Uzun süre küs kalan kocama nasıl davranmalıyım?

kocamla 1 yıllık evliyiz çoğu zaman mutluyuz ama eşim en ufak tartışmada 2 3 gün küsüyor ve asla konuşmuyor. Son zamanlarda sürekli iş arkadaşlarıyla buluşmaya başladı ben sürekli evde tekim buna rağmen bu duruma bi süre ses çıkarmadım ama dün iyice sinirlendim ve dışarı çıkmasına surat asıyorum diye küstü gel konuşalım diyorum suratıma bakmıyor git başımdan falan diyo. Ben nasıl davranmalıyım ya canım çok sıkkın bunaldım artık.
Böyle en ufak şeylere küserek, pasif agresif tavırlarla tepki vermek bence olgunlaşmamış insan davranışı. Nefret ediyorum bu davranıştan. Umursamayın bence. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış.

kocamla 1 yıllık evliyiz çoğu zaman mutluyuz ama eşim en ufak tartışmada 2 3 gün küsüyor ve asla konuşmuyor. Son zamanlarda sürekli iş arkadaşlarıyla buluşmaya başladı ben sürekli evde tekim buna rağmen bu duruma bi süre ses çıkarmadım ama dün iyice sinirlendim ve dışarı çıkmasına surat asıyorum diye küstü gel konuşalım diyorum suratıma bakmıyor git başımdan falan diyo. Ben nasıl davranmalıyım ya canım çok sıkkın bunaldım artık.
Bende küsemeyenlerdenim yeni evliyken eşimde çok küserdi aynı sizin gibi ailemden uzaktaydım bende.Baktımki uzatıyor yatarken rahat bırakmazdım küsmelerin sonu genelde ateşli biterdi ben çok uğraşırdım çünkü çoçukda yoktu bir uğraşım eşimdi. Şimdi baya yol aldık küsmüyor artık çoçuklara örnek olucaksın diye diye bıraktı küsmeyi seviyorsan uğraşmaya değer.

Tanidik biri olmasada olur tek cikin sinemaya gidin hatta ondan daha fazla disari cikin bakalim ne yapacak alismis siz pasif evde oturup onu bekleyen tarafsiniz ne bekliyorsunuz ezik olmayin uste cikin sizde suratina bakmayin boyle yola gelirse gelir gelmezse bosa gitsin cocuk mudur nedir cekmeye degmez

Kesin reçete elimde 😂2 3 gün ne ki!! 1 hafta küsen bir herif vardı ben de.. Aynı yatağa girer 1 hafta hiç konuşmazdı.. Hiç umursama kendi kendine takılsın kendi sınırı var nasılsa.. O sınıra ulaşınca kürkçü dükkanı misali dönüyor.. Önemli olan bunu aza indirip bitirmek.. O an konuşmaya çalışma sakın!!

Yani barışan konuşmak için çabalayan kesinlikle siz olmayın..zira her istediğini küserek yaptırmaya çalışır
Dişiliğinizi kullanın.bol dekolteli giyinin saçlar toplu omuzlar açık olsun hafif kokular sürünün bakımlı olun ..yanından geçin kokunuzu alsın ama yüzüne bakmayın
Eşizle kesinlikle ilgilenmeyin..olduğu odaya gitmeyin arada görünüp çıkın yanından suratınız asık olmasın..hatta eve girdiğinde siz yüksek sesle müzik dinliyor hatta şarkı söylüyor olun..neşeli olun.ama unutmayın küssünüz! Neşeniz kendinize olsun eşinize mesafeli olmaya devam
Telefonu alın geçin odaya komik birşeyler izliyor gibi yapıp kahkahalar atın..duysun mutlaka yani kısacası umurunuzda olmadığı mesajını verin
Yatağa girdiğinde odanın ışığını açın muhtemelen gözlerini kapatıp sırtını dönecektir ses gürültü patırtı halinde odada bişyler arıyormuş gibi yapın rahatsız edin
İyice çığırından çıksın 🤣 tepki gösterecektir illaki
Tek kaşınız havada kokunuzu alabileceği kadar yakınına yaklaşıp uyuyamadınmı de
Cevap verecek üstüne gelecektir sadece gözlerine bak dalga geçer gibi alay eder gibi cüretkar ve davetkar olsun bakışın.. Eşin normal bir erkekse bunun sonu ateşli bir barışmayla sonuçlanır zaten tecrübeyle sabit..zira bende de vardı bundan zor hizaya getirdim yıllardır..
Sadece dişiliğini kullanarak dize getirirsin bu tipleri konuşma anlatma ikaz falan işlemez bunlara

Kiz aynisi bende de var ama ben küstügu icin gel konusalim demem asla hele ki beni dusunmuyor kendi keyfine bakiyor ustune ben mi diycem gel konuşalim ailen yakinsa git benimkiler uzakta ama farkli seyler bulup ugrasiyorum elnden bisi gelmiyor benimkide hep gel teyzemlere gidelim der artik oraya gitmeyide biraktim gitmiyorum malesef zor bi drum psikolojik olarak resmen siddet

Benim eski koca da öyleydi.
İlk ay da, 9 yıl sonra da.
Acil terapi alın.
Ne kadar düzelirse kar.
Belli ki konfor sağlıyor küsmek.
Ama alternatif yol bulamazsanız böyle devam etmesi muhtemel.
Büyük ihtimalle anne ya da babasının sorun çözme stili de böyleydi.
Ve bu ancak destekle çözülebilecek bir şey.

Küsen karı-koca çok zor ya, biz de 6nci yılımıza girdik, abartmıyorum, nerdeyse ilk günden beri küstük, sadece ama sadece bir kez barışmak istedi ben kabul etmemistim, ondan önce ve sonra şu son 1 yıl hariç hep ben barıştım, içimden gelmeye gelmeye, geliyormuş gibi, tatlı tatlı "bu sefer de ben barisiyorum" bak diye diye hep ben barıştım, son 1 sene yöntem değiştirip hiç tartışıp da neden küstük de huzursuzum da denedim ama var ya sinir kat sayim aşırı artıyor, inan ne yapacağımı bilemiyorum, dünya bı araya gelse barismaz, e ben de bıktım, çare yok ki işin içinden çıkayım, şimdilerde çocuklardan ötürü küs kalamayip mecburi iletişim için konuşuyoruz ama sinir ve huzursuzlugum içimi kemiriyor, en güzel yıllarım heba oldu

Benim de küsme huyum vardır ama bir kaç saat anca. İnsan aynı evin içinde konuşmayınca surat asık gezince hiçte hoş olmuyor. Seviyorsan dayanamıyorsun zaten. Çok ciddi bir konu olmadığı sürece çocukluk gibi geliyor bana. İki kişi arasındaki iletişim çok önemli. Oturup konuşmayı denemelisiniz. Zaten bu tür şeyler iletişimsizlikten, konuşmamaktan dolayı oluyor.

X