Saç Uzatma Yöntemleri Uzun ve Bakımlı Saçlara Sahip Bayanların Sırları

bende ince tellı saçlara sahıbım ve ustelık dokuluyor da. son zamanlarda soğan suyu kurune basladım
saçları çok hızlı uzattıgı yetmıyor gıbı dökulmeyı de durdu. saçlarım da bır ayda 5-6 santım uzadı kı benım saçlarım çok yavas uzar. linkini bırakayım detaylarını ısteyenler için. bu arada hindistan cevızı yağı bakımını da tavsıye ederım.

Ee kokusu ?

bence sabun herkese yaramıyor
ya da biz aceleciyiz her seyi hemen deneyipsonuc bekliyoruz hicbir sey de olmuyor :KK43:

Ben 1hafta denetim bakalım sonuca..
Bugünde çok temiz hissediyorum saclarimi ya

Bende sardim sacima 5 aydir birsey yapmamistim....
ondan onceki gun maya maskesi yaptim
dun de hindistan cevisi yagi surdum...
maya maskesine bayildim bayildim :)

nasıl uyguladin mayayi canim cok kötü kokuyor diye duydum
Yarim kahve fincanindan fazla maya ve macun kivamina gelecek kadar sut....
Kokusu evet kotu ...yikadiktan sonrada koku kaliyor sac kuruyana kadar...
birde bu maskeyi yaparsan sac uclarin dibe gelecek sekilde toplama :) toplarsanda yikarken ayir yoksa cart diye gidiyor sacin....

insallah isime yarar o kadar düşündüm ki hngi sampuani aliyim diye yoruldum valla artık ne olacaksa olsun
Benimde gliss var sevemedim sampuani
Pirilti vaad eden turkuvaz sise varya....hani parlatiyor tamam da cok agir sampuan...ici e cam terebentin ekledim biraz iyi oldu...
sonra revox at kuyrugu sampuanini denemek istiyorum...

Yarim kahve fincanindan fazla maya ve macun kivamina gelecek kadar sut....
Kokusu evet kotu ...yikadiktan sonrada koku kaliyor sac kuruyana kadar...
birde bu maskeyi yaparsan sac uclarin dibe gelecek sekilde toplama :) toplarsanda yikarken ayir yoksa cart diye gidiyor sacin....
bir arastiriyim bunu

Benimde gliss var sevemedim sampuani
Pirilti vaad eden turkuvaz sise varya....hani parlatiyor tamam da cok agir sampuan...ici e cam terebentin ekledim biraz iyi oldu...
sonra revox at kuyrugu sampuanini denemek istiyorum...
kuzenimin saci cok dökülüyor du camterebentin eklemis azalmia dökülmesi. ben de koyacaktim ama saç inceltiyomus benim zaten incecik saclarim riske atamadim

Aa oylemiymis....
Ben severim cam terebentini....
sacim da incedir...
canim kilicbaligi öyle dedi katma dedi herkes saclarin cok ince diyor bana bi de camterebentin katarsam daha da incelir diyw korkuyorum ama miktar da çok önemli bence bir gün denemek istersem 10 damladan fazla katmam

ben de icine bepanten evigen kattigim prozinc sampuanimi deniyorum bir kere kullandim daha bir sey anlamadim

Bende bepanten alayim diyorum ama hep unutuyorum.
Saclarim yumusacik oldu ya.
Mayalı sampuanla yikamistim sabundan sonra

1 haftadir banyodan sonra basimi eğip 5 dakika masaj yapıyorum.
Nashi argan yağı siparisim geldi saç uclarim kirilmasin incelmesin diye aldim insallah iyi gelir.
Ne sampuan kullanacagima henüz karar veremedim. Saclarim hala cok dökülüyor :KK43:(
Canım saçlarını ısıtıp da yaparsan kan dolaşımı hızlanır saçlarını kafanı asağıya eğip masaj yaparak kurutmanı tavsiye ederim.

Canım bu diyeceğimi kesinlikle dikkate almalısın. Yağlı saça yağlı bakım yapılmaz avuç avuç dökülür elinde kalır saçların. Ve sağlıklı saçlar için sana vereceğim sır: Ne yapmalısın? Hiçbir şey yapmamalısın. Nasıl mı yani? Ekstradan ürünler uygulamamlısın saçlarına saç kremi, yağ, düzleştirici, maşa değdirmemelisin. En doğal şampuanı ya da eğer saçların çok yıpranmış değilse sabunu kullanmalısın. Ben sana lavanta ya da ylang sabunu öneriyorum. Eğer sabunla yıkayamam diyorsan da kremsiz bir şampuan (dalin olabilir) kullanmalısın. Evet saçlarını kurutacak belki kazık gibi yapacak ama 5-6 yıkamadan sonra saçların kendini toparlar hiç merak etme. Bu dediğimi uygularsan asla pişman olmazsın, sevgiyle kal
Canımcım ben senin dediğini yaptım yani saçıma yıllarca hiç bişey yapmadım saçımın boyu her sene değişmedi beş sene aynı boyda kaldı,ne zamanki bakım yaptım burdaki tarifleri uyguladım saçım uzadı canlandı,sabunda denedim saçım da kalıntı bıraktı temizlemesi zor diye yapmadım,bakım yapılan saç karşılığını verir mesele doğru bakımı bulmak da.

X