman karsiliksiz birazmaz tesekkur ederim arkadasim ilgin ve destegin icin ve harika yazin icin:1hug:

yerimseniben ay canimsin ya benim ne guzel soylemisin gercektende dogru insan elindekinin kiymetini bilmesse kaybederse birgun pisman oldugunda bu cok gec oluyor keskelerle insan avutuyor kendini neden ona verilmis bir sansi gormemezlikten gelip her an boyle sansli olacagini dusundugunden kaybedebiliyor rahatlikla ama sen aklini kullanip bu sans her zaman cikmaz iki kisi karsilikli seven bu zamandada zor biraz dusuncesinede girip sevgine ve sevdigine sahip cikarak onu beklemen bence taktire deger bir davranistir. ve ve ve seninde soyledigin gibi gercekten cok sanslisin sukur et canim herkez boyle guzel seylere sahip olamiyor ve cok hosuma gitti yazinin sonu o benim askim birtanem herseyim demissin harika bir yaklasim sevgiliye bence Canim Allah sizi sonsuza deyin hep canim birtanem sozcukleri ile birbirinize yaklasiminizi gosterip her zaman yuzunuzu guldursun Yuce Rabbim.Ve sizde bize mutlulugunuzdan pay cikartip bizimle paylasinki pozitif enerji yayin buraya insanlar sizin yazinizi okudukca guclensin umitsizlige hic kapilmasin deyilmi canim.
ilgin ve alakan icin cok cok tesekkur ederim paylasmak istedigin her sey icin bana yazman yeterli seve seve boyle guzel yazilara cevap verebilirim:1hug:

kaydirigubbakcemile5 Vallahide billahide ne diyeyim bilmiyorumki o kadar guzel ifade etmisinki bunu ben kelimelerime sigdiramiyorum bulamiyorumki ne diyeyim bilmiyorum ama bildigim tek gercek varsa bu iliskiyi yasamis biri olarak bu yaziyi yazan Sensible arkadasim sizi gercektende taktir ediyorum cunki o kadar cok onem verdigim ve hassas olan bir konuya deyinmisinizki oda (SABIR) biliyormusun ayni seyi dusunuyoruz kim ne derse desin sabir sabir nereye kadar diye kestirip atanida cok gordum ben ama sabirin meyvasininda ne kadar tatli oldugunuda size katilmamak elde deyil bence mukemmel ve ornek bir yazi uzaklarda olupta sevgilisi olanlara gercekten okuyup ders almalari gereken yasanmis gercek bir olay iste benim icin anlami o yuzden cok buyuk.cunki ben dusunceden cok insanlarin bazi seyleri yasayarak bilerek bunlari bizlere burda nakletmeleri bizler icin her zaman guzel bir ornek olarak zor durumlarimizda yazinizi hatirliyarak direnmemizi bile sagliyor bir nevi bu bir iyliktirde ayni zamanda tabiki bu benim gorusum ama sizi taktir ediyor sevginizi sonsuza deyin verdiginiz sabrin gosterdigi zorluklari yenerek sabirla ustesinden gelen biri olarak size omur boyu mutluluk dileklerimi temenni ediyorum umarim her zaman yuzun guler verdigin sabrin mukafatida Yuce Rabbim hic bir zaman karsiliksiz birazmaz tesekkur ederim arkadasim ilgin ve destegin icin ve harika yazin icin:1hug:

Ister yakin, ister uzak olsun.. asklarin en güzelini yasamani diliyorum canim, Rabbim (eger varsa biri) o kisiyi hakkinda hayirli etsin, hep mutlu olun insAllah.
Yoksada Allah hayirli ve sana mutluluk gözyaslari döktürecek kadar mutlu eden biri ciksin karsina..

öpüyorum..

