Uzaktan Eğitim İle Yüksek Lisans?

Ceyda3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2015
77
36
Arkadaşlar merhaba, Marmara Üniversitesinin yüksek lisans başvuruları başladı. Tezsiz e kayıt olmayı düşünüyordum fakat uzaktan eğitim programı da var sanırım. 2 bölüm için açmışlar gerçi ama başka üniversitelerde bölümümle ilgili açılmış olan programlarda var. Aranızda uzaktan eğitim ile yüksek lisans yapmış olan var mı? Avantajı-dezavantajı nedir? Birde ücretlendirilmesi ile ilgili bi bilgiye ulaşamadım. Tezsiz örgün ile fiyatları aşağı yukarı aynı mıdır? Teşekkürler

Tezsiz yükek lisanslar tezlilere göre baya pahalı oluyor. Her bölümün fiyatı farklı diye biliyorum. Akademik kariyer düşünüyorsan tezli yap. Ama yok sadece iş kariyeri diyosan Tezsiz yada uzaktan eğitim fark etmez. Uzaktan eğitimde okula gitmeni devamsızlığı sorun etmezler. Uzaktan eğitimin ücreti tezsiz den fazladır.

istanbul unıversitesinde de varmış. bende bu senenın sonunda alese girmeyi (sonbahar dönemi) düşünüyorum. ucretlerini bulamadım. çalıştığım için uzaktan tezli t.l yapmak istiyorum. ama kafadan 10 bini vardır diye düşünüyorum.

uzaktan tezli yüksek lisanslar çok kısıtlı her bölümde yok ama kızlar, ve evet fiyatlar da pahalı oluyor.

X