Canim benim harika birseyler yazmisssin.bana karsi dileklerinin hepside aynisida insallah senin icinde olur tesekkur ederimmmmmmmmmmmm!

benimde sevgilim uzakta...şuan askerde ve yine çokkkk uzakta.1,5 yıldır birlikteyiz yanyana olmanın tadı başka ama bu hasrete ve olanlara gögüs germenin tadı başka,uzak aşklar için..
bazen 'dayanamıyorum'diyorum ve hıçkıra hıçkıra ağlıyorum telefonda,beni hep teselli ediyor...
eğer güvenle aşılırsa bu tür sorunlar daha iyi gider herşey...
Elbette iki taraf içinde kıskançlık olacak çünkü görmüyorsunuz birbirinizi...
Rabbim tüm sevenlerin yardımcısı olsun... :gitme:

eger gerçekten seviyorsa ne unutur ne vazgeçer ....
seviyor ve hem kendıne hem sevdigine saygısı varsa deger veriyorsada asla aldatmaz.

Gonulden seven, sayan,duygusal anlamda koruyan ,destek olan erkek uzak olsa bile unutmaz,aldatmaz hatta daha da duskun ve verici olur, cevremde ornekleri az da olsa Cok Sukur hala var..:1hug:

bende yaklaşık eylülün 7sinde 1 sene olucak uzaktan bir ilşki yaşıyorum...ve size sadece şunu söyleyebilirim ilşkilerde uzak yakın önemli değil hemde hiç ve belki çok şaşırıcaksınız ama gerçekten kader dedikleri bu olsa gerek ben daha sevdiğim adamın yüzünü kamerada bile görmedim hatta sesini duymadım nasıl böyle bir ilşki yaşıyrsunuz dersizni belki ama bende yaşamadan derdim olmaz uzakta ki ilşkide öyle bir yaşanıyor ki karşılıklı sevdiğini bilmek en önemlisi bunu hissetmek bende çok acı çektim zamanında burnum dibinde ki beni kaç kere aldatmış ama görememişim şimdi ki yaşadığım ilşkide gerçek aşk sevgi neymiş bunları görüyorum ve en önemlisi hissediyorum diğer arkadaşlarımında dediği gibi SABIR çok önemli sabretmeyi bildikten sonra her şey olur...belkide içlerinizden diyorsunuz yha resimde ki o değilse kankam var onunda kankası ortak arakadaşımız çıktı tesadüf beni msne eklemiş tam siliyordum ki kankam dur bir dakikaka dedi ismini falan sordum öyle tanıdık çıktı o bile şaşırdı kankamla o kadar samimyim ama böyle uzakta bir arkadaşı olup bu kadar samimi derecede olduklarını bilmiyordum ve şu yinede ne olucağımızı kimse bilemez büyük konuşmıyım ama ne kadar zor olsada şu an uzakta yaşadığım ilşkiyi hiç bir şeye değişmem çünkü gerçekten çok seviyorum ve elbet buluşucaz yan yana gelicez ben buna inanıyorum tabi bazen umudumu kesmiyr değilim ama kestiğim an onun sevgisi bana değer verdiğini görünce yine umudumu kesmemeye sabretmeye her gecede ALLAHA olsun diye değilde ikimiz için hayırlıysak olsun diye dua diyorum çünkü onu çok seviyorummm ve iyi ki var ne kadar zorluklar çeksede tartışmalarımız olsada araya ayrılıklar girsede o zaman kıymetimizi daha iyi anlasakta rabbime iyi ki çıkardın diyorum.:KK3:

Son düzenleme:
Benim nişanlım yabancı ve yurtdışında, herkesin bana ilk sorduğu soru NASIL GÜVENİYORSUN? oluyor, çok basit beni sevdiğini ve böyle birşey yapmayacağını biliyorum.Çok eminim..Çünkü hayata bakış açısını biliyorum, çünkü değerlere ne kadar önem verdiğini biliyorum, çünkü geleceğimizi kurmak için ne kadar çırpındığını görüyorum..
Ben de onu 3 4 ayda bir görüyorum, ama her akşam internette konuşuyoruz. Pahalı olduğu için telefon, bazen günde sadece 4 mesaj , sabah öğlen akşam gece..:)

Eğer sevdiğine eminsen hiç şüphen olmasın, ama öyle adamların da nadir bulunduğu aklının ucunda olsun..:)

unutmaz,unutamaz ama gururundan aramaz sormaz erkek nede olsa 2 yıllık rüya gibi bi ilişki yaşadım şimdi çok saçma bi durumdayım...ama beni hala çok sevdigini biliorum sadece çok ama çok inatçı :KK43:

SLM KIZLAR BENİM DE NİŞANLIM YURTDIŞINDA 1 SENEDİR

5 yıllık bir ilişkim var bunu 2 senesi üniversitede sonraki 2 yıl ise senede 1 kez görüşebildim uzak şehirlerdeydik son 1 sene ise ben memur oldum başka şehre gittim nişanlım da yurtdışına dil eğitimi almak için gitti 1 sene oldu gideli ama 3 ayda 1 geliyor ocakta da kesin dönüşü var şimdi çok iyiyiz çok şükür ama il zamanlar çok zor günler geçirdim birde yurt dışı olunca::) insanın aklına neler gelmiyorki sen ne kadar güvenirsen güven ama şeytan aklını çeliyor. birde sınıfını çoğu yabancı kızlardı mecburen onlarla muhattap olacaktı çünkün orda o ortamdan başka kimse yoktu onuda soradan anlayıp kabullendim ilk 3 4 ay çok fena kavgalar yaptık küslüğümüz 1 gün bile sürmüyordu ama 3 ayda 1 gelince onun o gözlerindeki doğruluğu görünce içim rahat oldu aşırı kıskancım dır gözüm hiçbirşeyi görmez.oraya gittiğinde biran hayalleri falan kariyer yapaya kaymıştı ocakta gelmesi gerekiyor 1 sene daha kalabilirmiyim mastır için dedi ve 24 yaşnda ben delirdim tabi ve bunu türkiyeye bundan önce ki geldiğinde söyledi bende vicdanınla hareket et dedim sonra gitti 1 ay falan geçti ve benim aşkım 360 derece karar değişti ve bana eylülde geldiğimde eşyalara bakalım yazın da nasipse evlenelim dedi yurtdışı ona göre olmadığını kendi anladı eskiden ben derdim evlenelim eşya bakalım die şimdi o ağzından bırakmaz oldu ben sustum.
ve bu geldiğin de eşyalarımızı beğendik askalsın alıyorduk ama evimizi değiştirmemiz gerekiyor.o nun bana dediği geleceğimiz için doğacak çocuklarımız için zaman sabır güven emek gerekiyor bende bizim için uğraşıyorum beni hep bu sözleriyle rahatlattı şimdi Allahıma şükürv içim rahat umarım sonsuza kadar böyle olur 20 gün önce yanımdaydı 10 sonrada beni 2 günlük tatile götürüyor.taşların yerine oturması zaman alıyor. sevmek yetmiyor emek de gerekiyor sabırda.Allahım doğru yoldan ayırmasın yeter.yer mekan uzaklık önemli değil sevgi ve emek gerek.ALLAH NAZARLARDAN SAKLASIN BENİ VE TÜM SEVENLERİ...opuyorumnanaktan

baştan ayrı şehirde olacağınız belliyse kesinlikle başlamayın derim... bi yere kadar sabır sabır devam ediyosunuz ama karşınızdaki insandan aynı çabayı göremezseniz çok zor ve de sevdiğiniz adam sürekli "imkansız" diyip diyip duruyorken, seviyorum ama imkansız... sanki aynı ilişkiyi yaşamıyoruz, senin için imkansızsa benim için de imkansız ama ben senin gibi pes etmiyorum hemen... kızlar çok sevdim ama şu an çok kızgınım, sürekli kafamı karıştırmaktan zevk alıyo, bigün imkansız ayrılalım diyo bigün seninle olmak istiyorum diyo... ben sonuna kadar çaba göstermeye varım ama böle dengesizliklerden dolayı artık önümü göremiyorum...

X